_  

موناکو به تساوی رضایت داد، نیس پیروز شد


در شب تساوی موناکو ، نیس مقابل رقیبش به برتری دست یافت.
موناکو به تساوی رضایت داد، نیس پیروز شد

به گزارش مشرق، در ادامه هفته بیستم رقابت‌های لیگ دسته اول فرانسه (لوشامپیونه)  موناکو  به تساوی رضایت داد و نیس مقابل رقیبش  به برتری رسید.

 تیم موناکو به عنوان تعقیب‌کننده اصلی پاری‌سن‌ژرمن صدرنشین مقابل میزبانش، مون‌پولیه به تساوی بدون گل دست  یافت.

 نیس هم که میزبان آمی‌ین بود، مقابل رقیبش به برتری  یک بر صفر رسید. ملو در دقیقه ۶۶ تنها گل نیس را به ثمر رساند. در سایر بازی‌ها،بوردو در خانه تروا به برتری یک بر صفر رسید، لیل با همین نتیجه از سد کان گذشت و دیژون مقابل  متز به تساوی یک بریک دست یافت.

منبع: تسنیم

قدوس: ناراحتی سردار طبیعی بود


بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است که می‌توان با شکست پرتغال به دور بعدی راه پیدا کرد و اتفاقی تاریخی رقم زد.
قدوس: ناراحتی سردار طبیعی بود

به گزارش مشرق، بازی قابل احترام ایران مقابل روسیه تحسین همگان از جمله بازیکنان تیم ملی را به همراه داشت. سامان قدوس که اواخر بازی به میدان آمد تا بلکه بتواند ایران را به گل مساوی برساند، یکی از بازیکنانی است که از عملکرد هم تیمی‌های خود به شدت رضایت دارد.

 

سامان قدوس در خصوص بازی ایران و اسپانیا، بدشانسی ایران، شانس ایران برای صعود و ... صحبت کرده است.

 ما بازی خیلی خوبی مقابل اسپانیا انجام دادیم، اما به نظر شانس نداشتیم.

من فکر می‌کنم واقعا خیلی خوب بازی کردیم، اما متاسفانه گل بدی خوردیم و همراه با شانس بود. اسپانیا بهترین تیم دنیاست اما در زمان زیادی توانستیم بازی را با آنها صفر – صفر نگه داریم. آن گلی که خوردیم از روی بدشانسی بود. ما مجبور بودیم که رو به جلو بازی کنیم و بازی بزرگی برای ما بود و به نوعی یک فینال بود. ما بازی خوبی ارائه کردیم و توانستیم کاری که می‌خواهیم را خوب انجام دهیم.

 ما برنامه خوبی در بازی با اسپانیا داشتیم، اما انگار شانس‌مان کم بود که نتوانستیم امتیاز بگیریم.

آنها خیلی خوب بازی کردند و آنها توپ را زیاد در اختیار داشتند، اما موقعیت زیادی نتوانستند خلق کنند. ما خوب دفاع کردیم و چند موقعیت خوب هم خلق کردیم که نتوانستیم آنها را تبدیل به گل کنیم.

 البته یک گل هم زدیم.

بله، گلی که زدیم متأسفانه آفساید بود.

 سردار بعد از بازی خیلی ناراحت بود و انگار فشار زیادی را تحمل کرد که از ناراحتی آن صحبت‌ها را انجام داد (اشاره به ترک تیم ملی).

خب ما بازی را باختیم و هیچکدام از بازیکنان را ندیدم که خوشحال باشند. وقتی بازی را می‌بازیم، طبیعی است سردار و همه بازیکنان ناراحت باشند، اما حرکت ما باید رو به جلو باشد. بازی خوبی انجام دادیم و باید نگاه‌مان به بازی با پرتغال باشد و امیدوارم آن بازی را ببریم.

 به نظرت بهترین بازیکن زمین در بازی با اسپانیا چه کسی بود؟

من فکر می‌کنم بهترین بازیکن، کل تیم و مجموعه تیم ایران بود. همه بچه‌ها کارشان را خوب انجام دادند و فکر می‌کنم بهترین بازیکن کل تیم بود.

 حالا همه به بازی با پرتغال فکر می‌کنند، فکر می‌کنید بتوانیم این تیم را شکل بدهیم؟

بله می‌توانیم پرتغال را ببریم. هر چیزی ممکن است و چیز غیر ممکنی نداریم.

 فکر می‌کنی اگر پرتغال را شکست بدهیم و به دور بعدی برویم، چه اتفاقی رخ بدهد؟

اگر بتوانیم به مرحله بعدی صعود کنیم، یک اتفاق تاریخی برای همه، بازیکنان و مردم ایران خواهد بود. می‌توانیم این اتفاق تاریخی را رقم بزنیم.

منبع: تسنیم

انصاری فرد: می‌دانیم چطور صعود کنیم


مهاجم تیم ملی ایران و عضو باشگاه المپیاکوس یونان گفت: حق ما مقابل اسپانیا حداقل مساوی بود چون فرصت های زیادی برای گلزنی داشتیم و یک امتیاز را باید می گرفتیم.
انصاری فرد: می‌دانیم چطور صعود کنیم

به گزارش مشرق، کریم انصاری فرد، مهاجم تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه المپیاکوس یونان پیش از دیدار با پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در مصاحبه با سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: ما از جام جهانی گذشته چیزهای زیادی آموختیم و می دانیم که در بازی بعدیمان مقابل پرتغال چطور بازی کنیم. می دانیم چگونه مبارزه کنیم. ما بهترین مربی دنیا را در کنارمان داریم. ما چیزهای زیادی را یاد گرفتیم و باور کنید. در بازی آینده به مرحله بعد صعود خواهیم کرد.

انصاری فرد در دقیقه ۶۲ یک شوت خیلی محکم به طرف دروازه اسپانیا انجام داد که با فاصله خیلی کم به پشت تور دروازه خورد. او درباره این شوت گفت: نزدیک بود خوشحالی کنم و مطمئن بودم که گل می شود. به نظرم اگر ۱۰ سانتی متر داخل تر می زدم گل بود ولی اشکالی ندارد. بعد از آنکه گل را خوردیم برنامه داشتیم و شروع به خلق موقعیت کردیم همچنان که دیدید فرصت های خوبی برای گلزنی داشتیم ولی این اتفاق نیفتاد.

مهاجم تیم ملی ایران ادامه داد: به نظرم ما در بازی با اسپانیا بد شانس بودیم. حق ما حداقل مساوی بود چون فرصت های زیادی برای گلزنی داشتیم و یک امتیاز را باید می گرفتیم. ما بد شانس بودیم اما ما تا پایان بازی تلاش کردیم و  تمام توان خود را گذاشیتم و برای کشورمان نیز خواهیم جنگید.

انصاری فرد در پایان گفت: نمی توان ما را با بازیکنان اسپانیا مقایسه کرد چون آنها در باشگاه های بزرگ دنیا بازی می کنند و آنها بازیکنان خوبی هستند اما ما نیز تیم خوبی هستیم و همه ما یک تیم هستیم. این فوتبال مدرن است و این نوع بازی را در تمام مسابقات جام جهانی دیدید. همه تیم در این بازی در دفاع بودیم و دست به ضد حملات می زدیم. وقتی شما فضا به اسپانیا می دهید می دانید که چه اتفاقی می افتاد. ما در این بازی تمام تلاش‌مان را کردیم و تنها در یک لحظه شکست خوردیم. آنها فرصتی واقعی برای گلزنی نداشتند اما اشکالی ندارد.

منبع: فارس

خاطره جالب پسر عابدزاده از روز بازی با استرالیا


دروازه بان تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه ماریتیمو پرتغال گفت:همه در ایران می دانند که پدرم بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال ایران است.
خاطره جالب پسر عابدزاده از روز بازی با استرالیا

به گزارش مشرق، به نقل از روزنامه «رکورد» پرتغال، هر روز شانس شرکت در جام جهانی را ندارید. خیلی به ندرت پیش می آید که بعد از ۲۰ سال از کاری که پدرش انجام داده پسرش نیز انجام دهد. امیر عابدزاده ۲۵ ساله یکی از دروازه بان های کارلوس کی روش، سرمربی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ است. در جام جهانی ۱۹۹۸ احمد عابدزاده پدر امیر سنگربان ایران بود.

امیر در ابتدای گفت و گوی خود گفت: این باعث افتخارم است که جزئی از این انتخاب شدم و باعث سربلندی خانواده ام شدم.

امیر در پاسخ به اینکه چقدر پدرش به او افتخار می کند با لبخند گفت: من بیشتر از این ها می خواهم عمل کنم و باعث شادی و افتخار او شوم. اعتراف می کنم پدرم تاثیر زیادی به من داشته است. طعم دروازه بانی برای من از زمانی آغاز شد که ۳ سال داشتم. البته پدرم مرا اصلا مجبور نکرد و این عشق به فوتبال بود که دروازه بان شدم.

وی درباره خاطرات شیرین جام جهانی ۱۹۹۸ گفت: من در این سال خاطراتی را هنگام راه یابی به جام جهانی ۱۹۹۸ دارم. یادم می آید که مادرم در آخرین بازی با استرالیا چون ۲ بر صفر عقب بودیم از ناراحتی خانه را ترک کرد و من را همراهش برد. بعد از مدتی مردم شروع به داد و فریاد کردند بعد فهمیدم که بازی مساوی شده است. ما در آن بازی به خاطر گل زده خارج از خانه به جام جهانی صعود کردیم. البته در آن زمان ۵ ساله بودم ولی وقتی بزرگ شدم فیلم بازی را دیدم.

احمدرضا عابدزاده شخصیت فوتبال ایران است و امیر از تکرار این حرف درباره پدرش خسته نمی شوند. اگرچه برخی این موضوع را برای او دارای جوانب منفی می دانند چون سنگینی شهرت پدرش روی او وجود دارد ولی او چنین نظری ندارد و می گوید: همه در ایران می دانند که پدرم بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال ایران است. برای من این نوعی افتخار است و با او صحبت می کنم. علی رغم اینکه برخی معتقدند که اسم پدرم روی من سنگینی می کند ولی من از این فرصت استفاده می کنم و از او چیزهای زیادی یاد می گیریم.

در پایان ۲۰ سال گذشت تا همه ببینند امیر پسر در جام جهانی جا پای پدرش بگذارد. امیر در جواب به این سوال لبخندی زد و گفت: در ابتدا می خواهم در بازی های زیادی در جام جهانی شرکت کنم پس از آن ببینیم چه اتفاقی می افتد.

منبع: فارس

کی‌روش: برای مهار رونالدو فرمول جادویی نیاز داریم


سرمربی تیم ملی ایران در مصاحبه با یک روزنامه پرتغالی گفت:فرمولی جادویی برای متوقف کردن رونالدو نیاز است.
کی‌روش: برای مهار رونالدو فرمول جادویی نیاز داریم

به گزارش مشرق، به نقل از روزنامه «رکورد» پرتغال، کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران خیلی خوب تیم ملی کشورش را می شناسند و مهار کریستیان رونالدو در بازی پیش رو را چالشی واقعی برای خودش می داند.

کی روش درباره این موضوع گفت: فرمولی جادویی برای متوقف کردن رونالدو نیاز است. به نظرم سانتوس تمام تمرکز خود را رونالدو نمی گذارد و خودش را به خاطر نمی اندازد. اگر امور خوب پیش برود توانایی متوقف کردن بازیکن خوب را خواهیم داشت.

وی درباره بازی با اسپانیا تاسف خورد و به عملکرد بازیکنانش افتخار کرد و گفت: برخی از ما نمی خواهند ایران اینجا باشد. رسیدن ما به اینجا با شایستگی بود. هیچ کس چیزی به ما نداد و حتی آرزو را نیز از ما سلب کردند. ما باید به خودمان ایمان می داشتیم و با شایستگی جنگیدیم تا به این باور برسیم. برای رسیدن به آرزوی صعود به مرحله بعد باید تلاش کنیم. البته ما به عملکردمان افتخار می کنیم.

منبع: فارس

عکس/ دلداری دخه‌آه به آزمون


در یکی از صحنه‌های بعد از دیدار ایران و اسپانیا دیوید دخیا دروازه‌بان تیم ملی اسپانیا بالای سر سردار آزمون آمد و از او دلجویی کرده و این بازیکن را بلند کرد.
عکس/ دلداری دخه‌آه به آزمون

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن