_  

گروه خبری اقتصادی

نشست تعیین مزد سال 97 کارگران در وزارت کار آغاز شد


نشست تعیین مزد سال 97 کارگران در وزارت کار با حضور علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی آغاز شد.
نشست تعیین مزد سال 97 کارگران در وزارت کار آغاز شد

به گزارش قدس آنلاین، نشست تعیین مزد کارگران برای سال ۹۷ در وزارت کار با حضور علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی آغاز شد.

اعضای شورای عالی‌کار باید در این نشست با مبنا قراردادن سبد معیشت کارگری که ۲میلیون و ۶۷۰ هزار تومان در ماه تعیین شده بود، بسته مزدی سال آینده را برای سال ۹۷ تعیین تکلیف کنند.

۲۵ اسفندماه سال ۹۵ بود که مزد ماهانه کارگران برای سال ۹۶، رقم ۹۲۹۹۳۱ تومان تعیین شد که شکاف زیادی با حداقل‌های زندگی کارگری داشت؛ البته کارفرمایان نیز با تعمیق لایه‌های رکود در اقتصاد توان افزایش بیش‌از حد دستمزد را نداشتند.

اما امسال کارفرمایان وعده دادند که امسال وضعیت کارگران نسبت به سال‌های گذشته بهتر باشد، اما همچنان از افزایش تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی و نبود سرمایه در گردش گلایه‌مندند.

بنابراین، وزیر کار با دریافت رأی اعتماد مجدد از نمایندگان ملت به نشست شورای‌عالی کار آمد تا میزان افزایش مزد سال ۹۷ بیش از ۱۳ میلیون کارگر ایرانی را به همراه شرکای اجتماعی خود تعیین کند.

احتکار خودرو غیرقابل تصور است


‌معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: احتکار خودرویی که برخی‌ها صحبت آن را به میان آوردند غیرقابل تصور است چرا که محصول تولید شده نمی‌تواند در انبار و یا سوله‌ای نگهداری شود.
احتکار خودرو غیرقابل تصور است

به گزارش قدس آنلاین،محسن صالحی‌نیا در حاشیه سفر به اردبیل در گفت‌وگو با ایسنا در مورد صحبت برخی از نمایندگان در باب احتکار خودروسازان اظهار کرد: بنده نمی‌دانم این مسایل را چه کسی مطرح می‌کند اما بعید به نظر می‌رسد که احتکاری را در تولید خودرو و یا عرضه آن شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: خودروسازان ما به همان میزانی که تولید می‌کنند فروش نیز دارند و جایی برای نگهداری و یا احتکار انبوه خودرو در کارخانه‌ها وجود ندارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه فروش خودرو هم از طرف ایران خودرو و هم سایپا متوقف نیست، تصریح کرد: هر دو شرکت خودروسازی کشورمان سایت‌های خود را باز کردند و خریداران می‌توانند نسبت به خریداری خودروهای پرفروش اقدام کنند.

صالحی‌نیا در مورد افزایش قیمت خودرو نیز گفت: خودرویی که قیمت آن ۴۵ میلیون تومان بوده در یک ماه اخیر ۹.۶ درصد افزایش قیمت داشته است که یک امر طبیعی است.

وی در مورد واردات خودرو نیز بیان کرد: نمایندگی‌های رسمی براساس مجوزهایی که دارند می‌توانند واردات انجام دهند مشروط بر آنکه ارزشان تامین شود.

‌معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: هر چند در تامین ارز این واردکنندگان با مشکلاتی روبرو هستند اما با رایزنی که با بانک مرکزی داشتیم قول‌هایی دادند که هر چه سریعتر ارز مورد نیاز این بخش را به قیمت مصوب تامین کنند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

ترامپهای داخلی، کمر به نابودی صنعت خودرو بسته اند/ خودرو از 95 تاکنون گران نشده/تحریم گران فروشان، خیال است


نجفی منش گفت: از سال 95 تاکنون خودرو گران نشده بود امروز هم این انتظار وجود دارد که قیمت خودرو فقط حدود 5 تا 6 درصد افزایش یابد حال آن که در این دو سال مواد اولیه 72 درصد، دستمزد 56 درصد و هزینه های سر بار 21 درصد رشد کرده است.
ترامپهای داخلی، کمر به نابودی صنعت خودرو بسته اند/ خودرو از 95 تاکنون گران نشده/تحریم گران فروشان، خیال است

محمد رضا نجفی منش عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان خودرو در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی قدس آنلاین گفت: از سال ۹۵ تاکنون خودرو گران نشده بود امروز هم این انتظار وجود دارد که قیمت خودرو فقط حدود ۵ تا ۶ درصد افزایش یابد حال آن که در این دو سال مواد اولیه ۷۲ درصد، دستمزد ۵۶ درصد و هزینه های سر بار ۲۱ درصد  رشد کرده است.

وی افزود: مجلس عزم کرده قیمتها را به سال گذشته برگرداند. اگر اقتصاددانی پیدا شود که این مساله را توجیه کند، باید برای دریافت جایزه نوبل اقتصاد معرفی شود.

نجفی منش در پاسخ به برخی انتقادات مردمی مبنی بر گران فروشی خودروسازان و تحریم کالاهای گران اظهار داشت:  این جو منفی شکل گرفته در جامعه، خیالی بیش نیست چرا که اگر واقعیت داشت و اثر بخش بود مردم برای خرید هجوم نمی آوردند و سایت خودروسازان، هنگ نمی کرد.

نجفی منش با بیان اینکه، "ترامپهای داخلی"، وضعیت بد صنعت خودرو را تشدید می کنند، افزود: اینها سرشان را زیر برف کرده اند. این چه رفتاری است که با صنعت داخلی در پیش گرفته اند؟ ترامپ، اولین فشارها را به صنعت خودرو و به طور مشخص قطعه و مواد اولیه وارد کرده پس ترامپهای داخلی دیگر بیش از این دخالت نکنند چون اینها با رفتارها و اظهارات غیرکارشناسی، وضعیت را وخیم تر می کنند که این اصلا به نفع مردم نیست.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان خودرو ادامه داد: ترامپهای داخلی، کمر به نابودی صنعت خودروسازی بسته و واردات قطعه را در گروه ۳ دریافت ارز گنجانده اند. این یعنی بانک مرکزی اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی، اضافه آورد به ما می دهد در همین حال خودروساز اجازه افرایش قیمت متناسب با رشد هزینه ها ندارد لذا تعبیر من این است که اینها در نابودی خودروسازی نسبت به ترامپ هم پیش دستی کرده اند.

انتهای پیام/

پاریس: بیشتر شرکت‌های فرانسوی نمی‌توانند در ایران بمانند


وزیر دارایی فرانسه اعلام کرد که از بیم تحریم‌های ثانویه آمریکا، بیشتر شرکت‌های فرانسوی که با ایران همکاری می‌کنند، نمی‌توانند در ایران بمانند.
پاریس: بیشتر شرکت‌های فرانسوی نمی‌توانند در ایران بمانند

به گزارش قدس آنلاین،«برونو لومیر» وزیر دارایی فرانسه امروز (سه‌شنبه) با اشاره به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) اعلام کرد که بیشتر شرکت‌های فرانسوی نمی‌توانند در ایران بمانند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، این مقام فرانسوی اعلام کرد که این فعالیت‌های اقتصادی نمی‌توانند تداوم داشته باشند چرا که باید برای محصولاتی که به ایران منتقل می‌شوند و یا در این کشور ساخته می‌شوند، پرداخت صورت گیرد و موسسات مالی مستقل به این منظور وجود ندارند.

از روز هشتم ماه می (۱۸ اردیبهشت) یعنی زمانی که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که از توافق هسته‌ای با ایران خارج می‌شود، اتحادیه اروپا در تلاش‌ است تا نگذارد پیامدهای این تحریم‌ها گریبانگیر شرکت‌های اروپایی شود که با ایران همکاری دارند.

۲۸ عضو اتحادیه اروپا هم‌اکنون تدابیری تحت عنوان قوانین مسدودساز، برای مقابله با این اقدام آمریکا در پیش گرفته‌اند تا بتوانند به همکاری اقتصادی با ایران ادامه دهند. با این وجود، اغلب کارشناسان اقتصادی این ساز و کار را بیشتر نمادین دانسته و معتقدند که از آنجا که تحریم‌های ثانویه موجب می‌شود شرکت‌ها بین بازار ایران و آمریکا یکی را انتخاب کنند، نهایتا این ساز و کار نمی‌تواند آن‌ها را به ادامه حضور در ایران ترغیب کند.

منبع: فارس

انتهای‌پیام/

خط تولید دیزل ملی افتتاح شد


خط تولید دیزل ملی 1300 اسب بخار با حضور وزرای دفاع، صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی و معاون علمی رئیس جمهور افتتاح شد.
خط تولید دیزل ملی افتتاح شد

به گزارش قدس آنلاین،در حاشیه مراسم افتتاح ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته طی مراسمی خط تولید موتور دیزل ملی  ۱۳۰۰ اسب بخار در دو نوع گازوئیلی و دوگانه سوز افتتاح شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با تبریک و تقدیر از تلاش متخصصان شرکت دیزل سنگین ایران برای تولید این دستاورد مهم ملی اظهار داشت: خداوند متعال را بابت خوداتکایی کشورمان در تولید این موتور ملی شاکریم و امیدواریم فرزندان برومند این مرز و بوم روز به روز به دستاوردهای نوین علمی و صنعتی دست یابند.

امیر سرتیپ امیر حاتمی با بیان اینکه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به عنوان حوزه دفاع عمیقا با موضوع خوداتکایی و خودکفایی آشناست، افزود:  رونمایی از خط تولید موتور ملی یکی از شیرین‌ترین لحظات برای من و قطعا ملت بزرگ ایران اسلامی است چرا که موتور دیزل از جمله تکنولوژی و صنعتی است که دشمنان با تحریم جمهوری اسلامی ایران تلاش داشتند اجازه ندهند به آن دست یابیم.

وی در تکمیل سخنان خود تصریح کرد: اما به لطف خداوند متعال و به همت کارشناسان و دانشمندان و صنعتگران و کارگران و همه کسانی که برای این موضوع زحمت کشیدند امروز شاهد رونمایی و افتتاح خط تولید موتور دیزل ملی هستیم و یقیناً این کار موجب یک جهش در صنعت ملی کشور خواهد بود.

وزیر دفاع با اشاره به کاربردهای این موتور ملی خاطرنشان کرد: موتور دیزل ملی کاربردهای گسترده‌ای در مصارف ریلی، جاده‌ای، دریایی و نفت و نیرو و دفاع دارد و وزارت دفاع نیز به عنوان یکی از بهره برداران در حوزه دفاع با این کار به ویژه در حوزه دریایی و زرهی یک گام بلند در خودکفایی برخواهد داشت و از کسانی که در این حوزه زحمت کشیدند، تشکر می‌کنم.

وزیر راه و شهرسازی نیز با بیان اینکه نخستین محصولات موتور دیزل را وزارت راه و شهرسازی خریداری کرد، گفت: امیدواریم این کار آغازی برای توسعه بیشتر در حوزه صنعتی باشد و به طور قطع از این اقدام حمایت جدی خواهیم کرد.

عباس آخوندی اظهار داشت: امیدواریم این کار بتواند در رقابت با همتاهای بین المللی باشد و نظر بخش خصوصی و فعالان تجاری را در حوزه حمل و نقل جلب کند تا بخش خصوصی در آینده با اطمینان خریدار این محصولات باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با تقدیر از تلاش متخصصان کشورمان برای ساخت این موتور ملی گفت: توان و نیروی محرکه یکی از مولفه های توسعه صنعتی در هر کشوری محسوب می شود و امیدواریم با رونمایی از خط تولید این موتور ملی گام های ارزشمندی در توسعه صنعتی برداریم.

محمد شریعتمداری با بیان اینکه این موتور در حوزه های مختلف کاربرد دارد، افزود: وزارت راه و شهرسازی به عنوان نخستین بهره بردار بیش از ۱۰ دستگاه از این موتور ملی را خریداری کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز با بیان اینکه این روز برای جامعه علمی و فناوری کشور روز مبارکی است، گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مدتهاست که در جریان این پروژه قرار دارد و خوشحالیم که می‌بینیم امروز این ایده به نتیجه رسیده و در مرحله تجاری سازی قرار دارد.

سورنا ستاری با تقدیر از همه کسانی که در این سال‌ها تلاش کردند به فناوری تولید دیزل ملی دست یابیم، افزود: قطعا جامعه علم و فناوری کشور از این اتفاقی که رخ داد خوشحال هستند و امیدواریم این خانواده موتور که با یک موتور یک مگاواتی شروع شده و نسل جدیدی برای سیستم تولید قدرت در کشور است، در ادامه از موتور یک مگاواتی به ۶-۵ مگاواتی توسعه پیدا کند و در آینده بقیه نسل‌های این موتور نیز به نتیجه (خط تولید) برسد.

منبع: فارس
انتهای پیام/

مردم امسال کمتر موز خوردند


آمار گمرک حاکی از آن است که در دوماهه نخست سال جاری واردات موز نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.
مردم امسال کمتر موز خوردند

به گزارش قدس آنلاین،بر اساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران از تجارت خارجی دو ماهه، در این مدت ۸۲ هزار و ۲۰۸ تن موز سبز به صورت تازه یا خشک کرده به ایران وارد شده است که ارزش آن به ۸۵ میلیون و ۹۱۱ هزار دلار می‌رسد.

واردات موز در دو ماهه نخست امسال ۱.۶۶ درصد از وزن کل واردات انجام شده و ۱.۲۶ درصد از ارزش کل واردات انجام شده به ایران را شامل می‌شود.

این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۱۲۸ هزار و ۲۹۰ تن موز به ارزش ۹۸ میلیون و ۷۵۲ هزار دلار به ایران وارد شده بود که در آن زمان ۲.۴۹ درصد از وزن واردات انجام شده و ۱.۴۶ درصد از کل واردات ایران مربوط به این محصول بود.

مقایسه آمار واردات موز سبز به صورت تازه یا خشک کرده در دو ماهه نخست سال جاری با مدت مشابه سال گذشته حاکی از کاهش ۳۲ درصدی واردات از لحاظ وزنی و کاهش ۱۳ درصدی از لحاظ ارزش واردات این محصول است.

با توجه به اینکه وزن واردات موز در دو ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته ۳۲ درصد کاهش یافته است و تولید موز در ایران رقمی نیست که بتواند بخش قابل توجهی از نیاز کشور را تامین کند، می‌توان گفت که نیاز به واردات موز کاهش پیدا کرده یا به عبارت دیگر می‌توان گفت که در سال جاری موز کمتری به ایران وارد شده و مردم کمتر موز می‌خورند.

بر اساس این آمار، قیمت هر کیلو موز وارداتی در این مدت حدود یک دلار بوده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن