_  

آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال در قزوین به 33 نفر رسید

قزوین_ مدیر مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در چهارشنبه آخر سال به 33 نفر رسید.
آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال در قزوین به 33 نفر رسید

محمدحسن ارداقیان در گفت وگو با خبرنگار قدس آنلاین به آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال تا این لحظه پرداخت و اظهار داشت: آمار مصدومان استفاده از مواد محترقه به ۲۴ نفر رسید.

وی افزود: آمار مصدومان مواد محترقه از اول اسفندماه سالجاری تا ساعت ۲۰ روز سه شنبه ۲۲ اسفند به ۲۴ نفر رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین عنوان کرد: در این حوادث، ۴ نفر از ناحیه چشم، ۲ نفر از ناحیه صورت ۱۲ نفر از ناحیه دست و ۶ نفر از سایر نواحی بدن دچار آسیب دیدگی شدند.

ارداقیان یادآور شد: از ۲۴ مصدوم این حوادث، ۵ نفر مربوط به شهرستان البرز، ۲ مصدوم مربوط به شهرستان تاکستان، ۱ نفر مربوط به شهرستان بویین زهرا و ۱۶ نفر هم مربوط به شهرستان قزوین است.

مدیر مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین هم در خصوص آخرین آمار مصدومان عنوان کرد: آمار مصدومان حوادث چهارشنبه آخرسالجاری تا ساعت ۲۱ برابر ۳۳ نفر است که از این آمار، یک نفر زن و ۳۲ نفر مرد است.

علی فخار سلیمانی گفت: تا این لحظه فوتی نداشته ایم و عضو آسیب دیده شامل ۶ نفر  از ناحیه چشم، ۴ نفر از ناحیه صورت، ۱۷ نفر از ناحیه دست و ۶ نفر هم از سایر نواحی است.

زمینه اشتغال بیش از 400 نفر در قزوین فراهم می شود

قزوین_ رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با افتتاح پروژه های هفته جهاد کشاورزی، زمینه اشتغال برای 480 نفر  فراهم می شود و 647 خانوار روستایی از خدمات زیربنایی استفاده می کنند.
زمینه اشتغال بیش از 400 نفر در قزوین فراهم می شود

فاطمه خمسه در گفت وگو با خبرنگار قدس آنلاین از برنامه های هفته جهاد کشاورزی در استان قزوین خبر داد و اظهار داشت: همزمان با بزرگداشت هفته جهادکشاورزی افتتاح و بهره برداری از پروژه های مختلفی از جمله پروژه های عمرانی و تولیدی کشاورزی پیش بینی شده است.

وی افتتاح و بهره برداری از ۱۰۶ طرح عمرانی– تولیدی کشاورزی را از جمله برنامه های هفته جهاد کشاورزی عنوان کرد و افزود: هفته جهاد کشاورزی از ۲۱ تا ۲۷ خردادماه است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: اجرای پروژه های پیش بینی شده مبلغی بالغ بر ۴۸۲ میلیارد و میلیون ریال ۷۷۵ هزینه شده که این طرح ها شامل ۶۶ طرح در حوزه آب و خاک، ۹ طرح در بخش دام وطیور، ۷ طرح باغبانی، ۱۹ طرح زراعت، ۲ طرح صنایع کشاورزی و ۳ طرح شیلات است.

خمسه ضمن بیان این نکته که بهره برداری از طرح فرصت های مختلفی را فراهم می سازد، بیان کرد: زمینه اشتغال برای ۴۸۰ نفر  فراهم می شود و ۶۴۷ خانوار روستایی از خدمات زیربنایی استفاده می کنند.

وی اضافه کرد: سیاست های مختلفی از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین دنبال می شود و برگزاری کارگاه آموزشی تنظیم کمباین، اندازه گیری ضایعات برداشت کمباین و آشنایی با اجزای مختلف آن بمنظور ارتقای سطح دانش علمی برای ۶۰ نفر از کارشناسان مروج مسئول پهنه و بهره برداران بخش کشاورزی از نمونه این فعالیت ها و برنامه ها است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین یادآور شد: یکی از مهمترین سیاست های این سازمان، حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان است و امیدواریم بتوانیم با برنامه های حمایتی زمینه تشویق آنها را فراهم سازیم تا شاهد تولید محصولات بیشتر در استان باشیم.

کارگران پروژه راهسازی قزوین_ کلاچای در مقابل استانداری تجمع کردند

قزوین_ کارگران پروژه راهسازی قزوین_ کلاچای به دلیل توقف پروژه راهسازی قزوین_ کلاچای در مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.
کارگران پروژه راهسازی قزوین_ کلاچای در مقابل استانداری تجمع کردند

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، همزمان با متوقف شدن پروژه قزوین_ کلاچای، کارگران امروز در مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.

در این تجمع کارگران با در دست داشتن پلاکارت و یادداشت هایی اعتراضات خود را بیان کردند.

«سفره نان کارگر خالی شد،کارگری که دلسوزتر از شما برای محیط زیست می باشد»، «مسوولان باید برای آسایش مردم تلاش کنند نه برای بیکار کردن آنها» و «مریض های ما قبل از رسیدن به بیمارستان در جاده مرگبار رازمیان تلف می شوند» از جمله اعتراضات این کارگران بود که در قالب بنر و پلاکارت عنوان کرده اند.

برای پیگیری این موضوع خبرنگار قدس آنلاین مصاحبه ای را با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین ترتیب داد.

حسن پسندیده ضمن بیان بی اطلاعی از این تجمع کارگری در گفت وگو با خبرنگار قدس آنلاین اظهار داشت: پروژه قزوین_ کلاچای به دلیل تکمیل مطالعات ارزیابی زیست محیطی متوقف شده است و این مطالعات در سازمان محیط زیست ارزیابی می شود.

وی افزود: امروز یک جلسه به صورت کمیته فنی در خصوص این پروژه برگزار می شود که تصمیم گیری نهایی گرفته شده و به ما اعلام خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین یادآور شد: نتیجه نهایی این پروژه نهایتا تا یک هفته آینده به صورت قطعی اعلام می شود.

گفتنی است اجرای پروژه ملی قزوین_کلاچای از چند سال گذشته آغاز شده و طول مسیر این پروژه حدود ۱۴۵ کیلومتر است که ۷۰ کیلومتر از آن در استان قزوین قرار دارد.

 مسیر اصلی این پروژه از مقابل دانشگاه آزاد قزوین آغاز و با عبور از روستاهای  باراجین، میزوج، ورتوان و موشقین به سمت رودخانه شاهرود رفته و پس از عبور از روی آن وارد دره هیر و ویار می شود.

این پروژه در مرز استان گیلان پس از عبور از تونل دو کیلومتری وارد دره منتهی به سه راهی گرمابدشت شده و به موازات رودخانه پلرود از بخش زیادس عبور کرده و پس از طول لات به صورت کنارگذر از غرب رحیم آباد می گذرد و به ورودی کلاچای از سمت غرب ختم می شود.

توجه به آسیب های موادمخدر میزان مصرف آن را کاهش می دهد

قزوین_ مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: تا به امروز  آسیب هایی که در حوزه مواد مخدر بوده توسط ائمه جمعه در تریبون های مقدس نماز جمعه تبیین شده لذا توجه بیشتر موجب کاهش آسیب های منتج از مصرف مواد مخدر خواهد بود.
توجه به آسیب های موادمخدر میزان مصرف آن را کاهش می دهد

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین، اردشیر صفاپور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و برخی از اعضای این ستاد با حضور در دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین دیدار و گفت و گو کردند.

تبیین آسیب های اجتماعی منتج از مصرف مواد مخدر توسط ائمه جمعه که مهمترین و تأثیرگذارترین افراد در جامعه هستند و مردم به ایشان اعتماد دارند از مهم ترین موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد.

در این جلسه صفاپور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر درخواستی را از شورا بابت همکاری مضاعف در جهت کم کردن آسیب ها با برگزاری نمایشگاه های اطلاع رسانی و سخنرانی پیش از خطبه ها توسط مدیران مربوطه در نماز جمعه های استان داشتند که این مهم با موافقت حجت الاسلام فاطمی نسب مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین همراه شد.

همچنین در این جلسه دو طرف نهایتا به این نتیجه رسیدند که در آینده ای نزدیک تفاهم همکاری بین دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین منعقد کنند.
 
حجت الاسلام روح الله فاطمی نسب مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین اظهار داشت: تا به امروز  آسیب هایی که در حوزه مواد مخدر بوده توسط ائمه جمعه در تریبون های مقدس نماز جمعه تبیین شده لذا توجه بیشتر موجب کاهش آسیب های منتج از مصرف مواد مخدر خواهد بود.

وی افزود: خطر اعتیاد در کمین تمام اقشار جامعه وجود دارد که متاسفانه در قالب های شمیایی و خوارکی توسط دشمن طراحی شده که نیازمند آگاهی بخشی به آحاد جامعه است.

قتل مهندس 50 ساله با اسلحه شکاری در آبیک

قزوین_ فرمانده انتظامی آبیک از وقوع یک فقره قتل مهندس 50 ساله یک واحد مرغداری و دستگیری قاتل در این شهرستان خبر داد.
قتل مهندس 50 ساله با اسلحه شکاری در آبیک

به گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس استان قزوین، سرهنگ مجید حسنوند در تشریح این خبر اظهار داشت: مأموران پلیس آگاهی پس از کسب خبر از مرکز فوریت های پلیسی مبنی بر تیراندازی یک کارگر در یک واحد مرغداری بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

? وی ادامه داد: با حضور مأموران در محل حادثه مشخص شد کارگر مرغداری پس از شلیگ گلوله با تفنگ شکاری به سمت مهندس ۵۰ ساله واحد مرغداری متواری شده و بلافاصله فرد مضروب که از ناحیه شکم مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود جهت مداوا به مرکز درمانی اعزام شد. 

 فرمانده انتظامی شهرستان آبیک افزود: مأموران ضارب را بعد از شناسایی در یک اقدام غافلگیرانه در خانه های سازمانی واحد مرغداری که قصد فرار داشت دستگیر و اسلحه را که در منزل اقوام پنهان کرده بود کشف کردند. 

 سرهنگ حسنوند اضافه کرد: متهم در بازجویی فنی کارآگاهان پلیس آگاهی به تیراندازی به سمت مهندس ۵۰ ساله اعتراف و انگیزه خود را عصبانیت به خاطر توهین و فحاشی مهندس شرکت به پدرش در بین کارگران واحد مرغداری اعلام کرد.

 وی با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد، یادآور شد: مضروب به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان فوت کرد.

27 مصدوم، حاصل یک روز پر حادثه در قزوین

قزوین_ رییس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین از وقوع 5 فقره تصادف در یک روز پرحادثه و برجای ماندن 27 مصدوم در این استان خبر داد.
27 مصدوم، حاصل یک روز پر حادثه در قزوین

 پیمان نامدار در گفت وگو با خبرنگار قدس آنلاین اظهار داشت: در ساعت ۳:۳۱ بامداد امروز گزارشی مبنی بر وقوع یک فقره تصادف در اتوبان زنجان? لاین شمالی? یک کیلومتر مانده به عوارضی به مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین اعلام شد که با وقوع این حادثه، دو دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد تا خدمات امدادی لازم صورت بگیرد.

وی افزود: این تصادف پنج مصدوم به همراه داشت که تمام آنها به مرکز آموزشی درمانی شهید رجایی منتقل شدند.

رییس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین بیان کرد: حادثه دیگری هم (تصادف پراید با پژو) در ساعت ۲۳:۴۶ روز گذشته در جاده قدیم تاکستان روی پل دولت آباد اتفاق افتاد که دو دستگاه آمبولانس برای انتقال ۶ مصدوم حادثه به مرکز شهید رجایی اعزام شد. 

نامدار اضافه کرد: همچنین در ساعت ۱۶:۳۷ روز گذشته، یک دستگاه سمند با یک دستگاه تیبا در اتوبان زنجان? لاین به سمت قزوین? ۱۰ کیلومتر مانده به عوارضی ۳ برخورد کرد که در این تصادف پنج نفر مصدوم و توسط نیروهای اورژانس به مرکز آموزشی درمانی منتقل شدند.

وی خاطرنشان کرد: در حادثه دیگر و واژگونی یک دستگاه پرایدی که در ساعت ۱۳:۲۳ روز گذشته در جاده بویین زهرا ۲۰ کیلومتری اتفاق افتاد، ۶ نفر مصدوم و برای درمان به مرکز آموزشی درمانی شهید رجایی قزوین منتقل شدند.

رییس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین اضافه کرد: در ساعت ۱۳:۲۱ روز جمعه مصادف با ۱۸ خردادماه سالجاری، یک دستگاه تیبا در اتوبان رشت? لاین به سمت قزوین? یک کیلومتر مانده به عوارضی ۴ واژگون شد و ۵ مصدوم را بر جای گذاشت.

نامدار گفت: تمام مصدومان به مرکز آموزشی درمانی شهید رجایی منتقل شدند.


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن