تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

رهبر انقلاب درگذشت آیت‌الله «نصرالله شاه‌آبادی» را تسلیت گفتند


حضرت آیت الله خامنه ای در پیامی درگذشت آیت‌الله حاج نصرالله شاه‌آبادی را تسلیت گفتند.
رهبر انقلاب درگذشت آیت‌الله «نصرالله شاه‌آبادی» را تسلیت گفتند

به گزارش خبرگزاری موج، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت آیت‌الله حاج نصرالله شاه‌آبادی را تسلیت گفتند.

متن پیام تسلیت معظم له به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت عالم بزرگوار مرحوم آیت‌الله آقای حاج آقا نصرالله شاه‌آبادی رحمة‌الله‌علیه را به بازماندگان مکرّم ایشان و بیت رفیع شاه‌آبادی و همه‌ی ارادتمندان ایشان تسلیت عرض میکنم و علوّ درجات ایشان راکه از شاگردان و نزدیکان امام راحل عظیم‌الشأن و از وفاداران به انقلاب و خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی بودند، از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

سیدعلی خامنه‌ای

22 اسفند 1396

 

 

منبع: موج

نحوه تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در دستور کار امروز مجلس قرار گرفت


جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز(سه‌شنبه) به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.
نحوه تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در دستور کار امروز مجلس قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری موج، جلسه علنی امروز سه شنبه 22 خرداد مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی و با حضور 201 نفر از نمایندگان آغاز شد.

دستور کار جلسه علنی به شرح زیر است:

ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات در مورد طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش

گزارش کمیسیون فرهنگی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از منابع و مصارف و نظام مدیریت شرکت های فرهنگی و ارزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در 10 سال گذشته

گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مورد نحوه اجرای قانون نحوه پیگیری تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی

گزارش کمیسیون امنیت ملی در مورد رفع ایراد شورای نگهبان به لایحه الحاق دولت ایران به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرقی آسیا

منبع: موج

می توانیم به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم


سخنگوی دولت گفت: برای اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی 56 طرح و 200 پروژه تعریف کردیم که اگر اجرایی شود می توانیم به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم.
می توانیم به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم

به گزارش خبرگزاری موج، سخنگوی دولت امروز دوشنبه 21 خرداد در حاشیه جلسه ستاد فماندهی اقتصاد مقاومتی به بیان پاره ای توضیحات پرداخت.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه جلسه امروز پنجاه و یکمین جلسه این ستاد بود، اظهار داشت: برای اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی 56 طرح و 200 پروژه تعریف کردیم که اگر اجرایی شود می توانیم به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم.

200 پروژه و 56 طرح داریم

وی افزود: در جلسه امروز با توجه به تهدیدهای جدی که در خصوص استمرار و گسترش تحریم ها از سوی آمریکا مطرح شد، برای بی اثر و یا کم اثر کردن این تحریم ها تدابیر متناسبی را اتخاذ کردیم. محدودیت منابعی را که برای 200 پروژه و 56 طرح داریم در شرایط تحریم بررسی کردیم تا بتوانیم پروژه هایی را در اولویت قرار دهیم که مردم عزیز کشورمان کمترین درگیری را با تحریم ها داشته باشند.

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت

نوبخت موضوع آب را دیگر موضوع مطرح شده در جلسه امروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برشمرد و ادامه داد: با توجه به کمبود منابع آبی نسبت به سنوات گذشته، مناطق کشور را به چند دسته شامل مناطقی با تنش آبی، مناطقی با کم آبی و مناطقی که مشکل آب ندارند تقسیم کرده‌ایم. برای این کار گزارشی از سوی برنامه و بودجه در جلسه امروز ارائه شد تا در چهارچوب آن، مواردی که می‌توان برای آن با توجه به محدودیت منابع مالی اقدام کرد، مشخص شود.

سخنگوی دولت گفت: مقرر شد در جلسه آینده، سازمان برنامه و بودجه با تک تک دستگاه ها جلساتی را تشکیل دهد تا بدانند در صورت استمرار تحریم، نقطه‌های آسیب پذیرشان کجاست و با چه فرصت هایی می توان نسبت به رفع کاستی ها و آسیب های ناشی از تحریم اقدام کرد.

نوبخت در پایان بررسی راه های دور زدن موانع ناشی از تحریم را یکی از دستورکارهای جلسات بعدی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نام برد.

منبع: موج

رحمانی فضلی درگذشت احمد احمدی را تسلیت گفت


وزیر کشور در پیامی درگذشت حجت الاسلام احمد احمدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و استاد حوزه و دانشگاه را تسلیت گفت.
رحمانی فضلی درگذشت احمد احمدی را تسلیت گفت

به گزارش خبرگزاری موج، وزیر کشور با ارسال پیامی درگذشت احمد احمدی را تسلیت گفت.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پیامی درگذشت حجت الاسلام احمد احمدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و استاد حوزه و دانشگاه را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت وزیر کشور به شرح زیر است:

جناب آقای وحید احمدی

سلام علیکم

با کمال تاسف و تاثر ضایعه درگذشت ابوی بزرگوار و گرامیتان حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای احمدی عضو محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی و استاد دانشگاه را خدمت جنابعالی و خانواده محترم تسلیت و تعزیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان در این ماه پرفیض و معنویت برای آن فقید سعید رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان محترم صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

 

منبع: موج

سرلشکر باقری درگذشت احمد احمدی را تسلیت گفت


رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی درگذشت استاد برجسته حوزه و دانشگاه حجت الاسلام والمسلمین احمدی را تسلیت گفت.
سرلشکر باقری درگذشت احمد احمدی را تسلیت گفت

به گزارش خبرگزاری موج، رییس ستاد کل نیروهای مسلح به مناسبت درگذشت احمد احمدی پیام تسلیتی صادر کرد.

سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین مرحوم احمدی عضو برجسته شورای عالی انقلاب فرهنگی را تسلیت گفت.

متن پیام سرلشکر باقری به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت اندوه بار عالم فرهیخته، روحانی مؤمن و انقلابی، استاد عالی قدر حوزه و دانشگاه حجت الاسلام والمسلمین مرحوم احمد احمدی عضو برجسته و دیرین شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم اسلامی (سمت) موجب تأثر و تألم گردید.

خدمات ارزنده و نقش آفرینی های ماندگار آن روحانی مخلص و بی ادعا در بسط علوم و معارف اسلامی در محیط مقدس حوزه و دانشگاه و جایگاه ارجمند وی در شورای عالی انقلاب فرهنگی و نیز مجاهدت های صادقانه در خدمت به نظام اسلام در قبل و بعد از پیروزی انقلاب برای همیشه زنده و الهام بخش بویژه نسل جوان و دانشجو در میهن اسلامی خواهد بود.

این ضایعه بزرگ را محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، علما و دانشمندان حوزوی  و دانشگاهی، بیت مکرم و آحاد شاگردان و علاقمندان آن عزیز به عرش پیوسته، تسلیت عرض نموده و از درگاه احدیت برای آن مرحوم رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان و داغدیدگان معزز صبر و شکیبایی مسئلت می نمایم.»

منبع: موج

سرلشکر صفوی درگذشت احمد احمدی را تسلیت گفت


دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا طی پیامی درگذشت حجت الاسلام احمد احمدی را تسلیت گفت.
سرلشکر صفوی درگذشت احمد احمدی را تسلیت گفت

به گزارش خبرگزاری موج، سرلشکر صفوی به مناسبت درگذشت احمد احمدی پیام تسلیتی صادر کردند.

سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا طی پیامی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین احمد احمدی را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت فیلسوف انقلابی و استاد فرهیخته جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی که در ماه مبارک رمضان و ایام شهادت حضرت علی بن ابیطالب(ع) به دیدار حق شتافتند را به اساتید حوزه‌های علمیه، دانشگاهها و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

خدمات ارزشمند آن روحانی دانشمند به حوزه و دانشگاه و تربیت جوانان جویای علم و ایفای مسئولیت های مهم از جمله ایجاد و مدیریت سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی، عضویت فعال در شورای عالی انقلاب فرهنگی و یک دوره نمایندگی در مجلس شورای اسلامی، ایشان را به عنوان یکی از چهره های ماندگار کشور در طراز انقلاب اسلامی مطرح ساخته است.

آن روحانی فاضل از مفسران و مترجمان قرآن کریم و دارای صفات برجسته اخلاقی از جمله مردمداری و مردمیاری بود که با سالها تحقیق و تدریس در زمینه های فلسفه اسلامی و فلسفه غرب در حوزه و دانشگاه و تسلط به زبان انگلیسی و برخورداری از نگاه ژرف و عمیق به فلسفه اسلامی، نقش ممتاز و برجسته ای در روند بومی سازی علوم انسانی داشت.  

از خداوند منان برای آن مرحوم مغفور علوّ درجات و برای خانواده، فرزندان و خاندان محترم ایشان صبرجمیل و اجر جزیل مسئلت می نمایم.»

منبع: موج
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟