تبلیغات در تلکسیران

پرونده واژگونی اتوبوس زائران گچسارانی مشهد مقدس در کهگیلویه و بویراحمد رسیدگی می‌شود


رییس کل دادگستری استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: پرونده واژگونی اتوبوس زائران گچسارانی مشهد مقدس در کهگیلویه و بویراحمد رسیدگی می‌شود.
پرونده واژگونی اتوبوس زائران گچسارانی مشهد مقدس در کهگیلویه و بویراحمد رسیدگی می‌شود

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، در پی واژگونی اتوبوس حامل زائرین گچسارانی حضرت ثامن الحجج در محور طبس-فردوس و جان باختن چند نفر از هم استانی‌ها، حجت الاسلام و المسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه وبویراحمد به تشریح اقدامات و پیگیری‌های دستگاه قضایی استان درباره این حادثه پرداخت و اظهار کرد: در پی بروز حادثه مذکور اتوبوس حامل زائران حضرت ثامن الحجج که حامل 42 سرنشین زائر حضرت امام رضا (ع) بودند و عصر روز یکشنبه از شهرستان گچساران به مقصد مشهد مقدس عزیمت داشتند متأسفانه حوالی ساعت 3 بامداد مورخ 23 بهمن ماه 1396 در مسیر فردوس- طبس بر اثر واژگونی اتوبوس مذکور تعداد 9 نفر از زائران جان خود را از دست داده 3 نفر بستری و سایر زوار جراحات سطحی داشتند که به طور سرپایی مداوا شدند.

حجت‌الاسلام و المسلمین مزارعی گفت: به مجرد اطلاع از حادثه مذکور با مدیریت شایسته ریاست محترم دادگستری خراسان جنوبی و دادستان محترم شهرستان طبس اقدامات سریع و عاجل جهت بررسی علت حادثه و بسیج نیروهای استان جهت همکاری و رفع مشکل زوار آغاز گردید.

وی در ادامه افزود: در این راستا دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با رایزنی با رئیس کل محترم دادگستری استان خراسان جنوبی در جهت تسهیل و ارائه خدمت به موقع به خانواده‌های داغدار و مصدومان حادثه، پیگیری جدی معمول و با اخذ نیابت قضایی از رفت و آمد خانواده‌های آسیب دیده در مسیر طولانی گچساران به طبس جلوگیری گردید و ضرورتی جهت مراجعه خانواده زائران به دادسرا و دادگاه محل وقوع حادثه نمی‌باشد.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت: مضاف بر اقدامات فوق با همفکری که با رییس کل محترم دادگستری خراسان جنوبی به عمل امد در اجرای مواد 418 و 419 قانون آیین دادرسی کیفری مقرر گردید با دیوان محترم عالی کشور رایزنی و مکاتباتی صورت گیرد تا ادامه‌ی رسیدگی تا پایان دادرسی نیز در استان کهگیلویه وبویراحمد انجام شود تا خانواده‌ها متحمل هزینه نشوند.

منبع: موج

آغاز فعالیت ستاد اسکان فرهنگیان همزمان با عید فطر در اصفهان


رییس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان از آغازفعالیت ستاد اسکان تابستانی فرهنگیان همزمان با عید فطردر اصفهان خبر داد.
آغاز فعالیت ستاد اسکان فرهنگیان همزمان با عید فطر در اصفهان

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، آذر کیوان امیرپورگفت: فعالیت ستاد اسکان تابستانی فرهنگیان از هفته پایانی خرداد در اصفهان آغاز می شود.

وی افزود:‌ برای خدمت رسانی به فرهنگیان، ستاد اسکان تابستانی در اصفهان از 24 خرداد هم زمان با عید سعید فطر فعالیت خود را آغاز می‌کند.

گفتنی است؛ ستاد اسکان تابستانی فرهنگیان اصفهان در 140 مدرسه و با هزار و 340 کلاس فعالیت خود را آغاز و تا 15 شهریور آماده ارائه خدمات به فرهنگیان است.

 

منبع: موج

تغییر سبک زندگی برای سازگاری با کم آبی در اصفهان ضروری است


عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در دومین جلسه آموزشی اعضای سازمان مردم نهاد کشتی نجات گفت: با توجه به مشکلات ناشی از کم آبی تغییر سبک زندگی برای سازگاری با کم آبی در اصفهان ضروری است.
تغییر سبک زندگی برای سازگاری با کم آبی در اصفهان ضروری است

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، کوروش محمدی با اشاره به مشکلات ناشی از کم آبی و عدم مصرف صحیح آب گفت: برای تغییر رفتار افراد، باید نگرش آن ها را نسبت به مسئله حیاتی آب عوض کرد و این کار جز با آموزش و ارتقاء سطح دانش میسر نیست. 

وی با بیان این که امروز جامعه با تاثیر از سبک زندگی غربی دچار مصرف زدگی و فردگرایی شده است افزود: بر اساس آموزه های ایرانی و اسلامی، انسان در طول زندگی خود باید همواره به تامین منافع جمعی توجه داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان بر استفاده از مربیان آموزش دیده و مورد اعتماد، انتخاب صحیح گروه های هدف، سرعت در ارائه پیام و ارائه روش های نوین و قابل اجرا برای آموزش شهروندان جهت استفاده درست از آب تاکید کرد.

یکی از دلائل بد مصرفی در موضوع آب بی توجهی به موضوع اقتصاد آب است

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان نیز یکی از دلائل بد مصرفی را بی توجهی به موضوع اقتصاد آب عنوان کرد و گفت: در حال حاضر قیمت تمام شده هر متر مکعب آب شرب در حدود یکهزار تومان است در حالی که نزدیک به 270 تومان از کاربری های خانگی و 450 تومان بطور متوسط  از همه کاربری ها دریافت می شود.

شرکت آبفا اصفهان

سید اکبر بنی طباء در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم تغییر نگرش مردم با استفاده از توانمندی سمن ها تاکید کرد و گفت: سازمان مردم نهاد کشتی نجات نخستین تشکل مردمی است که برای آموزش شهروندان در خصوص مصرف بهینه آب پیشگام شده است و  امیدواریم بتوان نتایج این تجربه را به عنوان یک الگو در سطح کشور مطرح کرد.

 وی در پایان سخنانش به اقدامات صورت گرفته برای باز چرخانی آب و استفاده از پساب فاضلاب نیز اشاره کرد و افزود: یکی از کارهای مهمی که در این زمینه صورت گرفته است انعقاد قرارداد بیع متقابل با شرکت فولاد مبارکه بود که بر اساس آن این شرکت هزینه 240 میلیارد تومانی اجرای شبکه های جمع آوری و انتقال فاضلاب در 9 شهر شهرستان های لنجان و مبارکه در قبال استفاده از پساب فاضلاب این شهرها به مدت 30 سال را تامین می کند.

به گزارش موج، سمن کشتی نجات از جمله سازمان های غیر دولتی و مردم نهاد است که اعضای آن را جمعی از پزشکان، روان شناسان و کارشناسان بهداشت فعال در عرصه های اجتماعی تشکیل می دهند و قرار است پس از گذراندن دوره های آموزشی، در قالب مروجان مصرف بهینه آب با حضور در مجامع مختلف نسبت به آموزش شهروندان و تغییر الگوی مصرفی آنان اقدام کنند.

منبع: موج

همدیگر را در شرایط سخت یاری دهیم


مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان گفت: همه انسان ها در کنار نوع دوستی باید یکدیگر را در شرایط سخت یار و همراه باشند.
همدیگر را در شرایط سخت یاری دهیم

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین علیزاده، مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان گفت: اسلام با آوردن وقف، خوبی، انفاق و نیکی نوید دهنده آن است که همه انسان ها در کنار نوع دوستی باید یکدیگر را در شرایط سخت یار و همراه باشند.

وی همچنین افزود: حضرت امیرالمومنین علی(ع) این شخصیت بی نظیر بشریت، بارها به شکم خود برای کم کردن فشار گرسنگی سنگ می بستند در حالی که بر دوش ایشان بار نان و خرما برای یتیمان و بی بضاعتان همراه بوده است .

مدیرکل اوقاف گیلان با اشاره به هجمه های سنگین دشمن به مقام عظمای ولایت، افزود: این ایام دشمنان و مستکبران بیشتری فشار و تبلیغات منفی را روی شخص مقام معظم رهبری بوجود آورده اند زیرا متوجه شده اند حضرت آقا نقطه اقتدار ملت و نظام جمهوری اسلامی است.

وی خاطر نشان کرد: جریان استکبار می داند حرف رهبری حرف عملی است، وقتی مقام معظم رهبری در بیانات خود می فرمایند دشمن یکی بزند ده تا می خورد حتما این اتفاق خواهد افتاد.

علیزاده همچنین گفت: امروز در عرصه نظامی کشور ما قدرت برتر و مطلق منطقه است و امروز این قدرت از تدابیر مقام معظم رهبری است که دشمنان هرگز نمی توانند لحظه ای به فکر تهاجم به این مملکت بیوافتند .

مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان همچنین افزود: در ماجرای فتنه 88 دشمن واقعا در صدد براندازی نظام بود و این فتنه، یک براندازی بزرگ بود که هر نظامی را سرنگون می کرد ولی به یاری حضرت امام عصر(عج) و تدابیر مقام معظم رهبری این توطئه بزرگ از سر این نظام و کشور رفع شد .

وی ادامه داد: امروز در عرصه اقتصادی مشکلاتی وجود دارد که باید مسئولان تلاش خود را بکار گیرند تا این مشکلات کاهش یابد، زیرا همه این فشارها حاصل تحریم ها نیست .

 

 
 
 

 

منبع: موج

ایده های نو که منجر به تولید محصول فناورانه شود مورد حمایت قرار می گیرد


مدیر مرکز رشد واحدهای فناور هرمزگان، گفت: حمایت از ایده ها و کمک به تجاری سازی آن بازار این محصولات رونق می گیرد که خود به خود باعث ایجاد اشتغال می شود.
ایده های نو که منجر به تولید محصول فناورانه شود مورد حمایت قرار می گیرد

به گزارش خبرگزاری موج، پویان ادیبی مدیر مرکز رشد واحدهای فناور با اشاره وضعیت واحدهای فناور افزود: سیاست کلی ما حمایت از ایده های فناورانه و ایجاد کسب و کار است و در این زمینه تلاش کرده ایم تا از ایده های نو که منجر به تولید محصول فناورانه می شود حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه حمایت از ایده های فناورانه منجر به ایجاد اشتغال می شود، گفت: با حمایت از ایده ها و کمک به تجاری سازی آن بازار این محصولات رونق می گیرد که خود به خود باعث ایجاد اشتغال می شود.

در این جلسه همچنین صادق صمصام پور دبیر شورای فناوری مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به مصوبات جلسه گفت: اعضا به اتفاق آرا پذیرش 12 واحد فناور را تصویب کردند. به گفته وی، این واحد ها در حوزه های مکانیک، فناوری دریایی، فناوری اطلاعات، تبلیغات و پلیمر پس از داوری پذیرش شده اند که از سوی اعضا به تصویب نهایی رسید.

صمصام پور ادامه داد، با نظر اعضا با تبدیل وضعیت شش واحد فناور موافقت شد. وی افزود: این واحدها پیش تر در مرحله رشد مقدماتی فعالیت داشته اند که پس از نظارت و ارزیابی و داوری در این مرحله پذیرش شدند.

دبیر شورای فناوری مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: با تصویب اعضا مبلغ سه میلیارد و 680 میلون ریال تسهیلات در اختیار 17 واحد فناور قرار می گیرد.

وی همچنین از خروج یازده واحد فناور از مرکز رشد خبر داد و گفت: با تصمیم شورا رای به خروج یازده واحد فناور داده شد. اعضا همچینن با پایان دوره یکی از واحد های فناور موافقت کردند.

 

منبع: موج

افتخار آفرینی از سوی بانوان در ورزش کشور مشهود است


معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در حال حاضر افتخار آفرینی از سوی بانوان در ورزش کشور مشهود است افزود: نخستین بانوی مدیرکل گیلانی در وزارت ورزش و جوانان کشور می‌تواند توانمندی بانوان گیلانی را بیش از پیش در کشور مطرح کند.
افتخار آفرینی از سوی بانوان در ورزش کشور مشهود است

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، امیر رضا خادم امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان در رشت بیان کرد: استان گیلان استانی پهناور و سر‌شار از فرهنگ و تمدن بوده و در طول تاریخ همواره در حوزه‌های فرهنگی در سطح کشور سرآمد است.

معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه مدیریت بانوان در حوزه‌ ورزش اتفاقی مهم و ارزنده است گفت: انتصاب نخستین مدیرکل زن در وزارت ورزش و جوانان در استان گیلان بیانگر تداوم توانمندی بانوان گیلانی در عرصه‌های مختلف است.

سیستم مدیریتی گذشته ورزش و جوانان گیلان مدیریتی توانمند است

خادم با تاکید بر اینکه این انتصاب به طور حتم موجب پیشرفت و شکوفایی فعالیت بانوان، جوانان و جامعه ورزشی در استان گیلان می‌شود افزود: سیستم مدیریتی گذشته ورزش و جوانان گیلان مدیریتی توانمند بوده و معاونان توانایی را پرورش داده است.

وی با اشاره به اینکه سیستم مدیریتی گذشته ورزش و جوانان گیلان با دارا بودن دو معاون بانو توانمندی خود را در ارتقای همه جانبه ورزش گیلان اثبات کرده است گفت: هر دو معاون مدیرکل پیشین ورزش و جوانان گیلان که از بانوان گیلانی بودند توانایی برگزیده شدن در سمت مدیرکل را داشتند.

ورزش گیلان ثمره کار ارزشمند سیستم مدیریتی گذشته بوده است

معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ارتقای ورزش گیلان و توانمندی این معاونان ثمره کار ارزشمند سیستم مدیریتی گذشته بوده است تاکید کرد: پرورش مدیران توانمند در گیلان حاکی از توان بالای مسئولان در این استان است.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان

خادم با تاکید بر اینکه مسائل فنی و توانمندی‌های تخصصی همواره از مباحث مورد توجه وزارت‌ ورزش و جوانان است خاطرنشان کرد: در انتخاب مدیر‌کل جدید این اداره کل فراتر از مباحث فرهنگی و اجتماعی در قدم نخست توانمندی‌های فنی و تخصصی گزینه‌های مورد نظر مورد توجه واقع شده است.

انتصاب به دلیل شایستگی و توانمندی این بانو در حوزه ورزش و جوانان بوده است

وی با بیان اینکه این انتصاب به دلیل شایستگی و توانمندی این بانو در حوزه ورزش و جوانان بوده است تاکید کرد: عمده نمایندگان مجلس شورای اسلامی گیلان و استانداری گیلان از گزینه مورد نظر برای سکانداری ورزش و جوانان این استان حمایت کردند.

خادم با تاکید بر اینکه حوزه مدیریتی استان گیلان برنامه‌های منسجم و مدونی را برای پیشرفت ورزش گیلان در نظر گرفته است خاطرنشان کرد: تمامی ورزش دوستان و جامعه ورزشی گیلان برای پیشرفت و توسعه ورزش استان باید در کنار این بانو بوده و از او حمایت کنند.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان

وی با اشاره به اینکه همراهی و انسجام ورزش گیلان با سیستم مدیریتی این بانوی توانمند به طور حتم توفیقات گسترده‌ای را برای ورزش گیلان به ارمغان می‌آورد گفت: این بانوی توانمند برای پیشرفت و تعالی روز افزون ورزش گیلان می‌تواند از ظرفیت 13 نماینده مجلس شورای اسلامی گیلان بهره‌مند شود.

توجه به بخش خصوصی همواره از سوی وزارت ورزش و جوانان مورد تاکید است

خادم با بیان اینکه توجه به بخش خصوصی همواره از سوی وزارت ورزش و جوانان مورد تاکید است و در این حوزه با خارج شدن از بیان این مقوله باید به سمت اقدامات عملیاتی پیش رفت اظهار داشت: توجه به بخش خصوصی در حوزه ورزش نیازمند توجه ویژه است.

وی  با تاکید بر اینکه حوزه ورزش و جوانان نیاز به حمایت دارد و بستر حضور بخش خصوصی باید در حوزه‌های مختلف ورزشی فراهم شود گفت: اگر این بستر در حوزه ورزشی ایجاد نشود برخی از رشته‌های ورزشی در تداوم فعالیت‌های خود با مشکل مواجه می‌شوند.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان

معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه از ظرفیت بخش خصوصی و سمن‌ها باید در حوزه‌های مختلف ورزشی استفاده شود افزود: حضور بخش خصوصی و سمن‌ها در گیلان افزایش داشته و این فعالیت به منظور اعتلای ورزش گیلان باید از نظر کیفی توسعه یابد.

معاون حقوقی، پارلمانی و امور بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان توجه ویژه‌ای به حوزه جوانان دارد و اثرگذاری فعالیت‌ها را در این حوزه دنبال می‌کند گفت: با همکاری و انسجام درونی به طور حتم به رشد و ارتقای همه جانبه در حوزه ورزش و جوانان در جامعه کنونی دست می‌یابیم.

بانوان در جامعه کنونی به عنوان یک اصل مهم تلقی می‌شوند

خادم با تاکید بر اینکه بانوان در جامعه کنونی به عنوان یک اصل مهم تلقی می‌شوند و در حال حاضر افتخار آفرینی از سوی بانوان در ورزش کشور مشهود است افزود: نخستین بانوی مدیرکل گیلانی در وزارت ورزش و جوانان کشور می‌تواند توانمندی بانوان گیلانی را بیش از پیش در کشور مطرح کند.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان

وی با اشاره به اینکه همکاری و حمایت آقایان در ورزش گیلان از مدیرکل جدید ورزش و جوانان به طور حتم ورزش گیلان را به پیشرفت روز‌افزون می‌رساند خاطرنشان کرد: سیستم مدیریتی جدید ورزش و جوانان گیلان باید توجه ویژه‌ای به حوزه ورزش همگانی و ورزش قهرمانی داشته باشد.

معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید در راستای کاهش هزینه‌ها اقدام کرد افزود: مدیرکل جدید ورزش و جوانان گیلان به دور از تمامی حاشیه‌ها با حمایت و همکاری رقیبان خود در راستای اعتلای هر چه بیشتر ورزش گیلان تلاش کند.

منبع: موج
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟