تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

علی لاریجانی جان باختن جمعی از هموطنان‌ در سانحه آتش‌سوزی اتوبوس مسافربری را تسلیت گفت


گروه سیاسی ــ رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی فوت جمعی از هموطنان‌مان در سانحه تصادف و آتش‌سوزی اتوبوس مسافربری در شهر سنندج را تسلیت گفت.
علی لاریجانی جان باختن جمعی از هموطنان‌ در سانحه آتش‌سوزی اتوبوس مسافربری را تسلیت گفت

به گزارش ایکنا؛ به نقل از خانه ملت، متن پیام تسلیت علی لاریجانی به شرح ذیل است:

وقوع حادثه دل‌خراش آتش‌سوزی بر اثر برخورد تانکر سوخت با اتوبوس مسافربری در شهر سنندج که موجب جان باختن و مجروح شدن جمعی از هموطنان شد باعث تأسف و تأثر گردید.

ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های درگذشتگان و مردم شریف استان کردستان و همدردی با بازماندگان، شفای عاجل مصدومان را از خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

علی لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی

انتهای پیام

منبع: قرآن

مجالس عزاداری محرم، فرصتی برای حضور بی‌تکلف مسئولان در میان مردم


گروه سیاسی ــ عضو فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس مجالس و محافل عزاداری امام حسین(ع) را فرصتی برای حضور بی‌تکلف و خالصانه مسئولان در میان مرد و هیئات مذهبی خواند و گفت: مردم در این مجالس می‌توانند مشکلات و نارضایتی‌های خود را بیان کنند و مسئولان هم پاسخ دهند و همین مسئله نشان می‌دهد مسئولان در جمهوری اسلامی از مردم جدا نیستند و این پیوندها، گفت‌وگوها، درد دل‌ها و روشنگری‌ها موجب می‌شود که آثار تبلیغات سوء دشمن کاهش پیدا یافته و اعتماد مردم به مسئولان تقویت یابد.
مجالس عزاداری محرم، فرصتی برای حضور بی‌تکلف مسئولان در میان مردم

سید محمد جواد ابطحی، عضو فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا درباره اهمیت استفاده مسئولان از فرصت مجالس عزاداری‌های محرم برای افزایش ارتباط نزدیک، رو در رو و بی‌تکلف با مردم، گفت: به برکت خون مطهر امام حسین(ع) و مجاهدت‌های خالصانه یاران ایشان، ملت ایران در طول تاریخ به ویژه پس از حکومت آل بویه تا به امروز، در این ایام یک نوع تألیف قلوب، وحدت، نوع‌دوستی و کمک به یکدیگر را در راستای تعظیم شعائر حسینی به نمایش گذاشته‌اند.

وی اظهار کرد: به عبارتی ملت ایران فارغ از نوع حکومت و شرایط اقتصادی و سیاسی همواره امام حسین(ع) را یک ریسمان محکم و حبل الهی برای وحدت و انسجام ملی دانسته‌اند. فشارهای اقتصادی در زمان رضا شاه، محمد رضا شاه و پس از انقلاب اسلامی بوده و به ویژه پس از انقلاب توطئه‌های دیگر نیز بر ملت و نظام تحمیل شده، اما در محرم و صفر به برکت امام حسین(ع) مردم این سختی‌ها و فشارها را نادیده گرفته و اختلافات کنار گذاشته می‌شود و همگی در شهرها و محلات مختلف به همدیگر کمک می‌کنند و در این میتینگ بزرگ مذهبی و سیاسی شرکت می‌کنند.

ابطحی ادامه داد: طبعا مسئولان می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و در تجمعات و مجالس عزاداری مانند مردم عادی شرکت کرده و با مردم ارتباط برقرار کنند و مسائل و مشکلات فراروی کشور را برای مردم تشریح کنند. من بسیار خوشخال شدم وقتی شنیدم فرماندار حوزه انتخابیه خودم، خمینی‌شهر، مانند سایر مردم در یک هیئت حسینی شرکت کرده و به سؤالات مردم پاسخ داده و پای درد دل مردم نشسته‌ است.

عضو کمیسون اموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد: ملت ایران این مشکلات را به لطف خدا و با اقتدا به مقتدای بزرگی مانند امام حسین(ع) پشت سر می‌گذارد و دنیا هم بداند علیرغم فشاری که امریکا به کشور وارد می‌کند ملت ایران ذلت نمی‌پذیرد و مقاومت جانانه خواهد کرد. زیرا امام حسین(ع) همه هستی خودش را فدای اسلام کرد و لذا ملت ایران به خاطر فشارهای اقتصادی دست از مرام حسینی برنمی‌دارد و همین پایبندی به مرام امام حسین(ع) نجات‌بخش کشور خواهد بود و دشمن را مجبور به تسلیم خواهد کرد.

ابطحی در خصوص نقش حضور بی‌واسطه مسئولان در خنثی‌سازی تبلیغات فزاینده دشمن مبنی بر تعمیق شکاف میان مردم ومسئولان و فراگیر نشان دادن فساد در میان کارگزاران نظام گفت: تمام تلاش و برنامه آمریکا در دوره ترامپ بر این بود که تا پیش از محرم، تحرکات و اغتشاشاتی فراگیر در کشور راه بیندازند و از طرفی می‌خواستند با سوء استفاده از نارضایتی مردم، به بدبینی مردم نسبت به نظام و دولتمردان دامن زده و از این طریق اعتماد عمومی را به عنوان سرمایه اصلی نظام، سلب کنند.

عضو فراکسیون قرآن مجلس یادآور شد: اما با آمدن محرم، یخ‌های بدبینی و بی‌اعتمادی تا حدی آب شد و مسئولان دولتی، نمایندگان مجلس و مسئولان قضایی و سایر نهادها در مجالس و مراسم عزاداری شرکت می‌کنند و خود این مسئله سوء ظن‌ها و بدبینی‌ها را برطرف می‌کند. اما شرط اثرگذاری این حضورها این است که مسئولان بااخلاص، بی‌تکلف، بدون ریاکاری و با پرهیز از عوام‌فریبی در این مجالس شرکت کنند.

وی تأکید کرد: مردم در این مجالس می‌توانند مشکلات و نارضایتی‌های خود را بیان کنند و مسئولان هم پاسخ بدهند و همین مسئله نشان می‌دهد مسئولان در جمهوری اسلامی از مردم جدا نیستند و این پیوندها، گفت‌وگوها، درد دل‌ها و روشنگری‌ها موجب می‌شود که آثار تبلیغات سوء دشمن کاهش پیدا کرده و اعتماد مردم به مسئولان تقویت پیدا کند و به برکت این ماه محرم توطئه دشمنان ناکام خواهد ماند. لذا ماه محرم فرصت خوب و مناسبی برای اعتمادسازی از سوی مسئولان است.

انتهای پیام

منبع: قرآن

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تعرض به سفارت کشورمان در پاریس


گروه سیاسی ــ بهرام قاسمی در واکنش به تعرض عده‌ای معاند وابسته به گروهک‌های تروریستی به سفارت کشورمان در پاریس، گفت: متأسفانه به رغم انتظار طبیعی كه از پلیس فرانسه وجود داشت آنان هنگام حضور این مهاجمین که از وابستگان یک گروهک تروریستی بودند، بموقع در محل حاضر نبودند که موضوع تهاجم این گروه و عدم حضور به‌هنگام پلیس، تحت بررسی و پیگیری است.
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تعرض به سفارت کشورمان در پاریس

به گزارش ایکنا؛ به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امورخارجه، در خصوص تعرض به سفارت کشورمان در پاریس ضمن تایید این خبر اظهار کرد: بعد از ظهر دیروز تعداد اندکی از افراد معاند ضد ایرانی قصد تعرض و آسیب رساندن به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس را داشتند که البته موفق به این کار نشدند و نتوانستند به داخل ساختمان سفارت وارد شوند و با پرتاب اشیایی به سمت ساختمان سفارت، خساراتی به آن وارد کردند.

قاسمی افزود: متاسفانه به رغم انتظار طبیعی كه از پلیس فرانسه وجود داشت آنان هنگام حضور این مهاجمین که از وابستگان یک گروهک تروریستی بودند، بموقع در محل حاضر نبودند که موضوع تهاجم این گروه و عدم حضور بهنگام پلیس، تحت بررسی و پیگیری است. خاطرنشان می‌کنم پس از پیگیری‌های متعدد و حضور نیروهای ذی‌ربط تعدادی از مهاجمین توسط پلیس دستگیر شدند که خواستار محاکمه و مجازات آنها و اعلام نتیجه از سوی مقامات ذ‌ی‌صلاح هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه در عین حال بار دیگر به وزارت خارجه فرانسه یادآوری کرد که تأمین امنیت اماکن دیپلماتیک به عهده کشور میزبان می‌باشد و لازم است نسبت به حفاظت و صیانت از کلیه اماکن دیپلماتیک ایران در فرانسه، تمهیدات و اقدامات جدی و لازم به عمل آورند.

به گزارش ایکنا، افرادی وابسته به گروهک کومله روز گذشته، جمعه 24 شهریور، به سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس پایتخت فرانسه حمله کردند.

علی‌رغم هشدار اعضای سفارت تهران در پاریس به پلیس فرانسه در ارتباط با احتمال وقوع این حمله، نیروهای پلیس در برابر این سفارت حاضر نشده و مانع حمله مهاجمان به گروه دیپلماتیک نشدند.

انتهای پیام

منبع: قرآن

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت حجت‌الاسلام اشرفی شاهرودی


گروه سیاسی ــ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در پیامی درگذشت عالم جلیل حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ مرتضی اشرفی شاهرودی را تسلیت گفتند.
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت حجت‌الاسلام اشرفی شاهرودی

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت عالم جلیل جناب مستطاب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ مرتضی اشرفی شاهرودی رحمة‌الله‌علیه را به خاندان مکرم و بازماندگان معزّز بویژه اخوی معظم ایشان و نیز به ارادتمندان و شاگردان آن مرحوم و به همه‌ مردم مؤمن و انقلابی شاهرود تسلیت عرض می‌کنم و رحمت و مغفرت الهی و علوّ درجات ایشان را مسئلت می‌نمایم.

سیّد علی خامنه‌ای

24 شهریور ماه 1397

منبع: قرآن

دعوت شورای هماهنگی از مردم برای شرکت در مراسم تشییع پیکر 135 شهید گمنام


گروه سیاسی ــ پیکر پاک و مطهر 135 شهید گمنام و گلگون‌کفن تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس، در طلیعه ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر، بر دستان خیل عظیم عاشقان حسینی و عزاداران و سوگواران عاشورایی ایران اسلامی تا جـوار حضرت حق تشییع و در خاک پاک ایران‌زمین آرام می‌گیرد.
دعوت شورای هماهنگی از مردم برای شرکت در مراسم تشییع پیکر 135 شهید گمنام

به گزارش ایکنا؛ متن اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به شرح ذیل است:

«بسـم الله الرحمن الرحیم»
« وَلاَ تَحْسَبـَنَّ الَّذِینَ قُتِـلُواْ فِی سَبـِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًـا بَـلْ أَحْیَـاء عِنـدَ رَبِّهـِمْ یُـرْزَقُـونَ»
اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

به درستی که گمنامی تنها برای شهرت‌پرستان دردآور است، وگرنه اجر و پاداش الهی در گمنامی است. محکم? خون شهدا، محکم? عدلی است که ما را در آن به محاکمه می‌کشند.

بر هیچ‌کس پوشیده نیست امنیت و اقتدار کنونی ایران اسلامی مرهون ایثار و فداکاری‌های شهدایی است که با گذشتن از جان شیرین خود، نهال انقلاب اسلامی را آبیاری کردند و ارزش‌های الهی و اسلامی را در این سرزمین زنده نگه داشتند.

امروز استکبار جهانی و قبیل? شیطان و شیطان‌صفتان تاریخ، با همراهی برخی دوستان داخلی خود، با تمام توان می‌کوشند تا با بهره‌گیری از جهل و نادانی و راه‌اندازی عملیات روانی و جنگ رسانه‌ای، به تطهیر چهره‌های دست‌نشاند? مزدور و جیره‌خواران خود در منطقه و جهان اسلام برای تأمین مقاصد پلید و مطامع شوم خود، دست یافته، اما در این کوران حوادث و رویدادهای نو به نوی روزگار پر زرق و برق امروزی که مجال را برای تفکر و تدبر و خلوت تنگ کرده، باز هم شهدا ، این شاهدان شهید و فروزندگان تاریخ و عرشیان قدسی از راه رسیده و با حضور مجدد در میان ما زمینیان و با دم مسیحایی خود، با وزیدن رایح? عاشورایی، مجالی می‌شوند تا سیری در راه و روش حسینیان زمان کنیم.

اینک، پیکرهای پاک و مطهـر 135 شـهید گمنام تازه تفحص شد? ایام دفـاع مقـدس، در صـبح روز پنـج شنبه مورخ 22 شهریورماه مصادف با سـوم محرم الحرام در تهران از سـاعت 09:00 صبح از مقابل دانشگاه تهران تا معراج شـهدا تشـییع خواهد شد.

مراسـم شـب وداع با این شـهدا، چـهارشـنبه 21 شهریور ماه همـزمان با اقـام? نـماز جماعت مغرب و عشاء در «موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس» (واقع در تهران میدان ونک - بزرگراه شهید حقانی - انتهای خیابان سرو - روبروی پارک طالقانی ) برگزار خواهد شد.

همچنین، روز دوشنبه 26 شهریورماه مصادف با هفتم محرم الحرام، مراسم تشـییع شـهدای گمنام در شهرهای اصفهان، شیراز، اهواز، مشهد مقدس، تبریز، ساری، کرمان و کرمانشاه با حضور خیل عظیم امت حزب‌الله به صورت همزمان برگزار خواهد شد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، با صدور اطلاعی? فراخوان و دعوت عمومی از ملت همیشه در صحنه و شهیدپرور ایران اسلامی و تمامی عاشقان حسینی و دلدادگان سرور و سالار شهیدان ، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) دعوت می‌کند تا با حضور عاشورایی، معنوی و دشمن‌شکن خود در مراسم وداع و تشییع ابدان پاک و مطهر شهیدان گمنام دفاع مقدس و فرزندان برومند حضرت امام خمینی «رحمت الله علیه» و رهروان مکتب حسینی، بار دیگر، ضمن زنده نگه داشتن نام و یاد و آرمان‌های والای شهیدان، با شهدا و امام شهیدان تجدید میثاق کرده و روح خویش را با رایح? خوش عاشورا از پنجر? ملکوتی دفاع مقدس جانی تازه بخشیده و عاشورای حسینی را در استقبال و بدرقه و تشییع یاران خمینی زنده کنند.

انتهای پیام

منبع: قرآن

رسانه‌ای شدن حضور یا عدم حضور رئیس‌جمهور در سازمان ملل و شورای امنیت صحیح نیست


گروه سایسی ــ کارشناس مسائل امریکا با بیان اینکه طرح موضوع حضور یا عدم حضور رئیس‌جمهور کشورمان در نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت و ارائه تحلیل درباره آن در فضای رسانه‌ای صحیح نیست، گفت: بهتر است این مسئله به عهده بالاترین نهاد تصمیم‌گیر در کشور، شورای عالی امنیت ملی، گذاشته شود و به سطح رسانه‌ای کشیده نشود.
رسانه‌ای شدن حضور یا عدم حضور رئیس‌جمهور در سازمان ملل و شورای امنیت صحیح نیست

به گزارش ایکنا این روزها یادداشت‌ها و تحلیل‌های گوناگونی در رسانه‌‌‌های کشور در خصوص حضور یا عدم حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان، در مجمع عومی سازمان ملل و نشست شورای امنیت مطرح است.

این مسئله از آنجا اهمیت پیدا کرده که آمریکا، ریاست دوره‌ای شورای امنیت را بر عهده دارد و براساس آخرین اخبار دونالد ترامپ قصد دارد به عنوان رئیس دوره‌ای شورای امنیت، در نشست این شورا با موضوع بررسی نقض قوانین بین ‌المللی از سوی ایران حاضر شده و سخنرانی کند و همین مسئله حساسیت‌هایی را برانگیخته و سبب شده تحلیل‌های مختلفی در خصوص نوع مواجهه کشورمان با این صحنه در فضای رسانه‌ای منتشر شود.

امیرعلی ابوالفتح، کارشناس مسائل آمریکا، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا در این باره گفت: به عقیده من طرح این موضوع و ارائه تحلیل درباره آن در رسانه‌ها امر نادرستی است و تبعاتی دارد. به هر حال حتما نهادهایی مانند شورای عالی امنیت ملی، به بحث، بررسی و ارزیابی این موضوع می‌پردازند و چه رئیس‌جمهور در این اجلاس شرکت کند یا نکند قطعا با تأیید بالاترین مقام و نهاد کشور صورت گرفته است.

وی ادامه داد: به عبارتی قابل تصور نیست که چنین اتفاق مهمی تأیید بالاترین مقام و نهاد کشور را همراه خود نداشته باشد. لذا بهتر است این مسئله به عهده بالاترین نهاد تصمیم‌گیر در کشور گذاشته شود و به سطح رسانه‌ای کشیده نشود.

ابوالفتح اظهار کرد: زیرا متأسفانه این تحلیل‌ها با نگاه‌ها و دعواهای سیاسی و داخلی نیز خلط می‌شود و اصل قضیه را لوث می‌کند و لذا به عقیده من در این خصوص بهتر است مقامات اظهارنظر کنند.

این کارشناس مسائل امریکا تأکید کرد: در واقع صحبت من این است که طرح این مباحث در افکار عمومی صحیح نیست ولی به این معنا نیست که درباره آن فکر نشود و پیش‌بینی و تحلیل از سوی نخبگان صورت نگیرد اما لزومی ندارد در فضای رسانه‌ای مطرح شود.

انتهای پیام

منبع: قرآن
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟