گروه خبری اقتصادی

راهپیمایی بعد از نمازجمعه مجوز ندارد


گروه سیاسی- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: راهپیمایی که براساس فراخوان فضای مجازی قراراست، امروز 19 مرداد برگزارشود از سوی نهادهای انقلابی دراین استان تایید نشده است.
راهپیمایی بعد از نمازجمعه مجوز ندارد

به گزارش ایکنا از البرز به نقل از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی البرز، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین روحی یزدی، اظهارکرد: براساس فراخوان‌های منتشره در فضای مجازی این راهپیمایی قراراست دراعتراض به شرایط اقتصاد فعلی کشور پس از نماز جمعه از محل مصلی امام خمینی(ره) کرج برگزار شود.
وی افزود: با توجه به اینکه هنوز مدت زمان لازم برای نتیجه بخشی تصمیم دولت برای بهبود شرایط فعلی کشور نگذشته بنابراین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز به نوبه خود هیچ برنامه‌ای دراین زمینه نداشته و این راهپیمایی بدون هماهنگی با این نهاد و مجوز ندارد.
انتهای پیام./

منبع: قرآن

نقشه‌های دشمنان در سایه همدلی دولت و ملت ناکام می‌ماند


گروه سیاست و اقتصاد - امام جمعه خرم‌دره گفت: شکاف بین دولت و ملت از اصلی‌ترین اهداف دشمنان برای ضربه زدن به کشورمان است و این توطئه‌ها در سایه همدبی از بین می‌شود.
نقشه‌های دشمنان در سایه همدلی دولت و ملت ناکام می‌ماند

به گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام سید علی حسینی امام جمعه خرم‌دره در مراسم تودیع و معارفه شهردار جدید این شهرستان با اشاره به مسائل طرح شده در فضای مجازی این شهرستان، اظهار کرد: دربرهه‌ای که جامعه بیش از هر موقع دیگر نیاز به وحدت و همدلی دارد نباید به این مسائل در فضای مجازی دامن زده شود.
وی با تاکید بر اینکه در زمانی قرار داریم که مستکبرین جهان تمام تلاش خود را برای جدایی دولت از مردم و ایجاد شکاف بین دولت و ملت به کار گرفته اند، ادامه داد: این نقشه‌ها در سایه وحدت و همدلی ملت و دولت ناکام خواهد ماند.
این مسئول با تأکید بر اینکه عده‌ای نیز از داخل آب در آسیاب دشمن می‌ریزند، عنوان کرد: متاسفانه برخی از افراد سودجو نسبت به احتکار کالاها اقدام می‌کنند که در چند روز اخیر شاهد کشف انبارهای آنان در نقاط مختلف کشور بودیم.
وی با اشاره به کمبود فضاهای رفاهی برای شهروندان در سطح شهرستان به ویژه بانوان، ادامه داد: متاسفانه شهرستان خرم‌دره فاقد پارک بانوان است.
حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ما چهل سال است بدون تکیه بر هیچ ابرقدرتی سر پای خود ایستاده است، گفت: این امر در سایه صرف فعل ما می‌توانیم توسط جوانان ایرانی محقق شده است.
انتهای پیام


منبع: قرآن

کنگره شهدای البرز مهرماه برگزار می‌شود


گروه سیاسی - فرمانده سپاه البرز با اشاره به برگزاری کنگره شهدای البرز، گفت: این کنگره مهرماه سال جاری برگزار می‌شود.
کنگره شهدای البرز مهرماه برگزار می‌شود

 

به گزارش ایکنا از البرز، سردار یوسف مولایی ، 22 مرداد در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار در سالن جلسات ساختمان شهیدان بیگی برگزار شد، اظهار کرد: خبرنگار باید با رعایت سه اصل سرعت، دقت و صحت روحیه نشاط و امید را در جامعه گسترش دهد.
وی افزود: اطلاع رسانی با رعایت اصل امانتداری و بدون مسائل حاشیه‌ای از اصول خدمت‌رسانی صادقانه به مردم است که خبرنگاران انقلابی باید این مهم را سرلوحه کار خود قراردهند.
این مسئول با بیان اینکه نبض جامعه در دست خبرنگاران است و آن‌ها باید در نحوه انتشار به صحت و سقم اخبار توجه کافی داشته باشند، گفت: امروز دشمن با انواع تحرکات در قالب جنگ روانی سعی در سست‌سازی باورهای شهروندان دارد و در چنین اوضاعی وظیفه مقابله با هجمه عملیات روانی دشمن بر‌عهده رسانه‌هاست.
مولایی در ادامه به جنگ 33 روزه اسرائیل اشاره کرد و گفت: اسرائیل سعی داشت تا این جنگ و کشتار به بیرون از مرزهای فلسطین راه پیدا نکند ولی با تلاش خبرنگاران این جنایات علنی شد و در نهایت از ادامه جنگ جلوگیری شد.
فرمانده سپاه البرز با اشاره به وضعیت کنونی جامعه، بیان کرد: در حال حاضر باید بذر امید را در جامعه بکاریم و از انتشار ناامیدی دوری کنیم که در این عرصه اصحاب رسانه می‌توانند نقش موثری ایفا کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری کنگره شهدای استان البرز، گفت: این کنگره مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد.
به گفته فرمانده سپاه البرز، نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار و دیگر مسئولان در فرایند ساماندهی و اجرای کنگره شهدا از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و پای‌کار بوده‌اند.
این مسئول همچنین به رونمایی از بازی رایانه‌ای «حیدر» اشاره کرد و گفت: این بازی رایانه‌ای هم‌زمان با کنگره شهدای استان رونمایی می‌شود، در این بازی عملیات مختلف ازجمله عملیات خرمشهر طراحی‌شده است.
انتهای پیام./

منبع: قرآن

لزوم همگرایی مدیران مسئول در حوزه کسب و کار


گروه اقتصادی ــ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی گفت: مدیران مسئول در حوزه کسب و کار هم‌گرایی داشته باشند.
لزوم همگرایی مدیران مسئول در حوزه کسب و کار

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی استا مجید پورعیسی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری  در همایش مدیریت کسب و کار و استراتژی های بهینه در شرایط رقابتی، با اشاره به اینکه در این همایش هیچ ردپایی از مدیران مسئول در حوزه کسب و کار به چشم نمی خورد، افزود: مدیریت کسب و کار در شرایط فعلی الزامی است و باید به آن توجه ویژه شود.

وی با ارائه مثالی از مشکل به وجود آمده در حوزه آب، ادامه داد: مشکل اساسی حوزه آب، مشکل مدیریتی است و اگر این مسئله حل شود، مشکل آب نیز مرتفع خواهد شد.

پورعیسی اظهار کرد: در حوزه کسب و کار نیز مشکل مدیریتی وجود دارد که اگر این امر مرتفع شود، این مشکل نیز تاحدودی مرتفع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه بازار موفق نشده ایم که شرایط رقابتی ایجاد کنیم، بیان کرد: خراسان شمالی در رتبه 31 کشوری در حوزه کسب و کار قرار دارد و از سوی دیگر 48 درصد حوزه اشتغال این استان کشاورزی است اما همچنان افراد فعال در این حوزه با مشکل اقتصادی مواجه هستند.

این مقام مسئول تاکید کرد: از سوی دیگر 18 درصد از این افراد اشتغال ناقص دارند و فاقد درآمد مکفی هستند و باید به دنبال آن باشیم تا آن را حل کنیم.

محمد صمدی رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی همچنین در ادامه این جلسه گفت: مدیریت صحیح کسب و کار و فرایند به کارگیری موثر و کارآمد منابع انسانی و مادی در راستای برنامه ریزی، سازماندهی، فراهم کردن منابع و امکانات، هدایت و کنترل جهت دستیابی به رسالت های سازمانی براساس نظام ارزشی حاکم بر جامعه است.

به گفته وی مدیریت صحیح کسب و کار می تواند از بروز بسیاری از مشکلات اقتصادی و حتی اجتماعی جلوگیری کند.

صمدی ادامه داد: آثار و پیامدهای عملکرد مدیریت محدود به یک مقطع زمانی نبوده و آثار آن بلند مدت خواهد بود و باید در کسب و کار فرصت ها، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت به درستی شناسایی شود همچنین فرصت های آینده شناخته و بررسی شوند.

وی گفت: با توجه به گسترش روز افزون بنگاه های کوچک اقتصادی در ایران نیاز به شناسایی عوامل پایدار استراتژی کسب و کار های کوچک بیش از پیش است.

صمدی خاطر نشان کرد: ریسک های مالی در کسب و کار، نوآوری در کسب و کار، سطح بالای تورم، کارایی در کسب و کار، رهبری هزینه در کسب و کار و در نهایت استراتژی تمایز به عنوان استراتژی های اثر گذار بر عملکرد در کسب و کار بنگاه های زود بازده گزینش شوند.

وی ادامه داد: همچنین نوآوری در کسب و کار و ریسک های مالی کسب و کار به ترتیب دارای بیشترین اثر مثبت و منفی بر استراتژی های کسب و کار را دارند.

صمدی گفت: واقعیت این است که در فضای رقابتی بقا و رشد شرکت ها مستلزم داشتن مزیت رقابتی است و رویکردی که می تواند برای سازمانها مزیت رقابتی خلق کند استراتژی است.

وی افزود: سیاست های اقتصادی که برای ایجاد فضای رقابتی و تحریک بیشتر در بنگاه ها پیگیری می شود، همه نشان از تحول در محیط کسب و کار ایران دارد که جا دارد مدیران اقتصادی در ایجاد فضای مدیریت کسب و کار و استراتژی های بهینه در شرایط رقابتی داشته باشند.

دکتر رضا شاهین فر، رئیس جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی نیز در ادامه این همایش گفت: امید، توسعه و حرکت رو به جلو از اهداف جهاد دانشگاهی بوده است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جهاد دانشگاهی جزء معدود رویش های انقلاب بوده و بنده به جهاد دانشگاهی اعتقاد راسخ دارم، افزود: حمایت های معظم له از جهاد دانشگاهی موجب افتخار این نهاد علمی و انقلابی است.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی با نماد فرهنگی، آموزشی و پژوهشی در راستای اهداف نظام و برنامه های مقدس حرکت می کند، ادامه داد: جهاد دانشگاهی همواره طی این سال ها اولین حرکت ها و اولین تاسیس ها را داشته است.

شاهین فر اظهار کرد: رویان، مرکز درمان ناباروری، بزغاله های شنگول و منگول، ساخت دکل های حفاری نفت در خاورمیانه و تمام فرستنده های قوی و پرقدرت رادیویی از دستاوردهای جهاد دانشگاهی بوده است.

وی بیان کرد: جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگ نیز اقدامات خوبی انجام داده که راه اندازی خبرگزاری بین المللی ایسنا و خبرگزاری ایکنا و مرکز معتبر افکار سنجی دانشجویان ایران ایسپا از جمله این اقدامات بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه این مجموعه آموزش های تخصصی را به تمامی افراد ارائه می دهند، گفت: جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی از سال 1383 راه اندازی شده است و هم اکنون چند مرکز آموزشی تخصصی دارد.

وی در ادامه از راه اندازی اولین مرکز ناباروری در خراسان شمالی که با مشارکت جهاد دانشگاهی و علوم پزشکی خراسان شمالی در آینده نزدیک انجام می شود، خبر داد.

هادی دهگاهی دبیر علمی این همایش نیز در ادامه گفت: کشورهای پیشرفته یاد گرفته اند که چطور مذاکره و صحبت کنند اما هنوز ما در اندر خم یک کوچه قرار داریم.

وی با اشاره به فیلم آلیس در سرزمین عجایب افزود: در این فیلم به این امر اشاره می شود که از چه راهی برویم که هم خوب و هم درست باشد اما کدام یک از کسب و کارهای موجود در کشور ما می دانند که به کجا بروند.

دهگاهی با طرح این سوال که ضامن کسب و کار و بازاریابی در دنیا چه چیزی است؟ ادامه داد: مدیریت کسب و کار فقط بازاریابی نیست و به عواملی همچون تولید، مکان، قیمت و مزیت نیز بستگی دارد و باید بازارداری، بازارگردانی و بازارشناسی داشته باشیم.

وی اظهار کرد: برای کسب و کار باید رسالت روشن داشت، باید روشن کنیم که چه کسب و کاری داشته باشیم و باید با نگاه بلند مدت کسب و کار داشته باشیم.

دهگاهی تصریح کرد: باید اهداف روشن و واضح برای کار خود داشته باشیم و بدانیم که از هدفمان از ایجاد یک کسب و کار چه چیزی است.

وی توصیه کرد: اگر می خواهید مشتری راضی داشته باشید، باید کارمندان راضی داشته باشید چراکه اگر کارمند راضی نباشد تکلیف مشتریان نیز مشخص می شود.

دهگاهی خاطرنشان کرد: نیروی ارزان قیمت فاجعه است و منشی که در ماه فقط  200 تا 300 هزار تومان دریافت می کند، وضعیت آن و مشتریان مراجعه کننده به آن قسمت مشخص است.

وی خطاب به مسئولان و مدیران گفت: محیط دلنشین، صمیمی و دلسوزانه برای کارکنان ایجاد کنیم، با فرض رهایی از ورشکستگی کار کنیم و روحیه برنده شدن را در خود تقویت کنیم.

دهگاهی بر تغییر تاکید کرد و افزود: ایجاد تغییر سخت است اما تا زمانیکه مهندسی مجدد نداشته باشیم محکوم به فنا هستیم و سازمانی که پوست اندازی نکند محکوم به فناست.

حمید امامی مدیر فروش بیمه پاسارگاد نیز در ادامه این همایش بیان کرد: اگر پول، سلامتی و زمان داشته باشیم اما نگرش درست نداشته باشیم نمی توانیم افراد ثروت مندی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: تجارت در آسیای میانه کار فوق العاده ای بود اما کمر ما شکست زمانیکه مبل ها صادر شده به آنجا پاره می شد و روزنامه های مچاله شده از آن خارج می شد و در حقیقت با انجام این کار ما به کسب و کار آسیب نرساندیم بلکه به آن خیانت کردیم.

امامی با اشاره به اینکه اقتصاد حرف اول را در هر کشوری می زند، گفت: باید درست کار کرد و هر کاری را انجام داد اما خیانت نکرد.

وی با بیان اینکه برخی از افراد فکر می کنند که نیازی به آموزش ندارند، افزود: این اشتباه ترین نگرش در حوزه کسب و کار است.

امامی در ادامه با طرح این سوال که در کسب و کاری که انجام می دهیم مدیر هستیم و یا رهبر؟ اظهار کرد: در حقیقت مدیر رکوردها را حفظ می کند و رهبر ارتقا می دهد و می توان به شکل دیگری گفت که رهبرها، مدیرها‌ را می شکنند.

وی تاکید کرد: اگر می خواهید سلطان بازار باشید خودتان رقابت کنید و رکوردهای خود را بشکنید.

منبع: قرآن

نامه علمای شاخص فارس به رئیس قوه قضائیه/ برخورد انقلابی با تروریست‌های اقتصادی صورت گیرد


گروه سیاست و اقتصاد ـ جمعی از علما و روحانیان شاخص فارس اعم از اساتید حوزه‌های علمیه، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، ائمه جمعه و غیره طی نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار برخورد انقلابی با تروریست‌های اقتصادی شدند.
نامه علمای شاخص فارس به رئیس قوه قضائیه/ برخورد انقلابی با تروریست‌های اقتصادی صورت گیرد

به گزارش ایكنا از فارس، در پی بروز فسادهای اقتصادی در كشور، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، نمایندگان مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری، جامعه اساتید حوزه علمیه فارس،‌ جامعه روحانیت شیراز، مرکز مدیریت حوزه علمیه فارس،‌ شورای سیاستگذاری ائمه جمعه فارس، سازمان تبلیغات اسلامی فارس و مرکز رسیدگی به امور مساجد فارس نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ارسال كردند.
متن این نامه به شرح زیر آمده است:‌
رئیس محترم قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران
حضرت آیة‌الله آملی لاریجانی دامت تأییداته
سلام علیکم
ضمن تقدیر وتشکر از اقدامات و تلاش‌های خالصانه حضرتعالی و همکاران محترمتان
در این برهه حساس از تاریخ انقلابمان که دشمن عنود، با همه توان به جنگ اقتصادی با ایران اسلامی برخاسته و درصدد است ناکارآمدی و ناتوانی جمعی از مسئولان شناخته شده را به عنوان ناکارآمدی نظام مقدس اسلامی معرفی کند، اقشار و آحاد مختلف جامعه و در رأس آنان علما و روحانیون که همیشه غمخوار و مدافع حقوق مردم بوده‌اند، خواهان اقدامات قاطع، عاجل و دقیق قوه قضائیه در برخورد با متجاوزان به حقوق ملت و مفسدان اقتصادی هستند.
مردم در این زمینه، به حق می‌پرسند: آیا وقت آن نرسیده که برای این مفسدان، دادگاه‌هایی ویژه تشکیل شود و به جرم آنان، خارج از نوبت، و به طور انقلابی رسیدگی گردد؟!
اینکه هسته‌های اصلی و دانه درشت‌های فساد و اخلال دستگیر شوند، خبرهایی است خوش و موجب امیدواری، ولی متأسفانه این امید با اطاله رسیدگی و یا رسیدگی غیر انقلابی، تبدیل به یأس مردم و موجب امیدواری مفسدان می‌شود. از خبرهایی که امروزه فراوان می‌شنویم آن است که مفاسد فلان رانت خوار یا اختلاسگر، پس از مدتها کشف گردیده ولی او پنهان و یا به خارج از کشور متواری شده است. سئوال این است که چرا قبل از آنکه فساد ریشه بدواند و غده چرکین آن سر باز کند، قوه قضائیه به عنوان مدعی‌العموم، ورود نمی‌کند و به علاج واقعه قبل از وقوع نمی‌پردازد؟
همان‌طور که مستحضرید، رهبر حکیم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) بارها بر این نکته تأکید کرده‌اند که باید قوه قضائیه، مظهر عدالت و ملجأ مورد اطمینان و پناهگاه آرامش‌بخش مردم باشد. سؤال این است که چرا در این برهه، شاهد برخورد انقلابی، آرامش بخش، قاطع، فوری و خارج از نوبت با تروریست‌های اقتصادی که گلوی مردم را می‌فشارند و شاید بسیاری از آنان مفسد فی‌الارض و مستحق اعدام باشند، نیستیم؟
بی تردید بخشی از کاستی‌ها و نابسامانی‌های این عرصه معلول سستی‌ها، مسامحه کاری‌ها و ضعف مدیریت‌ها است ولی نمی‌توان نقش قوه قضائیه در جلوگیری از این معضلات را نادیده گرفت.
روحانیون فارس در راستای حمایت همه جانبه از مطالبات به حق مردم و به هدف انتقال خواسته‌های آنان به متولیان امور، ضمن تذکر به رؤسای محترم قوای مجریه و مقننه مبنی بر رسیدگی فوری و قاطع به مشکلات اقتصادی مردم، از حضرتعالی به عنوان عالی‌ترین مقام قضایی کشور انتظار دارند با این پدیده شوم، به‌طور همه جانبه، دقیق، فوری و انقلابی برخورد كرده و بدین‌وسیله موجبات یأس دشمنان و رضایت خاطر مردم عزیز را فراهم آورید.
با آرزوی توفیقات الهی

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز
نمایندگان فارس در مجلس خبرگان رهبری
جامعه اساتید حوزه علمیه فارس
جامعه روحانیت شیراز
مرکز مدیریت حوزه علمیه فارس
شورای سیاستگذاری ائمه جمعه فارس
سازمان تبلیغات اسلامی فارس
مرکز رسیدگی به امور مساجد فارس
انتهای پیام

نامه علمای شاخص فارس به رئیس قوه قضائیه/ برخورد انقلابی با تروریست‌های اقتصادی صورت گیرد

منبع: قرآن

اعزام 176 دانش‌آموز دختر مریوانی به مناطق عملیاتی غرب کشور


گروه سیاسی - مدیر آموزش و پرورش شهرستان مریوان گفت: 176 دانش‌آموز دختر مریوانی به مناطق عملیاتی غرب کشور در قالب کاروان راهیان نور اعزام شدند.
اعزام 176 دانش‌آموز دختر مریوانی به مناطق عملیاتی غرب کشور

بهمن عرفانی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان مریوان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: 176 دانش‌آموز دختر مریوانی به مناطق عملیاتی غرب کشور در قالب کاروان راهیان نور اعزام شدند.
وی افزود: در تابستان سال جاری دانش‌آموزان دختر در دو مرحله به تعداد 352 دانش‌آموز به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در شهرستان‌های سنندج و بانه اعزام می‌شوند که امروز اولین مرحله آنها اعزام شدند.
مدیر آموزش و پرروش شهرستان مریوان هدف از اعزام کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس را ترویج فرهنگ ناب ایثار و شهادت بین دانش‌آموزان و بازخوانی رشادت و پایمردی رزمندگان در آن دوران حماسه و ایثار عنوان کرد.
انتهای پیام

منبع: قرآن
>