_  

مهم ترین خصوصیت فنی شفر از نگاه پیش کشوت نام آشنای استقلال


پیش کسوت استقلال اعتقاد دارد که استقلال می تواند روند رو به رشد را ادامه دهد.
مهم ترین خصوصیت فنی شفر از نگاه پیش کشوت نام آشنای استقلال

پیروز قربانی گفت: استقلال می‌تواند خودش را در روند رو به بالا حفظ کند. ضمناً استقلال به تنهایی نمی‌تواند به صدر برسد. هر زمان پرسپولیس بد بازی کند و نتیجه نگیرد استقلال می‌تواند به صدر برسد.

 

قربانی درباره ترکیب تیم استقلال برابر سایپا و تغییر کمی که در آن ایجاد شده بود با خبرورزشی حرف زد.

 

استقلال نسبت به دیدار با تراکتورسازی فقط دو تغییر در ترکیبش داشت؟

مگر باید چند تغییر داشته باشد؟ اگر تیم نتیجه بگیرد همین دو تغییر هم زیاد است. زمانی هست که تیم بد نتیجه می‌گیرد یا بازیکنی سوتی می‌دهد و در آن صورت مربی جریمه&zwnj اش می‌کند و او را نیمکت‌نشین می‌کند یا وقتی هست که محرومیت یا مصدومیت دست مربی را می‌بندد.

 

شفرتیمش را زیاد دستخوش تغییر نمی‌کند

این از خصوصیت‌های خوب شفر است که زیاد تیمش را دستخوش تغییر نمی‌کند. استقلال ماه بعد در این روزها باید خودش را برای دیدار با الریان قطر آماده کند. این اتفاق می‌تواند استقلال را از این نظر هم برای آن مسابقات آماده کند. وقتی تیم ترکیب اصلی&zwnj اش را بشناسد، می‌تواند با هماهنگی لازم راهی مسابقات آسیایی شود. ضمن اینکه در دور برگشت هم با اقتدار بیشتری به مصاف رقبایش می‌رود.

 

ترکیب دفاع چقدر می‌تواند تغییر داشته باشد؟

اتفاقاً تنها جایی که باید کمترین تغییر را داشته باشد خط دفاع است. فکر می‌کنم شفر هم به این خاطر دوباره منتظری را روی نیمکت برد و از روزبه چشمی در ترکیب تیمش استفاده کرد. حساس‌ترین پست هر تیم دفاع آن است. همان‌قدر که هماهنگی بین مدافعان سخت به دست می&zwnj آید باید به همان سختی هم ترکیب‌شان را دستخوش تغییر کرد. روزبه چشمی با سیدمجید حسینی در ۹ بازی قبلی خیلی هماهنگ کار کرده بودند و برای همین شفر ریسک نکرد.

 

از دست رفتن امتیاز در دور برگشت چه تاوانی دارد؟

تاوان سنگینی دارد. دلیل آن هم مشخص است چون استقلال دیگر فرصتی برای جبران ندارد. الان می‌تواند بازی‌های باخته دور رفت را ببرد و خودش را در کورس نگه دارد ولی اگر ببازد دیگر باید قید جبرانش را هم بزند.

 

این تیم می‌تواند به صدر برسد؟

استقلال می‌تواند خودش را در روند رو به بالا حفظ کند. ضمناً استقلال به تنهایی نمی‌تواند به صدر برسد. هر زمان پرسپولیس بد بازی کند و نتیجه نگیرد استقلال می‌تواند به صدر برسد.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.

انتقاد تند سیمئونه از تیم ملی آرژانتین


سرمربی تیم فوتبال اتلتیکو مادرید به شدت از عملکرد تیم ملی آرژانتین انتقاد کرد.
انتقاد تند سیمئونه از تیم ملی آرژانتین

شکست تیم‌ ‌ملی فوتبال آرژانتین مقابل کرواسی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اصلی ترین موضوع صحبت‌ اکثر فوتبال دوستان و بزرگان این رشته است. شبکه کوپه یک فایل صوتی از دیگو پابلو سیمئونه، سرمربی آرژانتینی اتلتیکومادرید منتشر کرد که در حال صحبت با دستیارش خرمن مونو بورگوس است و به شدت از  تیم‌ ‌ملی و خورخه سامپائولی انتقاد می‌کند.

سیمئونه در این فایل صوتی گفت‌: شرایطی که اکنون تیم‌ ‌ملی دارد و در این چهار سال اخیر داشته بد بوده است. نه رهبری و نه هدایتی از طرف کسانی که باید تیم‌ ‌ملی را به پیش ببرند وجود ندارد.

سرمربی آرژانتینی در ادامه‌ اظهار کرد: تیم در شرایط بدی قرار دارد اما آرژانتین به نظرم صعود خواهد کرد. نیجریه می‌تواند ایسلند را شکست دهد و به همین خاطر ما با شکست تیم‌ ‌ملی نیجریه می‌توانیم به دور بعد صعود کنیم. هرگز ایسلند مقابل تیم‌ ‌ملی کرواسی پیروز نخواهد شد. اکنون صعودمان به مرحله یک هشتم نهایی به ایسلند وابسته است. این تیم نباید دو بازی خود را با پیروزی پشت سر بگذارد.

سرمربی اتلتیکومادرید در ادامه‌ از ویلی کابایرو انتقاد کرد و گفت‌: او برابر اسپانیا و ایتالیا بازی کرد و اشتباه کرد. طبیعی است وقتی این اشتباه را در جام جهانی انجام دهید، دروازه باز می‌شود. همه می‌گویند بازیکنان از همه مهم‌تر هستند اما وقتی سرمربیان خوب کار نکنند، شرایط بدتر می‌شود. لیونل مسی بازیکن خیلی خوبی است اما چرا در میان بازیکنان فوق‌العاده‌ قرار دارد؟ اگر قرار باشد میان مسی یا کریستیانو رونالدو یک نفر را انتخاب کنید کدام یک را بر می‌گزینید؟

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.

کدام کشور در صدر دوپینگی‌‌های فوتبال قرار دارد؟


آمارهای منتشر شده آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ کشورهای دوپینگی در رشته فوتبال را مشخص کرد.
کدام کشور در صدر دوپینگی‌‌های فوتبال قرار دارد؟

 گزارشات آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ نشان می‌دهد، ایتالیا در صدر آمار دوپینگی‌ها با ۳۱ مورد در رشته فوتبال قرار دارد.

تحقیقات صورت گرفته توسط آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) نشان می‌دهد ناندرولون ماده‌ای است که توسط ورزشکاران دوپینگی ایتالیا مورد استفاده قرار گرفته است.

انگلیس با ۱۹ مورد در رده دوم قرار دارد که کوکائین ماده مورد استفاده دوپینگی‌ها بوده است. نروز با ۱۳ نمونه، مالت با ۱۲ مورد، فرانسه ۱۰ و سوئیس با ۸ نمونه در رده‌های بعدی قرار دارند.

۱۳۹۷۰۴۰۱۰۰۰۰۸۸_Test_PhotoL.png

مودریچ، فاتح نبرد شماره ده‌ها


در جریان بازی دیشب آرژانتین و کرواسی، زمانی که پیش از شروع مسابقه سرود ملی آرژانتین در حال پخش بود دوربین‌ها روی لیونل مسی زوم کرده بودند.
مودریچ، فاتح نبرد شماره ده‌ها

 پیشانی خود را با دست می‌مالید، حرکتی که متخصصین زبان بدن می‌گویند از کسی سر می‌زند که به خاطر مسائل کاری- حرفه‌ای به شدت تحت فشار قرار دارد.

زمانی که هم‌تیمی مسی در بارسلونا، ایوان راکیتیچ در وقتهای اضافه پیروزی ۳-۰ کرواسی را قطعی کرد، در حالت چهره‌ی مسی، تسلیم موج می‌زد. گویی او از آغاز می‌دانسته که تحمل سنگینی بار انتظارات ملتی که دو بار قهرمان جام جهانی شده، به تنهایی، از عهده‌ی او ساخته نیست.

مردم آرژانتین، دیه‌گوی مارادونای بزرگ که بازی را از سکوها تماشا می‌کرد و هم‌تیمی‌های مسی، همه و همه به او امید بسته بودند.

سرمربی آلبی‌سلسته، خورخه سمپائولی بعد از کسب تساوی ناامیدکننده‌ی ۱-۱ مقابل ایسلند، تلاش کرده بود در مصاف کرواسی بخشی از بار سنگین مسی را از روی شانه‌هایش بردارد.

او که روز شنبه در بازی ایسلند تیمش را با سیستم ۴-۲-۳-۱ به میدان فرستاده بود، سیستمی که به کل حول محور مسی می‌چرخید، دیروز سیستم بازی تیمش را به سمت راست متمایل کرده بود. آرژانتین در مقابل کرواسی با سیستم ۳-۴-۳ بازی می‌کرد و سرجیو آگوئرو و ماکسیمیلیانو مزا در خط حمله مسی را یاری می‌کردند.

سیستم بازی آرژانتین حتی گاهی به ۴-۴-۲ تبدیل می‌شد، زمانی که مزا به کناره‌ها می‌رفت و مسی در مرکز خط حمله قرار می‌گرفت. سیستمی که بارسلونا فصل پیش با استفاده از آن به قهرمانی لالیگا رسیده بود. فصلی که مسی در جریان ۳۶ بازی تیمش ۳۴ گل برای کاتالان‌ها به ثمر رسانده بود.

اما همه‌ی این تمهیدات نتیجه نداد. به جای اینکه صاحب توپ شدن‌های پیاپی، مسی را از پا بیندازد، دیروز توپ کمتر به مسی رسانده می‌شد. حتی با اینکه دفاع‌های کناری آرژانتین ادواردو سالویو و مارکوس آکونا برای خلق فرصت به طرف زمین حریف یورش می‌بردند و در غیاب‌شان حفره‌های بزرگی در خط دفاع بوجود می‌آوردند، مسی صاحب توپ نمی‌شد. ستاره‌ی بزرگ آرژانتین در تلاش برای رسیدن به توپ مدام عقب و عقب‌تر می‌آمد.

در نیمه‌ی اول پای مسی تنها ۲۰ بار به توپ خورد. در تیم آرژانتین تنها آگوئرو با ۱۷ بار تماس با توپ بود که از این نظر آماری بدتر از مسی داشت. جالب‌تر اینکه هیچکدام از ۲۰ موردی که پای مسی توپ را لمس کرده بود در محوطه‌ی جریمه‌ی حریف اتفاق نیفتاده بود. در واقع یک ساعت طول کشید تا برای اولین بار مسی در محوطه‌ی جریمه صاحب توپ شود.

در پایان بازی مشخص شد پای مسی ظرف ۹۰ دقیقه تنها ۴۹ بار به توپ خورده است. آماری که در میان ۱۳ بازی او در جامهای جهانی بدترین آمار به حساب می‌آید. در دیدار با ایسلند، این آمار برای مسی ۱۱۶ بود.

حضور مسی در سمت راست نشان می‌داد روش بازی او این است که در فاصله‌ی حدوداً ۲۳ متری دروازه به صورت شناور جابجا و صاحب توپ شده، توپ را روی پای چپ خود آورده و یا پاس دهد یا به سمت دروازه شوت کند. همان چیزی که در مقابل ایسلند دیده بودیم. روشی که به راحتی قابل پیش‌بینی بود و کروات‌ها به راحتی خنثایش کردند.

وقتی آرژانتین در نیمه‌ی دوم عقب افتاد، تا مدتی به نظر می‌رسید مسی قصد دارد دست به اقداماتی فوری و اورژانسی بزند، چرا که او بیشتر از قبل متمایل به مرکز بازی می‌کرد. مسی در این لحظات با وجود فشار سنگین کروات‌ها مقاومت جانانه‌ای نشان داد، یک بار فرصتی طلایی در اختیار گونزالو هیگواین گذاشت و بار دوم هم کریستین پاوون تعویضی را صاحب توپی کرد که واقعاً حکم پاس گل را داشت.

اما مسی لحظه به لحظه عصبانی‌تر می‌شد. او را بارها در دایره‌ی مرکزی میدان در حالی دیدیم که برای شروع یک حمله تقلا می‌کرد و دست و پا می‌زد. وقتی مسی در حاشیه‌ی دایره‌ی مرکزی صاحب توپ می‌شد، حداقل ۵ مدافع کروات مثل پهبادهای حاضر به یراق به او نزدیک می‌شدند تا خطر را کاهش دهند.  

مسی را متوقف کن تا آرژانتین را متوقف کنی . این به نظر شما اظهارنظری سطحی است ؟ نه، این در واقع تاکتیکی است موفق. درحالیکه ۱۰ دقیقه تا پایان بازی باقی مانده بود، مسی دیگر خود را رها کرده بود. با سر پایین و دستهای روی کمر، مسی دیگر در بازی ناپدید شده بود.

دقیقاً در تضادی واضح با شماره‌ی ۱۰ کرواسی، لوکا مودریچ. کسی که دیشب هر چه کروات‌ها در فاز حمله انجام دادند، با محوریت و نقش‌آفرینی او انجام شد.

مودریچ در سیستم ۴-۲-۳-۱ تیمش به عنوان هافبک هجومی مرکزی بازی می‌کرد، همان نقشی که مسی در بازی ایسلند بازی کرده بود. مودریچ در میدان رها نشده بود تا یک‌تنه بار تیمش را به دوش کشد ولی او بود که موتور تهاجمی کرواسی را روشن کرد و به آن نیرو داد.

درحالیکه مسی کسی را نداشت که توپ را به او برساند، تغذیه‌کنندگان مودریچ گروهی از بهترینهای اروپا بودند، مارسلو بروزویچ، ایوان پریشیچ و البته راکیتیچ.

در اتفاقی عجیب و نادر، بارسلونا و رئال مادرید دست در دست هم انداخته، می‌جنگیدند. راکیتیچ و مودریچ ریتم و ضرباهنگ خط میانی تیم‌شان را در اختیار گرفته و مدیریت می‌کردند. خاویر ماسکرانو که برای دریافت چک‌های فربه، قبل از دوران بازنشتگی راهی چین شده، در مقابل این دو حرفی برای گفتن نداشت و اغلب اوقات تماشاچی بود.

هر بار که کرواسی جلو می‌آمد و مودریچ صاحب توپ می‌شد، خط میانی و دفاع آرژانتین به وضوح بر خود می‌لرزیدند. در دقیقه‌ی ۲۰ بازی، کابالرو و نیکلاس تاگالیافیکو در حالتی کاملاً عصبی بین هم پاسهای کوتاه رد و بدل می‌کردند که مودریچ به آنها نزدیک شد و چیزی نمانده بود توپ را تصاحب کرده و گلی راحت به ثمر برساند. اما در دقیقه‌ی ۵۳ آنته ربیچ، کابالرو را مجبور کرد اشتباهی دیگر مرتکب شود. این بار ربیچ از فرصت استفاده کرد تا کرواسی را پیش بیندازد.  

بعد از گل درحالیکه کرواسی تحت فشار قرار گرفته بود، مودریچ در مرکز میدان بازی‌ای فوق‌العاده مقتدرانه و ماهرانه به نمایش گذاشت و درحالیکه ۱۰ دقیقه به پایان مانده بود از فاصله‌ی ۲۳ متری دروازه‌ی آرژانتین فضایی مناسب پیدا کرد و با گلی زیبا و تماشایی خیال‌مان را از بابت حضور کروات‌ها در مرحله‌ی یک‌هشتم راحت کرد. کرواسی بعد از جام ۹۸ برای اولین بار به مرحله‌ی دوم جام جهانی صعود خواهد کرد. حالا سوال اینجا است که آیا در آن مرحله، علاوه بر سرود ملی کروات‌ها، سرود ملی آرژانتین را هم خواهیم شنید ؟

 

گزارش 45 دقیقه نخست دیدار آرژانتین-کرواسی


دیدار تیم‌های آرژانتین و کرواسی در پایان نیمه نخست با تساوی خاتمه یافت.
گزارش 45 دقیقه نخست دیدار آرژانتین-کرواسی

تیم‌های ملی فوتبال آرژانتین و کرواسی گروه D از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه امشب در ورزشگاه نیژنی نووگراد به میدان رفتند که نیمه نخست آن با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

گل&zwnj :-

داور:روشن ایرماتف

اخطار:ربیچ از کرواسی

اخراج:-

 

آرژانتین:

کابایرو، مرکادو، تاگلیا‌فیکو، آکونا، مسی، مزا، پرز، ماسکرانو، اوتامندی، سالویو، آگوئرو

کراوسی:

سوباشیچ، وراسیلکو، اشترنیچ، پرشیچ، لورن، راکیتیج، مودریچ، برزوگویچ، مانژوکیچ، ربیچ، ویدا

 

شرح نیمه اول

آرژانتین بعد از تساوی بحث انگیز مقابل ایسلند، تصور می‌شد از ابتدا برای فروریختن دروازه کروات ها تلاش کند.

اما این تیم کرواسی بود که اولین حمله جدی را در دقیقه ۴ توسط ربیچ را ایجاد کرد. بعد از این حمله کرواسی بازهم حمله کرد اما آرژانتین برای مدت چند دقیقه توانست از زیر فشار رقیب اروپایی خارج شود.

کروات‌ها با پوشش لیونل مسی،‌ابتدا به فکر از کارانداختن خط حمله آرژانتین و سپس طراحی حمله بود.

تاکتیکی که تا پایان نیمه اول تیم آمریکای لاتین را به دردسر انداخت.

البته یاران مسی در دقیقه ۲۹ با دروازه خالی مواجه شدند که پرز نتوانست گلی به ثمر رساند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.

اعلام ترکیب تیم‌های ملی آرژانین و کرواسی


ترکیب تیم‌های ملی آرژانتین و کرواسی برای جدال مهیج امشب اعلام شد.
اعلام ترکیب تیم‌های ملی آرژانین و کرواسی

تیم‌های ملی فوتبال آرژانتین و کرواسی گروه دی از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه امشب در ورزشگاه نیژنی نووگراد برگزار خواهد شد که ترکیب دو تیم اینگونه اعلام شده است:

آرژانتین:

کابایرو، مرکادو، تاگلیا‌فیکو، آکونا، مسی، مزا، پرز، ماسکرانو، اوتامندی، سالویو، آگوئرو

کراوسی:

سوباشیچ، وراسیلکو، اشترنیچ، پرشیچ، لورن، راکیتیج، مودریچ، برزوگویچ، مانژوکیچ، ربیچ، ویدا

 


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن