گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری بین الملل

یونیسف خطاب به شورای امنیت؛ کشتار کودکان یمن کافیست

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار بین الملل

گروه بین‌الملل ـ صندوق کودکان ملل متحد(یونیسف)، جنایت ائتلاف سعودی در هدف قراردادن اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی را وحشتناک توصیف و خطاب به اعضای شورای امنیت تأکید کرد: «کشتار کودکان یمنی کافیست».

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری مساء پرس؛ هنریتا فور، مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل با صدور بیانیه‌ای به زبان انگلیسی، اعلام کرد که حمله وحشتناک به اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی در شهر صعده یمن، که منجر به کشته شدن شماری از کودکان یمنی شد، نقطه ضعفی در این جنگ وحشیانه است.

در این بیانیه از کشورهای ائتلاف و قدرت‌های بزرگ این ائتلاف خواسته شده که به این مصیبت بزرگ علیه کودکان یمن پایان دهند.

هنریتا فور در این بیانیه با اشاره به این که از آغاز جنگ ائتلاف علیه یمن از مارس 2015 تاکنون نزدیک به 2400 کودک کشته و 3600 نفر زخمی شده‌اند و شمار زیادی از مدارس، بیمارستان‌ها و زیربناهای اساسی هدف قرار گرفته‌اند، اعلام کرد: صندوق کودکان سازمان ملل بارها بر حمایت از حقوق کودکان و احتراق به حقوق بشر بین‌المللی تأکید کرده است.

ائتلاف متجاوز سعودی صبح دیروز(18 مردادماه) اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی را در صعده یمن هدف قرار داد که این حمله ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت. این حمله غیرانسانی با محکومیت گسترده منطقه‌ای و بین‌المللی مواجه شده است.

انتهای پیام
 
منبع: قرآن


addup.center