تبلیغات در تلکسیران

فولاد خوزستان صاحب معدن سنگ آهن شد


اهواز- شرکت فولاد خوزستان کارخانه دو و نیم میلیون تنی کنسانتره توسعه ملی سنگان را در مزایده خریداری کرد و با این معامله مهم، صاحب معدن سنگ آهن شد و گام مهمی در رویکرد تحول در تکمیل زنجیره ارزش فولاد برداشت.
فولاد خوزستان صاحب معدن سنگ آهن شد

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان، محمد کشانی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان این مطلب را به عنوان مژده عیدی کارکنان و سهامداران در همایش تبیین اهداف و برنامه های عملیاتی سال 97 فولاد خوزستان در اهواز اعلام کرد.

کشانی گفت: رویکرد صادراتی فولاد خوزستان را که در سالهای 95 و 96 عنوان صادرکننده برتر کشور در بخش تولیدات غیرنفتی را برای این شرکت به ارمغان آورده، در حقیقت استراتژی درستی بود که در عمل، نجات دهنده تولید داخلی بوده و بمنظور حفظ روند رو به رشد آمارهای تولید و کسب درآمدهای ضروری در شرایط بحران بازارهای داخلی اتخاذ شده است. 

کشانی افزود: فولاد خوزستان، بزرگترین عرضه کننده شمش فولادی کشور با قدمت چهل ساله است که هیچ دسترسی به معدن و یا کارخانه تولید کنسانتره ندارد. وی با پیش بینی اینکه تهدید بالقوه تامین مواد اولیه و کنسانتره در دو سال آینده با توسعه ظرفیتهای تولید محصولات میانی در کشور افزود: هیات مدیره شرکت بر حمایت از تولیدات داخلی تاکید دارد و برای فولاد خوزستان افزایش تولید به موازات نوسازی خطوط تا مرز 5 میلیون و 200 هزارتن در زیر سقف موجود از برنامه های مصوب شرکت است که به یاری خداوند و تلاش کارکنان دنبال می شود.

وی گفت:  فولاد خوزستان سعی دارد سهم 25 درصدی خود را در تمامی سطوح تولید محصول و بازار داخلی فارغ از فولاد سازی طرح شادگان و پروژه های خارج از سقف، به هر نحو ممکن ایفا نماید.

گزارش خبرنگار ما حاکیست، مدیرعامل فولاد خوزستان خطاب به مدیران و کارشناسان حاضر در همایش یاد شده تصریح کرد: برنامه های شرکت رسیدن به صنایع بالادستی و پایین دستی حتما باید با توسعه خارج از سقف همراه باشد که از جمله موارد آن برنامه جدی ما برای خرید فولاد اکسین است.

محمد کشانی ضمن برشمردن موفقیتهای درخشان فولاد خوزستان در سال 96 از جمله کسب عنوان صادرکننده برتر و سازمان سرآمد کشور با دریافت تندیس سیمین تعالی سازمانی و نیز تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف کننده برای ششمین سال متوالی، همه این موفقیتها را مرهون تلاش و همدلی موجود میان مدیران و کارکنان بخش های بهره برداری، پشتیبانی، فروش و تامین دانست و از همه دست اندرکاران، معاونین و مدیران تقدیر و تشکر نمود. 

در همایش تبیین اهداف و برنامه های عملیاتی سال 97 شرکت فولاد خوزستان همچنین اعلام شد که این شرکت در سال 96 بالغ بر سه میلیون 760 هزارتن شمش فولاد تولید کرده است که بیش از 73 درصد آن به میزان دو میلیون و 700 هزارتن با رشد 90 درصدی در ارزش و 40  درصدی در تناژ نسبت به سال 95 به بازارهای جهانی در 17 کشور صادر شده است. 

 کشانی همچنین اعلام نمود تولید 3 میلیون و 800 هزارتن شمش فولاد به عنوان هدف تولید فولاد خوزستان در سال 97 خواهد بود که با شعار مدیریت بهای تمام شده، تولید ایمن و سبز با رویکرد تحول در تکمیل زنجیره ارزش دنبال می شود.

آب؛ آبادانی!  بحران خشکسالی مدیریتی


اهواز_ خوزستان با همه تنوع قومی، تاریخی، فکری و فرهنگی که دارد، از این سوی استان تا سوی دیگر استان شاهد تنوع مدیریتی نیز هست.
آب؛ آبادانی!  بحران خشکسالی مدیریتی

قدس آنلاین_ گروه استانها؛ خوزستان با همه تنوع قومی، تاریخی، فکری و فرهنگی که دارد، از این سوی استان تا سوی دیگر استان شاهد تنوع مدیریتی نیز هست.  
تنوع این مدیریت نه به دلیل تلاش برای سبقت گرفتن جهت ارائه خدمات متنوع به مردم و نه به دلیل رقابت مدیران در یک نوع مدیریت به روز و کارآمد بلکه گویا در اثبات آشفتگی هرچه بیشتر نسبت به هم و ناتوانی در بروز خلاقیت مدیریتی و روندی بحران زاست!

در حالی که یک سوی استان شهرهای آبادان و خرمشهر در بحران بی آبی به سر می برند و برای داشتن آب شرب شیرین آواره خیابانهایی شده اند که تانکرهای آب شیرین مانند یک امامزاده آنها را به دور خود جمع می کند و حتی برای استحمام فرزندانشان نیاز دچار مشکل هستند، فریادهای از روی ناچاری شان در ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی دل و ذهن بینندگان را به درد آورده، صف های طویل آب در گرمای کلافه کننده این روزها شأن و عزت شهروندی شان را خدشه دار کرده و مظلومیتشان از جنگ تا کنون را تبدیل به نمایشی هولناک از تبعیض کرده است؛ در این سوی استان، در مسجدسلیمان مدیریت آب سبکی دیگر را تجربه می کند و مردم را با نوع دیگری از مدیریت متنوع آب در استان آشنا می کند.  

سیستم آب رسانی در مسجدسلیمان یک سیستم قدیمی است که لوله ها و شاه لوله های آن عمری به قدمت نفت دارند، فرسایش لوله ها که گاهاً گازهای ناشی از منطقه روند فرسایش آنها را تسریع کرده، هرچندوقت یکبار از یک نقطه سرباز می کنند و ناگهان فواره ای در خیابانها و کوچه های شهر به نمایش در می آید که تا چند روز به آن فواره اجازه نمایش زیباسازی شهری و همچنین شستشوی خودکار و از سر توفیق اجباری داده میشود.  
هیچ کوچه و خیابانی از مسجدسلیمان نیست که روزانه شاهد این صحنه نباشد و با گردشی کوچک در شهر همواره شاهد خیابانهایی پراز آب شرب آشامیدنی هستید که آنسوی استان در آبادان و خرمشهر در آرزوی داشتن یک بشکه از آن ساعت ها در صف های طولانی می ایستند.  
  بخشی از شهر نیز همچنان از سیستم آب جیره بندی استفاده می کند، به این صورت که آب طی 3 یا 4 ساعت در مخزن ها و تانک های آب برای 24 و یا 48 ساعت ذخیره شود، به محض پرشدن مخازن آب سر میرود و با توجه به توپوگرافی مسجدسلیمان و خانه هایی که روی تپه ماهورها ساخته شده اند، آب از میان کوچه پس کوچه ها راه خود را می یابد و مانند برفی که از روی کوه ها آب شده باشد رودی می سازد و به خیابان های اصلی جاری می شود.
و صدالبته این روش نه تنها جیره بندی محسوب نمیشود بلکه کمکی به صرفه جویی در برداشت از آب در شرایط خشکسالی فزاینده کشور نخواهد کرد.  

حجم آب شیرین هدر رفت روزانه در مسجدسلیمان آنقدر بالاست که با آن میتوان محلاتی از خرمشهر و آبادان را سیراب کرد و شاهد این نمایش دلخراش در آنجا نبود.  

  انتقال این آب از مسجد سلیمان به آبادان و خرمشهرشاید در این شرایط ممکن نباشد اما حداقل کاری که می توان برای جلوگیری از هدر رفت آب انجام داد، مدیریت هوشمند و به روز است.  

  بهتر است شبکه های فرسوده را جمع آوری کنند و برای این کار هزینه کنند، این نوع هزینه در واقع سرمایه گذاری است، اداره آب و فاضلاب شناور و گیج های مخصوص مخزن بین مردم توزیع کند که به محض پرشدن مخازن ورود آب قطع شود و مازاد آن سر ریز نشود و آموزش صرفه جویی در دستور رسانه ها و مراکز فرهنگی و شهرداری ها قرار بگیرد و الگوی مصرف آب مورد بازبینی قرار بگیرد.  

این روزها با دیدن شرایط طاقت فرسای مردم آبادان و خرمشهر و همچنین تصاویر کارکنان طرح انتقال آب غدیر که در گرمای طاقت فرسا در بدترین شرایط کاری ممکن در تلاشند هرچه زودتر بخشی از مشکل مردم عزیز آبادان و خرمشهر را مرتفع کنند و همچنین خشکسالی و کم شدن منابع آب شیرین کشور و حتی منطقه باید با احساس مسئولیت بیشتر و مدیریت علمی تر موضوع آب را کنترل کرد تا بعداز آبادان و خرمشهر شاهد بروز مشکل در شهرهای مستعد دیگر نباشیم.

 سارا امانی بابادی

چهارشنبه هفته جاری در خوزستان تعطیل اعلام شد


اهواز_مدیر کل مدیریت بحران استانداری گفت: براساس اطلاعیه هواشناسی مبنی بر افزایش دما و به منظور کاهش مصرف برق ادارت و بانکهای استان خوزستان روز چهارشنبه تعطیل هستند.
چهارشنبه هفته جاری در خوزستان تعطیل اعلام شد

به گزارش قدس آنلاین به نقل از استانداری خوزستان، کیامرث حاجی زاده روز دوشنبه در جلسه کمیته علمی، فنی و آموزشی مدیریت بحران خوزستان اظهار داشت: با توجه یه پیشنهاد ستاد مدیریت بحران استان و با موافقت و دستور استاندار خوزستان روز چهارشنبه در استان خوزستان تعطیل اعلام شد.

وی با اشاره به اخطاریه هواشناسی خوزستان مبنی بر افزایش دما در هفته جاری افزود: به منظور مدیریت بهینه مصرف برق ، کاهش پیک بازی شبکه برق صرفه جویی در مصرف آب و برق و پیشگیری از بروز حادثه و قطع احتمالی برق بانک ها، مراکز آموزشی سطح استان، ادارت و دستگاه های اجرایی به جز مراکز امدادی درمانی، خدماتی عملیاتی ، آتشنشانها، در روز چهارشبه تعطیل هستند.

انتقال آب ظلم در حق مردم خوزستان است


اهواز- یکی از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: انتقال آب از خوزستان ظلم در حق مردم این استان است.
انتقال آب ظلم در حق مردم خوزستان است

به گزارش قدس آنلاین،  آیت ا... محسن حیدری روز شنبه درجمع گروهی از شهروندان آبادانی افزود:منابع آب سرشاخه رودخانه های خوزستان نباید به خارج از استان منتقل شود؛ مسئولان باید به صدای مردم گوش بدهند.
وی گفت: این استان اکنون با معضل بی آبی روبه رو است ولی با این حال خیلی از استان های کشور برای انتقال آب این استان با همدیگر جنگ دارند.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: دولت و وزارت نیرو با انتقال آب از سرشاخه های رودخانه های این استان در حق خوزستانی ها ظلم می کند و به اعتراض مردم هم توجهی نمی کند.
آیت ا... حیدری با اشاره به پیامدهای ناگوار خشکسالی و تاثیر آن بر اقتصاد خوزستان، گفت: انتقال آب سرشاخه رودخانه های خوزستان به دیگر استان ها، خشک شدن تدریجی تالاب های خوزستان نظیر شادگان، هورالعظیم و هویزه را به همراه داشته است.
وی با اشاره به نهال کاری در خوزستان بیان کرد: نهال کاری بحران گرد و غبار را در خوزستان به پایان نمی رساند، زیرا رشد نهال به سالها زمان نیاز دارد.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان با اشاره به سختی و شوری آب در آبادان و خرمشهر گفت: گام نخست طرح آبرسانی غدیر در سال 90 به بهره برداری رسید و وعده بهره برداری گام دوم این طرح در سال 93 داده شد که پس از گذشت چهار سال این امر میسر نشد.
آیت ا... حیدری ادامه داد: دولت باید در کمترین زمان ممکن بحران آب در آبادان و خرمشهر را پایان دهد تا شرایط بر مردم این 2 شهر سخت نشود.
وی افزود:استان خوزستان هنوز ضربه های وارد شده از جنگ تحمیلی را احساس می کند و اکنون نیز جنگ طبیعت به مصاف خوزستانی ها آمده است.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان گفت: خوزستان دارای چهار عنصر آب، خاک، هوا و آفتاب است و این عناصر 50 درصد مواد غذایی کشور را تامین می کند ولی دولت ها با اقدامات اشتباه خود این استان را به خاک سیاه نشاندند.
وی بیان کرد:در یکی از استان های فلات مرکزی که آب، نفت و گاز ندارد اعلام برگزاری جشن پایان بیکاری می شود در حالی که خوزستان با منابع عظیم اقتصادی و نرخ بالای 25درصد غرق در بیکاری است؛ خوزستانی ها اینگونه تبعیض ها را متوجه می شوند.
عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه خوزستانی ها از این شرایط راضی نیستند افزود:بی آبی، نخیلات و کشاورزی خوزستان را با خطر جدی روبه رو کرده اما این مساله هم برای دولتمردان نادیده گرفته شده است.
وی خواستار هوشیاری مردم در برابر توطئه های دشمن شد و گفت: دشمن در کمین است ؛ معترضان به بحران آب مجال سواستفاده به منافقین و دشمن را ندهند.
به گزارش ایرنا برای برطرف کردن شوری آب شرب خرمشهر و آبادان ، علاوه بر طرح احداث سد خاکی مارد، اجرای مرحله دوم طرح آبرسانی غدیر و راه اندازی دستگاه آب شیرین کن در دست اجرا است. 
بر این اساس مراحل پایانی اجرای طرح آبرسانی غدیر 2، نیمه تیر جاری پیش بینی شده که با اجرای آن 150 هزار متر مکعب آب مورد نیاز آبادان و 100 هزار متر مکعب آب آشامیدنی خرمشهر تامین می شود.

منبع: ایرنا

انجام 2 طرح اصلاحی با هدف کاهش گازسوزی در شرکت نفت کارون


اهواز- مدیر عامل شرکت نفت و گاز کارون گفت: در راستای بهبود شرایط تولید، کاهش گازسوزی و صیانت از محیط زیست 2 اصلاحیه اساسی عملیاتی در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون انجام شد.
انجام 2 طرح اصلاحی با هدف کاهش گازسوزی در شرکت نفت کارون

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز کارون، محسن دهانزاده با اعلام این خبر اظهار کرد: این اصلاحیه‌ها با هدف جلوگیری از سوزانده شدن گاز، بهبود شرایط فرآورشی و صیانت از محیط زیست در خردادماه سال جاری در کارخانه گاز مایع 600  این شرکت صورت گرفته است.

وی افزود: یکی از اقدامات مهم صورت گرفته طرح اصلاحی مسیر کنارگذر گاز اصلی کارخانه گاز مایع 600 بود که تا قبل از این اقدام و بدلیل نحوه طراحی اولیه در هنگام نصب صفحات مسدودکننده در آغاز تعمیرات اساسی و در هنگام برداشت این صفحات، حجمی حدود 8/1 میلیارد فوت مکعب از گاز سوزانده می‌شد که علاوه بر هدررفت منابع، آلودگی محیط زیست اطراف کلانشهر اهواز را نیز به دنبال داشت که با استفاده از حدود 90 متر لوله و اتصالات "24 و دو عدد شیر "24 و "36 این اصلاحیه به مرحله اجرا درآمد و جلوگیری از هدر رفت گاز و آلودگی هوا را به دنبال دارد.

دهانزاده  تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که واحد عملیات کارخانه گاز و گاز مایع 600 با آن مواجه بود، عدم وجود مسیر کنارگذر شیر هیدرولیکی گاز خروجی کارخانه به طرف واحدهای پایین دست شرکت ملی مناطق نفتخیز بود که در هنگام عدم عملکرد مناسب شیر مذکور، به ناچار کل گاز به سمت مشعل هدایت می‌شد. برای رفع این مشکل و در راستای حفظ محیط زیست و حفاظت از سرمایه‌های ملی، طرح اصلاحیه مسیر کنار گذر شیر خروجی گاز سبک نیز در دستور کار قرار گرفت و با موفقیت اجرا شد.

وی با اشاره به این مطلب که هر دو طرح اصلاحی توسط واحد عملیات گاز و گاز مایع شرکت نفت و گاز کارون پیشنهاد و با همکاری مهندسی گاز و گاز مایع مناطق نفتخیز جنوب و اداره بازرسی فنی و خوردگی فلزات کارون دستورالعمل اجرایی آن تهیه شده و توسط تعمیرات خطوط لوله کارون انجام شد، اظهار کرد: این دو طرح مهم اصلاحی با هدف کاهش گازسوزی و صیانت از محیط زیست در خرداد سال جاری و در ماه مبارک رمضان و گرمای طاقت فرسای جنوب و همزمان با انجام تعمیرات اساسی کارخانه گاز مایع 600 صورت گرفته است که تلاش‌های کارشناسان مدیریت عملیات این شرکت در انجام این اصلاحیه‌ها قابل تقدیر است.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون بزرگترین شرکت بهره‌بردار تابع مناطق نفتخیز جنوب است که مسئولیت راهبری و تولید صیانتی نفت، گاز و مایعات گازی را با تولید روزانه بیش از یک میلیون و 30 هزار بشکه نفت خام برعهده ‌دارد. همچنین این شرکت با تولید روزانه 60 هزار بشکه گاز مایع (NGL ) و 650 میلیون فوت مکعب گاز سبک، یکی از تامین کننده‌های اصلی خوراک شرکت‌های پتروشیمی مارون و بندر امام محسوب می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان معارفه شد


اهواز_ مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان امروز در مراسمی معارفه و از زحمات حجت‌الاسلام سید محمد طباطبایی مدیرکل سابق سازمان اوقات و امور خیریه خوزستان تقدیر شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان معارفه شد

به گزارش قدس آنلاین، آیین تودیع و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان، امروز سه‌شنبه 5 تیرماه برگزار و در این آیین از حجت‌الاسلام سیدمحمد طباطبایی مدیرکل سابق سازمان اوقاف و امور خیریه خوزستان تقدیر و حجت‌الاسلام مرتضی خاکباز که پیش از این در اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان لرستان به عنوان مدیرکل مشغول به خدمت بوده است، در سمت جدید خود به عنوان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان معارفه شد. 

این مراسم با حضور آیت‌الله سید علی شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، امید حاجتی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن حسن‌زاده امام جمعه موقت اهواز، حجت‌الاسلام سید محمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان برگزار شد. 

منبع: ایسنا

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟