نور قرمز رنگ آسمان ایلام مربوط به پالایشگاه گاز است.
گروه خبری سیاسی
در پی مشاهده نور قرمز رنگ در آسمان ایلام روابط عمومی پالایشگاه گاز ایلام اعلام کرد: نور قرمز رنگی که هم اکنون در آسمان ایلام مشاهده می‌شود، مربوط به نور آتش خروجی پالایشگاه گاز ایلام است؛ تقارن این نور با لکه‌های ابر در آسمان بدون ماه امشب، سبب پیدایش این نور شده است.

به گزارش نامه نیوز، جای هیچگونه نگرانی نیست و فقط به لحاظ آلودگی هوا مضر خواهد بود.

رئیس صندوق بین المللی پول هشدار داد سیاست های حمایتگرایانه تجاری بزرگترین نگرانی ای است که رشد پایدار اقتصاد جهانی را تهدید می کند.
گروه خبری سیاسی
 کریستین لاگارد در نشستی با حضور رهبران جهان از جمله رئیس جمهور روسیه، نخست وزیر ژاپن، رئیس جمهوری فرانسه و معاون رئیس جمهور چین در سن پترزبورگ روسیه شرکت کرده بود اظهار داشت: «خبر خوب این است که امروز در آسمان اقتصاد جهان خورشید در حال تابش است. ما یک دهه سخت را پشت سر گذاشته ایم و اکنون اقتصادی داریم که خوب عمل می کند.»

به گزارش نامه نیوز، وی در عین حال نسبت به ریسک های ناشی از وقوع یک جنگ تجاری جهانی هشدار داد و گفت: «توسل به اقدامات حمایتگرایانه و یکجانبه گرایانه یک اشتباه بزرگ خواهد بود و یک خودزنی تلقی خواهد شد... هیچ کس در جنگ تجاری برنده نمی شود.»

لاگارد افزود، تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر لغو نشست برنامه ریزی شده با رهبر کره شمالی در ماه آینده یکی از انواع تصمیمات سیاسی یکجانبه است که می تواند با تضعیف اعتماد، موجب ایجاد چنددستگی اقتصادی شود.

وی افزود، خروج آمریکا از برجام نیز یکی دیگر از این سیاست هاست. «من نگران هرگوه تصمیمی هستم که همچنان موجب تضعیف اعتماد شود... تجارت در حال تقویت شدن است. سرمایه گذاری دارد بر می گردد و هر اقدامی که این دارایی اساسی یعنی اعتماد را تضعیف کند، اقتصاد جهان را در معرض ریسک قرار می دهد.»

جاسوس سابق سیا گفت: بعید است که مقامات روسیه بتوانند رئیس‌جمهور آمریکا را برای خود استخدام کنند اما این بدان معنا نیست که رهبری آمریکا نمی‌خواسته با روسیه همکاری کند.
گروه خبری سیاسی

جاسوس سابق سیا معتقد است که رئیس‌جمهوری آمریکا علاقه خاصی به همتای روس خود دارد.

به گزارش نامه نیوز، به نقل از وستی، ادوارد اسنودن گفت: هیچ کس در جهان پوتین را به اندازه ترامپ دوست ندارد اما من فکر می کنم که مردم بیش از حد امیدوار هستند که تحقیقات مولر، شواهدی واقعی را علیه ترامپ نشان دهد.

به گفته وی، بعید است که مقامات روسیه بتوانند رئیس‌جمهور آمریکا را برای خود استخدام کنند اما این بدان معنا نیست که رهبری آمریکا نمی‌خواسته با روسیه همکاری کند.

اسنودن خاطرنشان کرد: در واقع هر کسی که سخنان ترامپ را بشنود، متوجه می‌شود که این مهره‌ای سوخته است و شبیه کسی نیست که در نقش دشوار «یک مامور قزاق» استفاده شود؛ زمانی که حتی ترامپ نمی‌تواند به خاطر بیاورد که قرار است چه چیزی در پایان جمله‌اش بگوید.

کاخ سفید و کرملین دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را تکذیب کرده‌اند اما این پرونده توسط رابرت مولر، دادستان مستقل ویژه کنگره آمریکا در حال پیگیری است.

با این حال دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اتهام‌های دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را «کاملا بی‌اساس» خوانده است.
پس از برگزاری دیدار دوستانه رهبران دو کره، رئیس جمهور کره جنوبی از عدم اطمینان کره شمالی به وفای به عهد «دونالد ترامپ » خبر داد.
گروه خبری سیاسی

به گزارش نامه نیوز به نقل از آناتولی، پس از برگزاری دیدار دوستانه رهبران دو کره، «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی از عدم اطمینان «کیم جونگ اون» همتای کره شمالی خود نسبت به وفای به عهد «دونالد ترامپ » خبر داد.

رهبر کره جنوبی بعد از دیدار اخیر خود با همتای کره شمالی خود، گفت: اون اطمینانی به وعده های ترامپ  پس از تخریب کامل سایت هسته ای «پیونگ ری» ندارد.

وی افزود، رهبر کره شمالی معتقد است با برگزاری نشست از پیش تعیین شده مشکلی ندارم تنها چیزی که از آن مطمئن نیستم تعهد ترامپ به وعده هایی است که در خصوص اتمام تهدیدها و روابط خصمانه با کره شمالی داده است.

به گفته رئیس جمهور کره جنوبی ، اون هنوز احتمال می دهد که ترامپ درصدد تضغیف حکومت وی باشد.

این در حالی است که رهبر کره شمالی هفته گذشته بعد از تهدیدهای ترامپ اعلام کرد دیداربا رءیس جمهور آمریکا را لغو خواهد کرد. اما ترامپ پس ازبرگزاری نشست رهبران دو کره که در ماه اخیر به صورت مکرر برگزار شد در بیانیه ای اعلام کرد که دیداروی با رهبر کره شمالی در تاریخ مقرر برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است دیدار اخیر رهبران دو کره بسیار دوستانه و با هدف افزایش چنین دیدارهایی در آینده نزدیک برگزار شد.
رئیس جمهور نیجریه تصمیم به لغو قرارداد تسلیحاتی ۲۰۰ میلیون دلاری کشورش با رژیم صهیونیستی گرفت که ظاهرا به خاطر شبهات مطرح شده درباره رد و بدل شدن رشوه میان مسئولان دو طرف بوده است.
گروه خبری سیاسی


به گزارش نامه نیوز، منابع اسرائیلی در قدس اشغالی فاش کردند که "محمد بو هاری" پس از اطلاع از رد و بدل شدن رشوه میان مسئولان نیجریه و مسئولان رژیم صهیونیستی در شرکت "اسبانوت"، قرارداد تسلیحاتی میان دو طرف به ارزش ۱۹۵ میلیون دلار را لغو کرد.

قرار بود رژیم صهیونیستی در قالب این قرارداد تسلیحاتی، ۳ فروند هواپیما، ۳ فروند بالگرد، یک کشتی جنگی، ۲ قایق جنگی و تعدادی تجهیزات نظامی دریایی به نیجریه تحویل دهد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این قرارداد تسلیحاتی با مخالفت گسترده احزاب مخالف دولت نیجریه مواجه شده بود و آنها اعلام کرده بودند که اجازه نخواهند داد رژیم صهیونیستی مسئولیت حمایت از آب های منطقه‌ای نیجریه را بر عهده بگیرد.
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن