تشکیل پرونده ویژه با قید زمانی در کمیته انضباطی درباره بازی استقلال خوزستان و پرسپولیس


خبرگزاری میزان- رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: پرونده حواشی بازی استقلال خوزستان و پرسپولیس در اولویت فعالیت‌های کمیته انضباطی در روز‌های آتی قرار خواهد داشت.
تشکیل پرونده ویژه با قید زمانی در کمیته انضباطی درباره بازی استقلال خوزستان و پرسپولیس

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن‌زاده درباره حواشی رخ داده در دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس اظهارداشت: به طور حتم پرونده ویژه‌ای با قید زمان درباره دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس در کمیته انضباطی تشکیل خواهد شد. انتشار گزارش‌های اولیه مربوط به این بازی از طریق رسانه‌ها، روایت مقدماتی نسبت به مشکلات به وجود آمده را بیان می‌کند و بی‌شک، پرونده مربوط به این بازی در اسرع وقت و با بررسی و تحلیل کلیه جزییات در کمیته انضباطی رسیدگی خواهد شد.

وی افزود: از ناظران محترم این مسابقه درخواست می‌کنم در اسرع وقت و با قید فوریت، گزارش‌ها را به کمیته انضباطی ارسال کنند تا ضمن اتخاذ تصمیم گیری‌های لازم، اقدام مقتضی صورت پذیرد. بر این اساس پرونده دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس در اولویت فعالیت‌های کمیته انضباطی در روز‌های آتی قرار خواهد داشت. اگر در بررسی ها، به جمع بندی خاصی درباره حواشی این بازی برسیم، تصمیمات قاطع کمیته انضباطی اعمال می‌شود.

حسن‌زاده تصریح کرد: کمیته انضباطی همه زوایای پیدا و پنھان مربوط به مسابقات لیگ برتر را زیر نظر دارد. بر همین اساس، ناظر ویژه انضباطی در دیدار استقلال و تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی حاضر می‌شود و امیدوارم روز جمعه شاهد یک فوتبال با کیفیت و بدون حاشیه باشیم.

انتهای پیام/

منبع: میزان

پیگیری تمرینات تراکتورسازی در کمپ اختصاصی باشگاه


خبرگزاری میزان- جان توشاک در حاشیه تمرین امروز نکات فنی را به شاگردانش‌ منتقل کرد.
پیگیری تمرینات تراکتورسازی در کمپ اختصاصی باشگاه

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی، تمرینات سرخ‌پوشان فوتبال آذربایجان از ساعت 19 امروز در کمپ اختصاصی باشگاه پیگیری شد و طی آن شاگردان جان توشاک خود را آماده دیدار مقابل سپاهان کردند.

تراکتورسازان که صبح امروز نیز در کمپ اختصاصی باشگاه تمرین کرده بودند در تمرین نوبت عصر به کارهای تاکتیکی پرداختند و جان توشاک نکات مد نظر خود را به سرخ‌پوشان منتقل کرد.

بازیکنان تیم بازی در زمین کوچک را در برنامه خود قرار دادند.

بازیکنان خارجی ارتباط خوبی با یکدیگر برقرار کردند و به دنبال هماهنگی بیشتر با سایر نفرات هستند.

سرخ‌پوشان عصر فردا تمرینات خود را در یک نوبت پیگیری می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع: میزان

برگزاری نشست ایمنی و امنیت ورزشگاهها به دعوت فدراسیون فوتبال


خبرگزاری میزان- نشست بررسی ایمنی و امنیت ورزشگاههای کشور به به دعوت فدراسیون فوتبال برگزار شد.
برگزاری نشست ایمنی و امنیت ورزشگاهها به دعوت فدراسیون فوتبال

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، نشست بررسی ایمنی و امنیت ورزشگاه‌های کشور در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و امنیتی به دعوت فدراسیون فوتبال و با حضور وزیر ورزش و جوانان، معاونت دادستان کل کشور، معاونین دادستانی تهران، جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، نمایندگان وزارت کشور و وزارت اطلاعات، فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی تهران بزرگ، مدیران ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها، رؤسای هیئت‌های فوتبال سراسر کشور و مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتر و لیگ دسته اول در هتل المپیک تهران برگزار شد.

در این نشست، مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه فوتبال در کشور اظهار داشت: ورزش یکی از ارزان‌ترین و در عین حال مؤثرترین ابزارها برای پر کردن اوقات فراغت جوانان است. رشته‌های مختلف ورزشی به ویژه فوتبال می‌توانند در این حوزه تأثیرگذار باشند. مجموع هزینه‌های صورت گرفته در فوتبال ما نسبت به بودجه کشور بسیار ناچیز است. با این وجود شاهدیم که چنین سرگرمی جذابی تا چه حد ارزان و در عین حال تأثیرگذار است. فراموش نکنیم که بخش اعظمی از همین هزینه‌های فوتبال هم از طریق منابع خصوصی، حامیان مالی و درآمدزایی حاصل می‌شود. از سوی دیگر طبق آمارها در حدود 50 میلیون نفر از مردم کشور ما هرکدام به نحوی به یکی از باشگاه‌های شهرهای مختلف کشور تعلق دارند. یعنی این میزان هزینه توانسته بخش قابل توجهی از اوقات فراغت 50 میلیون نفر از مردم کشور را با یک ابزار بسیار سالم و ارزان پر کند. در واقع بسیاری از مردم کشور با تیم‌های محبوب خودشان به نوعی زندگی می‌کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: هدف ما در وزارت ورزش و جوانان ایجاد ثبات و آرامش برای توسعه ورزش در ابعاد مختلف است. امیدوارم با همدلی و هماهنگی همچنین اراده‌ای که در این جمع می‌بینم و با مشارکت همه دستگاه‌ها شاهد اقدامات اجرایی و مؤثری باشیم که منجر به رفع مشکلات اساسی ورزشگاه‌های کشور شود. اگر همین جمع با همدلی، هم‌افزایی و اتحاد به دنبال حل مشکلات استادیوم‌ها باشند به نظر من عبور از این مشکلات دشوار نخواهد بود. در این بین باید توجه داشت که نقش رسانه‌ها نیز بسیار مهم و تأثیرگذار است.

رئیس فدراسیون فوتبال نیز در بخش دیگری از این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و موفقیت‌های فوتبال در عرصه‌های قاره‌ای و جهانی گفت: ما از کلیه عوامل و دست‌اندرکاران دعوت کردیم تا جهت همفکری در این‌باره گرد هم بیاییم.

تاج با اشاره به موفقیت‌های فوتبال ایران گفت: فوتبال ما به طور کلی شرایط بسیار خوبی دارد، در رشته‌های مختلف و در سطوح آقایان و بانوان به افتخارات بزرگی در سطح قاره‌ای و جهانی همچنین در رده‌های سنی مختلف دست یافته‌ایم. با این وجود ممکن است برخی بخواهند از طریق فضای ورزشگاه‌ها به این حال و هوای دلنشین آسیب بزنند.

وی ادامه داد: به طور حتم جهت اصلاح شرایط موجود باید برنامه‌ریزی و تدبیر مناسب داشته باشیم. به همین منظور مصوباتی را امروز مدنظر داریم که درباره آنها بحث و گفت‌وگو خواهد شد. از جمله این موضوعات اقدامات پیشگیرانه فرهنگی است که قطعاً و لاجرم بدون همکاری باشگاه‌ها محقق نخواهد شد. همچنین باید به دنبال ارتقای خدمات و امکانات رفاهی ورزشگاه‌ها و اجرای برنامه‌های گوناگون برای تماشاگران پیش از مسابقات باشیم. وقتی تماشاگر با شرایط و امکانات مناسب وارد ورزشگاه می‌شود طبیعتاً آرامش بیشتری خواهد داشت و بسیاری از مشکلات رفع می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: ژاپنی‌ها در برنامه‌‌ای که برای سال‌ها و ده‌های آتی فوتبال کشورشان ترسیم کرده‌اند به دنبال رسیدن مجموع هواداران‌شان به عدد 10 میلیون نفر هستند در حالی که همین امروز در کشور ما بیش از 50 میلیون فوتبالدوست داریم و این نشان‌دهنده میزان اهمیت و تأثیرگذاری ورزش فوتبال است. فراموش نکنیم که بر اساس آمار وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، در هنگام پخش بازی ایران و مراکش آمار کمترین میزان مصرف اینترنت در کشور به ثبت رسید. همچنین شادی مردم پس از پیروزی مقابل مراکش یکی از بزرگ‌ترین جشن‌های فراگیر تاریخ کشور بود که اینها میزان اهمیت و تأثیرگذاری فوتبال را به خوبی نشان می‌دهد. ما باید برای استفاده هدفمند از این ظرفیت برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم. باید بازی‌های لیگ با حضور پرشور تماشاگران و با امنیت و آرامش کامل برگزار شود و برنامه‌ریزی و تدابیر مناسبی داشته باشیم که مانع از بروز هر مشکلی شود.

در ادامه این نشست، بخش‌ها و ارگان‌های مرتبط و همچنین مدیران برخی از باشگاه‌ها و نمایندگان ادارات کل ورزش و جوانان دیدگاه‌های خود را درباره مشکلات و نواقص موجود همچنین طرح های پیشنهادی بیان کردند و مصوبات مورد نظر با اعلام دیدگاه‌های موافقان و مخالفان به تصویب رسید.

انتهای پیام/

منبع: میزان

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال استقلال و تراکتورسازی را جریمه کرد


خبرگزاری میزان- کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال آرای خود را درباره 2 بازی از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال صادر کرد.
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال استقلال و تراکتورسازی را جریمه کرد

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دیدار تیم‌های ذوب آهن و استقلال تهران در هفته دوم لیگ برتر فوتبال برگزار و از سوی تماشاگران تیم استقلال تهران تخلفاتی نظیر پرتاب لیزر و اشیاء متفرقه به داخل زمین رخ داد. تیم استقلال تهران به پرداخت 150 ریال جریمه نقدی محکوم شد. این رای قطعی است.

*دیدار تیم‌های استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز در هفته سوم لیگ برتر فوتبال برگزار و از سوی تماشاگران تیم تراکتورسازی تبریز تخلفاتی نظیر تخریب صندلی‌ها و داربست‌ها، پله‌های ورزشگاه و فحاشی به تیم مقابل رخ داد. این تیم به پرداخت 200 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. (این رای قابل تجدید نظر است)

تیم استقلال تهران نیز به دلیل پرتاب سنگ از سوی هوادارانش و فحاشی به تیم مقابل به جریمه نقدی 100 میلیون ریالی محکوم شد. این رای قطعی است.

همچنین تیم تراکتور سازی تبریز به خاطر تخریب تاسیسات و تجهیزات ورزشگاه باید 428/150/000 ریال در حق مجموعه ورزشی آزادی پرداخت کند. (این رای قابل تجدید نظر است).

انتهای پیام/
منبع: میزان

آزمون جایگزین‌های خوبی در تیم ملی دارد/ اصرار به یک بازیکن برای پوشیدن پیراهن تیم ملی توهین به مردم است


خبرگزاری میزان- کارشناس فوتبال ایران گفت: برای هر بازیکن ملی‌پوش ما جایگزین‌های خوبی وجود دارد و آزمون هم از این قائده مستثنی نیست.
آزمون جایگزین‌های خوبی در تیم ملی دارد/ اصرار به یک بازیکن برای پوشیدن پیراهن تیم ملی توهین به مردم است

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، روز گذشته سردار آزمون، مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران در فضای مجازی اعلام کرد که " همیشه باعث افتخار من بوده و هستش (تیم ملی) اما الان نمی‌تونم حتی یک‌روز از خانواده عزیزم دور باشم و می‌خواهم از بودن در کنار آنها لذت ببرم". شنیده می‌شود دلیل واکنش آزمون به این موضوع نامه‌ای بوده که فدراسیون فوتبال به باشگاه‌های لژیونرها برای نخستین اردوی آماده‌سازی تیم ملی برای جام‌ملت‌ها ارسال کرده است.

امیرحاج رضایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در این مورد گفت: اگر فدراسیون فوتبال چنین نامه‌ای را ارسال کرده باشد کار درستی انجام نداده است چون اصرار بیش از حد به بازیکنی که از تیم ملی خداحافظی کرده ضرورتی ندارد. هر بازیکنی هقاید خاص خود را دارد و باید به آن احترام گذاشت. هر بازیکنی باید به پوشیدن پیراهن تیم ملی افتخار کند و نمی‌شود با فشار بازیکنی را مجبور کرد برای تیم ملی بازی کند چون جایگاه تیم ملی هر کشور بالاتر از هر بازیکنی است.

وی ادامه داد: شاید در دنیا  و در کل ناریخ فوتبال فقط 5 بازیکن باشند که جایگزینی نداشته‌اند اما مطمئن باشید برای هر بازیکن ملی‌پوش ما جایگزین‌های خوبی وجود دارد و آزمون هم از این قائده مستثنی نیست بنابراین اصرار به یک بازیکن برای پوشیذن پیراهن تیم ملی به نوعی توهین به مردم محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

 

منبع: میزان

ساماندهی به سبک فدراسیون فوتبال/ کارت شناسایی برای لیدرها


خبرگزاری میزان- فدراسیون فوتبال ساماندهی لیدر‌های تیم‌های باشگاهی برنامه‌هایی در نظر گرفت.
ساماندهی به سبک فدراسیون فوتبال/ کارت شناسایی برای لیدرها

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال در موضوع ساماندهی سرمشوقان یا لیدر‌ها برنامه روشن و موثری دارد و باید صلاحیت و سوابق رفتاری تمامی لیدر‌ها برای کانون هواداران باشگاه‌ها استعلام شود.

با این برنامه باشگاه‌ها برای لیدرها، شرایط بهتری برای ایجاد فضایی شاد و پر امید در هر بازی که صد‌ها جوان در ورزشگاه برای تشویق تیم‌شان حضور دارند ایجاد می‌شود.
 
با برنامه ارائه شده، تمامی لیدر‌ها بعد از تایید صلاحیت مراجع قانونی، دارای کارت شناسایی خواهند شد، ولی در هر شکل مسئولیت رفتار آن‌ها در مسابقات بر عهده مدیر عامل باشگاه است و باید پاسخگو باشد.
 
انتهای پیام/
منبع: میزان
>