گروه خبری سیاسی

ظریف، تهران را به مقصد کویت ترک کرد


خبرگزاری میزان- وزیر امور خارجه در صدر یک هیئت سیاسی و اقتصادی دقایقی قبل تهران را به مقصد کویت جهت شرکت در کنفرانس بین‌المللی بازسازی عراق ترک کرد.
ظریف، تهران را به مقصد کویت ترک کرد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در صدر یک هیئت سیاسی و اقتصادی دقایقی قبل تهران را به مقصد کویت جهت شرکت در کنفرانس بین‌المللی بازسازی عراق ترک کرد.

پیش‌تر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ، گفته بود: ایران از برگزاری کنفرانس بین‌المللی بازسازی عراق استقبال و مشارکت جامعه بین‌المللی در روند بازسازی این کشور را امری ضروری و اقدام در مسیری درست می‌داند و ما بر ضرورت مشارکت صادقانه و غیر مشروط جامعه بین المللی در این بازسازی تاكید داریم؛ جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم و دولت عراق هیچگونه تردیدی به خود راه نداده همانگونه که در مبارزه با تروریسم نیز در کنار مردم و دولت عراق بوده و خواهد بود.

انتهای پیام/

امیداوریم لکه ننگ رژیم صهیونیستی هرچه زودتر ریشه‌کن شود


خبرگزاری میزان- مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل گفت: امیداوریم لکه ننگ رژیم صهیونیستی هرچه زودتر ریشه‌کن شود؛ البته فراموش نکنید صبر مسلمانان زیاد است و به این راحتی کنار نمی‌کشند.
امیداوریم لکه ننگ رژیم صهیونیستی هرچه زودتر ریشه‌کن شود
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علی‌اکبر ولایتی صبح امروز در مراسم «راز رضوان» ویژه دهمین سالگرد شهادت عماد مغنیه که در تالار وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به زمان حضور خود در وزارت خارجه اظهار داشت: در زمان حضور خود در وزارت خارجه با شکل‌گیری مقاومت و نحوه مبارزه آن‌ها آشنایی داشتم.

وی ادامه داد: متاسفانه امروز بسیاری از رسانه‌ها در پی کمک‌های ایران به لبنان، عراق، فلسطین و افغانستان سعی دارند شبهه‌هایی را ایجاد کنند.

ولایتی تصریح کرد: امروز دشمن سعی دارد به ایران بپردازد؛ هرچند که این صداها، صدا‌هایی است که توسط مزدوران در حال پخش شدن است و افراد جاهل هم این موضوعات را بیان می‌کنند و هرچند این جمعیت ناچیز است، اما برخی آن را بزرگنمایی می‌کنند.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل یادآور شد: بین ایران و اهل بیت (ع) و منطقه یک ارتباط دیرینه وجود دارد. همچنین در زمان جنگ‌های صلیبی در دفاع از فلسطین شاهد این ارتباط بودیم. در واقع صلیبی‌ها در فلسطین شکست خوردند و امید است شکست اسرائیل هم در فلسطین رخ دهد.

وی افزود: امیداوریم لکه ننگ رژیم صهیونیستی هرچه زودتر ریشه‌کن شود؛ البته فراموش نکنید صبر مسلمانان زیاد است و به این راحتی کنار نمی‌کشند.

طبق گزارش دفاع پرس عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: چنانچه کمک مجموعه مقاومت اسلامی و بویژه خط مقاومت نبود، امروز شاهد حضور تروریست‌هایی همچون داعش در بغداد، دمشق و تا حدودی در بیروت بودیم.

انتهای پیام/

ما زیر بار این تحمیل که «دیگران به ما دیکته کنند چه کنیم» نمی‌رویم


خبرگزاری میزان- با بیان اینکه ما زیر بار این تحمیل که «دیگران به ما دیکته کنند چه کنیم» نمی‌رویم، گفت: موشک یک وسیله دفاعی است و هر کشور بر اساس اقتضائات خود، سیستم دفاعی‌اش را انتخاب می‌کند؛ ما هم برای دفاع از کشورمان بر اساس مصالح ملی در مسیر تکامل یافتن این موشک‌ها عمل می‌کنیم و این موضوع ربطی به کشور‌های بیگانه ندارد.
ما زیر بار این تحمیل که «دیگران به ما دیکته کنند چه کنیم» نمی‌رویم
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، «علی اکبر ولایتی» در حاشیه دیدار با رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا در جمع خبرنگاران اطهارداشت: جلسه‌ای با کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا داشتیم که بیش از یک ساعت طول کشید و در این جلسه درباره روابط ایران و اروپا گفت‌وگو‌هایی مطرح شد.

وی افزود: سوالاتی درباره منطقه و موضع جمهوری اسلامی ایران درباره سوریه، یمن و عراق داشتیم و علت کمک ما به این کشور‌ها و ارزیابی ما از آینده این کشور‌ها که کاملا قانع بودند، بیان شد.

ولایتی همچنین در پاسخ به سوالی درباره سیاست ایران درخصوص توان موشکی تصریح کرد: موشک یک وسیله دفاعی است و هر کشور بر اساس اقتضائات خود، سیستم دفاعی‌اش را انتخاب می‌کند؛ ما هم برای دفاع از کشورمان بر اساس مصالح ملی در مسیر تکامل یافتن این موشک‌ها عمل می‌کنیم و این موضوع ربطی به کشور‌های بیگانه ندارد و اجازه دخالت دیگران در این زمینه را نمی‌دهیم؛ ما زیر بار این تحمیل که «دیگران به ما دیکته کنند چه کنیم» نمی‌رویم.

انتهای پیام/

دبیرخانه دائمی کنگره جهانی محبان اهل بیت (ع) در تهران دایر می‌شود


خبرگزاری میزان- نشست شورای مشورتی کنگره جهانی محبان اهل بیت (ع) در بیانیه پایانی خود اعلام کرد: دبیرخانه دائمی کنگره جهانی محبان اهل بیت (ع) در تهران دایر می‌شود.
دبیرخانه دائمی کنگره جهانی محبان اهل بیت (ع) در تهران دایر می‌شود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان،نشست شورای مشورتی اجلاس جهانی محبان اهل بیت (ع) که صبح امروز با سخنرانی علی اکبر ولایتی دبیرکل مجمع بیداری اسلامی و با حضور شخصیت‌های دینی و مذهبی از کشور‌های مسلمان در محل هتل انقلاب برگزار شد با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

در این بیانیه با اشاره به تحولات کنونی منطقه و جهان اسلام آمده است: در مقطع کنونی که برای جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری فرصت‌های بسیار ارزشمندی در شکوفایی، پیشرفت، پویایی و گسترش موج جدید بیداری اسلامی فراهم گردیده است، نظام سلطه و استکبار جهانی در راس آن آمریکا و متحدان منطقه‌ای اش اقدامات متعددی را برای نفوذ در صفوف مسلمانان، فتنه انگیزی، گسترش اختلافات و خشونت، جنگ و منازعات فرقه‌ای قومی و مذهبی، ایجاد و گسترش گروه‌های متحجر، افراطی، تکفیری و تروریستی برای انحراف افکار عمومی جهان در راستای طرح اسلام هراسی و اسلام ستیزی را در دستور کار خود قرار داده است تا بتواند تاثیرگذاری جدی برای جلوگیری از پیشرفت و توسعه جهان اسلام را داشته باشد.

این بیانیه می‌افزاید: در این مقطع حساس و سرنوشت ساز وحدت و انسجام امت اسلامی به خصوص انسجام محبان اهل بیت (ع) به عنوان بخش مهمی از جهان اسلام بیشتر از هر زمان دیگری ضرورت خود را نمایان می‌کند، لذا براساس همین ضرورت، کنگره بزرگ محبان اهل بیت (ع) در تاریخ 1 و 2 آذرماه 1396 مصادف 3 و 4 ربیع الاول 1439 و 22 و 23 نوامبر 2017 میلادی برگزار و تاکید گردید تا مکانیسمی برای ارتباط و تعامل شرکت کنندگان در آن ایجاد شود. به همین منظور نشستی تحت عنوان شورای مشورتی برای بررسی چگونگی ایجاد ساختار تعامل و ارتباط میان محبان اهل بیت در تاریخ دوشنبه 23 بهمن 1396 برابر با 25 جمادی الاولی 1439 و 12 فوریه 2018 میلادی در تهران برگزار شد و شرکت کنندگان ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامی داشت یاد و خاطره امام خمینی (ره)، رهبر فقید انقلاب اسلامی بر نکات زیر تاکید کردند:

1. شکل گیری شورای مرکزی و تشکیل کمیته‌های تخصصی و ایجاد دبیرخانه دائمی کنگره جهانی محبان اهل بیت (علیهم السلام) در تهران؛
2. ارتباط و شبکه سازی کمی و کیفی محبان اهل بیت (علیهم السلام) به عنوان پیشگامان نظری و عملی دفاع از جهان اسلام و مبارزه با نظام سلطه و استکبار جهانی در سراسر دنیا؛
3. اهتمام ویژه به فریضه مهم و موضوع راهبردی «وحدت اسلامی» بین ملت‌ها و جوامع مسلمان در پرتو آموزه‌های اسلام ناب محمدی و تقویت گفتمان وحدت و تبدیل آن به رفتار اجتماعی و زندگی مسالمت آمیز بین مسلمانان؛
4. حساسیت و توجه جدی به مسائل و موضوعات مهم منطقه‌ای و تحولات کشور‌های اسلامی، شناسایی تهدید‌ها و چالش‌ها و فرصت‌های ناشی از تحولات مذکور و تلاش برای کمک به جوامع اسلامی جهت برون رفت از این بحران؛
5. محکومیت کشتار و تجاوز به حقوق مسلمانان و رهبران آزادی خواه مسلمان در کشور‌های مختلف اسلامی از جمله یمن، میانمار، بحرین، آفریقا و سایر بلاد اسلامی؛
6. اهتمام ویژه به مساله فلسطین به عنوان دغدغه اول جهان اسلام و زنده نگه داشتن آن در هر شرایطی و تاکید جدی بر تقویت مقاومت اسلامی و مبارزه و مقابله با رژیم غاصب صهیونیستی و سازماندهی و جهت دهی مجدد اقدامات سیاسی، رسانه ای، فرهنگی و عملی در راستای آزادی قدس شریف؛
7. توجه جدی به مساله مبارزه با گروه ها، جریانات و اندیشه‌های تکفیری - تروریستی به عنوان ابزار و اهرم فشار نظام سلطه در جهان اسلام برای پیشبرد طرح اسلام هراسی و اسلام ستیزی و اختلاف افکنی و بهره برداری‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی از این گروه ها؛
8. ارائه راهکار‌های موثر و عملیاتی در جهت پیشبرد و تحقق عینی و عملی سه شاخه اصلی و مهم بیداری اسلامی یعنی ضد استبداد، ضد استکباری و ضد صهیونیستی بودن؛
9. روشنگری و آگاه سازی در خصوص جنگ نرم و ضرورت تقویت روحیه استکبار ستیزی در بین ملل مسلمان از طریق جلسات هم اندیشی اسلامی با حضور گروه‌های مختلف اعم از زنا، جوانان، دانشگاهیان و اقشار دیگر و استفاده از ظرفیت‌های مختلف در جهان اسلام؛
10. مقابله با رویکرد‌های سازش کارانه در مواجهه با دشمن و جلوگیری از نفوذ عناصر وابسته به نظام سلطه در ارکان تصمیم ساز و تصمیم گیر کشور‌های اسلامی؛
11. تاکید بر شکل گیری تمدن نوین اسلامی بر اساس ارکان مهمی، چون معنویت، عقلانیت، امنیت و عدالت، و برداشتن موانع تحقق آن.

در پایان نشست مشورتی کنگره جهانی اهل بیت، اعضای شرکت کننده در نشست ضمن تشکر از مردم و مسوولان جمهوری اسلامی ایران و تجلیل از عنایات حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) و تدابیر شایسته ایشان در دفاع از حریم اسلام و مسلمانان در عرصه‌های گوناگون، از مجمع جهانی بیداری اسلامی به خاطر برگزاری این هم اندیشی صمیمانه تشکر و قدردانی کردند.

انتهای پیام/

رژیم صهیونیستی؛ دیروز انهدام جنگنده در سوریه، امروز حمل تابوت در ایران


خبرگزاری میزان- در صحنه تماشایی راهپمایی امروز، بیست و دوم بهمن1396 که سی و نهمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی است، راهپیمایان خوش ذوق، تابوت رژیم صهیونیستی را به حرکت درآوردند؛ رژیم منحوس و غاصب و کودک کشی که نابودی سرنوشت محتوم اوست.
رژیم صهیونیستی؛ دیروز انهدام جنگنده در سوریه، امروز حمل تابوت در ایران

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، در صحنه تماشایی راهپمایی امروز، بیست و دوم بهمن1396 که سی و نهمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی است، راهپیمایان خوش ذوق، تابوت رژیم صهیونیستی را به حرکت درآوردند؛ رژیم منحوس و غاصب و کودک کشی که نابودی، سرنوشت محتوم اوست.

همزمان خبر رسیده است که یکی از خلبان‌های جنگنده متجاوز صهیونیستی که دیروز در عملیات راهبردی پدافند موشکی ارتش سوریه، سقوط کرد، به درک واصل شده است.

انتهای پیام/

قاسمی: اگر سامسونگ عذرخواهی نکند این موضوع شدیدا بر روابط تجاری این شرکت با ایران تاثیر خواهد گذاشت


خبرگزاری میزان- سخنگوی وزارت امور خارجه از احضار سفیر کره جنوبی در پی اقدام غیر اخلاقی و غیرورزشی سامسونگ، خبر داد.
قاسمی: اگر سامسونگ عذرخواهی نکند این موضوع شدیدا بر روابط تجاری این شرکت با ایران تاثیر خواهد گذاشت

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، در پی اقدام غیر اخلاقی و غیرورزشی سامسونگ، سفیر کره جنوبی به وزارت امور خارجه احضار شد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام خبر فوق گفت: در پی انتشار خبری مبنی بر تصمیم مسئولین کمیته بین المللی المپیک و شرکت سامسونگ کره جنوبی مبنی بر مستثنی قرار دادن ورزشکاران ایرانی در کنار ورزشکاران کره شمالی شرکت کننده در بازیهای المپیک زمستانی پیونگ چانگ از دریافت هدایای شرکت کره ای سامسونگ به بهانه تحریم های بین المللی ، شب گذشته کیم سونگ هو سفیر کره جنوبی در تهران توسط محمود فرازنده دستیار وزیر امور خارجه و مدیر کل آسیا و اقیانوسیه به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.

قاسمی افزود: در این دیدار مراتب اعتراض شدید وزارت امور خارجه و جمهوری اسلامی ایران نسبت به این رفتار غیر اخلاقی و مغایر با روح حاکم بر بازیهای المپیک که شعار خود را ورای رنگ، دین ، نژاد و سیاست قرار داده ، به وی اعلام شد. در این دیدار خاطر نشان شد در صورتی که شرکت سامسونگ مراتب عذرخواهی خود را از این اقدام نابخردانه اعلام ننماید ، این موضوع شدیدا بر روابط تجاری شرکت سامسونگ با جمهوری اسلامی ایران تاثیر خواهد گذاشت.

سفیر کره جنوبی ضمن ابراز تاسف فراوان در این دیدار اعلام داشت طی تماس های مکرر با مقامات ذیربط در وزارت امور خارجه و دولت کره جنوبی و شرکت سامسونگ موضوع را بدلیل اهمیت و حساسیت دنبال کرده و طبق اظهارات مقامات رسمی دولت کره جنوبی و شرکت سامسونگ هیچگونه دخالتی در بروز این سوء تفاهم و توزیع اقلام اهدائی به عنوان اسپانسر این بازیها نداشته‌اند.

انتهای پیام/

>