تبلیغات در تلکسیران

آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال در قزوین به 33 نفر رسید


قزوین_ مدیر مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در چهارشنبه آخر سال به 33 نفر رسید.
آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال در قزوین به 33 نفر رسید

محمدحسن ارداقیان در گفت وگو با خبرنگار قدس آنلاین به آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال تا این لحظه پرداخت و اظهار داشت: آمار مصدومان استفاده از مواد محترقه به 24 نفر رسید.

وی افزود: آمار مصدومان مواد محترقه از اول اسفندماه سالجاری تا ساعت 20 روز سه شنبه 22 اسفند به 24 نفر رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین عنوان کرد: در این حوادث، 4 نفر از ناحیه چشم، 2 نفر از ناحیه صورت 12 نفر از ناحیه دست و 6 نفر از سایر نواحی بدن دچار آسیب دیدگی شدند.

ارداقیان یادآور شد: از 24 مصدوم این حوادث، 5 نفر مربوط به شهرستان البرز، 2 مصدوم مربوط به شهرستان تاکستان، 1 نفر مربوط به شهرستان بویین زهرا و 16 نفر هم مربوط به شهرستان قزوین است.

مدیر مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین هم در خصوص آخرین آمار مصدومان عنوان کرد: آمار مصدومان حوادث چهارشنبه آخرسالجاری تا ساعت 21 برابر 33 نفر است که از این آمار، یک نفر زن و 32 نفر مرد است.

علی فخار سلیمانی گفت: تا این لحظه فوتی نداشته ایم و عضو آسیب دیده شامل 6 نفر  از ناحیه چشم، 4 نفر از ناحیه صورت، 17 نفر از ناحیه دست و 6 نفر هم از سایر نواحی است.

بازخوانی شعارهای انقلاب ضروری است / امیدآفرینی نسبت به پیشرفت‌های عظیم کشور صورت گیرد


قزوین_ امام جمعه قزوین با بیان اینکه بازخوانی شعارهای انقلاب ضروری است، گفت: امیدآفرینی نسبت به پیشرفت‌های عظیم کشور صورت بگیرد.
بازخوانی شعارهای انقلاب ضروری است / امیدآفرینی نسبت به پیشرفت‌های عظیم کشور صورت گیرد

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه شورای سیاستگذاری و راهبردی گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان قزوین به تشریح شعارهای بنیادین انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار کرد: باید شعارهای برجسته و بنیادین انقلاب اسلامی را بازخوانی و مرور کنیم و ببینیم امروز چه جایگاهی نسبت به شعارهای انقلاب اسلامی داریم.

وی ایمان، وحدت و رهبری را خواسته مردم و شعار برجسته انقلاب عنوان کرد و افزود: وقتی ایمان، وحدت و التزام به رهبری مورد توجه مردم قرار گرفت، امدادهای غیبی به مدد ملت آمد و در برهه‌های مختلف نظیر جنگ تحمیلی و کودتاها ملت را یاری کرد.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه عدالت خواهی شعار دیگر انقلاب است، ابراز کرد: عدالت خواهی شعاری است که بسیار جدی و برجسته بود و اگر عدالت خواهی مورد توجه قرار نداشته باشد، شاهد مشکلات عدیده در کشور خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه استکبارستیزی جان مایه انقلاب است، تأکید کرد: شعار استکبارستیزی ملت که در «مرگ بر آمریکا» تجلی پیدا می‌کند، کنار گذاشتنی نیست و اینکه می‌گوییم «آمریکا را زیر پا له می کنیم» تا پای جان برای تحقق این هدف ایستاده‌ایم.

وی صدور انقلاب اسلامی را موضوع مطرح شده از سوی امام خمینی (ره) و شعار اساسی انقلاب دانست و اضافه کرد: اوایل انقلاب برخی بر خلاف نظر امام راحل می‌گفتند انقلاب ما فقط متعلق به کشور خودمان است اما امام (ره) در مقابل چنین سخنی فرمودند که ما «انقلاب را به همه جهان صادر خواهیم کرد» و با این کلام محکم به مستضعفان عالم روحیه بخشیدند.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: اسلامی بودن انقلاب در اولین انتخابات پس از پیروزی انقلاب اسلامی مورد تأیید مردم قرار گرفت و امام خمینی (ره) نیز فرمودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد؛ اسلامی بودن از ارکان شعائر انقلاب است.

امام جمعه قزوین حمایت از کوخ نشینان را از آرمان‌های مهم انقلاب دانست و ابراز کرد: نباید مسیر کشور به سمتی برود که کاخ نشینی ارزش به حساب آید و کوخ نشینان هیچ آینده‌ای را برای خود متصور نباشند.

وی افزود: نباید مسئولان به سمت کاخ نشینی حرکت کنند چرا که اینکار برخلاف آرمان‌های انقلاب، امام (ره) و شهداست. مسئول کاخ نشین نمی‌تواند درد ملت را درک کند و در نهایت در مسیر تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه انقلاب نباید به دست نامحرمان بیافتد، اظهار کرد: نامحرمان کسانی هستند که با حیله، نیرنگ، تخلف و چاپلوسی تلاش می‌کنند خود را به جایگاهی برسانند و باید دست انقلاب به صورت چنین نامحرمانی سیلی بزند.

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: شعار «اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود» از شعارهای اساسی و محکمات انقلاب است و هیچگاه تغییر پیدا نخواهد کرد.

وی در پایان امیدآفرینی در جامعه را ضروری دانست و تأکید کرد: بحمدالله در چهل سال گذشته کارهای بسیار زیادی انجام شده است و کشور در بسیاری از حوزه‌ها متحول شده و جایگاه بالایی دارد و همه می‌باید در راستای امیدآفرینی حرکت کنیم.

جشنواره عفاف و حجاب در قزوین برگزار می شود


قزوین_ مسوول بسیج رسانه استان قزوین از برگزاری جشنواره عفاف و حجاب و تقدیر از بانوان فعال در رسانه های جمعی این استان خبر داد.
جشنواره عفاف و حجاب در قزوین برگزار می شود

محمد کشاورز در گفت وگو با خبرنگار قدس آنلاین با اشاره به مهمترین رویکرد این جشنواره اظهار داشتجشنواره با رویکرد گرامی داشت قیام مسجد گوهرشاد و یادآوری کشتار بی رحمانه 2 هزار نفر از مردم بی گناه توسط مأموران رضاخان پهلوی و مبارزه مردم آن زمان برای حفظ حجاب برگزار می شود و خواهران فعال و علاقمند در حوزه رسانه استان قزوین می توانند در جشنواره شرکت کنند.

وی مهلت ارسال آثار به جشنواره را تا 25 تیرماه سال جاری عنوان کرد و افزود: برای نفرات برتر جشنواره جوایزی درنظرگرفته شده است.

مسوول سازمان بسیج رسانه استان قزوین به موضوعات جشنواره اشاره کرد و یادآور شد: ارتباط پوشش با سلامت جامعه، خانواده،فرزندان و آرامش فرد، اثرات بدپوششی بر سلامت روانی شهروندان و فلسفه حقیقی پوشش و حجاب، نقش حجاب و عفاف در کاهش آسیبهای اجتماعی، آسیب شناسی حجاب زنان در عصر حاضر، حجاب و عفاف از منظر قرآن،روایات وادیان مختلف، حجاب از منظر روان شناسی، کنترل نگاه مردان در جامعه و تأثیر آن بر انتخاب پوشش زنان از جمله موضوعات جشنواره است.

به گفته کشاورز، آثار ارائه شده به این جشنواره در قالب گزارش، مستند، مقاله و عکس صرفا باید در تیرماه سال جاری در یکی از نشریات، مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان قزوین منتشر شده باشد.

وی اضافه کرد: در طول سال برنامه های فرهنگی مختلفی از سوی سازمان بسیج رسانه استان قزوین دنبال می شود و امیدواریم جشنواره رسانه ای ابوذر را در آذرماه سال جاری همچون سالهای گذشته برگزار کنیم.

مسوول سازمان بسیج رسانه استان قزوین اضافه کرد: برگزاری نشست بصیرتی و صمیمی جمعی از اعضای بسیج رسانه با دکترمحمد حسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و برگزاری نشست اخلاق رسانه ای با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین از جمله برنامه های فرهنگی این جشنواره است.

10 هزار گروه جهادی در کشور مشغول فعالیت می شوند


قزوین_ رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: با توجه به نتایج مثبت و سازنده گروههای جهادی تا پایان سال 10 هزار گروه جهادی دیگر در کشور مشغول فعالیت می شوند.
10 هزار گروه جهادی در کشور مشغول فعالیت می شوند

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج سازندگی استان قزوین، سردار غیب پرور در مراسم افتتاح 11 واحد مسکونی مددجویان بهزیستی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه توسط بسیج سازندگی استان قزوین، با بیان اینکه این پروژه حاصل همکاری و کارمجاهدانه همه دستگاهها از جمله بسیج سازندگی، بهزیستی و بنیاد مسکن است، گفت: در یک بازه زمانی پنج ماهه خوشبختانه کارهای جهادی بزرگی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود هفت ماه از زلزله کرمانشاه میگذرد که در دو ماه اول عمدتا کارهای امدادرسانی و اورژانسی صورت گرفت، افزود: زلزله در کنار تمام غمها و مصیبتها درس بزرگی برای همه ما داشت؛ اینکه متوجه شدیم اگر کنار هم باشیم و همت کنیم کارهای بزرگی میتوانیم انجام دهیم و نقطه آغازین این همکاری حضور مقام معظم رهبری و صحبتهای ایشان بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه هم اکنون نیز که مردم با مشکلات بسیاری همراه هستند با همین همبستگی و خودباوری میتوانیم کارهای بزرگی انجام دهیم و بر مشکلات کشور فائق بیاییم، عنوان کرد: با توجه به نتایج مثبت و سازنده گروههای جهادی تا پایان سال 10 هزار گروه جهادی دیگر در کشور مشغول فعالیت می شوند.

غیب پرور خاطرنشان کرد: فعالیت این گروهها فقط در بحث بلایایی طبیعی نیست و فعالیت آنها حول محور خدمت رسانی و رفع محرومیت در سراسر کشور خواهد بود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان ادعا تصدی گری نداشتهایم و نقش ما تنها تسهیل گری و کمک است، یادآور شد: بسیج و سپاه با تمام توان در خدمت مردم و دولت و هرکس که قصد خدمت به مردم را داشته باشد، خواهد بود.

* افتتاح 11 واحد مسکونی مددجویان زلزله‌زده بهزیستی کرمانشاه توسط سپاه قزوین

11 واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه که توسط سازمان بسیج سازندگی قزوین ساخته شده بود صبح امروز با حضور فرمانده سازمان بسیج مستضعفین افتتاح شد.

حمیدرضا اله بداشتی رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین در حاشیه این مراسم اظهار کرد: طبق تفاهم نامه ای که با بهزیستی منعقد شده، سازمان بسیج سازندگی بازسازی تعدادی از واحدهای مسکونی مددجویان بهزیستی که در زلزله سال گذشته تخریب شده را بر عهده گرفته که سهم بسیج سازندگی قزوین 11واحد بود که امروز افتتاح شد.

وی گفت: برای ساخت این واحدها که 85 متر مساحت دارند، 30 میلیون تومان تسهیلات دولتی، پنج میلیون تومان کمک بلاعوض دولتی و 10 میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی سازمان بهزیستی تخصیص یافته که با این منابع کار ساخت واحدها تا مرحله سفت کاری انجام و سازمان بسیج سازندگی نیز با کمک خیرین و اصناف استان برای تکمیل هر واحد 17 تا 20 میلیون تومان هزینه کرده است.

اله بداشتی یادآور شد: هم افزایی خوبی بین دستگاههایی همچون بنیاد مسکن، بهزیستی و بسیج سازندگی برای ساخت این واحدها شکل گرفته است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین، رییس سازمان بهزیستی، استاندار کرمانشاه و جمعی از مسئولین در مراسم افتتاح این واحدها حضور داشتند.

مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در قزوین برگزار می‌شود


قزوین_ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین از برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیرماه در این استان خبر داد.
مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در قزوین برگزار می‌شود

حجت الاسلام علی قابل در گفتوگو با خبرنگار قدس آنلاین اظهار داشت: همزمان با سالروز سوءقصد نافرجام به جان رهبر معظم انقلاب اسلامی، آیتالله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) در حادثه تروریستی ششم تیرماه سال 1360، «آیین شکرگزاری سلامتی معظم له» در قزوین برگزار می شود.

?وی افزود: این مراسم همزمان با سی و هفتمین سالروز ترور نافرجام رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در شامگاه چهارشنبه ششم تیرماه سالجاری بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد امام خمینی (ره) قزوین برگزار می شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: با آرزوی سلامتی و طول عمر با برکت مقام معظم رهبری و به منظور شناخت و اثرات شکرگزاری نعمت‌های الهی، به ویژه نعمت بزرگ ولی فقیه و وجود مقام معظم رهبری، از عموم مردم ولایتمدار وانقلابی استان قزوین دعوت میشود تا در مراسم گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان والامقام فاجعه تروریستی هفتم تیر و ادای احترام به مقام شامخ و رفیع آن راست قامتان جاودانه تاریخ ودیگر شهدای مظلوم ترور (شهید مظلوم آیت الله صدوقی، شهدای حمله شیمیایی عراق به سردشت و شهیدان هواپیمای مسافربری در سال 1367) که در هفته «بازخوانی و افشای حقوق بشر امریکایی» برگزار میشود نیز حضوری پرشور و انقلابی داشته باشند.

قابل اضافه کرد: مردم با حضور در این مراسم، بار دیگر خشم و نفرت و انزجار خود را از اقدامات سبوعانه و تروریستی دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی و منافقین مزدور فریاد زده و در اعلام برائتی مجدد از منافقین و دشمنان انقلاب، با آرمان‌های قدسی امام و شهیدان والامقام تجدید میثاق کنند.

وی با اشاره به مراسم و آئین‌های ویژه هفت? بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در قزوین گفت: نخستین مراسم در هفته جاری در ششم تیرماه سالجاری بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد امام خمینی (ره) قزوین و دومین روز آن هم در روز  پنج شنبه هفتم تیرماه سالجاری ازساعت 17 الی 18:30 دقیقه در حسینیه امامزاده حسین (ع) برگزار میشود.

خسارت‌های وارد شده به محصولات کشاورزی جبران می‌شود


قزوین_ رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: در سال جاری شاهد سرما در کشور و به تبع آن در استان قزوین بودیم که خسارتهایی را به محصولات کشاورزان و باغداران وارد کرده و بخش قابل توجهی از محصولات دچار سرمازدگی شده است، تلاش داریم از کشاورزان حمایت کرده و بخشی از این خسارتها را جبران کنیم.
خسارت‌های وارد شده به محصولات کشاورزی جبران می‌شود

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، داوود محمدی ظهر روز پنج شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل دامپزشکی استان قزوین که در سالن اجتماعات جهادکشاورزی این استان با حضور جمعی از مسوولان کشوری و استانی برگزار شد، اظهار داشت: بهره برداران نقش مهمی را در کشاورزی برعهده دارند و امنیت غذایی کشور مدیون زحمات این فعالان است.

وی افزود: باید حمایت‌های لازم از بهره‌برداران صورت بگیرد چراکه امنیت غذایی وابسته به این افراد است که بدون تلاش آنها تامین مواد غذایی جامعه امکان پذیر نخواهد بود.

رئیس کمیسیون اصل 90 با بیان اینکه گاها مشکلاتی در بین کشاورزان و محصولات باغی آنها مشاهده می شود، بیان کرد: در سال جاری شاهد سرما در کشور و به تبع آن در استان قزوین بودیم که خسارتهایی را به محصولات کشاورزان و باغداران وارد کرده و بخش قابل توجهی از محصولات دچار سرمازدگی شده است و تلاش داریم از کشاورزان حمایت کرده و بخشی از این خسارتها را جبران کنیم.

محمدی عنوان کرد: باید افزایش نهادههای مرغی کنترل و حل شود تا بخشی از مشکلات کشاورزان در این خصوص حل شود و فراموش نکنیم که اگر در مدیریت بخش کشاورزی عملکرد مناسبی داشته باشیم، امنیت غذایی کشور تا اندازهای تأمین میشود.

وی یادآور شد: باغداران و کشاورزان بسیاری حائز اهمیت هستند و اگر حمایتهای جدی از بخش کشاورزی صورت بگیرد، در عرصههای مختلف دچار مشکل نمیشویم.

مدیرکل جدید دامپزشکی استان قزوین نیز در این مراسم گزارشی را از سوابق اجرایی خود ارائه داد.

حمیدزینالی گفت: یکی از برنامه های بنده مدیریت جدید، عملکرد تخخصی و حرکت در مسیر خدمت به مردم است.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیتهای تشکلهای مردمی یکی از سرمایه های دامپزشکی محسوب می شود، عنوان کرد: علاوه بر استفاده از این ظرفیت، می توان از سرمایه انسانی نیز استفاده کرد تا به رشد و پیشرفت رسید.

مدیرکل جدید دامپزشکی استان قزوین خاطرنشان کرد: تلاش شبانه روزی برای تأمین سلامت غذایی مردم با استفاده از توانمندی افراد در واگذاری مسولیتهای جدید از جمله برنامه هایی است که بنده در نظر دارم و امیدوارم بتوانم در این مسیر رضایت و عملکرد مناسبی را داشته باشم.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟