جدول/ قیمت واحد مسکونی در جوادیه تهران
آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده واحدهای مسکونی در جوادیه تهران طی اردیبهشت ماه ۹۷ می‌باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد.
دفاع خودروسازان از گرانی در مجلس
در جلسه امروز کمیسیون صنایع مجلس که بدون حضور وزیر صنعت برگزار شد، خودروسازان دفاعیات خود را در مورد افزایش قیمت ها مطرح کردند که بخشی از آنها مورد تأیید نمایندگان و برخی دیگر مورد قبول واقع نشد.
گروه خبری اقتصادی

به گزارش مشرق، افزایش قیمت خودرو آن هم بدون ضابطه و براساس سلیقه خودروساز باعث شد تا کمیسیون صنایع و معادن مجلس به این موضوع ورود کرده و در صدد بررسی آن برآید.  نمایندگان کمیسیون صنایع معتقدند یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو، نرخ تورم و نوسانات نرخ ارز است که باید این دو موضوع از همدیگر تفکیک شده و تأثیر آنها بر قیمت تمام شده یک خودرو مورد ارزیابی قرار گیرد.

برخی نمایندگان معتقدند در مقطعی شرکت‌های خودروساز از توانمندی داخلی و استفاده از قطعات ساخت داخل صحبت می‌کنند اما وقتی ارز گران می‌شود قطعات وارداتی را بهانه کرده و اقدام به افزایش قیمت‌ها می‌کنند که این موضع برای ما جای سوال دارد. باید ارز بری خودروها نیز مورد بررسی قرار گیرد تا تکلیف مردم مشخص شود.

بیشتر بخوانید:

«قیمت خودرو» و «احتکار» روی میز مجلس

علاوه بر این بیش از ۱۵ تن از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم اخیراً با ارسال نامه ای به محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار لغو افزایش قیمت خودرو ‌شده اند.

براساس اعلام نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار بود جلسه بررسی چرایی افزایش قیمت خودرو هفته گذشته در کمیسیون صنایع مجلس با حضور مدیران شرکت های خودروسازی برگزار و تصمیمات لازم در این رابطه اتخاذ شود، اما این جلسه به دلیل بروز برخی مشکلات در هماهنگی حضور خودروسازان و وزیر صنعت به امروز یک شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه موکول شده است که این جلسه امروز بدون حضور وزیر صنعت برگزار شد.

در ابتدای این جلسه تعدادی از قطعه سازان با اعلام اینکه هزینه های تولید برای فعالان این بخش افزایش قابل توجهی پیدا کرده است به افزایش نرخ ارز، قیمت مواد اولیه و دیگر هزینه های تولید اشاره کردند که همین موضوعات قیمت تمام شده آنها را افزایش داده است.  قطعه سازان گفته اند، در این شرایط آنها نمی توانند معجزه کنند.

یکی از گله های قطعه سازان عدم خرید قطعه  آنهم به قیمت مناسب توسط خودروسازان بود که شرکت ها در واکنش به آن اعلام کردند، تولید خودرو با شرایط فعلی بسیار پرهزینه و زیان آور شده است.

در ادامه این جلسه مدیران عامل ایران خودرو و سایپا با ارائه آنالیز قیمتی محصولات خود به بیان دلایل افزایش قیمت ها پرداختند که بخشی از آنها تا حدودی مورد تأیید اعضا جلسه قرار گرفت. به اعتقاد خودروسازان قیمت گذاری شورای رقابت برای آنها همراه با زیان بوده که در این رابطه باید تجدید نظر صورت گیرد.

البته نمایندگان معتقد بودند صنعت خودرو باید خصوصی شده و دولت سهم خود را واگذار کند چراکه اگر قطعه سازان امکان پرداخت تعهدات خود را نداشته باشند راهی زندان می شوند اما برای مدیر دولتی اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

یکی دیگر از موضوعات مورد انتقاد نمایندگان کمیسیون صنایع مجلس عدم حضور وزیر صنعت در این جلسه بود که قرار شد وزیر در جلسات آینده حاضر شده و توضیحات خود را در مورد وضعیت قیمت خودرو به نمایندگان ارائه دهد.

در این جلسه مسئولان وزارت صنعت هم به دفاع از عملکرد خود پرداخته و با اعلام اینکه قیت مواد اولیه گران شده درباره تدابیر این وزارتخانه برای مدیریت ارز مورد نیاز صنایع مواردی را مطرح کردند. در انتهای این جلسه قرار شد یک کارگروه با اعضای کمیسیون صنایع مجلس و نمایندگان وزارت صنعت و شرکت های خودروسازی تشکیل و در نهایت یک تصمیم جامع برای قیمت گذاری محصولات اتخاذ شود.

منبع: تسنیم
خودرو ارزان شد +جدول قیمت
افزایش عرضه خودرو در بازار باعث شد تا قیمت خودرو کاهش ۵۰۰ هزار تا ۱.۲ میلیون تومانی را تجربه کند.
گروه خبری اقتصادی

به گزارش مشرق، امروز در بازار، قیمت خودروهای داخلی کاهش داشته است که فعالان بازار دلیل این کاهش قیمت ها را افزایش عرضه خودرو توسط خودروسازان در بازار می دانند.

بیشتر بخوانید:

«قیمت خودرو» و «احتکار» روی میز مجلس

در معاملات امروز سمند ال ایکس با کاهش ۶۰۰ هزار تومانی با قیمت ۳۳ میلیون و۵۰۰ هزار تومان، سمند EF۷ با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی با قیمت ۳۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ جی ال ایکس با کاهش ۷۰۰ هزار تومانی با قیمت ۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

همچنین پژو۲۰۶ تیپ ۲ با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی با قیمت ۳۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۵ با کاهش ۸۰۰ هزار تومانی با قیمت ۴۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک با کاهش یک میلیون تومان با قیمت ۶۲ میلیون تومان و H۳۰ با کاهش یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان با قیمت ۵۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مورد معامله قرار می گیرد.

قیمت تعدادی از خودروهای داخلی در بازار امروز به شرح زیر است:

منبع: تسنیم
جدول/ قیمت آپارتمان در منطقه صادقیه
آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در صادقیه تهران طی اردیبهشت ماه ۹۷ می باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد:
ایران‌چکها، بدون درج مهر شعبه هم معتبر هستند
با مصوبه کمیسیون پولی و بانکی بانک مرکزی، از این پس ایران‌چک‌های تحویلی به بانک‌ها، بدون درج مهر شعبه در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.
گروه خبری اقتصادی

به گزارش مشرق، در حال حاضر کارکرد ایران‌چک‌ این بانک و همچنین فرآیند انتشار و توزیع آن مشابه اسکناس بوده و به همین علت، ممهور کردن ایران‌چک به مهر شعبه، فاقد ضرورت اولیه آن است.

بیشتر بخوانید:

پیش‌بینی سیف از آینده دلار ۴۲۰۰ تومانی

همچنین درج مهر بر روی ایران‌چک مشکلاتی را در خصوص شمارش و پاکسازی آن ایجاد و این امر علاوه بر ایجاد هزینه، مانع استفاده بهینه از تجهیزات نوین تفکیک اسکناس می‌شود.

بر این اساس و با تصمیم کمیسیون پولی و بانکی بانک مرکزی مقرر شد ایران‌چک‌های تحویلی به بانک‌ها، بدون درج مهر شعبه در اختیار مشتریان قرار گیرند.

پیش از این ممهور بودن ایران چک ها به مهر شعبه الزامی بود

منبع: مهر
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن