_  

پرونده واژگونی اتوبوس زائران گچسارانی مشهد مقدس در کهگیلویه و بویراحمد رسیدگی می‌شود


رییس کل دادگستری استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: پرونده واژگونی اتوبوس زائران گچسارانی مشهد مقدس در کهگیلویه و بویراحمد رسیدگی می‌شود.
پرونده واژگونی اتوبوس زائران گچسارانی مشهد مقدس در کهگیلویه و بویراحمد رسیدگی می‌شود

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، در پی واژگونی اتوبوس حامل زائرین گچسارانی حضرت ثامن الحجج در محور طبس-فردوس و جان باختن چند نفر از هم استانی‌ها، حجت الاسلام و المسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه وبویراحمد به تشریح اقدامات و پیگیری‌های دستگاه قضایی استان درباره این حادثه پرداخت و اظهار کرد: در پی بروز حادثه مذکور اتوبوس حامل زائران حضرت ثامن الحجج که حامل ۴۲ سرنشین زائر حضرت امام رضا (ع) بودند و عصر روز یکشنبه از شهرستان گچساران به مقصد مشهد مقدس عزیمت داشتند متأسفانه حوالی ساعت ۳ بامداد مورخ ۲۳ بهمن ماه ۱۳۹۶ در مسیر فردوس- طبس بر اثر واژگونی اتوبوس مذکور تعداد ۹ نفر از زائران جان خود را از دست داده ۳ نفر بستری و سایر زوار جراحات سطحی داشتند که به طور سرپایی مداوا شدند.

حجت‌الاسلام و المسلمین مزارعی گفت: به مجرد اطلاع از حادثه مذکور با مدیریت شایسته ریاست محترم دادگستری خراسان جنوبی و دادستان محترم شهرستان طبس اقدامات سریع و عاجل جهت بررسی علت حادثه و بسیج نیروهای استان جهت همکاری و رفع مشکل زوار آغاز گردید.

وی در ادامه افزود: در این راستا دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با رایزنی با رئیس کل محترم دادگستری استان خراسان جنوبی در جهت تسهیل و ارائه خدمت به موقع به خانواده‌های داغدار و مصدومان حادثه، پیگیری جدی معمول و با اخذ نیابت قضایی از رفت و آمد خانواده‌های آسیب دیده در مسیر طولانی گچساران به طبس جلوگیری گردید و ضرورتی جهت مراجعه خانواده زائران به دادسرا و دادگاه محل وقوع حادثه نمی‌باشد.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت: مضاف بر اقدامات فوق با همفکری که با رییس کل محترم دادگستری خراسان جنوبی به عمل امد در اجرای مواد ۴۱۸ و ۴۱۹ قانون آیین دادرسی کیفری مقرر گردید با دیوان محترم عالی کشور رایزنی و مکاتباتی صورت گیرد تا ادامه‌ی رسیدگی تا پایان دادرسی نیز در استان کهگیلویه وبویراحمد انجام شود تا خانواده‌ها متحمل هزینه نشوند.

مشاور استاندار در امور نماز منصوب شد


در حکمی از سوی استاندار اصفهان مشاور استاندار در امور نماز منصوب شد.
مشاور استاندار در امور نماز منصوب شد

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، در حکمی از سوی محسن مهرعلیزاده، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان  به عنوان مشاور استاندار در امور نماز منصوب شد.

در حکم دکتر استاندار اصفهان خطاب به حجت الاسلام ابراهیم رنجبر آمده است:

با عنایت به تعهد، سوابق و تجارب ارزشمندتان در ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز، بدین وسیله جنابعالی را به عنوان مشاور استاندار در امور نماز منصوب می نمایم.

از جنابعالی انتظار دارم با برنامه ریزی دقیق و نظارت مستمر ترتیبی اتخاذ فرمایید که نمازخانه های مراکز آموزشی، دولتی، عمومی در کلیه سطوح استان زیباترین، دلپذیرترین و آرامش بخش ترین نقاط این مراکز باشد تا انشاالله عطر معنویت و آهنگ دلنشین نماز فضای دل های همکاران را پرطراوت و انگیزه خدمت رسانی به مردم را دو چندان سازد.

از کلیه مدیران محترم استان انتظار دارم ضمن همکاری مجدانه با جنابعالی اولین برپادارنده نماز در محل کار خود بوده و الگو و نمونه همکاران باشند.

باشد تا خداوند متعال به برکت نماز راه خدمتگزاری به مردم شریف را بیش از پیش برما هموار سازد.

 

آغاز فعالیت ستاد اسکان فرهنگیان همزمان با عید فطر در اصفهان


رییس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان از آغازفعالیت ستاد اسکان تابستانی فرهنگیان همزمان با عید فطردر اصفهان خبر داد.
آغاز فعالیت ستاد اسکان فرهنگیان همزمان با عید فطر در اصفهان

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، آذر کیوان امیرپورگفت: فعالیت ستاد اسکان تابستانی فرهنگیان از هفته پایانی خرداد در اصفهان آغاز می شود.

وی افزود:‌ برای خدمت رسانی به فرهنگیان، ستاد اسکان تابستانی در اصفهان از ۲۴ خرداد هم زمان با عید سعید فطر فعالیت خود را آغاز می‌کند.

گفتنی است؛ ستاد اسکان تابستانی فرهنگیان اصفهان در ۱۴۰ مدرسه و با هزار و ۳۴۰ کلاس فعالیت خود را آغاز و تا ۱۵ شهریور آماده ارائه خدمات به فرهنگیان است.

 

ارسال527 طرح و ایده به سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از ارسال 527 طرح و ایده به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان خبر داد و گفت: نتایج طرح ها و ایده های پذیرفته شده در اوایل تیرماه اعلام می شود.
ارسال527 طرح و ایده به سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛جلال قلعه شاخانی گفت:۵۲۷طرح وایده به سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان ارسال شده است.

دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان امروز در جمع خبرنگاران رسانه های استان در سنندج اظهار کرد: در پی انتشار فراخوان سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، در مجموع تعداد ۵۲۷ طرح و ایده از هنرمندان تئاتر خیابانی ۳۰ استان کشور به دبیرخانه این جشنوار ارسال شد.

وی ادامه داد: ۴۶۰ اثر در بخش آزاد و۶۷ اثر نیز در بخش آیینی و سنتی به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان ارسال شده است که این تعداد اثر به نسبت آثار سال گذشته از رشد ۲۴ درصدی برخوردار است.

قلعه شاخانی، با بیان اینکه این دوره از جشنواره شاهد استقبال بی نظیر هنرمندان کشور بودیم، اذعان کرد: این میزان استقبال هنرمندان تئاتر خیابانی از جشنواره مریوان نشان از جایگاه و اهمیت این جشنواره دارد.

دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان به پراکندگی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره اشاره کرد و افزود: این دوره از جشنواره شاهد ارسال طرح و ایده از ۳۰ استان کشور بودیم و تنها از استان کهگیلویه و بویراحمد اثر به این جشنواره ارسال نشده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان همچنین گفت: استان های کردستان، تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان، کرمانشاه و گیلان به ترتیب با ۷۳، ۶۹، ۴۹، ۴۴، ۴۳ و ۴۲ اثر بیشترین آثار را روانه دبیرخانه جشنواره کرده اند.

دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با بیان اینکه هیئت انتخاب آثار، ارزیابی طرح و ایده‌های رسیده را آغاز کرده است، افزود: نتایج طرح ها وایده های پذیرفته شده در اوایل تیرماه اعلام می شود.

قلعه شاخانی خاطر نشان کرد: جشنواره  بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با هدف توسعه و ترویج تئاتر بیرونی و گسترش ارتباط سازنده تئاتر با مخاطبان و عموم شهروندان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و اداره کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران و انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان برگزار می شود.

لازم به ذکر است، سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از تاریخ ۱۰ لغایت ۱۴ شهریور ماه سال جاری در مریوان برگزار می شود.

تشییع پیکر دومین شهید مدافع حرم در بندرعباس


پیکر مطهر دومین شهید مدافع حرم با استقبال مردم بندرعباس تشییع شد.
تشییع پیکر دومین شهید مدافع حرم در بندرعباس

به گزارش خبرگزاری موج، پیش ازظهر دوشنبه پیکر مطهر شهیدخلیل تختی‌نژاد دومین شهید مدافع حرم هرمزگان، بر روی دستان مردم پرشور شهر بندرعباس از میدان انقلاب تا مسجد جامع تشییع شد. در این مراسم که با استقبال مردم برگزار شد مسئولان لشکری و استانی حضور داشتند.

سردار رضا ترابی فرمانده سپاه امام سجاد(ع) در مراسم تشییع پیکر شهید تختی‌نژاد بیان داشت: جوانان این مرز و بوم برای آرامش امروز ما در مقابل توطئه های دشمنان نظام می ایستند و اجازه نمی دهند که بیگانگان نگاه سلطه طلبانه ای به خاک جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.

آیت ‌لله غلامعلی نعیم‌آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان بیان داشت: شهدا در عرض جایگاه شامخی دارند. انقلاب اسلامی ایران هر چه دارد از برکت خون شهدا است.

وی خاطرنشان کرد: داعش و داعشیان بدانند ایران هیچگاه جولانگاه زیاده خواهی شما نمی شود و جوانان این مرز و بوم اجازه دست درازی به بیگانگان را نخواهند داد. این انقلاب با خون شهدا قوت گرفته است.

وی خطاب به خانواده شهید خلیل تختی‌نژاد گفت: شهید شما زینبی است، زینبی که در برابر شهادت سیدالشهدا(ع) صبر پیشه کرد و الگوی استقامت شد.

راهکارهای کاهش مصرف انرژی در شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان بررسی شد


جلسه بررسی راهکارهای بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی در شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان برگزار شد.
راهکارهای کاهش مصرف انرژی در شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان بررسی شد

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، قباد ناصری با اشاره به بخشنامه استانداری خوزستان در خصوص کاهش ساعات فعالیت های اداری به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی اظهار کرد: بارش های کم باران در سال آبی امسال مشکلات بسیاری را در بحث تأمین انرژی بوجود می آورد که لازم است تمهیدات شایسته ای در خصوص آن اندیشیده شود.

 ناصری ادامه داد: با توجه به گرمای شدید تابستان و مشکلات ناشی از احتمال قطع برق می بایست در خصوص صرفه جویی مصرف برق اقدامات فوری و کارگشا صورت پذیرد .

وی با تأکید بر بهینه سازی مصرف انرژی و ترویج آن در سطح تمامی کارکنان و حتی خانواده ها، بیان کرد: اعتقاد دارم که بهینه سازی مصرف انرژی می بایست به عنوان یک فرهنگ و بخشی از زندگی روزمره ما تلقی شود و برای نهادینه شدن این فرهنگ تلاش مضاعف داشته باشیم .

وی افزود: بهینه سازی مصرف انرژی کار یک شخص یا یک واحد خاص نیست و همه کارکنان می بایست در این زمینه دارای حس مسئولیت باشند و در خصوص کاهش مصرف انرژی همکاری لازم را داشته باشند .

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در این جلسه ضمن شنیدن نظرات افراد حاضر در جلسه ، دستوراتی را در خصوص بهینه سازی مصرف انرژی و اقداماتی که منجر به کاهش مصرف آب و برق در اماکن اداری و غیر صنعتی این شرکت می شود را صادر و خواستار آن شد گزارش اقدامات صورت گرفته در این خصوص در اسرع وقت به وی ارایه شود.

 


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن