گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

استان یزد در حوزه ایجاد مشاغل دانش بنیان موج آفرین باشد

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

گروه اقتصادی- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد بر ایجاد موجی از اشتغال در حوزه دانش بنیان، فناوری و آی‌سی‌تی استان تاکید کرد.

به گزارش ایکنا از یزد، علی زینی وند، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد روز گذشته در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان اظهار کرد: برای ایجاد موج اشتغال در حوزه شرکت های دانش بنیان و آی‌سی‌تی استان باید موانع و مشکلات ‌پیش رو برداشته و راهکارهای لازم در این زمینه ارائه شود.
زینی وند با اشاره به تلاش های مدیران برا‌ی رشد اشتغال در استان به ویژه در حوزه اشتغال روستایی و عشایری، افزود: با وجود ارائه طرح‌های بسیار ‌در این بخش اگر فرمانداران محترم می‌توانند طرح‌های بسیار ویژه با تولید اشتغال بالا و مطمئن را شناسایی و با اولویت معرفی کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن در کارگروه تخصصی اشتغال استان مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گیرد.
زینی وند در رابطه با پشتیبانی طرح مشاغل خانگی در استان، ‌تصریح کرد: سهم استان یزد در این طرح 160 تا 170 میلیارد ریال اعلام شده است که باید سهم دستگاه‌هایی مانند جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، فنی و حرفه ای و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای جذب این اعتبار حداکثر تا 10 روز آینده مشخص شود.
یادآور می شود در این نشست گزارشی از عملکرد بانک های عامل استان در طرح اشتغال روستایی عشایری، گزارشی تحلیلی از ظرفیت استا‌ن در رسته دامهای سبک و سنگین و گزارشی از بررسی و تصمیم گیری در رابطه با طرح های متقاضیان اخذ تسهیلات اشتغال زایی پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان ارائه شد.

انتهای پیام

منبع: قرآن
آسیاتک