تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

عبدالله ناصری: دولت دست‌های پشت پرده را افشا کند


عبدالله ناصری با استقبال از دستور رییس جمهور درخصوص شفاف سازی مالی به خبرآنلاین گفت: صحبت‌های رئیس‌جمهور اگر به‌صورت جدی پیگیری شود و پشتوانه اجرایی داشته باشد باعث امیدوار شدن مردم خواهد شد اما اگر این اتفاق رخ ندهد فضای جامعه را ملتهب‌تر از پیش خواهد کرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه دولت با مشکلات و بحران‌هایی روبه‌رو است که جامعه از آن بی‌خبر است اظهارداشت: مردم ایران باید به شرایط بحرانی کشور و فشارهایی که بر دولت وارد می‌شود آگاه باشند.

وی به موضوع آتش زدن سفارت عربستان و هزینه‌های سنگین آن برای کشور تا امروز اشاره کرد و گفت: بی‌شک رئیس‌جمهور از عاملان آن و عقبه آن باخبر است و باید با صراحت این عناصر هزینه ساز را معرفی کند.


ناصری در ادامه گفت: بخشی از بحران‌های اقتصادی اخیر در بیرون از دولت شکل‌گرفته است. روحانی اگر بخواهد می‌تواند همانند برجام آن را به نام خود ثبت کند و دست‌های پشت پرده را برای یکبار افشا کند تا مردم آگاه شوند که چه کسانی بحران‌ها را ایجاد می‌کنند. در این صورت می توان از ادامه اقدامات هزینه ساز جلوگیری کرد.

الله‌کرم: اصول‌گرایان دی 96 فهمیدند حرکت‌های خیابانی دولبه دارد


وقتی برجام مورد توافق ایران و 5+1 قرار گرفت، آرایش فضای سیاسی داخل کشور تغییر کرد و عرصه انتخابات مجلس عملا به میدان رقابت برجامیان و نابرجامیان بدل شد. امروز نیز وقتی آمریکا از برجام کنار رفت و به ادای تعهداتش پشت پا زد، دو دیدگاه در عرصه سیاسی کشور به طرح دیدگاه می پردازند. موافقان دولت می گویند «با برجام، قطعنامه های سازمان ملل ملغی و سایه جنگ از سر کشور دور شد. امروز اجماع جهانی علیه ایران شکست و آمریکا تنها و منزوی است ضمن آنکه مردم نیز متوجه غیرقابل اعتماد بودن آمریکا شدند» اما در مقابل منتقدان دولت به خسارت های امضای برجام اشاره می کنند و معتقدند «امتیاز بزرگی دادیم اما چیزی عایدمان نشد».

حسین الله‌کرم معتقد است اقدامات ضدایرانی آمریکا بر آرایش فضای سیاسی کشور تأثیر دارد بنابراین باید اقدامات متقابل انجام داد تا جلوی اثرات منفی آن را گرفت.

مشروح این گفتگو با خبرآنلاین را در ادامه بخوانید:

بعد خروج ترامپ از برجام و اعمال بخش اول تحریم ها علیه ایران، اتاق اقدام در وزارت خارجه آمریکا تشکیل شد، آیا این وضعیت بر مناسبات سیاسی داخل کشور تأثیر می گذارد؟
تأثیر تشکیل گروه اقدام می تواند در مسئله داخلی ایران براساس مقابله به مثل تأثیر بگذارد. یعنی ایران هم در وزارت خارجه گروه اقدام علیه منافع آمریکا تشکیل دهد. عدم شکل گیری چنین گروهی می تواند تأثیر سوء داشته باشد یعنی گروه های مخالف دولت دوازدهم بی عملی را به دولت نسبت دهند و بگویند همانند زمانی که آمریکایی ها در وزارت خزانه داری اتاق جنگ علیه ایران تشکیل دادند، دولت آقای روحانی در مقابل تشکیل گروه اقدام در وزارت خارجه دولت ترامپ نیز بی تفاوت عمل کرد و این بی عملی از سوی دولت می تواند جبران ناپذیر باشد. در واقع منتقدان دولت می توانند با این استدلال دولت و عملکرد آن را زیر سئوال ببرند.

جناح های سیاسی باید چه کنند، آیا این فشارها و جنگ اقتصادی آمریکا بر رقابت های سیاسی داخل کشور هم سایه خواهد انداخت؟
سیاست خارجی و سیاست داخلی دو روی یک سکه هستند و بر روی هم اثر خواهند داشت، ممکن است اثرها کوتاه مدت یا بلندمدت باشد. به نظر می رسد که فشار اقتصادی، جنگ روانی و تشکیل گروه اقدام می تواند در مناسبات داخلی ما اثر بگذارد و مقابله با جنگ اقتصادی را سخت تر کند. همچنین موجب فاصله و شکاف بین نیروهای داخلی شود. مگر اینکه نیروهای داخلی در مقابل هر کنش، واکنش لازم را نشان دهند؛ این واکنش ها می تواند ایجاد وحدت کند.


الان فاصله اصول‌گراها و اصلاح طلبان در مسئله اقدامات ضدایرانی آمریاک خیلی از هم زیاد است یا خیلی به هم نزدیک است؟
اساسا اصلاح طلبان دنبال مذاکره و ترمیم پل تخریب شده توسط ترامپ هستند، این درحالی است که اصول‌گراها ظاهرا به دنبال این هستند که این پل هرگز ساخته نشود و این پل تخریب شده به همین شکل باقی بماند بنابراین فاصله تقریبا زیاد است، مگر اینکه هر دو طرف براساس واقعیات واکنش مشخص و در حد و اندازه لازم را در مقابل کنش های دشمن نشان دهند. واکنش در مقابل کنش است یعنی وقتی آمریکا گروه اقدام علیه ایران را تشکیل می دهند ایران هم باید گروه اقدام علیه آمریکا تشکیل دهد این موجب نزدیکی دو جریان اصول‌گرا و اصلاح طلب می شود. نه اینکه جریان اصلاح طلب دنبال مذاکره باشد و برخی نیروهای آن جریان نامه حمایت از مذاکره با آمریکا بنویسند و امضا کنند. این مسائل موجب دامن زدن شکاف می شود.

در اوضاع کنونی صحبت از اتحادملی، موضوعی آرمانی است یا واقعیت؟
اتحادملی یک نیاز و اجبار است. راهی جز این نیست مگر آنکه یک بخشی از این جریان تحت تأثیر نفوذ غرب باشد و در پازل آنها بازی کند که آنها باید از صفحه شطرنج ایران کنار گذاشته شوند.

منظور کنار گذاشتن نیروهایی است که دنبال مذاکره با آمریکا هستند؟
آنهایی که حاضر به مقابله به مثل نیستند، باید کنار گذاشته شوند.

انتقادی هم به بخشی از جریان اصول‌گرا وارد است و آن اینکه در اوج جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، مطالبات مردمی را تشویق و تشدید می کند، آیا به نظر شما این انتقاد وارد است؟
شاید بخش هایی از جریان اصول‌گرا دست به این کار می زدند یا آنکه تلاش می کردند این وضعیت را مورد بهره برداری قرار دهند اما بلافاصله در همان دی ماه سال 96 متوجه شدند که این حرکت های خیابانی به طور دو لبه عمل می کند. به نظرم می آید که آنها این رویکرد را رها کردند.

شما گفتید که اصلاح طلبان باید برای حرکت به سمت اتحاد ملی واکنش مناسب و لازم را به اقدامات ضدایرانی آمریکا بدهند، اصول‌گراها باید چه کار کنند که به سمت اتحاد ملی قدم بردارند؟
بحث واکنش در حد لازم و نه حتی مطلوب می تواند گام اولیه به سمت حفظ منافع ملی برداشته شود و در مرحله بعد گام مقابله به مثل مطلوب ایجاد شود. در اینجا نقش ها باز تولید و بازتوزیع می شود و جریانات و گروه ها نقش های جدیدی پیدا می کنند و به نظرم در آن وضع است که به سمت وحدت ملی پیش می رویم.

اکبر ترکان: هنر هاشمی، هنر گوش دادن بود

اکبر ترکان عصر امروز در همایش عبور از بحران و توسعه ایران که در حسینیه شماره دو جماران گفت: امروز کشور با چهار بحران روبه‌رو است؛ بحران نخست، مساله آب و بحران محیط‌زیست است. مساله دیگر، بحران انرژی است که رفتار ما نسبت به آن منصفانه نیست و آن را تبدیل به ثروت نمی‌کند. ما از انرژی بیشتر از دیگران استفاده می‌کنیم ولی آن را تبدیل به ثروت نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: چالش دیگر، صندوق‌های بازنشستگی است. این صندوق‌ها مستقل از دولت‌ها هستند ولی به وضعیت کنونی گرفتار شده‌اند. چالش دیگر بحران بانکی است.

وزیر دفاع و راه و ترابری در دولت سازندگی با اشاره به بحران‌های مذکور اظهار داشت: این مسائل همواره روی میز تصمیم‌گیری نظام بوده و همه نسبت به آن ابزار نگرانی کرده‌اند ولی همچنان این مسائل روی میز مانده‌اند. با مسائل آشنا شده و برخورد کرده‌ایم ولی تصمیم‌گیری نکرده‌ایم.

ترکان با بیان اینکه آنچه همه را تحت تاثیر قرار داده، عدم تعادل بازارها اعم از بازار ازر، بازار پولی، بازار کار و بازار کالا است، تصریح کرد: این عدم تعادل بازارها، چالش امروز کشور است که موجب شده معیشت مردم تحت تاثیر قرار بگیرد که نماد بیرونی آن، قیمت‌گذاری بازار ازر است.

وی با بیان اینکه علت اصلی نوسان قیمت ارز افزایش نقدینگی کشور است که هزار و پانصد هزار میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: نقدینگی کشور در اواخر سال 96 نسبت به سال 95 بیش از دو برابر افزایش یافت. وقتی این نقدینگی دو و نیم برابر می‌شود، نباید تعجب کنیم که رابطه میان دلار و ریال بیش از سه برابر می‌شود.

دستیار رئیس‌جمهور با بیان اینکه هنر نخست آیت‌الله هاشمی، هنر گوش دادن ایشان بود، ابراز داشت: وقتی مباحث مهمی در دولت مطرح می‌شد آقای هاشمی حوصله می‌کردند و شاید یکی، دو ساعت همه حرف‌ها را می‌شنید و می‌گذاشت موافقان و مخالفان سخن بگویند. دومین ویژگی‌شان این بود تا وقتی به موضوعی مسلط نمی‌شد تصمیم‌گیری نمی‌کرد.

ترکان افزود: از طرفی اگر آقای هاشمی موضوعی را نمی‌شناخت از اهل خبره برای تصمیم‌گیری استفاده می‌کرد. من در وزارتخانه‌هایی که کار می‌کردم آقای هاشمی با همکاران من آشنا بودند و در مواقعی که لازم بود با آنها تصمیم می‌گرفت و از آنها مطلع می‌شد.

وی با بیان اینکه شاخص‌ترین ویژگی و کاری که اگر آقای هاشمی امروز بود از او می‌دیدیم، تصمیم‌گیری بود، عنوان کرد: خیلی از سطوح نظام مسائل را می‌بینند ولی چون تصمیم‌گیری سخت است، تصمیم‌گیری نمی‌کنند ولی اگر هاشمی بود تصمیم‌گیری می‌کرد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی واقع‌گرا بود

سردار حسین علایی در همایش عبور از بحران با بیان اینکه هاشمی دنبال پیشرفت ایران بود، گفت: ایشان معتقد بود توسعه و پیشرفت ایران برای این است که ایران که در آن انقلابی رخ داده و نظامی در آن حاکم شده بتواند الگو شود و باعث پایداری انقلاب در کشور و الگوبرداری سایر کشورهای اسلامی در کنار زدن نظام‌های شاهنشاهی باشد و اگر نتوانیم ایران را به عنوان الگو در حوزه ا خلاق و اقتصاد نشان دهیم، از همین‌جا افت شروع می‌شود و ما دچار مشکلات می‌شویم و برای حفظ انقلاب دچار بحران هستیم.

وی گفت: ایشان برای این‌ها روشی که به کار می‌برد روش حل مساله بود. ایشان هر موضوعی را مشخص می‌کرد که چطور باید آن را حل کرد. در دوران جنگ زمانی که به مساله جنگ نگاه می‌کرد خود جنگ برایش اولویت داشت تا بتوانیم آن را به نوعی تمام کنیم که به سازندگی برسیم. مساله این بود که باید از جنگ به گونه‌ای سربلند بیرون می‌آمدیم که پایه سازندگی باشد به همین دلیل نگاه ایشان برای پایان جنگ با نگاه بسیاری دیگر مخالف بود.

سردار علایی گفت: مساله دیگر در نگاه هاشمی، تصمیم‌گیری‌های بزرگ بود ایشان مسائل کشور را اولویت‌بندی می‌کرد و برای اولویت‌های بزرگ تصمیم‌های بزرگ می‌گرفت. در جایی که به خودشان مربوط بود خودش و در جاهایی که به رهبری و امام مربوط بود، کمک می‌کرد تا تصمیمات بزرگ گرفته شود.

وی ادامه داد: شما می‌دانید الان اگر بخواهیم بحران‌های کشور را مشخص کنیم، سه چهار بحران یا مساله بزرگ داریم که باید تصمیم‌گیری کرد؛ یکی اینکه در دنیای فعلی به روابط بین‌الملل چطور نگاه می‌کنیم و جایگاه ما در جهان کجاست. یکی از مسائلی که در ذهن هاشمی بود این بود که موضوع آمریکا را چطور باید حل کنیم؟ چون آمریکایی‌ها دائم مشکل ایجاد می‌کنند. این یکی از دغدغه‌های ایشان بود و الان یکی از مسائل مهم این است و تئوری‌های گوناگونی برای این مساله باید داده شود باید ببینیم چطور بایداز دیپلماسی برای ارتقای جایگاه ایران استفاده کنیم.

سردار علایی افزود: مساله دیگر نگاه به اقتصاد است. در هر دوره ریاست جمهوری نقدینگی ما نسبت به دوره قبل سه برابر شده است. نقدینگی به جای اینکه در خدمت تولید باشد به سیل بنیان برافکنی تبدیل می‌شود که می‌تواند قیمت ارز را سه برابر کند. در همین دوران اخیر قبل از ارتحال هاشمی به مناسبتی خدمت ایشان رسیدیم و یکی از دغدغه‌های ایشان این بود که چطور نقدینگی داریم ولی کارخانجات ما با مشکل نقدینگی مواجه هستند. یکی از مسائلی که ایران را دچار مشکل کرده نگاه به اقتصاد است، تکلیف ما از نظر نخبگی با اقتصاد مشخص نیست آیا اقتصاد آزاد را می‌پذیریم یا اقتصاد دولتی؟

نخستین فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: یارانه‌ها که یکی از مشکلات است ادامه پیدا می‌کند شاید به این دلیل که نگاه به اقتصاد به اجماع نرسیده است. در دوران سازندگی کنار گذاشتن نظام جیره‌بندی دوران جنگ از معضلات بود که بخشی از آن باقی مانده است.

وی با تاکید بر اینکه آیت‌الله هاشمی واقع‌گرا بود، گفت: واقع گرا به این معنی که همه مسائل را بر اساس واقعیت بررسی می‌کرد. ارزیابی و فهم درست 50 درصد حل مساله است. پس او از شخصیت‌هایی بود که بیشترین دیدار را با افراد مختلف داشت تا بتواند شخصا خوب ارزیابی کند. در حوزه نظامی از جمله کسانی بود که جزئیات مسائل نظامی را سعی می‌کرد بفهمد و درک کند تا تصمیم‌گیری کند.

غرویان: نظارت بر دولت وظیفه پارلمان است نه مجلس خبرگان/ طراحی نظارت خبرگان بر دولت عامل تفرقه می‌شود

حجت الاسلام محسن غرویان با اشاره به تشکیل کمیته نظارت بر عملکرد دولت در مجلس خبرگان رهبری گفت: طبق قانون اساسی فلسفه وجودی مجلس خبرگان فقط نظارت و انتخاب رهبر در مواقع ضرورت است. نظارت بر دولت از وظایف مجلس شورای اسلامی است و نمایندگان ملت وظیفه و حق سوال از دولت دارند که این‌ها همان شئون نظارتی مجلس است. اگر در قوانین مشکلی پیش بیاید شورای نگهبان است که این‌ها را از نظر قوانین بررسی می‌کند و نهایتا اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده می‌شود.

این عضو هیئت علمی جامعة‌المصطفی(ص) ادامه داد: در این بین اصلی به عنوان نظارت مجلس خبرگان بر دولت وجود ندارد و همانطور که از اسم این نهاد مشخص است تنها مجلس خبرگان رهبری است. بنابراین این موضوع باید مورد مداقه قرار بگیرد که مشخص شود اصل نظارت خبرگان بر دولت از کدام قسمت قانون اساسی تفسیر شده است.

غرویان گفت: در نظام جمهوری اسلامی باید یک نظارت طرفینی و همگانی وجود داشته باشد. خبرگان بر رهبری نظارت دارد، رهبری بر خبرگان و سایر قوا نظارت دارد. این اصل برای این است که قدرت در یک گروه، یک نهاد و یا یک سازمان خاص متمرکز نشود؛‌ فلسفه وجودی نظارت خوب است اما اینکه ما برای ایجاد فشارهای سیاسی چنین بحثی را طراحی کنیم، نه تنها ضمانت اجرایی ندارد بلکه باعث تفرقه خواهد شد.

وی افزود: آقای جنتی گفتند همه باید احساس مسئولیت کنیم. با توجه به این موضوع که مسئول هم کسی است که بتوان از او سوال کرد؛ خوب است که مجلس خبرگان و شورای نگهبان هم اجازه این سوال از خود را بدهند. به طور کلی فکر می‌کنم گروه خاصی بحث نظارت مجلس خبرگان بر دولت را تنها برای فشار بر دولت طراحی کرده‌اند.

بهترین گزینه های وزارت اقتصاد


الیاس حضرتی اظهار کرد: اگر دولت واقعا به دنبال حل مشکلات اقتصادی است باید سراغ کسانی برود که صاحب نظر هستند و نقشه راهی برای عبور از مشکلات اقتصادی دارند؛ آقایان طیب‌نیا و عبده تبریزی به نظر من دو نفری هستند که استاد مسلم اقتصاد هستند و بودنشان در این وزارتخانه به آن اعتبار خواهد داد.

وی افزود: در صورتی که یکی از این دو نفر در وزارت اقتصاد حضور پیدا کنند تمام اساتید اقتصاد و نظریه پردازان اقتصادی علاقمند خواهند شد که به این وزارتخانه سری بزنند و طرح و ایده‌ای برای کمک به حل مشکلات اقتصادی ارائه کنند. در این شرایط می‌توانیم از همه ظرفیت و توان علمی و اقتصادی کشور بهره‌مند شویم.

این نماینده مجلس همچنین گفت: اگر دولت صرفا به دنبال یک فرد اجرایی برای تصدی وزارت اقتصاد است، آقای تقوی‌نژاد در بین معاونین این وزارتخانه بهتر از بقیه است. امیدوارم نهایتا دولت انتخاب خوبی در این زمینه داشته باشد.

آیا احمدی نژاد به دادگاه می‌رود؟

به گزارش خبرآنلاین، «اینها جرات ندارند» این را محمود احمدی نژاد درباره علنی شدن دادگاه مشایی، در مکالمه تلفنی اش به زبان می آورد.حلقه بهار که برای علنی نشدن دادگاه اسفندیار رحیم مشایی برنامه ریزی کرده بودند علی رغم تصورشان امروز  اولین جلسه دادگاه علنی رسیدگی به اتهامات  رئیس دفتر رئیس جمهور سابق در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی تهران آغاز شد.

گفتنی است احمدی نژاد گفته بود در جلسه دادگاه حاضر خواهد شد اما هنوز مشخص نیست وی به دادگاه رسیده است یا خیر.

 

 

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟