قدرشناسی از حضور پرشور مردم در 22 بهمن، در گرو مبارزه بی‌امان با فقر و فساد و تبعیض است
خبرگزاری میزان- حجت‌الاسلام و‌المسلمین رئیسی عصر امروز در دیدار با جمعی از طلاب و روحانیون اظهار داشت:حضور حماسی وحدت آفرین و بی سابقه مردم ایران در جشن ملی ۲۲ بهمن امسال، چند پیام مهم داشت، اول نه به مداخله و طمع ورزی خارجی، دوم نه به یأس آفرینی و ناامیدی و سوم نه به کشمکش های سیاسی و تفرقه افکنی های داخلی.
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدابراهیم رئیسی عصر امروز در دیدار با جمعی از طلاب و روحانیون اظهار داشت:حضور حماسی وحدت آفرین و بی سابقه مردم ایران در جشن ملی ۲۲ بهمن امسال، چند پیام مهم داشت، اول نه به مداخله و طمع ورزی خارجی، دوم نه به یأس آفرینی و ناامیدی و سوم نه به کشمکش های سیاسی و تفرقه افکنی های داخلی.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: مردم به فراخوان "همه خواهند آمد" که رهبر حکیم انقلاب سردادند، پرشورتر و مستحکم‌تر از همیشه به صحنه آمدند و فریاد زدند که این لشکر عظیم به عشق رهبر آمده است.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین رئیسی افزود: دیروز روز وفاداری ملت به انقلاب اسلامی بود و امروز که بار دیگر حجت بر مسئولان تمام شده، نوبت ما مسئولان است که برای گره گشایی از معیشت مردم، مبارزه با فساد و هدایت کشور به سوی قله های پیشرفت، اقدام انقلابی کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد:پاسخ متناسب به حضور پرشور مردم که علیرغم گله مندیهای بحق آنان از مشکلات انجام شد، دمیدن در آتش تفرقه و بیان سخنان جناحی و انتخاباتی نبوده و نیست.

وی خاطرنشان کرد: قدرشناسی از این حضور پرشور، در گرو مبارزه بی‌امان با فقر و فساد و تبعیض است.

رئیسی در انتها افزود:امروز، روز امید آفرینی است، اما نه فقط با حرف زدن، بلکه با کار عالمانه و مجاهدانه برای ساختن آینده ایران اسلامی.

انتهای پیام/

راهپیمایان «22 بهمن تماشایی»، هوایِ زلزله‌زدگان را هم دارند
خبرگزاری میزان- در صحنه تماشایی راهپمایی امروز، بیست و دوم بهمن۱۳۹۶ که سی و نهمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی است، مردم انقلابی ایران زمین مطابق با رسم دیرین و اسلامی خود که همان دستگیری از محرومان و خسارت دیدگان است، به یاری زلزله‌زدگان می‌شتابند.
گروه خبری سیاسی
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، در صحنه تماشایی راهپمایی امروز، بیست و دوم بهمن ۱۳۹۶ که سی و نهمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی است، مردم انقلابی ایران زمین مطابق با رسم دیرین و اسلامی خود که همان دستگیری از محرومان و خسارت دیدگان است، به یاری زلزله‌زدگان می‌شتابند.

به همین سبب غرفه‌های جمع آوری کمک‌های مردمی جهت بازسازی مناطق زلزله زده در مسیر راهپیمایان، برپا شده است.

گفتنی است، زلزله سرپل ذهاب، در روز ۲۱ آبان یعنی ۹۰ روز پیش و زلزله هجدک کرمان در روز ۱۰ آذر یعنی ۷۲ روز پیش، به وقوع پیوست و مردم ایران با گذشت این همه روز، یادِ خسارت‌دیدگان آن زلزله‌ها را در جشن سی و نه سالگی انقلاب اسلامی شان، از قلم نینداخته‌اند.

 

انتهای پیام/

امیدوارم فرانسه رابطه اش با ایران را بهبود بخشد، و تصمیمات شما مستقل از آمریکا باشد / به حضور و فعالیت منافقین در فرانسه معترضیم
خبرگزاری میزان- صبح چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه در دیدار با فرانسوآ سنمو سفیر فرانسه در ایران، پیرامون مسائل منطقه و روابط دو کشور به گفتگو پرداخت.
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام،محسن رضایی، صبح چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه در دیدار با فرانسوآ سنمو سفیر فرانسه در ایران، پیرامون مسائل منطقه و روابط دو کشور به گفتگو پرداخت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با اشاره به مواضع کشورمان در امور بین الملل گفت: ما از اروپایی‌ها انتظار داریم که چارچوب جمهوری اسلامی را بشناسند وبه آن احترام بگذارند، این مدل جدیدی است و پیشنهاد می‌کنیم که غربی‌ها با این مدل تقابلی نداشته باشند تا همکاری‌ها گسترش یابد.

دبیر مجمع با اشاره به مبارزه گسترده جمهوری اسلامی با تروریسم گفت: ما در مبارزه با داعش و مواد مخدر هزینه‌های زیاد و تعداد قابل توجهی شهید و مجروح داده ایم. اگر مبارزه ما با مواد مخدر و تروریسم نبود، آن‌ها به اروپا می‌آمدند. داعشی‌ها بعضاً از اروپا به سوریه و عراق آمدند و آموزش دیدند و اگر به اروپا بر می‌گشتند، مشکلات جدی ایجاد می‌کردند. یا اگر بغداد در اختیار داعش قرار می‌گرفت می‌دانید که، چقدر برای اروپا مشکل ایجاد می‌کرد؛ و امنیت فرانسه و سایر کشور‌های اروپایی با اشکال مواجه می‌شد. ما این میزان هزینه کردیم، ولی اروپایی‌ها این هزینه‌ها را نادیده می‌گیرند و این علامت خوبی نیست. دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام با اشاره به حضور و فعالیت گروهک تروریستی منافقین در فرانسه افزود: فرانسه امروز به کانون تروریست‌هایی تبدیل شده که در ایران جنایت‌های زیادی مرتکب شده اند. شما می‌دانید که منافقین بیش از ۱۷ هزار نفر را در ایران کشته اند. در خیابان ها، با بمب گذاری در مراکز دولتی جمع زیادی از دولتمردان، بازاری‌ها و زنان و کودکان ما را ترور کرده اند و اکنون آزادانه در پاریس کنفرانس می‌گذارند و به دنبال اجرای عملیات خرابکارانه در ایران هستند.

استاد دانشگاه جامع امام حسین با اشاره به پرونده یکی از سرکردگان منافقین در فرانسه گفت: شخصی به نام محدثی در فرانسه پرونده دارد، او در انفجار برج‌های دو قلو با فردی در آمریکا تماس داشته و انفجار برج‌ها را تبریک گفته است. مکالمه او ضبط شده و پرونده اش در فرانسه است. حضور چنین افراد پرونده داری از منافقین در فرانسه علامت خوبی برای همکاری ما نیست. ما می‌دانیم که وزارت خارجه فرانسه به طور مستقیم نمی‌تواند در امور قضایی فرانسه دخالت کند، اما می‌تواند محدودیت‌هایی را برای این تروریست‌ها ایجاد کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به موضوع توانمندی‌های موشکی ایران اشاره کرد و گفت: موشک مهمترین سلاح بازدارنده ما و جایگزین هواپیما‌های نظامی مدرن مثل میراژ است و خلاء هواپیما را جبران می‌کند. اگر به ما حمله بشود با موشک از خودمان دفاع خواهیم کرد و این مساله خیلی پیچیده‌ای نیست. به نظر می‌رسد اروپایی‌ها در این باره خود را به نادانی می‌زنند و الان بحث‌هایی شروع شده که به ایران فشار بیاورند. ما توصیه می‌کنیم شما وارد بازی آمریکا نشوید و ما از این موضوع دیگر نمی‌گذریم، چون حیاتی است.

اسرائیل و عربستان هزینه‌های زیادی را برای اروپا درست کرده اند. ارتباط با عربستان شاید منافعی برای شما داشته باشد، ولی هزینه‌های زیادی هم برای شما دارد. داعشی‌های اروپا در مراکزی پرورش یافته اند که مربوط به عربستان است.

در این دیدار فرانسوآ سنمو سفیر فرانسه در ایران، با ابزار خوشحالی از دیدار با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، نقش مجمع را به عنوان نهادی تصمیم ساز و کلیدی بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: در مورد تروریسم سو تفاهم‌هایی در دو طرف وجود داشته و افکار عمومی اروپا به اندازه کافی از مسوولیت‌های ایران آگاه نیست، اما دولت ما کاملا این موضوع را می‌داند. شکل گیری داعش خیلی سریع پیش رفت و خیلی زود به این درک رسیدیم که این مساله امنیت ملی ما را در سرزمین خودمان به مخاطره می‌اندازد.

وی افزود: مساله توان موشکی ایران در سطوح مختلف قابل ارزیابی است. سطح اول دکترین دفاعی ایران است که ما آن را درک می‌کنیم. ما نمی‌گوییم شما هیچ موشکی نداشته باشید. سطح دوم مساله جو تنش در منطقه است. جنگ‌های مختلفی وجود دارد. باید تمامی این تنش‌ها را در نظر گرفت و کاهش داد که برای همه مفید باشد. ما با همه کشور‌ها به روشنی گفتگو می‌کنیم. رئیس جمهور ما هر از گاهی با آقای ترامپ تلفنی صحبت می‌کند، ولی همیشه حرف‌های خوشایند به او نمی‌گوید. مثلا در دو ماه گذشته در دو موضوع در مورد اختلافاتشان حرف زدند. اولین مساله برجام بود که آقای ترامپ می‌خواهد آن را از بین ببرد و ما می‌خواهیم آن را حفظ کنیم. دومین موضوع انتقال سفارت به بیت المقدس بود که رئیس جمهور ما به ترامپ گفت: اشتباه بزرگی است و عواقب سنگینی خواهد داشت. ما می‌توانیم روابط با کشوری داشته باشیم بدون اینکه در همه موضوعات موافق باشیم و گفتمان موافقت صرف را رد می‌کنیم.

سفیر فرانسه افزود: در مورد روابط اقتصادی. تجارت دوجانبه در سال ۲۰۱۷ به رقم ۴ میلیارد دلار رسیده و اینکه فرانسه اولین مشتری اروپایی ایران است که در سال ۲ میلیون یورو نفت خرید کردند و امیدواریم این مبادلات گسترش یابد.

انتهای پیام/

انقلاب اسلامی، امروز علی رغم همه تهدیدات، بالنده است/ باید پیام انقلاب را در قالب منشور جامع اسلام ناب تولید کنیم
خبرگزاری میزان- نشست هماهنگی برگزاری مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امروز به ریاست آیت الله جنتی در محل شورای نگهبان برگزار شد.
گروه خبری سیاسی

به گزارش خبرنگار گروه سیاسى خبرگزارى میزان، نشست هماهنگى برگزارى مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزى انقلاب اسلامى امروز به ریاست آیت الله جنتى در محل شوراى نگهبان برگزار شد.

دارابى از مسئولان رسانه ملى در این نشست با اشاره به ضرورت معرفى و تبلیغ دستاوردهاى انقلاب اسلامى در همه حوزه‌ها و تلاش دشمنان براى انکار و کوچک نمایى این دستاوردها، گفت: یکى از مسئولان آمریکایى چندى پیش در محفل گروهک تروریستى منافقین گفت که باید کارى کنیم مردم ایران چهلمین سالگرد پیروزى انقلابشان را نبینند.

وى تصریح کرد: انقلاب اسلامى، امروز على رغم همه تهدیدات، بالنده است.

در این مراسم همچنین، حجت الاسلام تقوى مسئول ستاد اجرایى و هماهنگى مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزى انقلاب اسلامى، گفت: ما نسبت به جوانان و انقلاب، تکلیف داریم و چنانچه نسبت به حفظ ارزش هاى برآمده از انقلاب و انتقال آن‌ها به جوانان کوتاهى کنیم، بزرگترین جفا را مرتکب شده ایم.

آیت الله کعبى عضو مجلس خبرگان نیز در این مراسم گفت: باید پیام انقلاب را در قالب منشور جامع اسلام ناب، نو به نو باز تولید کنیم.

لازم به ذکر است در نشست هماهنگى امروز، اعضا پیرامون فعالیت ۱۲ کارگروه ذیل شوراى راهبردى، براى برگزارى هر چه باشکوه‌تر مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزى انقلاب اسلامى، اتفاق نظر داشتند. این کارگروه‌ها عبارتند از: سیاسى، فرهنگى، اقتصادى، اجتماعى، علم و فناورى، دفاعى، رسانه و فضاى مجازى، بین الملل، روستا و محرومیت زدایى، جوانان، زنان، تشکل هاى مردم نهاد.

انتهای پیام/

برای او که هم رضا بود و هم مقدس
خبرگزاری میزان- «رضا» در آخرین دیدار از رضایت خودش از حالش گفت و اینکه راضی است به رضای الهی. او که در رسانه خوش درخشید و با انگیزه عمل می‌کرد. نگران بود، اما نه نگران خود که نگران کشور و جامعه اش
گروه خبری سیاسی
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، عباسعلی کدخدایی شخنگوی شورای نگهبان پیرو درگذشت رضا مقدسی از پیشکسوتان و فعلان رسانه ای در دل‌نوشته‌ای نوشت:

برای او که هم رضا بود و هم مقدس!
امروز از فرسنگ‌ها فاصله خبر ناگواری در رسانه‌ها منتشر شد. رضا مقدسی دعوت حق را لبیک گفت و به سرای ابدیت شتافت. «رضا» در آخرین دیدار از رضایت خودش از حالش گفت و اینکه راضی است به رضای الهی. او که در رسانه خوش درخشید و با انگیزه عمل می‌کرد. نگران بود، اما نه نگران خود که نگران کشور و جامعه اش. از بی انصافی برخی که منافع ملی را در نظر نمی‌گیرند، ناراحت بود. او از علاقه اش به رهبری بزرگوار انقلاب گفت و خیلی چیز‌های دیگر. افسوس که دیگر فرصتی برای گپ زدن با هم نداریم. خدایش بیامرزد و به خانواده محترم و عزادارش صبر جزیل عنایت فرماید. من و همه اصحاب رسانه خبرنگاری صادق و مقدسی سختکوش را از دست دادیم.
انتهای پیام/
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن