گروه خبری سیاسی

دستور رئیس‌جمهور برای پیگیری حوادث ناخوشایند در برخی بازداشتگاه‌ها


با دستور رئیس جمهور، کمیته‌ای چهار نفره، مامور رسیدگی و پیگیری حوادث ناخوشایند در برخی بازداشتگاه‌ها شد.
دستور رئیس‌جمهور برای پیگیری حوادث ناخوشایند در برخی بازداشتگاه‌ها

به گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر ریاست‌جمهوری، به دستور رئیس جمهور کمیته چهارنفره ای از اعضای دولت مامور رسیدگی و پیگیری حوادث ناخوشایند در برخی از بازداشتگاه‌ها شد.

وزرای کشور، اطلاعات، دادگستری و معاون حقوقی رئیس جمهوری ماموریت یافتند تا جزئیات امر را رسیدگی و پیگیری دقیق نموده و گزارش بررسی‌های خود، از جمله قصور یا تقصیر احتمالی را به رئیس جمهوری گزارش نمایند.

چرا باید سازوکار برگزاری انتخابات در کشور اصلاح شود؟


رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی به تشریح دلایل لزوم توجه به سیاست‌های کلی قانون انتخابات که از سوی مقام رهبری ابلاغ شده، پرداخت.
چرا باید سازوکار برگزاری انتخابات در کشور اصلاح شود؟

به گزارش قدس آنلاین،سید مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه‌اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره ضرورت‌های فعلی کشور  اظهار داشت: هیچ کس نمی‌تواند منکر اولویت چاره‌جویی مشکلات اقتصادی شود و این امر بالاجبار در صدر اشتغالات فکری مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران است، حتی طمع دشمنان و بدخواهان ایران را برانگیخته است.

وی افزود:  اگر به ریشه‌ مشکلات بپردازیم،متوجه می‌شویم که راهبرد نادرست سیاستمداران قوه مجریه در سالهای گذشته سرمنشأ مشکلات کنونی بوده است. در هر حال  سیاستمداران منتخب مردمند و  یا با رأی مستقیم مانند ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی و یا با انتخاب هیئت وزیران بنا به رأی اعتماد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتخاب می‌شوند. یعنی هر دو مورد رابطه مستقیمی با رای مردم  داشته و انتخابات تبلور اراده مردم در اداره امور کشور است. 

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه‌اسلامی با بیان اینکه موضوع انتخابات از اقدامات بسیار مهم و کلیدی مردم در کشور محسوب می‌شود، گفت: البته در بحث انتخابات سوالاتی مطرح می‌شود که نباید در پاسخ به آنها غفلت کرد. به طور مثال باید پرسید چه کسانی می‌توانند نامزد انتخابات شوند؟ و یا اینکه نامزدها چگونه خود را به مردم معرفی می‌کنند؟ رأی‌گیری چگونه انجام می‌گیرد؟ و نتیجه انتخابات چگونه مشخص می‌شود؟ 

میرسلیم در پاسخ به این سوال که آیا در قانون اساسی و قوانین عادی موجود تکلیف این موارد و مسئولیت دستگاههای نظارتی و اجرائی روشن نشده است؟، خاطرنشان کرد: در قانون اساسی ملاک‌های عمومی برای نامزدهای انتخابات ذکر شده و تشخیص حائز شرایط بودن نامزدها بر عهده شورای نگهبان است. بنابراین کار این شورا بسیار مهم بوده و همواره نسبت به عملکرد آن در انتخابات چه به لحاظ بررسی صلاحیت و چه به لحاظ نظارت بر روند انتخابات، اعتراض و انتقاد وجود داشته است.

وی یادآور شد: برای کاهش برخی نواقص انکارناپذیر موجود و بهبود فرآیند تشخیص صلاحیت و نیز نظارت بر انتخابات حتما باید تجدید نظر نسبت به رویه‌های جاری صورت گیرد تا تشخیص صلاحیت هرچه کمتر وابسته به سلیقه‌های فردی شود و از معیارهای قانونی تبعیت کند. این برای حفظ حیثیت و تقدس شورای نگهبان لازم است. امیدوارم بزرگواران ما در شورای نگهبان این کار مهم را با بررسی دقیق کارشناسانه و با استفاده از تجربیات چهل سال گذشته خودمان و نیز دستاوردهای مثبت جهانی در زمینه انتخابات، به سرانجام مطلوب برسانند.

وی  با بیان اینکه  اصرار بر روش‌های گذشته که نامناسب بودن برخی از آنها به اثبات رسیده، مردم سالاری دینی را تضعیف می‌کند، گفت: لازم است روش‌های نظارت بر نحوه اخذ رأی، شمارش آرا، اعلام نتایج اولیه، رسیدگی به شکایات و اعلام نتایج نهایی نیز بهبود یابد. اشکالاتی که از لحاظ عملیاتی وجود دارد کاملا روشن است و برازنده جمهوری اسلامی نیست، بر ابقای آن نباید پافشاری کرد و در نتیجه استفاده از فناوری‌های نوین بیش از این نباید به تأخیر بیفتد. 

این عضو موتلفه اسلامی در ارتباط با این موضوع که  بسیار از مردم در روز رأی‌گیری‌، برای ایفای وظیفه اجتماعی خود دچار ابهام‌ می‌شوند و پس از انتخابات از نحوه رأی دادن خود اظهار پشیمانی می‌کنند، خاطرنشان کرد: چگونگی معرفی نامزدها به مردم که بر تصمیم‌گیری آنها در روز رأی گیری اثر می‌گذارد و انتخاب را معنادار و واقعی می‌کند، فقط به شیوه تبلیغات برنمی‌گردد و نوع حوزه بندی نیز بسیار تأثیرگذار است.

میرسلیم افزود: برخی از نواقص قانون کنونی به حد نصاب انتخاب بر می‌گردد که کمتر از اکثریت مطلق رأی دهندگان است و برخی دیگر به ویژه متوجه حوزه‌هایی است که بیش از دو و گاهی مانند تهران تا سی نماینده دارند، انتخابات مفهوم اجتماعی خود را از دست می‌دهد و تبدیل به لشگرکشی سیاسی می‌شود. در نتیجه گاهی بیش از چهل درصد مردم از فرستادن نمایندگان خود به مجلس محروم می‌مانند و این از اعتبار انتخابات می‌کاهد. به علاوه کار تبلیغ را برای داوطلبان مشکل، گران و توأم با تبذیر و کم اثر می‌کند.  به همین دلیل است که مردم تهران  امروز، اغلب نمایندگان حوزه انتخابیه خود را نمی‌شناسند.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به این سوال که چگونه باید فرآیند انتخابات را بهبود بخشید؟ و چه نهادهایی در این‌باره  مسئول‌اند؟ تصریح کرد:‌  مسئولیت‌ها در سه رده تقسیم می شود: 1. سیاست گذاری، 2. نظارت، 3. اجرا. همه مواردی که ذکر شد و نکات ظریف و کارشناسانه دیگری موجب شد تا مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از برگزاری جلسات متعدد طولانی، سیاستهای کلی انتخابات را تدوین و در 18 بند به مقام معظم رهبری تقدیم کند. معظم له نیز در شهریور 1395،  سیاستهای کلی را برای اصلاح قانون انتخابات و تبلیغات آن ابلاغ فرمودند که البته متأسفانه برای انتخابات ریاست جمهوری در 96 مؤثر واقع نشد و نمی‌دانم با این روند کند، برای انتخابات آینده مجلس، تحول لازم پدیدار خواهد شد یا خیر. 

میرسلیم در پاسخ به این سوال که چرا علی‌رغم ابلاغ سیاستهای کلی انتخابات از سوی مقام معظم رهبری تاکنون اقدامی در راستای تغییرات در سازوکارهای برگزاری انتخابات صورت نگرفته است؟ گفت: در دو بخش کار تدوین پیش نویس به درازا کشیده است و بیم آن می‌رود که فرآیند ناقص موجود در انتخابات آتی تکرار شود و خدای ناکرده ما را با تشدید مشکلات مواجه کند.

وی افزود: یکی از این بخش‌ها  شورای نگهبان است که  در اجرای وظایفی که قانون اساسی بر عهده آن شورا نهاده است، کاستی‌ها و مشکلاتی وجود دارد. دیگری در وزارت کشور که مجری انتخابات است و باید لایحه جامع را تدوین کند، سپس کار در مجلس باید ادامه یابد و شکل نهایی خود را بگیرد. البته هرچه فاصله زمانی این بررسی با پایان دوره مجلس بیشتر باشد سالم‌تر و با التهاب کمتر می‌تواند انجام گیرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دورزدن تحریم‌های نفتی ترامپ به روش محسن رضایی


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ترامپ می‌خواهد جلوی فروش نفت کشورمان را بگیرد در حالی که راهکار خروج از این وضعیت و حصول درآمدهای ارزی بیشتر وجود دارد ...
دورزدن تحریم‌های نفتی ترامپ به روش محسن رضایی

به گزارش قدس آنلاین،محسن رضایی پیش از ظهر امروز در «همایش ملی مدیران و متخصصان شرکت‌های تولیدکننده دانش و فناوری» با بیان اینکه "امروز با جنگ اقتصادی مواجه هستیم که به‌خلاف تمامی مقررات بین‌المللی بر ما تحمیل شده است"، اظهار کرد: هیچ مبنای حقوقی و انسانی برای اعمال تحریم علیه ملت و نظام ایران وجود ندارد و از این جهت است که می‌گویند "امروز هر کسی به ملت و رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران لبیک بگوید جزو مجاهدین فی‌سبیل‌الله خواهد بود".

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه تجربه نشان داده است که ملت ایران در زمان وقوع حوادث بزرگ، از خود مجاهدت نشان می‌دهند، گفت: ملت ایران 200 سال در حالت خواب‌رفتگی به‌سر می‌بردند و بعد از دست رفتن 50 درصد سرزمین‌مان، یک‌باره دچار شوک شده و بیدار شدند.

وی افزود: شهرهایی نظیر سمرقند و بخارا که آوازه بیشتری از اصفهان و شیراز کنونی داشتند، از اراضی سرزمین‌مان جدا شدند و همین سرآغازی برای حرکت ملت عظیم ایران شد تا حق خود را بستانند.

رضایی عنوان کرد: اما از زمانی که این بیداری محقق شده، قدرت‌هایی که چشم‌داشت به این آب و خاک دارند، چه از بیرون و چه از خارج درصدد ایجاد موانع و ممانعت از این حرکت هستند و به هر طریقی می‌خواهند این جریان مردمی را منحرف کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در چنین مواقعی باز هم ملت با حرکت درست و هوشمندانه راه را به مسیر اصلی بازگردانده است، گفت: ما همواره از نظر ایده دچار مشکل بودیم؛ نخستین ایده برای حل مشکلات «مدرنیزه کردن ارتش» بود که پس از آن امیرکبیر آمد و رفع مشکل را در تأسیس دارالفنون دید؛ رفته رفته آزادی‌خواهان آمدند و بر طبل قانون کوبیدند و سال‌ها بعد نیز رضاشاه حل تمامی مشکلات را در تأسیس بانک و احداث راه‌آهن و اتوبان‌ها دید.

وی تصریح کرد: بنابراین سیر تاریخی نشان می‌دهد همواره با مشکلات درونی مواجه بودیم؛ از طرفی همسایگان ما از ترکیه و عربستان گرفته تا انگلیس، روسیه و آمریکا نیز از ترس اینکه ایرانیان تمدن‌ساز شوند، همواره مشکلاتی را به‌وجود آورده‌اند زیرا می‌دانند اگر این مهم شکل بگیرد، میلیون‌ها نفر زیر چتر حمایتی ایران خواهند رفت.

رضایی افزود: این موضوعات موجب شد تا در بیش از صد سال گذشته با پیشرفت کمی مواجه شویم و البته بیشترین حجم تخریب‌های دشمن نیز در حوزه فرهنگی بود که اعتماد به نفس، روحیه جهادی و... جوانان ما را نشانه گرفته بودند تا بیشترین تأثیر را روی این نقاط مهم بگذارند.

وی شرایط امروز کشور را مانند زمان پیروزی انقلاب اسلامی دانست که حرکتی در راستای بازگشت به اصل شکل گرفت، گفت: در آن زمان ابتدا به این نتیجه رسیدیم که مسئله «اقتدار» را حل و محیطی ایجاد کنیم تا در سایه آن، پیشرفت داشته باشیم و حاصل آن این شد که امروز قدرت اول منطقه در زمینه‌های امنیتی، سیاسی و نظامی هستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: اما زمانی که خواستیم وارد فاز دوم برنامه‌های توسعه‌ای شویم، ما را با مشکلات جدی مواجه کردند؛ دشمنان با طرح موضوعاتی نظیر ایجاد تردید در پیشرفت کشور سعی کردند تا جلوی این حرکت بایستند و امروز نیز با تمام قدرت به صحنه آمده‌اند تا جایی که آقای ترامپ می‌گوید "بنا داریم جلوی فروش نفت ایران را بگیریم و «ریال» را به پایین‌ترین ارزش برسانیم".

وی با تأکید بر اینکه ترامپ به‌دنبال این است که ایرانیان را روبه‌روی میز خود بنشاند و 12 خواسته وزیر امور خارجه‌اش را تحمیل کند، گفت: البته این برخورد را با ترکیه، روسیه و اتحادیه اروپا نیز شاهد هستیم تا جایی که ارزش لیر ترکیه به‌نسبت دلار از 3.6 به 7 رسیده است.

رضایی تصریح کرد: کانون اصلی شعارهای انتخاباتی ترامپ به نتیجه رسیدن با ایران بوده تا بتواند در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری نیز موفق شود اما ان‌شاءالله با همت شما عزیزان او را دست خالی می‌گذاریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است که شرایط کنونی مانند اتفاقاتی است که در 22 بهمن 1357 یا در زمان آزادسازی خرمشهر اتفاق افتاد زیرا دشمن با زیر پا گذاشتن توافقات بین‌المللی وارد میدان شده تا در کوتاه‌مدت به نتیجه برسد.

وی اظهار کرد: در این شرایط مردم باید وارد صحنه شوند؛ تعجب می‌کنم از مسئولان کشور که چرا مردم را به صحنه نمی‌کشانند.

رضایی بار دیگر با تأکید بر اینکه امروز، روز فراخوانی مردم به صحنه است، ابراز کرد: این صحنه می‌تواند ایجاد شرایط مساعد برای محیط کسب‌وکارهای دانشی یا اصلاح قوانین موجود در این محیط باشد؛ طبیعتاً اگر به قاسم سلیمانی و مهدی باکری‌ها اجازه اشتباه کردن داده نمی‌شد، به این اندازه بزرگ نمی‌شدند.

وی افزود: نباید از ترس اینکه کارآفرینان مشکل ایجاد کنند، جلوی فعالیت‌های آنها را گرفت؛ پرواضح است که با دل کوچک نمی‌توان به دل تحریم‌ها زد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: شرایط کنونی بهترین فرصت است تا در حوزه اقتصاد هم به اصل خودمان بازگردیم؛ برخی الآن درباره تهدید ترامپ مبنی بر ممانعت از فروش نفت ایران می‌گویند در حالی که می‌توان بیش از این ظرفیت را با ایجاد مینی‌پالایشگاه در مرزهای کشور و ارتباطی که با 14 کشور همسایه داریم، زمینه فروش ایجاد کنیم.

وی یادآور شد: با این کار، درآمد ارزی کشور دو برابر خواهد شد؛ با توجه به اینکه تمرکز تحریم‌ها بر بانک‌های بزرگ، بیمه‌های بزرگ و شرکت‌های بزرگ است، می‌توانیم به‌راحتی با تمرکز بر شرکت‌های کوچک، فعالیت‌های اقتصادی‌مان را داشته باشیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

قوه قضاییه با محتکران کالا برخورد جدی کند/ زیر بار مذاکره با آمریکا نمی‌رویم


امام‌جمعه موقت تهران گفت: کشور ما با جنگ روانی و اقتصادی دشمن روبه‌رو است، و عده‌ای دست به احتکار می‌زنند، بنابراین باید مجازات چنین افرادی را جدی گرفت.
قوه قضاییه با محتکران کالا برخورد جدی کند/ زیر بار مذاکره با آمریکا نمی‌رویم

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله محمّد امامی کاشانی، امام‌جمعه موقت تهران، در خطبه‌های نمازجمعه امروز(19 مرداد) در خطبه‌های نمازجمعه تهران با اشاره به احتکار برخی اقلام در بازار گفت: از قوه قضاییه تشکر می‌کنم که اعلام کرد با محتکرین برخورد خواهد کرد.

وی ادامه داد: کشور ما با جنگ روانی و اقتصادی دشمن روبه‌رو است، و عده‌ای دست به احتکار می‌زنند، بنابراین باید مجازات چنین افرادی را جدی گرفت. در کشوری که در حال جنگ است و دنیای استکبار با آن در جنگ روانی و اقتصادی است.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه قوه قضائیه و ریاست آن، در برخورد با این موارد جدی است، تصریح کرد: به تمام سودجویان می‌گویم که زندگی خودتان و زن و بچه خود را در دنیا و آخرت، سیاه نکنید.

وی ادامه داد: کشور در سایه امام زمان قرار دارد و از تمام این گردنه‌ها عبور خواهد کرد و پرچم آن به دست ولی عصر(عج) خواهد رسید.

امامی کاشانی با اشاره به اظهارات ترامپ گفت: آیا وجدان ایرانی این را می‌پذیرد که عده‌ای ماجراجو سر و صدا رو شروع کنند و یک عده هم فریب بخورند و عکس بگیرند و منعکس کنند.

وی ادامه داد: هدف دشمنان این است که فشار بیاورند تا ایران مذاکره کند. چه مذاکره‌ای؟ مذاکره‌ای که اهدافش را آنها در نظر گرفته‌اند، ایران زیر بار نمی‌رود و مواضع ما همان است که رهبر معظّم انقلاب اعلام کردند. اگر بر فرض محال هم مذاکره بشود آمریکا زیر آن می‌زند و بساط آن را بر هم می‌زند.

امام جمعه موقت تهران درباره دروغ گویی رئیس جمهور آمریکا گفت: به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از واشنگتن پست، ترامپ در روز بیش از هفت دروغ می گوید.

وی با استناد به سخنی از حضرت مسیح(ع) گفت: کسی که دروغ بگوید ارزش و بها ندارد. 

امامی کاشانی با بیان اینکه آمریکا با قدرت خود و صهیونیست‌ها با توطئه و آل سعود بدبخت با پول خود می‌خواهند دنیای اسلام را به هم بزنند، تصریح کرد: ما باید هوشیار باشیم و وحدت کلمه داشته باشیم. مسئولان، مردم و بخش خصوصی، باید وظایف خود را انجام دهند. 

امام جمعه موقت تهران، بیانات رهبر معظّم انقلاب مبنی بر تشکیل یک کارگروه چابک و فعّال درباره مسائل اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و گفت: در شرایطی که در جنگ اقتصادی هستیم، این دستورالعمل رهبر انقلاب یک تکلیف است که مسئولان باید به آن عمل کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

مجازات‌های عبرت‌آمیز برای خائنان اقتصادی اعمال شود/مدیران از طبقات ضعیف باشند


امام‌جمعه موقت تهران گفت: طبق قانون با خائنان اقتصادی کشور برخورد قاطع صورت گیرد و در فرصت مناسب مجازات‌های عبرت‌آمیز برای متخلفان اعمال شود.
مجازات‌های عبرت‌آمیز برای خائنان اقتصادی اعمال شود/مدیران از طبقات ضعیف باشند

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه پایتخت با بیان اینکه مدیر باید دلسوز و از مردم باشد، اظهارداشت: مدیران باید از اشراف و متکبران و خودشیفتگان فاصله داشته و از طبقات ضعیف جوشیده باشند.

امام‌جمعه موقت تهران تصریح‌کرد: پیغمبر اکرم(ص) درد یتیمی کشیده بود لذا درد یتیمان را داشت و درد ناداری را لمس کرده بود از این رو هیچ‌وقت فقرا و پابرهنگان را از یاد نمی‌برد.

صدیقی ادامه داد: سخن روز مردم مشکل اقتصادی است. مشکل اقتصادی در همه چیز اثر می‌گذارد این مشکلات در فرهنگ، اخلاق، روحیه و روان افراد جامعه اثر می‌گذارد، در آرامش خانواده تأثیر بسزایی دارد. مسأله اقتصادی قوام هر جامعه است و پایه و اساس سعادت جامعه است.

حجت‌الاسلام صدیقی با تأکید بر اینکه باید با فساد برخورد شود، افزود: طبق قانون با خائنان اقتصادی کشور برخورد قاطع صورت گیرد و در فرصت مناسب مجازات‌های عبرت‌آمیز برای متخلفان اعمال شود.

خطیب نماز جمعه تهران، گفت: آنچه الان در جامعه شاهد آن هستیم معلول علت‌ها، سوءمدیریت‌ها و عدم توجه در مدیریت کشور است. مدیر هم باید حفیظ باشد، هم علیم باشد و هم کارشناس و کاردان باشد و تحفظ نفس داشته باشد و سیاسی‌بازی نکند. اعتبار ملت را حفظ و پول ملت را ارزش دهد و فضای عمومی جامعه را به آرامش برساند.

خطیب نماز جمعه تهران، تصریح کرد: باید مسئولین بین مردم، فقرا، جنوب شهری‌ها، حاشیه‌نشین‌ها، جانبازان، از کارافتادگان در تولید، ورشکسته‌شدگان و سرگردانانی که بروکراسی اداری درها را بر روی آن بسته بیایند و درد آنها را از نزدیک لمس کنند.

وی با تأکید بر اینکه گذشته‌ها گذشته است و حال باید ببینیم چه می‌توان کرد، گفت: در این حوادث سنگین که آن را لمس می‌کنیم نباید بحران و غیرقابل حل بودن به آنها بگوییم یک ملتی که جنگ هشت ساله را تجربه کرده و با توکل به خدا و کمک گرفتن از حضرت حجت توانست از آن مشکل عبور کند از این جنگ اقتصادی هم می‌تواند عبور کند البته به شرطه‌ها و شروطه‌ها.

صدیقی اضافه کرد: دو نوع برخورد می‌توان در این شرایط داشت؛ سختی‌ها را فرصت تلقی کرد وقتی بر طلا چکش می‌زنیم قیمتش بالا می‌رود اما وقتی به فلز بی‌قیمتی چکش می‌زنیم از بین می‌رود. باید مردان عهده‌دار مدیریت از حالت‌های ثابت عبور کنند و به صورت انسان‌هایی که در معرکه هستند و از هر سمتی تیر، بمب و موشک به سمتشان می‌آید عمل کنند. سرباز و فرماندهی در جنگ با سرباز و فرمانده در رفاه فرق دارد.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه رهبری فرمودند امروز اتاق جنگ آمریکا وزارت خزانه‌داری آمریکاست، گفت: در مسأله خودروسازی با این همه سابقه همچنان وابسته هستیم و تا مسأله تحریم مطرح می‌شود بازار خودرو ملتهب می‌شود این چه وضعی است.

صدیقی گفت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس را دو شرکت خارجی شروع کردند اما با تحریم‌ها جا خالی کردند؛ برادران بسیجی،جهادی و سپاهی ما آمدند و زودتر از آن‌ها کار را تمام کردند. خودکفایی در پتروشیمی و تولید بنزین با کیفیت یورو پنج را همین بچه‌ها ایجاد کردند. باید از جوانان استفاده کرد.

وی با اشاره به موضوع آب خوزستان گفت: دشمن قصد داشت بر امواج مشکل آب خوزستان سوار شود اما همین برادران سپاهی ما رفتند و مشکل را حل کردند. تقویت بخش خصوصی، بر خورد با متخلفان، بر خورد با فساد از جمله ضرورت‌ها است.

صدیقی تصریح کرد: هم ریاست و هم سخنگوی قوه قضاییه وعده‌های بسیاری داده‌اند.از سخنان سخنگوی قوه قضاییه  برداشت می‌شد که پشت پرده فساد ارزی در بدنه دولت ریشه دارد، ایشان وعده دادند کسی که فساد می‌کند و امید را به ناامیدی تبدیل می‌کند خیانتش خیانت جنگی است و مجازاتش مطابق جنایات جنگی است. درست است که چهارچوب‌های قضایی با حرف‌های روزنامه‌ای فرق دارد اما توقع است از راه‌هایی زودتر مشکلات را حل کنند و مجازات‌ها را اعمال کنند.

خطیب جمعه تهران یاد آور شد: : ما از اینکه کشور سوریه با عنایت خداوند آخرین مرحله پیروزی را طی می‌کند خدا را شکر می‌کنیم. پیروزی سوریه پیروزی اسلام است. خدا را برای پیروزی یمن شکر می‌کنیم. اسلام بر حق است و حقوق بشرش بر حق است.

صدیقی سپس به جنایات عربستان و آمریکایی‌ها علیه مسلمانان و مردم جهان اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور آمریکا را نمی‌شود آدم گفت، گرگی است در لباس آدم. یک بار بد عهدی آنان را در برجام دیدید. آنان اهل این نیستند که با آن‌ها مذاکره کنیم، اگر یک روز بنا بر مذاکره بود با این دولت و رئیس جمهور امکان مذاکره نیست.

منبع: فارس

انتهای پیام/

حضور آمریکا در سوریه برای تأمین امنیت رژیم صهیونیستی است


بشار الجعفری رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه در دهمین مذاکرات آستانه که در سوچی روسیه برگزار شد، بار دیگر بر حضور غیرقانونی نیروهای آمریکا و همپیمانانش در خاک سوریه تأکید کرد و خواستار خروج فوری نظامیان آن‌ها شد.
حضور آمریکا در سوریه برای تأمین امنیت رژیم صهیونیستی است

صحبت‌های الجعفری در شرایطی اظهار می‌شود که دولت سوریه پس از چند سال جنگ داخلی سرانجام موفق شده تمام مناطق تحت کنترل نیروهای معارض و داعش را در اختیار خود قرار دهد و در چنین شرایطی نیروهای آمریکایی دیگر بهانه‌ای برای حضور در خاک سوریه ندارند. البته با نگاهی به گذشته و شرایط حضور آمریکایی‌ها در جنگ داخلی سوریه و ادعای آنان درباره مبارزه با داعش، در می‌یابیم که آن‌ها نه تنها در این پیروزی‌ها نقشی نداشته‌اند بلکه در حقیقت حضورشان در سوریه کوششی بود برای کمک‌های پنهانی به داعش که گاهی این کمک‌ها از طریق ارسال تسلیحات یا دارو و غذا انجام می‌گرفت و گاهی به صورت حمایت هوایی از معارضان و حمله به مواضع ارتش سوریه صورت می‌پذیرفت. نمونه این مدعی را می‌توان در عملیات پاکسازی دیرالزور دید که وقتی نیروهای ارتش سوریه در آستانه پیروزی بر داعش قرار داشتند، نیروهای آمریکایی با بمباران مواضع سوری‌ها، این کار را به تأخیر انداختند تا شاید داعشی‌ها بتوانند دوباره تجدید قوا کنند. امروز دیگر بر همگان روشن است که حضور آمریکایی‌ها در سوریه و نقش آنان در مبارزه با داعش بهانه‌ای بیش نیست حتی به اذعان دونالد ترامپ، دولت اوباما و شخص وزیرخارجه آن یعنی هیلاری کلینتون در پیدایش این گروه تروریستی نقش اصلی را ایفا کردند. واقعیت این است که راهبرد اصلی آمریکا در منطقه خاورمیانه حفاظت از رژیم صهیونیستی است و آنان در سوریه تلاش داشتند تا با همکاری سران مرتجع عربی بویژه رژیم آل سعود، حکومت بشار اسد را سرنگون کنند تا بتوانند این همسایه بزرگ و قدرتمند رژیم صهیونیستی را در اختیار خود بگیرند، اما پایداری مردم سوریه مانع از تحقق چنین هدفی شد.
اکنون و در شرایطی که سوریه دیگر درگیر جنگ داخلی نیست و بتدریج برای حل مسائل خود نیازمند راهکارهای سیاسی است، آمریکایی‌ها که بهانه‌ای برای حضور در خاک این کشور را ندارند، حضور مستشاری ایران و نیروهای حزب‌الله را بهانه‌ای قرارداده‌اند تا همچنان اهداف شوم خود را در این کشور دنبال کنند. این درحالی است که ماه گذشته میلادی در دیدار ولادمیر پوتین و دونالد ترامپ در هلسینکی، رئیس جمهوری آمریکا از پوتین خواسته بود تا به عنوان میانجی از ایران بخواهد تا خاک سوریه را ترک کند و حتی در این باره وعده کاهش تحریم‌های روسیه و سوریه را داده بود، اما پوتین دراین باره اعلام کرد حضور نیروهای ایران و حزب الله در سوریه به خواست بشار اسد بوده و هیچ کشور دیگری در این موضوع نمی‌تواند دخالت کند. به نظر می‌رسد اکنون که تمام تیرهای آمریکایی‌ها درباره سوریه به سنگ خورده، آن‌ها در فکر ایجاد یک ناتوی عربی هستند تا بتوانند جایگزینی برای خود در سوریه داشته باشند و مانند افغانستان و عراق با ایجاد پایگاه‌های نظامی، همچنان نقش مداخله در منطقه و محافظت از رژیم صهیونیستی را ایفا کنند.

>