_  

گروه خبری سیاسی

ترامپ معاون تیلرسون راهم اخراج کرد!

کاخ سفید ساعاتی پس از انتشار خبر برکنار شدن رییس‌دستگاه دیپلماسی آمریکا اعلام کرد که معاون دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه آمریکا هم از سمت خود اخراج شده است.
ناطقان: به نقل از شبکه خبری سی‌‌بی‌ای، بر اساس اعلام کاخ سفید، استیو گلدشتاین، معاون دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه آمریکا از سمت خود برکنار شده است.

در حال تکمیل...

همدستی آمریکا و اسرائیل برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران

پایگاه صهیونیستی «هاآرتص» گزارش داد که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای اجرای تحریم‌ها علیه ایران تیم مشترکی تشکیل داده‌اند.
ناطقان: پایگاه صهیونیستی «هاآرتص» روز دوشنبه در گزارشی نوشت که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای اجرای تحریم‌ها علیه ایران تیمی مشترک تشکیل دادند.

هاآرتص نوشت: آمریکا و اسرائیل این کمیته مشترک را تشکیل داده‌اند تا از تجربیات خود برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران و همچنین کسب اطلاعات درباره بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران ۱۸۰ و یا ۱۹۰ روز پس از تصمیم ترامپ مبنی بر خروج از توافق هسته‌ای با ایران استفاده کنند.

بر اساس گزارش هاآرتص، توافقی میان «شای باباد»، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی و «اران نیتزان»، نماینده اقتصادی رژیم صهیونیستی در واشنگتن با مقامات آمریکایی در این زمینه صورت گرفته است و پیش از تشکیل این کمیته مشترک شای باباد و «شائول مریدور»، مسئول بخش بودجه وزارت خزانه‌داری رژیم صهیونیستی برای انجام مجموعه‌ای از دیدار‌ها به واشنگتن رفته‌اند.

آمریکا و رژیم صهیونیستی پیش از این نیز درباره اجرای تحریم‌های ایران همکاری نزدیکی با ایران داشتند به خصوص کمیته‌ای که در سال ۲۰۱۳ و پیش از به امضا رسیدن توافق هسته‌ای برای نظارت بر اجرای تحریم‌های ایران تشکیل شده بود.

هاآرتص در بخش دیگری می‌نویسد: کمیته مشترک آمریکا و اسرائیل به دولت‌ها در اجرای تحریم‌های ایران کمک خواهد کرد و به شرکت‌هایی که ممکن است حتی به طور تصادفی در معرض نقض این تحریم‌ها قرار گیرند مشاوره ارائه می‌دهد.

استیضاح ربیعی با 50 امضا شروع شد

مقصودی درباره محورهای این طرح گفت: عدم توجه به برنامه‌های اعلامی، امنیت شغلی کارگران،مشکلات بیمه روستائیان و قالیبافان، عدم تعامل با بیمه‌گزاران، مشکلات سازمان تامین اجتماعی و ... از جمله محورهای این طرح استیضاح است.
ناطقان: حسین مقصودی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از کلید خوردن استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی خبر داد و گفت: این طرح با ۵۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس می شود.

وی درباره محورهای این طرح ادامه داد: عدم توجه به برنامه‌های اعلامی، امنیت  شغلی کارگران،مشکلات بیمه روستائیان و قالیبافان، عدم تعامل با بیمه‌گزاران، مشکلات سازمان تامین اجتماعی و شرکت‌های وابسته، مشکلات شستا، عدم توجه به استفاده از مدیران جوان، عدم برنامه و چشم‌انداز شفاف و عملی برای کارگر و کارفرما، عدم توجه به سیاست‌های کلان کشور و برنامه‌های اقتصادی کشور از جمله محورهای این طرح استیضاح است.

 به گزارش ناطقان؛ این دومین باری است که در عمر کمتر از یکسال دولت دوازدهم، نمایندگان تصمیم به حذف وزیر کار از ترکیب کابینه گرفته اند و با توجه به تعداد بالای امضا کنندگان استیضاح، بعید نیست این بار مجلس ربیعی را از قطار دولت دوازهم پیاده کند.

ادامه‌همکاری‌های‌هسته‌ای‌ایران-سوئیس

سفیر سوئیس در تهران با بیان این‌که مطمئن هستیم که همکاری‌های هسته‌ای ما ادامه پیدا خواهد کرد،‌ اظهار کرد: اقدامات بسیاری در حال انجام است تا سرمایه‌گذاری میان ایران و اروپا حفظ شود و در هفته‌های آینده نتایج این اقدامات را خواهیم دید.
ناطقان: مارکوس لایتنر درمورد موضع دولت سوئیس درباره تحریم‌های آمریکا گفت: ما همیشه گفتیم که طرفدار برجام هستیم و از آن حمایت میکنیم و می‌خواهیم که برجام موفق باشد.

وی تاکید کرد: می‌دانیم که طبق گفته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران به همه تعهداتش پایبند بوده است و به خاطر تصمیمی که آمریکا گرفته متاسف هستیم، اما همچنان از برجام حمایت کرده و امیدوار هستیم که قسمت‌های مختلف برجام اجرا شود.

این دیپلمات سوئیسی همچنین درباره تلاش طرف‌های اروپایی برای حفظ برجام اظهار کرد: کارهای بسیاری در حال انجام است تا سرمایه‌گذاری میان ایران و اروپا حفظ شود و در هفته‌های آینده نتیجه اقدامات و تلاش‌های اروپایی ها را خواهیم دید که به کجا رسیده است.

سفیر سوئیس در تهران در مورد این‌که آیا همکاری‌های هسته‌ای ایران و سوئیس با وجود خروج آمریکا از برجام به قوت خود باقی است، گفت: ما نقشه راهی داریم که در سال ۲۰۱۶ بین روسای جمهور دو کشور امضا شد و همکاری در زمینه ایمنی‌ هسته‌ای هم جزئی از این نقشه راه است.

لایتنر در پایان بیان کرد: ملاقات‌هایی میان آژانس‌هایمان انجام شده مطمئن هستیم که ادامه پیدا خواهد کرد. سوئیس اولین کشوری بود که در زمینه ایمنی هسته‌ای با ایران همکاری کرد و قطعا اولین کشوری نخواهیم بود که ایران را در زمینه ایمنی هسته‌ای تنها بگذاریم.

دستور وزیر کشور درپی خبر تجاوز در ایرانشهر

در پی انتشار اخباری مبنی بر مواردی از ناامنی اخلاقی در ایرانشهر، رحمانی فضلی پیگیری مضاعف موضوع را از رئیس شورای تأمین سیستان و بلوچستان خواستار شد.
ناطقان: به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در پی انتشار اخباری مبنی بر بروز مواردی از ناامنی اخلاقی در هفته های اخیر در ایرانشهر، پیگیری مضاعف موضوع را از رئیس شورای تأمین سیستان و بلوچستان خواستار شد.

بنابر این گزارش، در پی انتشار برخی اخبار با موضوع تعرض به تعدادی از بانوان هموطن در ایرانشهر، وزیر کشور به دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان و رئیس شورای تأمین استان، دستور داد به موازات اقدامات و پیگیری های مرجع قضائی، که برابر روند قانونی در جریان است، ضمن بررسی مضاعف و همه جانبه موضوع از طریق شورای تأمین استان، گزارش دقیقی از ابعاد آن تهیه شده و در اولین زمان ممکن به استحضار مردم شریف استان علی الخصوص هموطنان عزیز شهرستان ایرانشهر رسانده شود.

رحمانی فضلی همچنین از رئیس شورای تأمین استان سیستان و بلوچستان خواسته است، با استفاده از تعامل حداکثری با مردم و بویژه بزرگان و مؤثرین منطقه و تشریح و تبیین پیوسته ابعاد موضوع و اقدامات انتظامی و قضائی بعمل آمده در راستای برخورد قانونی با متخلفین، از سوء استفاده از احساسات و عواطف پاک مردم که بحق جریحه دار شده است، ممانعت به عمل آید.


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن