تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

توضیحات لاریجانی در مورد شایعات پیرامون زمان طرح استیضاح


رئیس مجلس شورای اسلامی پیرامون برخی شایعات در مورد زمان طرح استیضاح سه وزیر برای جلوگیری از طرح سوال از رئیس جمهور توضیح داد.
توضیحات لاریجانی در مورد شایعات پیرامون زمان طرح استیضاح

به گزارش قدس آنلاین، نادر قاضی پوردر نشست علنی امروز (سه شنبه، 22 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی اظهار داشت: گفته می‌شود هیئت رئیسه مجلس با پذیرش سه استیضاح مجلس را بازی داده، همچنین گفته می‌شود اصلاحات استیضاح‌ها را آورده تا سوال از رئیس جمهور مطرح نشود.

نماینده مردم ارومیه خطاب به وکیلی عضو هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: ما سوال از رئیس جمهور را امضا کرده‌ایم و می‌خواهیم که این را قرائت کنیم، سوال این است که آیا آنها که امضا کردند، امضای آنها جعلی است یا خیر. تصویر امضاها را منتشر کنید تا ملت بدانند چه کسی سوال را پس گرفته است.

علی لاریجانی در پاسخ به تذکر قاضی پور اظهار داشت: اینکه می‌گویید "گفته می‌شود" خلاف می‌گویند زیرا چه سوال از رئیس جمهور باشد یا نه، ربطی به استیضاح ندارد و زمان‌بندی آنها نیز متفاوت است.

وی افزود: وقتی حرفی مطرح می‌شود باید مبنایی عقلایی داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح ظرف 10 روز و سوال از رئیس جمهور یک ماه وقت دارد، بنابراین چنین گفته‌هایی صحت ندارد.

منتظر اجرای اقدامات عملی اتحادیه اروپا هستیم/ با FATF همه مشکلات حل نمی‌شود


وزیر امور خارجه با بیان اینکه روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌کند، گفت: سفر نیویورک فرصت بسیار خوبی برای دیپلماسی کشور در بالاترین سطح ریاست جمهوری است.
منتظر اجرای اقدامات عملی اتحادیه اروپا هستیم/ با FATF همه مشکلات حل نمی‌شود

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه مراسم رونمایی از اسناد نقش وزارت امور خارجه در دفاع مقدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سفر نیویورک فرصت بسیار خوبی برای دیپلماسی کشور در بالاترین سطح ریاست جمهوری است که دیدگاه های ایران را مطرح کنند.

وی گفت: آقای روحانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد و در جلسات دو جانبه و چند جانبه دیگر هم شرکت می‌کند و این یک فرصت منحصر به فردی است که همه کشورها از آن استفاده می‌کنند.

ظریف ادامه داد: اگر امسال به لیست حضور در مجمع عمومی نگاه کنید 95 رئیس کشور در سطح رئیس جمهور و یا پادشاه و 38 نخست وزیر که رئیس دولت هستند یعنی بیش از دو سوم کشورهای عضو ملل متحد در مجمع حضور پیدا می کنند.

آمریکا در برنامه خود برای نشست شورای امنیت تجدیدنظر کرده است

وی افزود: در مورد شورای امنیت آنچه از مقالاتی که منتشر شده به نظر می رسد این است که آمریکایی ها در برنامه ریزی اولیه ای که داشتند تجدید نظر کرده اند، چون می‌دانستند اگر چنین کاری بخواهند انجام دهند و اگر جلسه ای در آن شورا در خصوص ایران بگذارند، علاوه بر اینکه این جلسه خلاف همه نُرم های بین المللی است، آن جلسه به جلسه محاکمه آمریکا تبدیل می شود به خاطر اینکه تنها قطعنامه شورای امنیت در مورد ایران 2231 است و آمریکا نه تنها خودش این قطعنامه را نقض کرده بلکه سایر کشورها را هم مجبور می‌کند که آن را نقض کند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: همانطور که می بینید این سر و صداهایی که از آمریکا می آید به خاطر مقاومت دیگر کشورها است. مردم ما توجه داشته باشند شلوغ بازی این روزهای آمریکا و اینکه وزارت خارجه آمریکا هر روز این و آن را تهدید می‌کند و می گوید حواستان باشد اگر با ایران روابط داشته باشید چنین و چنان می‌کنیم، اینها نشانه قدرت آمریکا نیست بلکه نشانه ضعف آنهاست؛ به این دلیل که کسی به حرف آنها گوش نکرده و کشورها در برابر حرفشان مقاومت کرده اند.

ظریف تصریح کرد: درست است که برخی شرکت‌ها موقتا از ایران خارج شدند ولی این واقعیت وجود دارد که این تکرار مستمر تهدیدات توسط آمریکا به خاطر مشکلاتی است که در برابر جامعه بین الملل پیدا کردند و این مشکل را هم برای برگزاری جلسه شورای امنیت داشتند.

وی اظهارداشت: آنچه که من امروز در برخی نشریات خواندم این بود که آنها جلسه را تبدیل به جلسه ای محدود کردند و موضوع آن هم ایران نخواهد بود بلکه موضوعات دیگری را مطرح خواهند کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: البته آمریکایی‌ها از هر فرصتی برای حرف‌های نامربوط و اتهاماتی که فقط خودشان مستحق آن هستند علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کردند؛ از این جلسه هم استفاده خواهند کرد اما از خیال خامی که داشتند مجبور به عقب نشینی شدند.

در نیویورک از کسینجر تا کری به دیدارم می‌آیند

ظریف در مورد ادعای جان کری درباره دیدارهایش با وی عنوان کرد: دیدارهای من با آقای کری علنی بوده و اعلام نشده نبوده، زمانی که من به نیویورک می روم از صدر تا ذیل می آیند دیدار می کنند.

وی گفت: از آقای کسینجر تا کری و نمایندگان دیدار می‌کنند و این یک واقعیت عادی است و نشان دهنده میزان تاثیرگذاری جمهوری اسلامی است. یک دعوای زرگری در آنجا درست شده که بیشتر اهداف انتخاباتی را دنبال می کنند.

اجرای FATF بهانه را از دشمنان ایران می‌گیرد

ظریف درباره تصویب سه لایحه باقی مانده FATF گفت: سه لایحه ای که باقی مانده، برای منافع کشور و شفاف سازی و مقابله با ایران هراسی های دروغینی که در دنیا علیه ایران انجام می‌شود، مفید است. این لوایح در تمامی سطوح از جمله دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی به طور جزئی بررسی شده و منافعش برای ایران قابل توجه است زیرا بهانه را از دشمنان ایران برای مقابله با ما در حوزه عملیات بانکی خواهد گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: اینکه فکر کنیم با تصویب این لوایح همه مشکلات ما حل می شود تصور اشتباهی است. بدخواهی‌ها علیه ایران از سوی سلطه‌طلبان ادامه خواهد داشت اما یکی از بهانه های مهم از آنها گرفته می شود ضمن اینکه منافع کشور حفظ خواهد شد و از نگاه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی که مسئول این کار است منافع کشور تقویت می شود.

وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری این موضوع را به مجلس واگذار کردند و امیدواریم مجلس با این اقدام مهم و اساسی یک بهانه بی دلیل را از آمریکا و کشورهایی که خودشان بزرگترین حامیان تروریسم هستند بگیرد. امروز رژیم صهیونیستی بیشترین حمایت را از گروه های تروریستی در سوریه کرده است، قبلا می گفتند فقط بیماران خود را به آنجا برای مداوا می برند اما امروز معلوم شده هم حمایت مالی و هم تسلیحاتی و لجستیکی داشته اند و حالا مدعی جمهوری اسلامی شدند که با شفافیت در مقابله با تروریسم عمل کند، آنها خودشان تروریست و حامیان بزرگ آن هستند و جمهوری اسلامی این بهانه را نیز از آنها خواهد گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان درباره توئیت اعتراضی خود مبنی بر بسته شدن حساب‌های کاربری برخی ایرانیان گفت: ثابت شده که گروه هایی از توئیتر برای ایجاد جنجال و آشوب استفاده می‌کنند و توئیتر هم باید نسبت به آنها عکس‌العمل نشان دهد ولی متاسفانه روش دیگری را باید استفاده کرد. این حرکت را می‌توان با حضور گسترده تری از طریق ایجاد یک پویش عمومی در فضای مجازی دنبال کرد.

هفته آینده جلسه وزرای خارجه 1+4 برگزار خواهد شد

ظریف در خصوص تعهدات برجامی اتحادیه اروپا اظهار داشت: در اجلاسی که در وین داشتیم نه فقط اتحادیه اروپا، بلکه چهار بعلاوه یک هم تعهداتی را اعلام کردند و ما گفتیم این تعهدات باید به اقدامات عملی تبدیل شود.

وی گفت: شما در خبرهای روزهای اخیر هم دیدید که اروپا اقدامات عملی را شروع کرده و ما منتظر اجرایی شدن این اقدامات هستیم. اروپایی‌ها هم می‌دانند ما بر اساس این اقدامات عملی تصمیم گیری می‌کنیم. هفته آینده جلسه مجدد چهار بعلاوه یک را خواهیم داشت که در آن جلسه مجموعه اقداماتی که تا آن زمان انجام شده را بررسی و نتیجه جلسه را به هیات نظارت در تهران گزارش خواهیم داد و براساس آن مقامات عالی تصمیم گیری می‌کنند.

وزیر امور خارجه در خصوص اسنادی که امروز رونمایی شدند افزود: اسنادی که امروز در معرض دید عموم قرار گرفته، شاید قسمت بسیار اندکی از صدها هزار سندی است که همه اینها نشان دهنده واقعیاتی است و آن اینکه مردم ایران چگونه در مقابل فشارها مقاومت کردند، اینکه چگونه جامعه بین الملل نسبت به حمله صدام، اشغال خاک ایران، گزارش های متعددی که در مورد حملات صدام به غیرنظامیان انجام شد و استفاده صدام از سلاح های شیمیایی، بی‌توجهی کرد.

ظریف گفت: گزارش های متعددی را دبیرکل وقت سازمان ملل متحد به شورای امنیت ارائه کرد مبنی بر اینکه صدام علیه مردم ایران از سلاح شیمیایی استفاده می‌کند ولی سکوت مرگبار شورای امنیت تا پایان جنگ هم ادامه داشت و حتی یکبار هم حاضر نشد صدام را به دلیل استفاده از سلاح های شیمیایی محکوم کند، اما در نهایت دیدیم که همین مقاومت صفحه دیگری باز کرد و آن اعلام تعرض عراق علیه مردم ایران توسط دبیرکل سازمان ملل متحد بود.

وی ادامه داد: ما نشان دادیم که دنیا برای حرف هایی که سازمان ملل می‌زند اعتباری قائل نیست و به آن اعتقادی ندارد؛ از طرفی هم نشان دادیم که با مقاومت مردم، دیپلماسی مبتنی بر مقاومت و دیپلماسی که اتکا و اعتماد به مردم خودش را در دستور کار دارد می تواند ثمره سیاسی داشته باشد و سازمان ملل ناگزیر شود به این واقعیت اعتراف کند که صدام جنگ را آغاز کرده است.

ظریف افزود: ما نمونه رشادت های مدافعان کشور، نیروهای مسلح، بسیج و مردم خود را دیدیم و امروز هم در این نمایشگاه اسناد مرتبط با نمونه‌ای از تلاش‌های دیپلماتیک را شاهد هستیم.

تلاش ما از ابتدا جلوگیری از جنگ در ادلب بود

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص توافق روسیه و ترکیه درباره منطقه ادلب سوریه اظهار داشت: در مورد ادلب تمام تلاش ما از ابتدا این بود که جنگی صورت نگیرد و مبارزه با تروریست و پاکسازی سوریه از تروریست ها بدون درگیری و تلفات انجام شود و این کار را در سفر خود به آنکارا و بعد در دمشق نیز دنبال کردم.

ظریف با اشاره به مذاکرات اجلاس سران در تهران نیز افزود: در خود اجلاس و حاشیه آن نیز بحث هایی با طرف های ترک و روس انجام شد.

وی ادامه داد: محورهایی که دیروز نیز مورد توافق اولیه روسیه و ترکیه قرار گرفت همان محورهایی است که قبلا بحث و آنها را دنبال کردیم، یعنی اینکه بتوانیم ادلب را از حضور تروریست ها خارج کنیم بدون اینکه تاثیری بر زندگی مردم گذاشته شود.

وزیر امورخارجه در پایان تاکید کرد: امیدواریم با مذاکرات بیشتر بتوانیم این موارد را به نحوی اجرا کنیم که حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه، مقابله با تروریست ها و حفظ جان غیر نظامیان و مردم سوریه لحاظ شود.

منبع: مهر

انتهای پیام/

رژه 31 شهریور در بندرعباس به میزبانی سپاه با سخنرانی رئیس مجلس


سخنگوی سپاه از برگزاری رژه 31 شهریور نیروهای مسلح در بندرعباس به میزبانی سپاه و سخنرانی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد.
رژه 31 شهریور در بندرعباس به میزبانی سپاه با سخنرانی رئیس مجلس

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به نمایش اقتدار و توان بازدارندگی نیروهای مسلح در حوزه‌های مختلف دفاعی در رژه سراسری نیروهای مسلح در 31 شهریورماه و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس گفت: براساس تدبیر فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) و ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح، رژه 31 شهریور نیروهای مسلح از سال 1395 همزمان با تهران در بندرعباس به میزبانی یکی از سازمانها برگزار می‌شود.

وی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را میزبان و مسئول برگزاری آیین رژه 31 شهریورماه نیروهای مسلح سال جاری در بندرعباس دانست و افزود: طی این رژه، اقتدار و سیادت دریایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و آب های آزاد با حضور یگانها و 600 فروند شناورهای متنوع سنگین، سبک و پرنده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی و همچنین ده‌ها فروند جنگنده های نیروهای هوایی ارتش و سپاه در نسلهای مختلف به نمایش گذارده خواهد شد.

شریف شرکت 200 فروند از شناورهای مردمی به نمایندگی از هزاران شناور دیگر اقشار مختلف مردم منطقه در رژه را از دیگر برنامه های این مراسم قلمداد و اظهار داشت: در این مراسم که صبح روز شبنه 31 شهریور ماه در ساحل بندرعباس، با حضور آحاد مردم و مقامات عالیرتبه کشوری و لشکری برگزار می شود، جناب آقای علی لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

سخنگوی سپاه پاسداران در پایان با بیان اینکه در این آیین، دستاوردها و توانمندی های دفاعی نیروهای مسلح در قالب یگان های محمول در حوزه های دریایی، زمینی، هوایی و پدافندی ارائه خواهد شد، تصریح کرد: برگزاری این مراسم در سواحل خلیج فارس و در نزدیکی تنگه هرمز نشان خواهد داد که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای صیانت از مصالح و منافع ملی کشور، آماده عملیاتی کردن اراده نظام و ملت ایران برای مقابله با هرگونه تهدید دشمن در این منطقه راهبردی هستند.  

منبع: مهر

انتهای پیام/

جلسه فراکسیون مستقلان مجلس با رئیس کل بانک مرکزی؛ هفته آینده


سخنگوی فراکسیون مستقلان مجلس از جلسه این فراکسیون با رئیس کل بانک مرکزی برای بررسی اقدامات بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز خبر داد.
جلسه فراکسیون مستقلان مجلس با رئیس کل بانک مرکزی؛ هفته آینده

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، مهرداد لاهوتی گفت: جلسه فراکسیون مستقلین  روز یکشنبه اول مهر ساعت 6:45 صبح با حضور عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در محل کمیسیون اصل 90 برگزار  می شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این جلسه همتی گزارشی از اقدامات بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز ارائه خواهد کرد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

تعداد امضاهای استیضاح «آخوندی» از مرز 50 گذشت


عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح استیضاح آخوندی در سه صفحه او را مورد سوال قرار داده و به مواردی همچون بحث مسکن،‌ عدم مدیریت در بازار مسکن، و همچنین سوء مدیریت در مسکن مهر اشاره شده است.
تعداد امضاهای استیضاح «آخوندی» از مرز 50 گذشت

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، فرج الله رجبی نماینده مردم شیراز و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطرح بودن استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی،‌ اظهار داشت: این طرح هنوز به هیأت رئیسه مجلس ارائه نشده اما به تعداد کافی امضا جمع شده است.

وی افزود:‌ پس از تعطیلات مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی بررسی خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: این طرح در سه صفحه وزیر را مورد سوال قرار داده و به مواردی همچون بحث مسکن،‌ عدم مدیریت در بازار مسکن، و همچنین سوء مدیریت در مسکن مهر اشاره شده است. 

رجبی در ادامه عنوان کرد که تمام محورهای استیضاح حول مباحث مسکن، راه و جاده‌ای ،‌راه‌آهن،‌ هواپیما و موارد این چنین است.

وی عدم کارایی وزارتخانه راه و شهرسازی در حوزه و بخش‌های متبوع خود را از دیگر محورهای طرح استیضاحش خواند و تصریح کرد:‌ عدم توانایی وزارتخانه در مواجهه با بحران ها، عدم نظارت بر ناوگان هوایی، عدم اجرای برنامه های وزیر در زمینه توسعه زیرساخت‌ها نیز از مواردی است که نمایندگان مصر به استیضاح آخوندی شده‌اند. 

منبع: فارس

انتهای پیام/

دفاع مقدس در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ و مقاومت جهانی است/سیلی محکم دیگری به دشمن خواهیم زد


ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای تاکید کرد: به ملت شریف اطمینان می‌دهیم با جهاد خستگی‌ناپذیر، خلاقانه و نوآورانه فرزندان ملت در نیروهای مسلح در عرصه‌های گوناگون و مورد نیاز کشور، سیلی محکم دیگری به دشمن خواهیم زد.
دفاع مقدس در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ و مقاومت جهانی است/سیلی محکم دیگری به دشمن خواهیم زد

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، ستاد کل نیروهای مسلح به مناسبت تقارن هفته دفاع مقدس با ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) بیانیه‌ای صادر کرد که در آن آمده است: فرا رسیدن هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی است تا آحاد ملت سرافراز ایران اسلامی مقطع تاریخی جنگ تحمیلی هشت ساله قدرت‌های استکباری علیه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بازخوانی کنند و از صحنه‌های آموزنده و الهام‌بخش آن عبرت بگیرند.

این بیانیه اشاره می‌کند: بدون شک آحاد رزمندگان غیور و جان‌برکف ایران اسلامی با الهام از آموزه‌های مقدس نهضت عاشورا و پیام عزت و آزادگی اباعبدالله الحسین (ع)، ایثارگی و مقاومت در برابر ظالمان و زیاده‌خواهان را رمز پیروزی و سربلندی می‌دانستند و با سرمشق قرار دادن شعار الهی «هیهات من الذله» امام حسین (ع) جانانه مقاومت کردند و در این راه، حماسه‌های بزرگ خلق کردند.

ستاد کل نیروهای مسلح در این بیانیه آورده است: دفاع مقدس یکی از صحنه‌های سترگ و ازجمله رخدادها و رویدادهای غرورانگیز و افتخارآمیزی است که بازبینی و تبیین شکوهمندی، ایثارگری‌ها و حماسه‌های بی‌شمار آن برای آحاد جامعه و بویژه نیروهای مسلح کشور می‌تواند معنادار و الگویی جهت‌بخش باشد.

ستاد کل نیروهای مسلح در این بیانیه خاطرنشان کرده است: هشت سال دفاع جانانه و مقاومت نستوه ملت ایران و کسب پیروزی‌های بی‌شمار در این رخداد دفاعی در برابر دنیای استکبار به مزدوری صدام حسین ملعون، حاصل وحدت، یکدلی، اعتماد به نفس و اراده آهنین جان‌برکفان ارتش حزب‌الله و رزمندگان کفرستیز سپاه اسلام و بسیج مردمی در سایه رهنمودها و رهبری‌های داهیانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) است که به الگویی بارز برای مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان این ملت تبدیل شده است.

این بیانیه در ادامه تصریح می‌کند: دفاع مقدس، نه‌ تنها الگوی مقاومت ملت ایران است، بلکه با نفوذ به فراسوی مرزها، تبلوری منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای یافته و دستاوردها و برکات اعجاب‌آور خود را در صحنه بیداری اسلامی و انقلاب‌های مردمی ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی و مقاومت مردمی ملت‌ها در یمن، سوریه، لبنان و فلسطین آشکار ساخته است و با ابطال افسانه شکست‌ناپذیری نظام سلطه و به چالش کشیدن ترفندها و طرح‌های خائنانه برخی دولت‌های سرسپرده و مرتجع منطقه در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ و مقاومت جهانی است.

ستاد کل نیروهای مسلح افزوده است: در شرایطی که استکبار جهانی با تمام نیرو و دسیسه‌ها و توطئه‌های مذبوحانه، جنگ اقتصادی و رسانه‌ای وسیع و گسترده‌ای را علیه کشورمان به راه انداخته است، ملت قدرشناس و با بصیرت ایران اسلامی با تأسی به روزهای سخت دفاع مقدس که با تمام وجود فرزندان خود را در جبهه‌های حق علیه باطل یاری می‌رساندند، می‌توانند در کمک به مسئولان نظام، نقشه‌های شوم آمریکای جنایتکار را به یأس و شکست تبدیل سازند.

ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از این بیانیه اضافه می‌کند: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در حالی که تاریخ پر فراز و نشیب این سرزمین مقدس شاهد 40 سال شکوفایی و عزت و اقتدار ایران اسلامی است، به ملت شریف اطمینان می‌دهیم با جهاد خستگی‌ناپذیر، خلاقانه و نوآورانه فرزندان ملت در نیروهای مسلح در عرصه‌های گوناگون و مورد نیاز کشور، سیلی محکم دیگری به دشمن خواهیم زد و در دست‌یابی به موقعیت ممتاز بین‌المللی موفق خواهیم شد. نیروهای مسلح با بهره‌گیری از تجارب ارزشمند و موفقیت‌های حیرت‌آور هشت ساله دفاع مقدس و با اتکا به رهنمودهای حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) پیش رفته و با روحیه و تفکر جهادی و انقلابی، روز به روز قدرت و اقتدار دفاعی و نیل به فناوری‌های مدرن راهبردی را هم‌چون گذشته افزایش خواهند داد.

ستاد کل نیروهای مسلح در پایان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان والامقام هشت سال دفاع مقدس، زنده نگه‌داشتن آرمان مقدس شهیدان و بزرگداشت فداکاری‌ها و ازخودگذشتگی‌های ایثارگران صبور و سربلند و تجلیل از مقام شامخ خانواده‌های این عزیزان را رسالتی مقدس و وظیفه‌ای ارزشمند می‌داند که اهتمام به آن برکات بی‌شماری برای انقلاب و کشور دارد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟