گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

شاخص بیش از 3 هزار واحد رشد کرد/ ادامه تردید سهامداران در معاملات+نمودار

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

خبرگزاری میزان- شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در دومین هفته آذر ماه با اُفت 3 هزار و 87 واحدی در چهار روز کاری به کانال 166 هزار و 859 واحدی رسید که روند هفته گذشته بورس حاکی از نوسان کلیه نماد‌ها بوده است.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در دومین هفته آذر ماه، بازار سهام همزمان با اعلام خبر‌هایی از تصویب افزایش قیمت خودرو‌های داخلی به زیر 5 درصد حاشیه بازار و اعلام رسمی آن از هفته آینده شاهد تحرک معامله‌گران در گروه خودرویی‌ها بود که تداوم ارز‌های تدریجی حقوقی‌ها چندان با انتظارات معامله‌گران برای شکل‌گیری صف خرید پایدار همراه نبود.
 
همچنین به صرفه نبودن سرمایه‌گذاری در بازار ارز و سکه به تبع اقدامات سلبی و امنیتی و در عین حال کاهش تحرک برخی بازیگران در بازار‌ها باعث شده، تا انگیزه برای حضور در بازار‌ها دست کم برای مدتی کوتاه کمرنگ‌تر شود.

این در حالی است که استراتژی کوتاه مدت نگری در برخی گروه‌ها اگرچه استوار شده، اما تردید از چشم انداز فروش و سودآوری شرکت‌ها در دوره‌های عملکردی پیش رو باعث شده تا بازار سهام همچنان دست به عصا گام بردارد.

در این میان شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در دهمین روز آذر ماه با روند منفی 3 هزار و 918 واحدی معاملات خود را آغاز کرد و در کانال 159 هزار و 853 واحدی متوقف شد.

به علاوه در روز یکشنبه یازدهمین آذر ماه با رشد 3 هزار و 284 واحدی به پله  163 هزار و 138 واحدی صعود کرد.

همچنی دوزادهمین روز از آذر ماه با روند صعودی 3 هزار و 166 واحدی به پله 166 هزار و 304 واحدی رسید که این رقم بیشترین میزان رشد طی هفته گذشته بوده است.

این در حالی است که در روز سیزدهمین، روز آذر ماه شاخص با روند منفی 603 واحدی به پله 165 هزار و 701 واحدی سُر خورد.

در معاملات بورس چهاردهمین روز آذر شاخص با رشد یک هزار و 506 واحدی در پله 166 هزار و 859 واحدی متوقف شد.

بر این اساس روند منفی شاخص و توقف در نیمه کانال 166 هزار واحدی در هفته گذشته حاکی از نوسان کلیه نماد‌ها در تالار بورس بوده است.
 
انتهای پیام/
منبع: میزان


addup.center