گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری فرهنگی هنری

گالری گردی در پایتخت؛ نمایش انعکاس ذهن احمد وکیلی/ نور سایه تاریکی در هپتا جان می‌گیرد


نمایشگاه های «انعکاس ذهن» با آثاری از احمد وکیلی و نمایشگاه «نور سایه تاریکی» روز جمعه 16 آذر در در گالری های ساربان و هپتا افتتاح می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، برپایی نمایشگاه های هنری در حوزه تجسمی یکی از فرصت های مناسب بروز و ظهور هنر و خلاقیت هنرمندانی است که سال ها در این عرصه فعالیت می‌کنند و این نمایشگاه ها اغلب، جمعه‌های هر هفته افتتاح می شوند. روز جمعه 16 آذر نیز همچون جمعه‌های گذشته تعدادی نمایشگاه هنری در پایتخت افتتاح می شوند که شاید مهمترین آنها، افتتاح نمایشگاه گروهی نقاشان و خطاطان معاصر ایران با آثاری از  محمد احصایی، نصرالله افجه ای، یعقوب امدادیان، فرامرز پیلارام، صادق تبریزی، حسین محجوبی، گیزلا وارگا سینایی و ... است. در زیر لیست تعدادی از نمایشگاه های هنری که در روز جمعه 16 آذرماه افتتاح می شوند، می خوانید.

گالری کلاهدوزان

بخش تجسمی گالری کلاهدوزان در روز جمعه 16 آذرماه با نمایشگاه گروهی نقاشان و خطاطان معاصر ایران با آثاری از  محمد احصایی، نصرالله افجه ای، حجت امانی، یعقوب امدادیان، فرامرز پیلارام، مهدی حسینی، صادق تبریزی، مریم سالور، داوود قنبری، رضا مافی، حسین محجوبی، منوچهرنیازی و گیزلا وارگا سینایی افتتاح می شود. این نمایشگاه روز جمعه  16 آذر ساعت 16 تا 21 به نشانی خیابان دستگردی (ظفر)، خیابان دکتر مصدق (نفت شمالی)، نبش کوی دهم، مجتمع سایا، گالری کلاهدوزان افتتاح خواهد شد و تا 23 آذر ادامه دارد.

گالری دیلمان

گالری دیلمان روز جمعه 16 آذرماه با آثاری از سیمین اکرامی مجسمه‌ساز پیشکسوت افتتاح می شود. اکرامی از هنرمندانی است که علی رغم فعالیت‌های بین‌المللی برخلاف همسرش بهرام دبیری در ایران کمتر شناخته شده‌ است و گالری دیلمان سعی دارد این رویه را در معرفی این گروه از هنرمندان در پیش بگیرد. گالری دیلمان در خیابان شریعتی، ابتدای خیابان کودکان غزه شماره 50 قرار دارد.

گالری آ

نمایشگاه آثار هاجر رهگذر با عنوان «ماضی مطلق» جمعه 16 آذرماه در گالری آ افتتاح می شود. «ماضی مطلق»، واکاوی گذشته است و مکث بر لحظه های گریزپایی که هنوز در ما زنده و پایدارند. قاب های «ماضی مطلق» از جهان شخصی هنرمند برآمده اند اما تعمیم می یابند و جمعی می شوند. «ماضی مطلق» نمایشی از خاطره جمعی ماست.

گالری آ در خیابان کریم خان زند، ابتدای شهید عضدی (آبان جنوبی)، کوچه ارشد، شماره هفت واقع است. این گالری روزهای شنبه تعطیل است.

گالری ژاله

«افسون کودکانه رنگ» نمایشگاه گروهی نقاشی کودکان از هنرجویان افسون لاشایی است که با همکاری مریم بیگلری و اجرای موسیقی توسط فرزین طهرانیان با هدف رشد هوشی و شخصیتی کودکان و به نمایش درآوردن آثار هنرجویان و ترویج هنر کودکان در گالری ژاله 16 آذر از ساعت 4 تا 9 عصر آغاز به کار می کند. بخشی از فروش آثار به مدرسه کودکان کار صبح رویش اهدا می شود.

این نمایشگاه تا 23 آذر ادامه دارد و علاقه مندان می توانند همه روزه به غیر از شنبه ها به گالری ژاله به نشانی خیابان کریم خان، خیابان ایرانشهر? کوچه نوشهر، پلاک 3 مراجعه کنند.

گالری سرزمین هنر

نمایشگاه «قطعا اتفاق افتاده» با آثاری از زنده یاد رامیز شهوق، آرزو جباری، حمیده حجار، پریسا شبانی، رامین شهوق، علیرضا شیرافکن، نازنین شیرخانی، ایمان صبح روان، مریم فرهنگ، احسان محمدلو، جلال الدین مشمولی و سحر مطلق روز جمعه 16 آذرماه در گالری سرزمین هنر افتتاح می شود.

این نمایشگاه از 16 الی 25 آذر ماه، همه روزه غیر از روز دوشنبه ها از ساعت 11 الی 21 به آدرس اوین، ابتدای سربالایی خیابان کچویی، کوچه صفا، پلاک 4 پذیرای علاقمندان و هنرمندان است.

گالری چهار

نمایشگاه آثار نقاشی و تصویرسازی با عنوان «1511» و با گردآوری ساغر مسعودی، نقاش و پرفورمنسر از 16 آذرماه در گالری چهار آغاز به کار می‌کند. در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون کامبیز درم‌بخش، مصطفا اکبری، مهرداد جعفری، علیرضا چلیپا، ساغر حمزه‌ لو، سهیل دانش‌اشراقی، محسن فولادپور، آذرخش فراهانی، واهیک هارتونیان، آنیتا یعقوبی و ساغر مسعودی در معرض دید عموم گذاشته می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه همه روزه از ساعت 9 تا 23 به گالری 4 واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سید خندان، کوچه اشراقی، شماره 4 مراجعه کنند.

گالری ماه مهر

نگارخانه ماه مهر از روز جمعه 16 آذرماه تا سوم دی ماه، میزبان 10 اثر هنری معاصر درباره‌ مساله‌ امنیت است. در این نمایشگاه که توسط زرتشت رحیمی نمایشگاه‌گردانی می شود، آثاری از شهرام انتخابی، بهنام کامرانی، سیمین کرامتی، صالح تسبیحی، محمود محرومی، مهسا الف، سمانه مطلبی، علی سلطانی تهرانی، مسعود حاج‌جعفری زاده و نگار عالم زاده گرجی به نمایش در می آید.

گالری شروه

نمایشگاه گروهی نقاشی مدرن با گردآوری حبیب بحرینی و محمد هدایتی نیا از روز جمعه 16 آذرماه در گالری شروه به نشانی میدان فاطمی، میدان گلها، خیابان کاج جنوبی، کوچه سوم، پلاک 12، طبقه دوم، موسسه هنری شروه برگزار می شود.

گالری ساربان

نمایشگاه نقاشی‌های احمد وکیلی با عنوان‌ «انعکاس‌ذهن» روز جمعه 16 آذر ماه در گالری ساربان افتتاح می‌شود. در این نمایشگاه نقاش مجددا به سراغ طبیعت و منظره‌نگاری رفته و با ‌ لحن شناخته شده‌اش آن را به تصویر کشیده‌ است. این نمایشگاه تا روز دوشنبه 26 آذر ماه در گالری ساربان به نشانی سهرودی شمالی، هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاک130  ادامه خواهد داشت.

گالری کاما

نمایشگاه صورتک و آثار حجم قبایل ساحل عاج محمد حمزه ای با عنوان «کووت دیووار» روز جمعه 16 آذرماه در گالری کاما به نشانی خیابان پاسداران، خیابان گلستان دهم، پلاک 44، ساختمان فرین، طبقه دوم گشایش می یابد.

گالری هپتا

به مناسبت سالروز دیدار شمس و مولانا، نمایشگاه انفرادی عکس و فیلم رضا خدادادی با عنوان «نور، سایه، تاریکی» جمعه 16 آذرماه در گالری هپتا به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر،شماره 3، طبقه دوم گشایش می یابد.

گالری آس

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «گالیا» جمعه 16 آذرماه در گالری نقش جهان به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی ،جنب بانک پارسیان ،پلاک 1831 آغاز به کار می کند. در این نمایشگاه آثاری از بهنام جلالی جعفری، احمد خلیلیفرد، رسول سلطانی، خلیل سمائی جابلو، فرید قلی‌زاده، ابراهیم گرز و رضا هدایت به نمایش در می آید.

گالری گلستان

نمایشگاه نقاشی های علی ترقی‌جاه جمعه 16 آذر در گالری گلستان به آدرس خیابان دروس، خیابان کماسایی، پلاک 34 افتتاح می شود.

گالری ایوان

نمایشگاه آثار فربد مهر با عنوان «امتداد» از روز جمعه 16 آذرماه در گالری ایوان به نشانی الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره 1 گشایش می یابد.

موزه رضا عباسی

نمایشگاه «بعد پنهان2» با آثاری انتزاعی از جمعی هنرمندان روز جمعه 16 آذر ماه از ساعت 12 در موزه رضا عباسی به نشانی خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بین کوچه بسطامی و مهاجر، شماره 892 آغاز به کار می کند.

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: «بعد پنهان در واقع هر آنچه را که به زبان نمی توان گفت به تصویر می کشاند. بعد پنهان دریچه ای جدید برای هنرمندان خود فراهم می کند تا به روزمرگی های زندگی از بعد جدیدی نگاه کنند. بعد پنهان در عین وجود تفاوت ها در یک بستر یکپارچه هنرمندان را کنار هم می کشاند تا یک مفهوم واحد را بیان نماید و آن مفهوم واحد، ذات هنر است. این هنر است که یکایک هنرمندان بعد پنهان را با تکنیک ها، متریال ها، تفکرات و تضادها گرد هم می آورد و آن ها را متحد می سازد.»

کد خبر 4477531
منبع: مهر


addup.center