گزارش تصویری از بیست‌وسومین دوره مسابقات قرآن دانشگاه‌های آزاد آذربایجان‌شرقی


گروه فعالیت‌های قرآنی - بیست‌وسومین دوره مسابقات شفاهی قرآن کریم در بین دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی با حضور 200 نفر از اساتید، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه امروز بیستم تیرماه به میزبانی دانشگاه آزاد تبریز برگزار شد.
گزارش تصویری از بیست‌وسومین دوره مسابقات قرآن دانشگاه‌های آزاد آذربایجان‌شرقی

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، بیست‌وسومین دوره مسابقات شفاهی قرآن کریم در بین دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی امروز بیستم تیرماه با حضور ۲۰۰ نفر از اساتید، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه به میزبانی دانشگاه آزاد تبریز برگزار شد.
این مسابقات بصورت استانی و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با حضور ۲۰۰ نفر در دو بخش بانوان (۸۰ نفر) و آقایان (۱۲۰نفر) و در سه بخش اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد برگزار می‌شود.

 

 

قرآن دانشگاه‌های آزاد اسلامی+ تصاویر" src="https://www.images.telexiran.com//NewsImages/iqna/b۲۳ff۹۰b-ef۲۶-۴۵۰۶-۸۵۳۵-۶b۲۶۵۶۵f۵c۰e.jpg" alt="برگزاری مرحله استانی بیست‌وسومین دوره مسابقات قرآن دانشگاه‌های آزاد اسلامی+ تصاویر" width="۷۵۰" height="۵۰۰" align="">قرآن دانشگاه‌های آزاد اسلامی+ تصاویر" src="https://www.images.telexiran.com//NewsImages/iqna/e۴aabaf۹-ed۲۸-۴۲۹c-a۸۰۶-db۸۳۸۷ec۲۵۰۵.jpg" alt="برگزاری مرحله استانی بیست‌وسومین دوره مسابقات قرآن دانشگاه‌های آزاد اسلامی+ تصاویر" width="۷۵۰" height="۵۰۰" align="">قرآن دانشگاه‌های آزاد اسلامی+ تصاویر" src="https://www.images.telexiran.com//NewsImages/iqna/db۲۳c۰۱e-۵۴۴a-۴a۱۲-ae۸۹-f۱e۸۲۳۰۲ec۶۱.jpg" alt="برگزاری مرحله استانی بیست‌وسومین دوره مسابقات قرآن دانشگاه‌های آزاد اسلامی+ تصاویر" width="۷۵۰" height="۵۰۰" align="">قرآن دانشگاه‌های آزاد اسلامی+ تصاویر" src="https://www.images.telexiran.com//NewsImages/iqna/۰f۴۷a۸۰۷-۳۳cd-۴b۵b-۹ecb-۷۷۵۵۷c۰۳۶۴۴b.jpg" alt="برگزاری مرحله استانی بیست‌وسومین دوره مسابقات قرآن دانشگاه‌های آزاد اسلامی+ تصاویر" width="۷۵۰" height="۵۰۰" align="">قرآن دانشگاه‌های آزاد اسلامی+ تصاویر" src="https://www.images.telexiran.com//NewsImages/iqna/۰f۵۵۱۶۳۸-۶۰aa-۴bd۵-b۹۲۶-۲۸a۰c۶bf۸۶۲۲.jpg" alt="برگزاری مرحله استانی بیست‌وسومین دوره مسابقات قرآن دانشگاه‌های آزاد اسلامی+ تصاویر" width="۷۵۰" height="۵۰۰" align="">قرآن دانشگاه‌های آزاد اسلامی+ تصاویر" src="https://www.images.telexiran.com//NewsImages/iqna/۰f۵۰۷acb-c۲de-۴۴۰۴-۹۲۰۶-۲a۹۱۰۱۹۸۵۳۸e.jpg" alt="برگزاری مرحله استانی بیست‌وسومین دوره مسابقات قرآن دانشگاه‌های آزاد اسلامی+ تصاویر" width="۷۵۰" height="۵۰۰" align="">

قرآن دانشگاه‌های آزاد اسلامی+ تصاویر" src="https://www.images.telexiran.com//NewsImages/iqna/۴d۴۹۱۷۵d-۷۳f۳-۴۶۱۷-a۵aa-۸۲۹۲d۸۴۸f۶۸۸.jpg" alt="برگزاری مرحله استانی بیست‌وسومین دوره مسابقات قرآن دانشگاه‌های آزاد اسلامی+ تصاویر" width="۷۵۰" height="۵۰۰" align="">

تجلیل از خواهران «ایمان یار» حافظ کل قرآن در نماز جمعه تبریز


گروه فعالیت‌های قرآنی- خواهران ایمان یار حافظ کل قرآن کریم امروز در بین صلاتین نماز جمعه این هفته تبریز تجلیل شدند.
تجلیل از خواهران «ایمان یار» حافظ کل قرآن در نماز جمعه تبریز

 

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، امروز بیست‌و نهم تیرماه از خواهران ایمان یار حافظ کل قرآن کریم در بین‌الصلاتین نماز جمعه این هفته تبریز تجلیل شدند.

به گزارش ایکنا این تجلیل توسط حجت‌الاسلام آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، مجیدخدابخش استاندار آذربایجان شرقی صورت گرفت.

گفتنی است، هر هفته در خطبه‌های نماز جمعه تبریز یک نفر از حافظان کل قرآن کریم در بین‌الصلاتین مورد تجلیل قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

سادات، چشم و چراغ امت اسلامی هستند


گروه فعالیت های قرآنی - رئیس اداره تحقیقات اوقاف آذربایجان غربی با بیان اینکه سادات، چشم و چراغ امت اسلامی هستند، گفت: وجود امامزاده های فراوان در ایران اسلامی نشان از این دارد که ایرانیان همواره به دنبال ائمه حرکت کرده اند.
سادات، چشم و چراغ امت اسلامی هستند

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین رستم لو، رئیس اداره تحقیقات اوقاف آذربایجان غربی در تور رسانه ای پویش امامزادگان سرزمین من در محل امامزاده برگشاد سلماس بیان کرد: ایرانیان همواره ارادت زیادی به اهل بیت داشته اند و به آیات الهی لبیک گفته و دنبال حقیقت بوده اند.

وی ادامه داد: نماینده ایرانیان در زمان بعثت، سلمان فارسی بود که زحمات بسیاری در مکه کشید و به حضور نبی مکرم اسلام مشرف شد.

حجت الاسلام والمسلمین رستم لو افزود: سلمان فارسی آنقدر به پیامبر (ص) و اهل بیت علاقه داشت که پیامبر می فرمایند که سلمان از اهل بیت ماست و این لقب را به هیچ صحابه خود نداده است.

وی با اشاره به اینکه سلمان فارسی در صداقت، دیانت و امامت همتا نداشت، خاطرنشان کرد: پیامبر می فرماید که سلمان فارسی قرین اهل بیت است و این نشان می دهد ایرانیان همواره به دنبال حقیقت بوده اند.

رئیس اداره تحقیقات اوقاف آذربایجان غربی با اشاره به وجود امامزاده های فراوان در کشور اظهار کرد: وجود این امامزاده نشان از علاقه فراوان ایرانیان به اهل بیت داشته و همین امر موجب شده تا نوادگان امامان به ایران بیایند.

وی تاکید کرد: اگر ما همواره در راه اهل بیت قدم برداریم، دشمن قدرت نفوذ بر ما نخواهد داشت و تمامی اهدافش با شکست مواجه می گردد و حتی از راه محاصره اقتصادی نیز نمی تواند بر ما غلبه کند.

حجت الاسلام والمسلمین رستم لو یادآور شد: سادات، چشم و چراغ امت اسلامی هستند و اگر در راه اهل بیت حرکت نکنیم، نمی توانیم در قیامت با پیامبر (ص) و اهل بیت روبرو شویم.

انتهای پیام

تلاوت سیدجواد حسینی از سوره «انعام»


گروه فعالیت‌های قرآنی ـ صوت تلاوت آیاتی از سوره «انعام» با صدای سیدجواد حسینی که در حرم مطهر رضوی تلاوت شده است را در این قسمت بشنوید.
تلاوت سیدجواد حسینی از سوره «انعام»

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، سیدجواد حسینی، قاری بین‌المللی قرآن، در حرم رضوی آیات ۵۴ تا ۵۷ سوره «انعام» را تلاوت کرد.
صوت این تلاوت که آیاتی در رابطه هدایت مؤمنان به توحید و تأکید بر حجیّت فرستاده خدا را شامل می‌شود، در قسمت زیر قابل پخش است.

دانلود

انتهای پیام

جامعه پایبند به قرآن دچار آسیب نمی‌شود


گروه فعالیت‌های قرآنی- استاندار اصفهان گفت: اگر امروز جامعه ما صدمات و لطماتی را متحمل می‌شود، به دلیل این است که علی‌رغم تعلق اعتقادی به قرآن، در محقق ساختن آموزه‌ها و رهنمودهای آن دچار مشکل هستیم.
جامعه پایبند به قرآن دچار آسیب نمی‌شود

به گزارش ایکنا از اصفهان، محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان در مراسم اختتامیه مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان اصفهان که پنجشنبه ۲۸ تیرماه در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: هر جامعه‌ای ولو جامعه غیراسلامی اگر بتواند فرامین و رهنمودهای قرآن را در درون خود توسعه دهد، حتی اگر با قرآن آشنایی نداشته باشد، جامعه‌ای هدایت یافته خواهد بود.
وی ادامه داد: خوشبختانه ما از بدو تولد، توفیق زندگی در جامعه‌ای اسلامی و قرآنی را داشته‌ایم و این برکتی است که خدای متعال به ما ارزانی داشته و باید با توسعه فرهنگ و فعالیت‌های قرآنی و نمود قرآن در اندیشه و رفتارمان بتوانیم جامعه‌ای الگو و نمونه بسازیم، چرا که اسلام تماما الگو و نمونه است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه اگر جامعه‌ای ملتزم به فرامین الهی در قرآن باشد، دچار آسیب نمی‌شود، افزود: اگر امروز جامعه ما صدمات و لطماتی را متحمل می‌شود، به دلیل این است که علی‌رغم تعلق اعتقادی به قرآن، در محقق ساختن آموزه‌ها و رهنمودهای آن دچار مشکل هستیم. خوشحالم در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که با وجود تمام نقایص رفتاری، جامعه‌ای مجهز و ممحض در خداشناسی، دینداری، خودباوری و مقاومت در برابر دشمن است.
وی اضافه کرد: دشمن یک بار دیگر جامعه اسلامی ایران را مورد هدف قرار داده، همان‌طور که در طول چهل سال بعد از انقلاب این کار را انجام داده است، ولی با اطمینان می‌توان گفت با جامعه‌ای مواجه است که هنوز آن را نمی‌شناسد؛ جامعه‌ای معتقد که با وجود همه کمبودها و کاستی‌ها، وقتی پای دفاع از دین خدا در میان باشد، همان‌هایی هستند که در استان اصفهان بیش از ده درصد شهدای جنگ تحمیلی را در دامان خود پرورانده‌اند، بهترین سرداران با تعالیم قرآنی از این استان در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافتند، بیشترین جانبازان قطع نخاع متعلق به این استان است، بیشترین کمک‌ها را این استان به جبهه‌ها تقدیم کرده و بیشترین محافل دینی و قرآنی را در درون خود دارد؛ تا زمانی که این روحیه زنده است، هیچ لطمه‌ای به کشور وارد نخواهد شد.

اصفهان، استان ممتاز و پیشرو در عرصه فعالیت‌های قرآنی

حجت‌الاسلام رضا صادقی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان نیز در این مراسم اظهار کرد: استان اصفهان همواره در فعالیت‌های قرآنی ممتاز و پیشتاز بوده است . این استان در هشت سال دفاع مقدس، ۶ درصد جمعیت کشور را تشکیل داده بود، اما ۱۰ درصد شهدای انقلاب و ۱۱ درصد جانبازان، آزادگان و ایثارگران کشور به استان ولایتمدار و شهیدپرور اصفهان تعلق دارند.
وی افزود: امروز نیز ۱۰ درصد و بلکه بیشتر از افرادی که در آزمون سراسری قرآن کریم شرکت کردند، از استان اصفهان بودند. اگر در کشور ۲۴۰ هزار نفر شرکت کردند، از استان اصفهان قریب به ۲۹ هزار نفر در این طرح حضور یافتند که در مصلای بزرگ اصفهان برگزار شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خاطرنشان کرد: در مرحله شهرستانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، ۳۴ هزار نفر اعم از آقایان و بانوان و در ۱۵ رشته شرکت کردند که از میان آنها، ۵۷۱ نفر به مرحله استانی راه یافتند که ۲۹۳ نفر از بانوان در ۷ رشته و ۲۷۸ نفر از آقایان در ۸ رشته را شامل می‌شوند. حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء، قرائت، ترتیل، دعاخوانی و اذان ویژه آقایان، رشته‌های این مرحله از مسابقات و تعداد داوران، ۱۲ نفر در بخش آقایان و ۱۱ نفر در بخش بانوان بودند.
حجت‌الاسلام صادقی بیان کرد: نفر اول در رشته حفظ کل مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در سال ۹۵، موسی معتمدی از اصفهان بود و در سال ۹۶، مصطفی اصفهانیان از کاشان توانست رتبه اول مسابقات را که ۸۴ کشور اسلامی در آن شرکت کرده بودند، به دست آورد.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با جنگ اقتصادی گفت: امروز وظیفه شما قاریان قرآن در لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری، جدا از تدبر در قرآن و عمل به آن، این است که با صدای زیبا و دلنشین خود در تمام محافل و مجالس، آیات شریفه‌ای را که دال بر اقتصاد و معیشت مردم است، آنقدر قرائت کنید تا من مسئول متوجه بشوم که باید انقلابی در جهت رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ایجاد کنم.
انتهای پیام

فینالیست‌های قرائت مسابقات اوقاف مازندران


گروه فعالیت‌های قرآنی- فینالیست‌های رشته قرائت تحقیق چهل و یکمین دوره از مسابقات قرآن اوقاف مازندران معرفی شدند.
فینالیست‌های قرائت مسابقات اوقاف مازندران

به گزارش ایکنا از مازندران چهارمین روز از چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن اوقاف مازندران از صبح امروز ۲۸ تیرماه آغاز به کار کرد و تا ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه از متسابقین رشته‌های  ترتیل و قرائت تحقیق ارمون بعمل امد.

به گزارش ایکنا در رشته قرائت تحقیق امتیازات به گونه‌ای بود که پنج نفر از قاریان به مرحله فینال این دوره از مسابقات راه یافتند.

هم اکنون قاریان سید صادق مسلمی از قائمشهر، مصطفی قاسمی از جویبار، علی کبیری از بابل، سید محمد طاهایی از آمل، سجاد احمدی از آمل برای قرائت در مرحله ترتیل در قرنطینه قرار دارند.

انتهای پیام


بستن