گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

توقعات با توجه به شرایط فعلی باشد/ واقع‌بین باشیم

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

گروه اقتصاد ـ وزیر بهداشت با بیان این‌که مسئولان در راستای به سرانجام رسیدن پروژه‌های درمانی کمک کنند، اظهارکرد: توقعات باید با توجه به شرایط فعلی باشد و لازم است واقع‌بین باشیم چراکه اگر در این شرایط تحریم، تدبیر نکنیم آسیب بیشتری می‌بینیم و نیاز است عاقلانه با مساله برخورد کنیم.

به گزارش ایکنا از لرستان، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز چهارشنبه، 20 تیرماه در مراسم افتتاح بیمارستان 250 تختخوابی گهر دورود در جمع خبرنگاران با بیان این‌که شهرستان دورود نسبت به متوسط کشوری تعداد تخت‌های کمتری دارد، اظهارکرد: این شهرستان در بحث تعداد تخت‎ها باید به استاندارد کشوری برسد و 470 تخت داشته باشد.
وی با اشاره به تحریم‎های آمریکا علیه ایران، گفت: به روزهای سخت ورود پیدا می‌کنیم و باید این شرایط را بپذیریم؛ کسی فکر نمی‌کرد عربستان دست به دامن اسرائیل شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که قدرت مرزها را نمی‌شناسد، اضافه کرد: با توجه به تحریم‌ها علیه ایران شرایط و مشکلات بیشتر می‌شود.
قاضی‌زاده هاشمی با بیان این‌که توقعات باید با توجه به شرایط فعلی باشد و لازم است تعارفات را کنارگذاشته و واقع‌بین باشیم، اضافه کرد: چنان‌چه تدبیر نکنیم آسیب بیشتری می‌بینیم و نیاز است عاقلانه با مساله برخورد کنیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که امیدواریم پروژه‌های نیمه‌تمام هرچه سریع‌تر تکمیل شوند، عنوان کرد: مسئولان استان در راستای به سرانجام رسیدن پروژه‌های درمانی کمک کنند.
قاضی‌زاده هاشمی گفت: آمادگی داریم به تعداد نیاز استان و شهرستان دورود نیرو در بحث استخدامی در نظر بگیریم.
وی از بدحسابی بدهکاران وزارت بهداشت انتقاد کرد و افزود: بدهکاران ما برای پرداخت مطالبات کارکنان و پرسنل وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی بدحساب هستند؛ اما در این باره لرستان نسبت به سایر استان‌های هم‌جوار خوب عمل کرده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: امیدواریم بیمارستان 250 تختخوابی گهر دورود در مدت زمان برنامه‌ریزی شده افتتاح و به بهره‌برداری برسد.

افتتاح بیمارستان آیت‌الله بروجردی با حضور وزیر بهداشت

امروز، 20 تیر با حضور سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی، دکتر سید موسی خادمی، استاندار لرستان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان لرستان بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی آیت‌الله بروجردی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی آیت‌الله بروجردی در زمینی به مساحت 32 هزار مترمربع و با زیربنای 21450 مترمربع در 5 طبقه احداث شده است.72 میلیارد تومان هزینه ساخت و 22 میلیارد تومان هزینه خرید تجهیزات شده است.
این بیمارستان 229 تختخوابی و جنرال است که در سال 86 کلنگ‌زنی شده و امروز پس‌از یازده سال افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

طولانی شدن پروژه‌های بیمارستانی آفت بزرگ استان است

علی کورانی‌فر، فرماندار دورود در مراسم کلنگ‌زنی بیمارستان فوق‌تخصصی 250 تختخوابی گهر دورود که امروز، 20 تیر با حضور وزیر بهداشت انجام گرفت، با اشاره به ضرورت تسریع در تکمیل بیمارستان فوق تخصصی دورود و ارائه خدمات درمانی در این شهرستان، افزود: دورود سومین شهر پرجمعیت لرستان بوده که جمعیت آن رو به افزایش است.
وی اضافه کرد: در آخرین سرشماری جمعیت دورود رو به افزایش است و شهرستانی مهاج پذیر بوده که حتی به شهرستان اندیمشک هم سرویس می‌دهد.
فرماندار دورود با بیان این‌که به‌طور میانگین سالانه سه میلیون و 600 هزار نفر از طریق راه‌آهن و ناوگان ریلی در این شهرستان تردد دارند، بیان کرد: در تابستان‌ها نیز حداقل 30 هزار نفر به دریاچه گهر در این شهرستان تردد دارند و از جاذبه‎های بکر و طبیعی این شهرستان بازدید می‌کنند.
فرماندار دورود با بیان این‌که این شهرستان به‌عنوان پایگاه معین در مواقع بحرانی به شهرستان‎های دیگر خدمات رسانی ‌می‌کند،عنوان کرد: باید نگاه ویژه به این شهرستان داشته باشیم.
وی با تاکید بر این‌که یکی‌از مشکلات حوزه سلامت در دورود و آفت بزرگ استان طولانی شدن پروژه‌های بیمارستانی است، افزود: بیمارستان الیگودرز بالای 20 سال وبیمارستان آیت‌الله بروجردی یازدهسال به طول انجامیده است و امیدواریم بیمارستان دورود نیز به این درد مبتلا نشود.
کورانی‌فر بر ضرورت ارتقای مجتمع آموزش عالی شهرستان دورود به دانشکده که یکی از مطالبات مردم دورود است تاکید کرد و گفت: انجام این‌کار زمینه تبدیل بیمارستان را به آموزشی فراهم می‌کند و می‌تواند در تربیت نیرو برای منطقه موثر باشد؛ همچنین در بحث تامین پزشکان متخصص می‌تواند به شهرستان کمک کند.
فرماندار دورود با تاکید بر راه‌اندازی بخش آنژیوگرافی در دورود افزود: راه‎اندازی این بخش از مطالبات مردم دورود است چراکه مرگ و میرهای دورود ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقیاست و امید می‎رود بخش آنژیوگرافی هر چه سریع‌تر راه‎اندازی شود.
وی با تاکید بر ماندگاری پزشکان در این شهرستان اظهار کرد: در بحث پزشک عمومی با مشکل مواجه‎ایم.

اجرای 19 پروژه بهداشتی و درمانی در دورود

کوروش ساکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان امروز چهارشنبه، 20 تیر در مراسم کلنگ‎زنی بیمارستان فوق تخصصی 250 تختخوابی گهر دورود با بیان این‌که احداث پروژه 100 هزار مترمربعی ساخت مراکز بهداشتی درمانی در لرستان دستاورد طرح تحول نظام سلامت بوده است، گفت: 19 پروژه در دورود با اعتبار 10 میلیارد تومان در دست اجرا داریم.
وی ادامه داد: این پروژه‎ها شامل مراکز اورژانس، بهورزی، جامع سلامت و خانه سلامت و ... هستند.
ساکی با بیان این‌که امیدواریم تا پایان سال این پروژه‌ها به سرانجام برسند، افزود: بیمارستان هفت تیر دورود قدیمی و مستهلک است و با وجود جمعیت 150 هزار نفری دورود نیاز به ایجاد بیمارستان جدید ضروری است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: در بیمارستان هفت تیر بخش ICU و اورژانس اضافه و عملیات اجرایی فاز دوم اورژانس آن نیز شروع شده است.
وی بیان کرد: تاکنون 20 میلیارد تومان برای توسعه این بیمارستان هزینه شده اما همچنان نیاز به ایجاد بیمارستان جدید ضروری است.
ساکی با بیان این‌که منابع مالی بیمارستان گهر از طریق تسهیلات بانکی اخذ شده تا احداث شود و امیدواریم با طراحی صورت گرفته این بیمارستان بین سه تا چهار سال ساخته شود، گفت: در مجموع برای ساخت این پروژه 105 میلیارد تومان پیش بینی شده و امیدواریم مرکز درمانی خوبی با استانداردهای روز ساخته شود.

انتهای پیام

منبع: قرآن


addup.center