_  

گروه خبری سیاسی

علی مؤیدی خرم‌آبادی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شد


رئیس جمهور در حکمی «علی مؤیدی خرم آبادی» را به عنوان «رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز» منصوب کرد.
علی مؤیدی خرم‌آبادی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شد

به گزارش مشرق،  حسن روحانی رئیس جمهور در حکمی «علی مؤیدی خرم آبادی» را به عنوان «رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز» منصوب کرد.

در این حکم آمده است: جناب آقای علی مؤیدی خرم آبادی
نظر به مراتب تعهد و تجربیات ارزشمند جناب‌عالی به موجب این حکم به عنوان «رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز» منصوب می‌شوید.

امید است با عنایت الهی و هماهنگی با وزیر محترم کشور و همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به انجام وظایف محوله با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

فتنه 88 را فراموش کنید تا به همگرایی ملی برسیم!/ آقای جهانگیری! با سخنرانی، فساد ریشه‌کن نمی‌شود/ بازخورد نامه ذلت، کرباسچی را ناچار به انکار کرد


روزنامه اصلاح طلب نامه ذلت بار اصلاح طلبان به ترامپ را بهانه قرار داده و مدعی شده است که باید فتنه 88 را فراموش کنیم تا به همگرایی ملی برسیم!
فتنه 88 را فراموش کنید تا به همگرایی ملی برسیم!/ آقای جهانگیری! با سخنرانی، فساد ریشه‌کن نمی‌شود/ بازخورد نامه ذلت، کرباسچی را ناچار به انکار کرد

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

** فتنه ۸۸ را فراموش کنید تا به همگرایی ملی برسیم!

روزنامه آرمان در سرمقاله امروز با عنوان «"نه" اصلاح‌طلبان به مذاکره با آمریکا» نوشت:

«اعلام یک‌طرفه مذاکره بی‌قید و شرط در چنین شرایطی به معنای تسلیم در مقابل ترامپ است. آقای ترامپ راضی به مذاکره نبوده است و اگر هم صحبت از مذاکره می‌کند به معنای مذاکره غیردیپلماتیک و بر مبنای خواست و اهداف وی و از نظر او، تسلیم بدون قید و شرط ایران است که بی‌تردید این رویکرد مورد قبول هیچکدام از دلسوزان اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب قرار نخواهد گرفت».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «کسی که با زبان تجارت‌مابانه زورمحور روابط خود را تنظیم می‌کند، در شرایط مساعد هم قابل اعتماد نیست چه برسد به شرایطی که بحرانی است. به جای این نوع موضع‌گیری باید در دو بخش برای مواجهه ثمربخش با تهدیدات جاری ناشی از خروج آمریکا از برجام و بازگشت قریب‌الوقوع تحریم‌ها خود را آماده کنیم و در عرصه بین‌المللی بیشترین امکانی را فراهم کنیم که اختلاف نظرات داخلی نیروی انقلاب، اقشار و مردم جامعه به کمترین میزان ممکن برسد و ایران از طریق گفت‌وگوی ملی به همگرایی ملی برسد. به حوادث ناگوار انتخابات ۸۸ پایان داده شود و برای داخل و خارج کشور عفو عمومی اعلام شود و از این نظر با حفظ استحکام ملی به حمایت از دولت و رهبری و سایر ارکان نظام بیفزاییم».

هر چند وقت یکبار، حامیان فتنه ۸۸ نسبت به نظام جمهوری اسلامی اظهار دلسوزی می‌کنند و می‌گویند «مسئله فراتر از اصلاح‌طلبی و اصولگرایی، مسئله ملی است. باید به نجات ملی و نجات جمهوری اسلامی که حاصل انقلاب است، بیندیشیم. هدف ما تقویت حاکمیت و نگاهبانی از آثار انقلاب و خط امام و رهبری است. این جماعت هر اتفاق بی ربطی را بهانه‌ای برای تبرئه فتنه گران قرار می‌دهند.

این روزنامه اصلاح طلب نامه ذلت بار اصلاح طلبان به ترامپ را بهانه قرار داده و مدعی شده است که باید فتنه ۸۸ را فراموش کنیم تا به همگرایی ملی برسیم!

این در حالی است که خیانت نابخشودنی سران فتنه و عوامل داخلی و خارجی آنها در سال ۸۸، از آن جمله اتفاقاتی است که گذر زمان موجب فراموشی آن نمی‌شود.

مقامات رژیم صهیونیستی صراحتاً فتنه گران را سرمایه اسرائیل در ایران نامیدند و براساس مستندات متعدد، برای برخی گروهک‌های سیاسی نشاندار و سابقه دار در فتنه ۸۸، نقشی مشابه داعش و جبهه النصره برای به هم ریختن ساختار امنیتی ایران تعریف شده بود.

فتنه‌گران در آشوب ۸ ماهه در سال ۸۸، پس از ادعای مضحک تقلب، بر روی اسلام در عبارت جمهوری اسلامی خط کشیدند، مرگ بر اصل ولایت فقیه گفتند، تصریح کردند «انتخابات بهانه است/ اصل نظام نشانه است»، به تصویر حضرت امام خمینی (ره) توهین کردند و سرانجام، در روز عاشورای حسینی (ع) به هتاکی و حرمت‌شکنی بی‌سابقه پرداختند و در نهایت دشمن را به تشدید تحریم‌ها تشویق کردند.

فتنه ۸۸ علاوه بر امیدوار کردن دشمنان خارجی برای ضربه زدن به کشور، خسارت‌های مادی از نوع تحریم را برای مردم ایران به ارمغان آورد.

با این وجود چطور می‌توان از آشوبگران و مسبب تحریم‌ها، انتظار همگرایی ملی داشت؟!

** بازخورد نامه ذلت، کرباسچی را ناچار به انکار کرد

پیشنهاد از روی حماقت یا خیانت جمعی از اصلاح طلبان، ضدانقلابیون فراری و پادوهای دشمنان قسم خورده نظام در قالب بیانیه‌ای به مسئولان بلند پایه کشور برای گفت‌وگوی بی‌قید و شرط با آمریکا واکنش‌های اعتراضی و انتقادی زیادی در پی داشت. در این میان البته غلامحسین کرباسچی که امضایش پای این بیانیه موجود است، در حالیکه در روزهای گذشته در مصاحبه با روزنامه اصلاح طلب اعتماد قاطعانه از این نامه حمایت کرده بود، پس از آبازخورد منفی این نامه، در اظهارنظری تأمل برانگیز گفت: «من چنین نامه‌ای را ننوشته‌ام چه کسی امضای من را پای این نامه گذاشته است؟!».

در همین رابطه روزنامه اعتماد در مطلبی به نقل از کرباسچی نوشت: «من چنین نامه‌ای را ننوشته‌ام چه کسی امضای من را پای این نامه گذاشته است؟ از من در مورد نگارش نامه در خصوص مذاکره با امریکا نظرخواهی شد. من گفتم که امریکا حتماً باید تعهد و تضمین به دولت ایران بدهد که دیگر کارهای آقای ترامپ تکرار نشود و با این قید و شرط مذاکره با امریکا انجام شود. ما گفتیم اگر می‌خواهد چنین نامه‌ای نوشته شود باید در مرحله اول دولت امریکا تضمین دهد که دیگر کارهای آقای ترامپ را تکرار نکند و در مصاحبه با روزنامه اعتماد نیز به جزییات این موضوع اشاره کردم».

کرباسچی که امضایش پای «بیانیه تسلیم و ذلت» موجود است، با نوعی سفسطه و مغلطه‌کاری برای کنار کشیدن و تطهیر خود تقلا کرده است. وی می‌گوید در پاسخ به نظرخواهی اصلاح‌طلبان، با شروطی مذاکره جدید با آمریکا که موضوع این نامه بوده را تأیید کرده است و در این صورت طبیعی است که امضای وی هم پای نامه بیاید. اما او با ژست شاکی و معترض می‌گوید «چه کسی امضای من را پای این نامه گذاشته است؟»!

ملت ایران فراموش نمی‌کند در اوج فتنه ۸۸ نمایندگان جنبش سبز به اتحادیه اروپا و کنگره آمریکا رفتند و تقاضا کردند تحریم‌ها را تشدید کنند تا دولت به زانو درآید. حال برخی از همان‌ها در فتنه‌ای دیگر پس از تقض عهد و بدعهدی آمریکا به جمهوری اسلامی پیشنهاد می‌کنند باز به مذاکره بپردازد و اقتدار و امنیت ملی را که در برجام مورد تحدید و تهدید دشمن قرار گرفت، به ثمن بخس بفروشد.

** کابینه پیر و ضعف مفرط تیم اقتصادی، صدای منتقدان دولت را هم درآورد

روزنامه ابتکار در گزارشی نوشت:

«مطالبه جوانگرایی و سهمیه جوانان در مسئولیت‌های مختلف نظام هر بار با پاسخی متفاوت روبه‌رو شده این در حالی است که در کابینه روحانی تنها یک جوان حضور دارد؛ محمدجواد آذری جهرمی تنها فردی است که از سوی دولت به عنوان سهمیه جوانان در عرصه مدیریتی کشور توانسته رأی اعتماد روحانی و مجلس را بگیرد. روحانی در ایام آغاز به کار دولت یازدهم به منتقدان سن بالای کابینه‌اش اعلام کرده بود: «وضعیت بحرانی فعلی نیاز به مدیران باتجربه و کارآزموده دارد. شرایط موجود جای تجربه‌اندوزی جوانان نیست.» این در حالی است که در انتخابات اخیر خواست مردم اختصاص دادن بخشی از کابینه به جوانان بود، روحانی نیز در مقابل تائید می‌کرد. در صورتی که تنها درصد کمی از کابینه به جوانان اختصاص پیدا کرد».

روزنامه آرمان نیز در مطلبی نوشت:

«از زمانی که کار دولت دوازدهم آغاز شد، چندان طولی نکشید که منتقدان و تحلیلگرانی که به مسائل کابینه دوازدهم نظر داشتند، سخن از ترمیم کابینه و در مواردی به جایگزینی نفرات به میان کشیدند... حوادث و رویدادهای مختلف در طول یکسال گذشته دلیلی بر اهمیت و لزوم تغییر در دولت بود که از سوی دلسوزان به رئیس‌جمهور گوشزد می‌شد. وقایع و رویدادهایی همچون اعتراضات دی‌ماه سال گذشته، ماجرای تلخ سانچی و پرواز یاسوج، نوسانات شدید ارزی و بالا رفتن قیمت طلا و ارز، زلزله کرمانشاه و وضعیت زلزله‌زدگان، گرانی، اعتراضات کازرون و دیگر وقایع مشابه همگی نشان‌دهنده لزوم تدبیر جدی برای کابینه دوازدهم است... ترجیع بند سخن همه منتقدان در هفته‌های اخیر ضعف تیم اقتصادی دولت است».

چندی پیش «عبدالله ناصری» از فعالین اصلاح طلب گفته بود: «رئیس‌جمهور با انتقاد از وزرا و ناامید و پاشنه ور نکشیده معرفی کردن آنها نمی‌تواند از مسئولیت خود شانه خالی کند...اگر هر کاستی‌ای وجود دارد، متوجه دولت و شخص رئیس‌جمهور است. اگر دولت پیر شده، چرا پیر شده؟ و اگر لنگان لنگان است، چرا اینچنین است؟ با انتصابات و انتخاب‌های آقای روحانی این فضا ایجاد شده است، لذا هیچ‌کس این توجیهات را از آقای روحانی قبول نمی‌کند.»

** آقای جهانگیری! با سخنرانی، فساد ریشه کن نمی‌شود

روزنامه آفتاب یزد در مطلبی نوشت: «اندر حکایت اینکه جناب جهانگیری معاون رئیس جمهور گفته‌اند پرچم مبارزه با فساد را بالا نگه خواهیم داشت...گاهی برخی حرف‌ها انصافاً به دل آدم یه جورهایی چنگ می زند خصوصاً حرفهایی که رنگ و بوی شعاری دارد. البته به ایشان خسته نباسید می گویم، امیدوارم دستشان از نگه داشتن این پرچم مبارزه خسته نشود، هر چند مبارزه از پشت تریبون چندان کار سختی نیست!».

متاسفانه دولت آقای روحانی در مسئله مبارزه با مفاسد اقتصادی کارنامه قابل قبولی ارائه نداده است. برای مثال در موضوع حقوق‌های نجومی، در ابتدا دولت از مردم عذرخواهی کرد ولی به فاصله‌ای کوتاه، ضمن دفاع از مدیران نجومی بگیر، آن‌ها را «ذخیره‌های نظام»! و «امانت داران بزرگ کشور»! نامید.

نکته دیگر اینکه، ژست دلسوزی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی، به قیافه روزنامه‌های اصلاح طلب زار می زند. روزنامه آفتاب یزد که سابقه دفاع از مدیران نجومی و مفسدان کلان اقتصادی را در کارنامه خود دارد، مرداد ۹۶ در گفت و گوی اختصاصی با شهرام جزایری، مفسد اقتصادی نام آشنای دوره اصلاحات را «برند اقتصاد ایران» و «صاحب نظر بخش‌های مختلف اقتصادی» نامیده و برای حل مشکلات اقتصادی کشور نسخه شهرام جزایری را توصیه کرد!

توییت علی‌علیزاده درباره شادی جمعی مردم ایران

توییت علی‌علیزاده درباره شادی جمعی مردم ایران

به گزارش مشرق، علی علیزاده کارشناس مسائل سیاسی با انتشار متنی از اینستاگرامش در توییتر درباره شادی ایرانیان برای تیم ملی فوتبال نوشت:

پشت پرده حمایت‌ منافقین و ضدانقلاب از رامین حسین‌پناهی


فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان، پشت پرده حمایت‌ منافقین و ضدانقلاب از حسین‌پناهی را تشریح کرد و گفت: این افراد دلسوز حسین‌پناهی نبوده و حتی شناختی از خانواده وی هم ندارند.
پشت پرده حمایت‌ منافقین و ضدانقلاب از رامین حسین‌پناهی

به گزارش مشرق، سردار محمدحسین رجبی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حقیقت امر این است که ماجرای دستگیری و حکم «رامین حسین‌پناهی» تداوم همان ناامنی‌های سال‌های دور کردستان است که گروهک‌های معاند تحت رهبری استکبار جهانی و رژیم بعث عراق انجام می‌دادند.

وی با اشاره به مشکلات امنیتی استان کردستان در آن زمان، اظهار داشت: توسعه‌نیافتگی کردستان ناشی از همان مشکلات امنیتی است.

بیشتر بخوانید:

توضیحات دادگستری کردستان درباره رامین حسین پناهی

به گفته فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان، نیروهای حاضر در کردستان در دوران ناامنی، توان اداره یک جبهه در جنوب و تعیین تکلیف جنگ را داشت.

سردار رجبی افزود: برنامه دشمن زمین‌گیر کردن نیروهای انقلابی در کردستان بود و مردم این استان بهتر از هرکس طعم تلخ جنایات این گروهک‌ها چشیده‌اند و آنها را نخواهند بخشید.

وی، بمباران دزلی، سروآباد، بانه، سنندج، مریوان و دیگر نقاط استان را تحت هدایت عوامل این گروهک‌ها عنوان کرد و گفت: بلدچی دشمن برای ترور افراد بی‌گناه در داخل استان هم همین افراد بودند.

این فرمانده ارشد سپاه استان کردستان با بیان اینکه منافقین هیچ بویی از عرق ملی و میهنی ندارند، گفت: جاسوسی از توان هسته‌ای کشورمان کاری است که این عناصر خودفروخته انجام داده‌اند و اگر کشور خود را می‌خواستند برای سربلندی و پیشرفت آن مبارزه می‌کردند.

سردار رجبی با تأکید بر اینکه کسی منکر مشکلات موجود در کشور نیست، رسیدگی به آن را ضروری عنوان کرد و گفت: با قرارگرفتن در صف دشمنان نظام نه تنها گرهی از مشکلات کشور باز نمی‌شود که در رسیدگی و حل مشکلات هم سنگ‌اندازی خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه برای مردم کردستان مهم است بدانند، کسانی که ادعای کار و اقدام برای مردم کردستان را دارد، چه عقیده و مرامی در پیش گرفته است، افزود: مصاحبه چندسال قبل سرکرده مزدور گروهک دموکرات موید عقاید این گروهک است که گفت چه ایرادی دارد برای رسیدن به هدفمان با اسرائیل هماهنگ باشیم؟

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان، جنایات این گروهک‌ها را محدود به ایران ندانست و گفت: سلیمانیه و حلبچه هم زخم‌خورده جنایات این گروهک‌هاست که همان اذناب سرسپرده صدام و ایادی هستند.

سردار رجبی با اشاره به تفاوت‌های رفتاری در دفاع از مظلوم، اظهار داشت: جای تعجب است که کسی برای یک سرباز وطن که در برف و سرما مدافع امنیت کشور است ابراز ناراحتی نمی‌کند، اما ماجرا برای یک فرد که از خط قرمز امنیت عبور می‌کرد، کاملاً برعکس است و پویش مردمی برایش به راه می‌افتد، مگر هر دوی اینها فرزندان یک وطن و یک ملت نیستند؟ 

وی در ادامه به مسأله رامین حسین‌پناهی اشاره کرد و متذکر شد: وی به صورت مسلح وارد کشور شده و با نیروهای نظامی درگیری مسلحانه داشته است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان افزود: در کدام کشور مرسوم است که یک گروه معاند مسلح وارد آن شده و درگیری مسلحانه داشته باشند و پس از دستگیری و جاری شدن حکم، عده‌ای از این عمل آنان دفاع کنند؟

سردار رجبی با بیان اینکه کشور ما هم مانند هر کشور دیگری قانون و فرآیند اجرای آن را دارد، اظهار داشت: بوده‌اند کسانی که به اتهام‌های امنیتی و بدون درگیری مسلحانه دستگیر شده و با پیگیری، تخفیف مجازات گرفته‌اند، اما مسأله درگیری مسلحانه جدا از این اتهام است.

وی خاطرنشان کرد: قاطبه مردم کردستان نمی‌پذیرند که فردی برای انجام جرائم سازمان‌یافته در کشور دیگری تعلیم ببیند، توسط دشمن مسلح و سازماندهی شود و با مأموریت ایجاد ناامنی وارد کشورمان شده و با نیروهای نظامی درگیری مسلحانه داشته باشد و بعد عده‌ای بر طبل بی‌گناهی او بکوبند.

به گفته فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان، این همان نماد مظلومیت امنیت است که برخی می‌خواهند با ظلم و ستم، معاند را مظلوم و بی‌گناه جلوه دهند که این مسأله موجب می‌شود سنگ روی سنگ بند نشود.

 فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان افزود: کسانی که پیگیر این مسأله هستند دلسوز رامین حسین‌پناهی نبوده و حتی شناختی از خانواده وی هم ندارند، بلکه به دنبال هدفی ناشناخته هستند، مرام حزب و خواسته این افراد در واقع اعدام حسین‌پناهی و در ظاهر مخالفت با آن است.

وی مطرح کرد: بی‌گناه نامیدن این فرد کتمان حقیقت است و تأییدی برای مخدوش‌کردن امنیت مردم کردستان به شمار می‌آید.

 سردار رجبی تشریح کرد: مردم کردستان واقعیت را می‌دانند و بسیاری هم که هیچ نسبت سازمانی با بسیج و سپاه ندارند به ما مراجعه می‌کنند و می‌گویند بی‌گناه دانستن معاند، جوسازی افراد معلوم‌الحال است و خواسته و بیان مردم کردستان نیست، چراکه آنان نماینده مردم کردستان نبوده و حق اظهارنظر ندارند.

وی افزود: مردم ما مردمی منطقی و قانونمند هستند که پشت‌پرده این اتفاقات را به خوبی می‌فهمند و عقیده دارند که باید قانون اعمال شود.

منبع: فارس

محل‌های مناسب برای تجمع گروه‌های مختلف در تهران


هیات دولت محل‌های مناسب برای تجمع گروه‌های مختلف مردمی را اعلام کرد.
محل‌های مناسب برای تجمع گروه‌های مختلف در تهران

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۳/۲۰ به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

محلهای مناسب برای تجمع گروه‌های مختلف مردمی به شرح زیر تعیین می‌شود:

الف_ در تهران:

۱_ورزشگاه‌های دستجردی، تختی، معتمدی، آزادی و شهید شیرودی (با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان).

۲_بوستان‌های گفتگو، طالقانی، ولایت، پردیسان، هنرمندان و شهر.

۳_ضلع شمالی مجلس شورای اسلامی.

ب_در سایر شهرها:

شوراهای تامین برای شهرهای با جمعیت کمتر از یک میلیون نفر، یک محل و با جمعیت بیش از آن، دو محل را با لحاظ شرایط زیر تعیین میکنند:

۱_قابلیت دسترسی و داخل در محیط شهری.

۲_تناسب وسعت محل اجتماع با جمعیت.

۳_امکان دیده شدن و شنیده شدن صدای تجمع‌کنندگان برای سایر شهروندان و رسانه ها.

۴_قابلیت حفاظت انتظامی و امنیتی محل.

۵_فراهم بودن امکان حضور فوری نیروهای امدادی در محل در صورت ضرورت.

۶_دور بودن از محل‌های دارای رده‌های حفاظتی.

۷_عدم ایجاد اخلال جدی در خدمات‌رسانی روزانه دولت و بخش عمومی به مردم.

۸_دور بودن از محل‌های دارای تردد زیاد و عدم ایجاد انسداد شدآمدی (ترافیکی) غیرقابل انتقال به سایر مسیرها.  

۹_عدم قرار گرفتن ناخواسته دیگران در تجمع یا تسهیل پیوستن افراد با انگیزههای دیگر به آن.  

۱۰_حتی‌المقدور عدم ایجاد اخلال شدید در کسب و کار و فعالیت روزانه سایر شهروندان. 

حساسیت نمایندگان به اقدامات خصمانه آمریکا و مقابله با تحریم‌ها جدی است/مجلس با همه توان در مقابله با دسیسه‌های بیگانگان می‌ایستد


رئیس مجلس حساسیت نمایندگان به اقدامات خصمانه آمریکا و مقابله با تحریم‌ها را بسیار جدی خواند و گفت: مجلس شورای اسلامی با همه توان، در مقابله با دسیسه‌های بیگانگان می‌ایستد.
حساسیت نمایندگان به اقدامات خصمانه آمریکا و مقابله با تحریم‌ها جدی است/مجلس با همه توان در مقابله با دسیسه‌های بیگانگان می‌ایستد

به گزارش مشرق، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب که ظهر امروز (چهارشنبه) صورت گرفت، با بیان گزارشی از اقدامات مجلس در حوزه نظارت و قانون‌گذاری، اظهار داشت: در مجلس، ۲۰۰ جلسه علنی برگزار شد و ۱۰۹ قانون و ۱۴ مورد تحقیق و تفحص به تصویب رسید.

بیشتر بخوانید:

رهبر انقلاب: در مواردی مثل مبارزه با تروریسم وپولشویی مستقلا قانون بگذارید

لاریجانی با اشاره به برخی از قوانینی که در مجلس دهم تصویب شده، خاطرنشان کرد: ۲۶ جلسه مجلس به موضوعات مهمی نظیر بررسی وضعیت صندوق‌های بازنشستگی، مشکلات آب، مسئله‌سازی‌های دی‌ماه سال گذشته، مسائل هسته‌ای و منطقه‌ای، وضعیت بانک‌ها و اشتغال و اولویت‌های اقتصادی کشور اختصاص یافت.

رئیس مجلس افزود: مشکل تورم و طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام مورد توجه مجلس است و در بودجه سال ۹۷ سازوکار جدیدی برای حل آن در نظر گرفته شد.

وی حساسیت نمایندگان به اقدامات خصمانه آمریکا و مقابله با تحریم‌ها را بسیار جدی خواند و گفت: در شرایط حساس امروز ایران با تدابیر هوشمندانه رهبر انقلاب ملت با سرافرازی از چالش‌ها عبور خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی با همه توان، در مقابله با دسیسه‌های بیگانگان می‌ایستد و در جهت امنیت و سعادت ملت ایران بویژه در ابعاد اقتصادی با قوای دیگر همکاری صمیمانه خواهد داشت.

منبع: فارس

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن