تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری اقتصادی

شورای نگهبان؛ نماینده مردم در حفظ و حراست از قانون اساسی


گروه سیاسی - مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان غربی، شورای نگهبان را نماینده مردم در حفظ و حراست از قانون اساسی دانست و گفت: اعضای شورای نگهبان، یک وظیفه دینی و ملی بر عهده داشته و نمایندگی تمامی هویت مردم ایران عزیز را بر عهده دارند.
شورای نگهبان؛ نماینده مردم در حفظ و حراست از قانون اساسی

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، قنبر کریم نژاد مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان غربی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت 26 تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان بیان کرد: هر انقلابی برای ماندگاری به نظام سازی نیاز دارد در غیر این صورت در مدت کوتاهی از میان خواهد رفت.
وی ادامه داد: امام خمینی (ره) بحث نظام سازی را لحاظ نمودند و بر روی این مساله نیز پافشاری داشتند و برای تکمیل نظام سازی در کشور، مجلس خبرگان را تشکیل دادند.
کریم نژاد با اشاره به اینکه حداقل 10 اصل قانون اساسی در خصوص شورای نگهبان وجود دارد، افزود: شورای نگهبان از لحظه تشکیل تاکنون بسیار مظلوم بوده و همواره مورد هجمه های دشمنان ایران اسلامی قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: شورای نگهبان، نمایندگی تمامی هویت مردم ایران را عهده دار بوده و وظیفه حفظ و حراست از قانون اساسی را بر عهده دارد.
مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان غربی از برگزاری بیش از 100 برنامه همزمان با سالروز تاسیس شورای نگهبان در استان خبر داد و تصریح کرد: در این راستا 20 عنوان برنامه در 17 شهرستان استان برگزار می شود که همایش های بصیرتی و آموزشی یکی از برنامه های شاخص می باشد.
وی یادآور شد: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و تجدید میثاق با رهبری، غبار روبی مزار شهدا، اختصاص خطبه های نماز جمعه شهرستان ها در خصوص تبیین جایگاه شورای نگهبان، گردآوری خاطرات ناظران انتخاباتی شورای نگهبان، اجرای برنامه های فرهنگی و محفل انس با قرآن از دیگر برنامه های اجرایی در هفته شورای نگهبان است.
انتهای پیام

منبع: قرآن

توان دفاعی ارتش، دشمن را وادار به کاربرد حیله‌های غیرنظامی کرده است


گروه سیاست و اقتصاد ــ فرمانده نیروی زمینی ارتش جهموری اسلامی ایران عنوان کرد: ما به درجه‌ای از بازدارندگی و توان دفاعی رسیده‌ایم که دشمنان مدعی امروز ما به حیله‌های غیر‌نظامی متوسل شده‌اند.
توان دفاعی ارتش، دشمن را وادار به کاربرد حیله‌های غیرنظامی کرده است

به گزارش ایکنا از همدان، امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش جهموری اسلامی ایران صبح امروز یکشنبه، 25 شهریورماه در بازدید از تیپ 316 زرهی شهید قهرمان ضمن تسلیت ایام شهادت اباعبدالله(ع) و یاران باوفایش اظهار کرد: نقش استان همدان در دفاع مقدس بی‌بدیل است.
وی افزود: نوار مرزی غرب کشور هیچ‌گاه خاطرات ماندگار شهدای همدان در جنگ 8 سال دفاع مقدس را فراموش نخواهد کرد.
حیدری با بیان اینکه تیپ 316 زرهی شهید قهرمان همدان یکی از تیپ‌‌های مورد اعتماد ارتش است، گفت: امروز برای بازدید و اطمینان خاطر از آمادگی رزمی، دفاعی و تجهیزی این تیپ در این مکان حاضر شده است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: تیپ 316 زرهی شهید قهرمان سال گذشته توانست در مسابقات رزمی ـ دفاعی نیروی زمینی ارتش رتبه نخست را کسب کند، همچنین در آینده نزدیک تعدادی پروژه عمرانی در این تیپ افتتاح خواهد شد.
وی با بیان اینکه هیچ خطری کشور را تهدید نمی‌کند، گفت: با وجود توان بالای نظامی کشور نمی‌توان از آماده بودن غفلت کرد و نسبت به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند؛ «همواره باید خود را در سنگر احساس کنیم» بی‌اعتنا بود.
حیدری عنوان کرد: ما به درجه‌ای از بازدارندگی و توان دفاعی رسیده‌ایم که دشمنان مدعی امروز ما به حیله‌های غیر‌نظامی متوسل شده‌اند و این نتیجه حضور، ایستادگی و تحقق اصل روی پای خود ایستادن در نیروهای مسلح است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: با افتخار اعلام می‌کنم در نیروی زمینی ارتش صفر تا صد تجهیزات مورد نیاز را یا خود و یا توسط سایر نیروهای دفاعی و نظامی تولید کرده‌ایم و هیچ اتکا و نگاهی به بیگانه نداریم و این همان مقامی است که باعث می‌شود در دهان هر دشمنی کوفته و داعیه نگاه او به کشور را برداشت.
انتهای پیام

منبع: قرآن

آسمان ایران؛ امن ترین آسمان غرب آسیا


گروه سیاست و اقتصاد - فرمانده منطقه پدافند هوایی شمالغرب کشور بااشاره به اینکه آسمان ایران از سوی سازمانهای جهانی به عنوان امن ترین آسمان غرب آسیا در جهان معرفی گردیده است، گفت: روزانه بیش از یک هزار هواپیما از آسمان ایران اسلامی عبور می کنند.
آسمان ایران؛ امن ترین آسمان غرب آسیا

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، عباس عظیمی فرمانده منطقه پدافند هوایی شمالغرب کشور ظهر امروز در مراسم شهدای 17 شهریور که در محل مصلی امام خمینی ارومیه برگزار شد، بیان کرد: قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، متشکل از نیرو‌های جوان و متخصص بوده که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری پدافند هوایی، خط مقدم دفاع از کشور به شمار می‌رود.

وی بابیان اینکه پدافند هوایی در بیش از 3 هزار و 700 نقطه کشور حضور دارد، خاطرنشان کرد: پدافند هوایی ارتش در مناطق صعب العبور و مرزی کشور حضور فعال داشته و در تمام مرز‌های کشور، فعالیت‌ها و هواپیما‌های دشمن را لحظه به لحظه رصد می‌کند.

عظیمی بااشاره به اینکه آسمان ایران به عنوان امن ترین آسمان غرب آسیا در جهان معرفی گردیده است، افزود: روزانه بیش از یک هزار هواپیما از آسمان ایران اسلامی عبور می کنند.

وی تصریح کرد: قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با شناسایی به موقع حرکات دشمن و با بکارگیری تکنولوژی‌های فرامنطقه تمامی نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کرده و اجازه کوچکترین تعرض را به خاک و آسمان ایران نمی‌دهد.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمالغرب کشور باتاکید بر اینکه آذربایجان غربی همانند سایر استان‌های کشور با توکل به خداوند و تلاش نیرو‌های نظامی و انتظامی در امنیت کامل به سر می‌برد، یادآور شد: مردم با وجود تمامی تحریم‌ها، همچنان پای نظام و رهبری ایستاده و هرگز اجازه نخواهند داد تا دشمن به خاک کشور نفوذ کند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود در رابطه با پدافند هوایی بیش از 300 بار برفعالیت های آن تاکید کرده و امروز اهمیت و جایگاه پدافند هوایی در کشور و جهان بر هیچکس پوشیده نیست.

عظیمی تاکید کرد: جوانان انقلابی حاضر در پدافند هوایی همگام و همراه با دیگر نیروهای نظامی و قدرت و یاری بی بدیل خداوند متعال و فرمایشات مقام معظم رهبری، در دفاع از ایران اسلامی با جان و دل تا آخرین قطره خون خود ایستادگی خواهند کرد.

وی ادامه داد: قدرت، ایستادگی، اقتدار و صلابت پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، هیچ روزنه ای را برای ورود دشمن به خاک و آسمان ایران باز نخواهد گذاشت.

انتهای پیام

منبع: قرآن

اسلام، سیاست را وسیله دستیابی به تعالی می‌داند


گروه سیاست و اقتصاد - یک استاد فلسفه غرب و تحلیل‌گر مسائل سیاسی گفت: سیاست و قدرت در تفکر اسلامی هدف نیست، بلکه وسیله‌ای برای دستیابی به تعالی است و اخلاق شامل قواعدی می‌شود که سیاست باید در بستر آن عمل کند.
اسلام، سیاست را وسیله دستیابی به تعالی می‌داند

امیر محبیان در گفت‌و‌گو با ایکنا از اصفهان، با بیان اینکه تعاریف متفاوتی از اخلاق در فلسفه سیاسی غرب وجود دارد، اظهار کرد: تا قبل از دوران مدرن، ارزش‌های اخلاقی بر مبنای دیدگاه‌های دینی شکل می‌گرفت و دارای منشأ فرا انسانی بود؛ ولی با آغاز دوران مدرن، اخلاق رفته رفته شکل انسانی به خود گرفت و مبنای پذیرش ارزش‌ها و هنجارها، نه مسائل متافیزیکی که عقل سلیم تعیین شد.
وی افزود: در این دوران، عرف تعیین‌کننده چارچوب‌هایی بود که به عنوان چارچوب‌های اخلاقی شناخته می‌شد، البته در برخی حوزه‌ها، قدرت نیز در کنار آن قرار می‌گرفت و در واقع هر گاه تفکری دارای قدرت بود، ارزش‌های اخلاقی خاص خود را نیز گسترش می‌داد. معمولا این‌گونه است که هنجارهای مطلوب جوامع در دوره‌های مختلف حکم ارزش‌های اخلاقی را پیدا می‌کند.

چگونگی شکل‌گیری ارزش‌ها
رئیس مرکز پژوهشی راهبردی آریا بیان کرد: در تفکر اسلامی نیز مانند همه ادیان، مبنای ارزش‌ها، فرا زمینی است که از جانب خداوند تعیین می‌شود. خداوند است که ارزش‌ها را مشخص می‌کند و انسان به تبعیت از او می‌پردازد، ولی راجع به چگونگی شکل‌گیری ارزش‌ها مباحث زیادی در فلسفه اسلامی وجود دارد؛ به این صورت که آیا ارزش‌هایی که خداوند برای انسان مشخص می‌کند، باید خصلتی عقلانی داشته باشد، یا اینکه از قاعده خاصی تبعیت نمی‌کند و هر چه از جانب خداوند نازل شود، ارزش محسوب می‌شود؟
محبیان ادامه داد: برخی معتقدند حتی اگر خداوند به بی‌عدالتی فرمان دهد، ارزش محسوب می‌شود و باید از آن تبعیت کرد. در مقابل عده‌ای دیگر می‌گویند خداوند بر مبنای عقل، چارچوب‌های ارزشی را به انسان ابلاغ می‌کند و بر همین مبنا با انسان پیمان بسته است. در واقع این ارزش‌ها خلاف عقل نیست، چون خداوند عادل است و ارزش‌هایی که مشخص می‌کند، با عقل همخوانی دارد.
اخلاق بستر سیاست است
وی با بیان اینکه در سیستم غربی، کسب قدرت و حفظ آن اهمیت دارد، گفت: در این مسیر، فریبکاری و پیمان‌شکنی مجاز شمرده می‌شود، ولی در تفکر اسلامی سیاست و قدرت هدف نیست، بلکه وسیله‌ای برای دستیابی به تعالی است و اخلاق شامل قواعدی می‌شود که سیاست باید در بستر آن عمل کند؛ این اخلاق می‌تواند بین توده‌های مردم با یکدیگر، میان انسان و خدا، بین حاکمان و مردم و میان حاکمان با یکدیگر برقرار باشد.
این استاد فلسفه غرب و تحلیل‌گر مسائل سیاسی تصریح کرد: در سبک حکومتداری پیامبر(ص) و امیرالمؤمنین(ع) شاهد حاکمیت اخلاق بر سیاست هستیم. زمانی که امیرالمؤمنین(ع) حکومت را به دست گرفت، مصلحت‌بینی‌ها به ایشان توصیه می‌کرد که معاویه را برکنار نکند و اجازه دهد در جایگاه خود باقی بماند تا زمانی که حاکمیت امیرالمؤمنین(ع) به ثبات برسد و سپس معاویه را حذف کند؛ ولی امیرالمؤمنین(ع) هیچ مصلحتی را بالاتر از عدالت ندانست و معتقد بود معاویه که اساسا جایگاهی نامشروع داشت، نباید در حکومت ایشان حتی برای یک لحظه مشروعیتی ولو تحت عنوان مصلحت داشته باشد.
انتهای پیام

منبع: قرآن

نقشه‌های دشمنان در سایه همدلی دولت و ملت ناکام می‌ماند


گروه سیاست و اقتصاد - امام جمعه خرم‌دره گفت: شکاف بین دولت و ملت از اصلی‌ترین اهداف دشمنان برای ضربه زدن به کشورمان است و این توطئه‌ها در سایه همدبی از بین می‌شود.
نقشه‌های دشمنان در سایه همدلی دولت و ملت ناکام می‌ماند

به گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام سید علی حسینی امام جمعه خرم‌دره در مراسم تودیع و معارفه شهردار جدید این شهرستان با اشاره به مسائل طرح شده در فضای مجازی این شهرستان، اظهار کرد: دربرهه‌ای که جامعه بیش از هر موقع دیگر نیاز به وحدت و همدلی دارد نباید به این مسائل در فضای مجازی دامن زده شود.
وی با تاکید بر اینکه در زمانی قرار داریم که مستکبرین جهان تمام تلاش خود را برای جدایی دولت از مردم و ایجاد شکاف بین دولت و ملت به کار گرفته اند، ادامه داد: این نقشه‌ها در سایه وحدت و همدلی ملت و دولت ناکام خواهد ماند.
این مسئول با تأکید بر اینکه عده‌ای نیز از داخل آب در آسیاب دشمن می‌ریزند، عنوان کرد: متاسفانه برخی از افراد سودجو نسبت به احتکار کالاها اقدام می‌کنند که در چند روز اخیر شاهد کشف انبارهای آنان در نقاط مختلف کشور بودیم.
وی با اشاره به کمبود فضاهای رفاهی برای شهروندان در سطح شهرستان به ویژه بانوان، ادامه داد: متاسفانه شهرستان خرم‌دره فاقد پارک بانوان است.
حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ما چهل سال است بدون تکیه بر هیچ ابرقدرتی سر پای خود ایستاده است، گفت: این امر در سایه صرف فعل ما می‌توانیم توسط جوانان ایرانی محقق شده است.
انتهای پیام


منبع: قرآن

کنگره شهدای البرز مهرماه برگزار می‌شود


گروه سیاسی - فرمانده سپاه البرز با اشاره به برگزاری کنگره شهدای البرز، گفت: این کنگره مهرماه سال جاری برگزار می‌شود.
کنگره شهدای البرز مهرماه برگزار می‌شود

 

به گزارش ایکنا از البرز، سردار یوسف مولایی ، 22 مرداد در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار در سالن جلسات ساختمان شهیدان بیگی برگزار شد، اظهار کرد: خبرنگار باید با رعایت سه اصل سرعت، دقت و صحت روحیه نشاط و امید را در جامعه گسترش دهد.
وی افزود: اطلاع رسانی با رعایت اصل امانتداری و بدون مسائل حاشیه‌ای از اصول خدمت‌رسانی صادقانه به مردم است که خبرنگاران انقلابی باید این مهم را سرلوحه کار خود قراردهند.
این مسئول با بیان اینکه نبض جامعه در دست خبرنگاران است و آن‌ها باید در نحوه انتشار به صحت و سقم اخبار توجه کافی داشته باشند، گفت: امروز دشمن با انواع تحرکات در قالب جنگ روانی سعی در سست‌سازی باورهای شهروندان دارد و در چنین اوضاعی وظیفه مقابله با هجمه عملیات روانی دشمن بر‌عهده رسانه‌هاست.
مولایی در ادامه به جنگ 33 روزه اسرائیل اشاره کرد و گفت: اسرائیل سعی داشت تا این جنگ و کشتار به بیرون از مرزهای فلسطین راه پیدا نکند ولی با تلاش خبرنگاران این جنایات علنی شد و در نهایت از ادامه جنگ جلوگیری شد.
فرمانده سپاه البرز با اشاره به وضعیت کنونی جامعه، بیان کرد: در حال حاضر باید بذر امید را در جامعه بکاریم و از انتشار ناامیدی دوری کنیم که در این عرصه اصحاب رسانه می‌توانند نقش موثری ایفا کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری کنگره شهدای استان البرز، گفت: این کنگره مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد.
به گفته فرمانده سپاه البرز، نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار و دیگر مسئولان در فرایند ساماندهی و اجرای کنگره شهدا از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و پای‌کار بوده‌اند.
این مسئول همچنین به رونمایی از بازی رایانه‌ای «حیدر» اشاره کرد و گفت: این بازی رایانه‌ای هم‌زمان با کنگره شهدای استان رونمایی می‌شود، در این بازی عملیات مختلف ازجمله عملیات خرمشهر طراحی‌شده است.
انتهای پیام./

منبع: قرآن
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟