بیرانوند: من کجا و مارادونا کجا؟!|


آقا من کجا و مارادونا کجا؟ او اسطوره تاریخ فوتبال است و من دروازه‌بانی که امیدوارم عملکردم در طول فصل مورد قبول هواداران پرسپولیس قرار گرفته باشد.

علیرضا بیرانوند گلر پرسپولیس در خصوص دیدار با الجزیره کفت: دست خدا همراه همه ما بود.

به گزارش خبرورزشی، شبکه فاکس‌نیوز واکنش علیرضا بیرانوند در مهار علی مبخوت مهاجم ملی‌پوش الجزیره امارات را در دقایق پایانی بازی فوق‌العاده دانست و به تمجید از آن پرداخت. این رسانه خارجی با عنوان «دست خدا» از واکنش گلر ملی‌پوش پرسپولیس یاد کرده است. در همین راستا شنیدن تازه‌ترین حرف‌های علیرضا بیرانوند خالی از لطف نیست.

شنیدید شبکه فاکس‌نیوز واکنش تو مقابل ضربه ناگهانی علی مبخوت را چه خوانده است؟
یک چیزهایی شنیدم، چطور مگر؟!

واکنش تو را «دست خدا» نامیده است.
نه، دست خدا همراه همه ما بود. همراه پرسپولیس بود و خدا به دل تماشاگران پرسپولیس نگاه کرد. دعای هواداران پرسپولیس پای تلویزیون مستجاب شد که بردیم. البته ما شایسته این پیروزی بودیم. در تمام دقایق مسابقه با الجزیره توپ و میدان در اختیار پرسپولیس بود و با شایستگی پیروز شدیم.

هیچ می‌دانی پیش از این فقط از گل مارادونا به انگلیس در جام جهانی 1986 مکزیک با عنوان دست خدا یاد شده است؟
گفتم که به این مسائل فکر نمی‌کنم. ما یک تیم هستیم و وقتی گل می‌زنیم یا گل می‌خوریم، همه در آن دخیل هستیم.

ولی مارادونا خودش آن گل به انگلیس را به دلیل جنگ این کشور با آرژانتین دست خدا خواند. گلی که با دست به ثمر رساند و روی اشتباه داور سالم اعلام شد تا انگلیس حذف شود.
آقا من کجا و مارادونا کجا؟ او اسطوره تاریخ فوتبال است و من دروازه‌بانی که امیدوارم عملکردم در طول فصل مورد قبول هواداران پرسپولیس قرار گرفته باشد.

بعد از سوت پایان ما نینگ چینی، خیلی خوشحال بودی. خیلی بیشتر از حد معمول! چرا؟
به هر حال فصل برای ما با پیروزی و شادی تمام شد و این خیلی شیرین بود. البته ما فقط 24 ساعت شادی کردیم و از حالا دیگر می‌رویم برای تمرینات تیم ملی و ان‌شاءالله جام جهانی.

راستی ماجرای بدهی مالیاتی بابت حضور در نفت تهران و مسدود شدن حساب‌های بانکی‌ات چیست؟
تمایلی ندارم در این رابطه صحبت کنم و بهتر است با وکیلم حرف بزنید.

چرا؟
گفتم که می‌خواهم تمام تمرکز خودم را روی تمرینات و موفقیت در تیم ملی بگذارم و به موضوع دیگری فکر نمی‌کنم.

شکست استقلال مقابل پارس جنوبی جم|


استقلال با این نتیجه پنج امتیازی باقی مانده و به رده هفتم جدول سقوط کرد. پارس جنوبی نیز با هفت امتیاز موقتا به رده سوم صعود کرد.

استقلال با گل به خودی آرمین سهرابیان، مغلوب پارس جنوبی جم شد.

به گزارش ایسنا، تیم‌های پارس جنوبی جم و استقلال تهران در چارچوب هفته چهارم لیگ برتر از ساعت 20:30 در ورزشگاه تختی جم به میدان رفتند. این دیدار با گلی که در نیمه نخست به ثمر رسید، با حساب یک بر صفر به سود پارس جنوبی به پایان رسید.

آرمین سهرابیان (گل به خودی) در دقیقه 12 برای پارس جنوبی گل زد.

استقلال با این نتیجه پنج امتیازی باقی مانده و به رده هفتم جدول سقوط کرد. پارس جنوبی نیز با هفت امتیاز موقتا به رده سوم صعود کرد.

نیمه نخست

پارس جنوبی با ارائه بازی هجومی از دقیقه یک، به دنبال باز کردن دروازه استقلال بود و روی یکی از حملاتش، آرمین سهرابیان در دفع توپ دچار اشتباه شد و ضربه او بعد از برخورد به زمین و منحرف شدن، وارد دروازه مهدی رحمتی شد تا شاگردان تارتار به گل نخست برسند. با این گل پارس جنوبی نه تنها اجازه پیش‌روی به استقلال نداد بلکه چند بار دیگر با شوت‌های از راه دور دروازه استقلال را تهدید کردند. شاگردان شفر روی چند صحنه توانستند به دروازه احمد گوهری نزدیک شوند اما این حملات به قدری کم اثر بود که این دروازه‌بان را به زحمت نیانداخت. از بحث برانگیزترین صحنه‌های بازی سرنگونی فرشید اسماعیلی در محوطه جریمه پارس جنوبی بود که علی رغم اعتراض شفر و بازیکنان استقلال، داور دستور به ادامه بازی داد.

نیمه دوم

استقلال با ورود همام طارق و سعید آذری به زمین، توانست تا حدودی به دروازه پارس جنوبی نزدیک شود اما حساس‌ترین موقعیت دقایق اولیه نیمه دوم متعلق به شاگردان تارتار بود که ابراهیم صالحی در استفاده از این موقعیت تعلل کرد و مهدی رحمتی توپ را در آغوش گرفت. بعد از گذشت 20 دقیقه از نیمه دوم، وریا غفوری در موقعیت تک به تک، توپ را با کمترین اختلاف به بیرون زد. در ادامه نیز شاگردان شفر چند موقعیت خوب داشتند که با مقاومت بازیکنان پارس جنوبی به توفیق نرسیدند. موقعیت بعدی استقلال را علی کریمی در چند قدمی دروازه با ضربه سر به بیرون زد تا کماکان دست آبی‌ها از رسیدن به گل کوتاه بماند. در اواخر بازی استقلال فرصت گلزنی داشت که به سادگی از کنار آن گذشت.

ترکیب پارس جنوبی: احمد گوهری، مجتبی لطفی، حامد نورمحمدی، محمد ستاری، سعید محمدی‌فر، حسین پورامینی، میثم نقی‌زاده، امیر میربزرگی، روح‌الله سیف‌اللهی، عماد میرجوان (محمد نوری 45 (کارت زرد))، ابراهیم صالحی.

ترکیب استقلال: سید مهدی رحمتی، فرشاد محمدی‌مهر (مارکوس نیومایر 82)، پژمان منتظری، آرمین سهرابیان، میلاد زکی پور (رضا آذری 45)، محمد دانشگر (کارت زرد)، علی کریمی، وریا غفوری، مرتضی تبریزی، فرشید اسماعیلی و روح‌الله باقری (همام طارق 45).

پشت پرده دعوای مسئولان ایران و عربستان در ورزشگاه|

عجیب ترین اتفاق بازی تیم های امید ایران و عربستان در بازی های جاکارتا ، دعوای جایگاه ویژه بود. درحالی که بازیکنان دو تیم خیلی سعی کردند فوتبال بازی کنند ، روی سکوها تنش رخ داد.

به گزارش خبرآنلاین؛ حتما خبر دعوای مقامات ایران و عربستان در جایگاه ویژه بازی ایران و عربستان را شنیده اید. دعوایی که بین مقامات همراه تیم ایران و تنها نماینده ویژه عربستان در جایگاه رخ داده است.

هادی ساعی که در بطن دعوا بوده توضیح داده است که مقام عربستانی اعتراض داشته که ایرانی ها روی صندلی های جایگاه ننشینند و بعد کار به مسئولان اجرایی کشیده است و بلوایی به پا شده و در نهایت اعضای هیات اجرایی حق را به کاروان ایران داده بودند.

اما ماجرا چه بوده؟ ماجرا این بوده که تعداد زیادی از اعضای هیات اجرایی کاروان ایران در جایگاه و در همان ردیف اول نشسته بودند و تنها مقام عربستانی هم در کنار آنها حضور داشته است.

مقامات ایرانی خیلی با سر و صدای بلند بازی را پیگیری می کردند و فریاد می زدند و در کنار این ها سهراب بختیاری زاده از جایگاه کناری به عنوان عضوی از کادرفنی که بازی را از روی سکوها می دیده ، با صدای بلند تیم را ارنج می کرده است!

تیم ملی امید

مقام عربستانی معترض می شود که باید تعداد صندلی های جایگاه به طور برابر تقسیم شود و می گوید این صندلی ها برای عربستان است که هادی ساعی خیلی بامزه به او پاسخ می دهد:«یعنی صندلی ها را با خودت از ریاض آوردی؟»

جمله ای که باعث می شود این مقام عربستانی که یا سفیر یا مقام ارشد سفارتی این کشور در جاکارتا بوده خشمگین شود اما چون آن جایگاه ویژه مقاماتی است که کارت ویژه حضور را دارند ، ناظران بازی حق را به طرف های ایرانی می دهند. اگرچه اینکه تعداد مقامات روی سکوها بیشتر از طرفداران ایرانی روی سکوها باشد ، نشان از نحوه لشگرکشی کاروان ایران به مسابقات است .

جایی که نمونه اش را در دیگر کشورهای اعزامی به مسابقاتی از این دست کمتر مشاهده می کنیم!

ناآرامی‌های فوتبالی از اهواز و تهران به جم کشیده شد|


حالا موج خشونت از تهران و اهواز به جم می‌رود و احتمالاً در جم هم شاهد دعوا‌های فرافوتبالی خواهیم بود. حالا لابد قرار است دوباره جناب داورزنی از دشمنان خارجی حرف بزند و بعد از فاجعه، درباره اتفاقات تلخ و زننده، فرمایش تازه‌ای داشته باشد، اما منطق می‌گوید حداقل این بار منتظر فاجعه نمانیم و برنامه پیشگیرانه داشته باشیم.

حالا موج خشونت از تهران و اهواز به جم می‌رود و احتمالاً در جم هم شاهد دعوا‌های فرافوتبالی خواهیم بود. اما منطق می‌گوید حداقل این بار منتظر فاجعه نمانیم و برنامه پیشگیرانه داشته باشیم.

روزنامه خبرورزشی نوشت: درست در همان روزی که وینفرد شفر، برانکو و امیر قلعه‌نویی به عنوان مربیان مدعی فتح لیگ برتر هجدهم به کمپین «نه به خشونت در استادیوم‌ها» پیوستند و حتی شجاع خلیل‌زاده که جای لگدهایش هنوز روی اسباب و اشیای ورزشگاه غدیر اهواز مانده هم عضو این کمپین «نه به خشونت» شد تا امیدوار باشیم قرار است تغییر رویه بدهد و اصلاح رفتاری (!) شود، یکی از بوقچی‌های تیم پارس جنوبی جم با انتشار متن تهدیدآمیزی هواداران استقلال را از ورود به ورزشگاه خانگی تیمش منع کرد. این بوقچی که قطعاً باید از حضورش در ورزشگاه جلوگیری شود، تهدید کرده: «منتظر حضور هواداران در لانه زنبور‌های زرد هستیم، ولی هر استقلالی که در جایگاه طرفداران پارس با لباس یا شال و پرچم آبی حضور پیدا کند و یا با هر شکلی از تیم تهرانی طرفداری کند، خودش مسئول جان و مال خود خواهد بود و از روز قبل از بازی هر هوادار سرخابی از شهرستان‌ها و روستا‌های اطراف شهر جم برای تشویق استقلال حضور پیدا کند، اگر لباس یا هر نشانه‌ای از تیم استقلال به همراه داشته باشد، به شکلی نامعقول از او پذیرایی خواهد شد.» بوقچی پارس جنوبی نظریه‌پردازی هم کرده و ادامه داده: «استقلالی‌ها لطفاً در منزل نشسته و بازی را تماشا کنید تا از هرگونه آسیب در امان باشید.»

صدالبته جناب بوقچی تخفیف داده و تأکید کرده: «این بیانیه فقط جهت تیم‌های منفور تهرانی است و هرگز در مورد تیم‌های دیگر استان‌ها صدق نمی‌کند.» این نمونه بارز نفرت‌پراکنی است، نمونه بارز جرم، اما خوشبختانه یا بدبختانه در فوتبال ایران هیچ‌کس برنامه پیشگیرانه ندارد و همه منتظرند اول جرم به وقوع بپیوندد و بعد فریاد وامصیبتا سر بدهند!

مگر قبل از بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان برخی بوقچی‌های فولاد اهواز که از رفتار منزجرکننده و شرم‌آور برخی بوقچی‌های پرسپولیس به خشم آمده بودند، به صراحت نگفتند تلافی می‌کنند؟ چه کسی مانع تلافی آن‌ها شد؟ مگر قبل از بازی استقلال و تراکتورسازی مشخص نبود یک عده از هواداران تراکتور اهانت به آذری‌ها را بی‌پاسخ نمی‌گذارند؟ آیا برای مهار خشم آن‌ها چاره یا تدبیری اندیشیده شد؟

حالا موج خشونت از تهران و اهواز به جم می‌رود و احتمالاً در جم هم شاهد دعوا‌های فرافوتبالی خواهیم بود. حالا لابد قرار است دوباره جناب داورزنی از دشمنان خارجی حرف بزند و بعد از فاجعه، درباره اتفاقات تلخ و زننده، فرمایش تازه‌ای داشته باشد، اما منطق می‌گوید حداقل این بار منتظر فاجعه نمانیم و برنامه پیشگیرانه داشته باشیم.

جدا از این بوقچی که باید از ورودش به ورزشگاه جلوگیری شود، از همین حالا باید به فکر کنترل و مهار این خشونت‌ها بود. خشم جاری در لایه‌های مختلف جامعه به ورزشگاه‌ها کشیده شده و مردمی که از شرایط اقتصادی ناراضی و از شنیدن خبر اختلاس‌ها شاکی هستند، با خشم به ورزشگاه می‌آیند تا حرص خود را خالی کنند و کار از دست آن‌ها که تصور می‌کردند استادیوم می‌تواند مکان مناسبی برای تخلیه انرژی جوانان باشد، در رفته است چرا که عده‌ای سودجو هم این وسط هستند که سوار موج می‌شوند و به شعار‌ها جهت غیرفوتبالی و رنگ و لعاب قومیتی و نژادی می‌دهند.

این که قرار است در آینده با شماره‌دار کردن صندلی‌ها و نصب دوربین‌های پایشی جلوی بی‌نظمی‌ها گرفته و عوامل تحریک و تخریب شناسایی شوند، برای آینده خوب است، اما برای امروز چه باید کرد؟ شاید یک راه حل ساده جلوگیری از ورود بوقچی‌ها به ورزشگاه باشد.

جالب اینجاست که دیروز باشگاه پارس جنوبی هم به جای محکوم کردن این تهدید‌های بی‌منطق، فقط هرگونه نسبت این بوقچی به باشگاه شهر جم را تکذیب کرد تا این پرسش ایجاد شود که آیا همین که تهدیدکننده منسبت به باشگاه نباشد، کافی است؟!

مسئولان و کارشناسان پاسخ می‌دهند

راه پاکسازی بوقچی‌ها و ایجاد آرامش در ورزشگاه‌ها چیست؟

بعد از ناآرامی‌های ورزشگاه‌های آزادی تهران و غدیر اهواز این‌بار ورزشگاه تختی جم تهدید به اغتشاش شده است و یکی از بوقچی‌ها، هواداران استقلال را تهدید کرده اگر پای‌شان را به ورزشگاه تختی و حتی نزدیکی‌های آن بگذارند، جان‌شان پای خودشان خواهد بود. اینکه چرا فوتبال ما به سمتی رفته که برخی بوقچی‌ها تبدیل به افراد اغتشاش‌گر شده‌اند و هر کاری دل‌شان می‌خواهد، می‌کنند و اینکه در کل راه پاکسازی آن‌ها و ایجاد آرامش در ورزشگاه‌ها چه می‌تواند باشد، سؤالی است که آن را با تنی چند از کارشناسان و صاحب‌نظران مطرح کردیم. این پاسخ‌ها را بخوانید:

امیرحسین فتحی: با یک پلاکارد و اعلامیه نمی‌شود کار فرهنگی انجام داد
سرپرست باشگاه استقلال در این خصوص گفت: به نظر من برخی افراد با اهداف غیرورزشی می‌آیند و میان تماشاگران قرار می‌گیرند. وقتی چندین هزار نفر به ورزشگاه می‌آیند، بین آن‌ها افراد هنجارشکنی هم وجود دارند که شعار‌های غیراخلاقی سر می‌دهند و سعی در ترغیب هواداران برای ایجاد آشوب دارند. این مشکلات می‌تواند حتی ریشه در فوتبال هم نداشته باشد و مشکل این ناهنجاری‌ها از داخل جامعه باشد و به مسائل فرهنگی برگردد. در باشگاه‌ها هم کار فرهنگی نباید به یک پلاکارد و یک بنر ختم شود. باید کار فرهنگی ریشه‌ای باشد و بستر مناسب را برای بالا بردن سطح فرهنگی هواداران فراهم کنیم و جلوی این حوادث را بگیریم.

سعید فتاحی: باید به دوربین‌های مخصوص و بلیت‌فروشی الکترونیکی مجهز شویم
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در این خصوص به ما گفت: کانون هواداران تیم‌ها زیر نظر باشگاه‌های خود هستند و ارتباطی به سازمان لیگ ندارند. ما حتی برای بوقچی‌ها کارت هم صادر نمی‌کنیم و این باشگاه‌ها هستند که باید از افراد دارای صلاحیت در کانون هواداران خود استفاده کنند. ما دیگر نمی‌دانیم چه‌کار باید بکنیم. من قبلاً هم گفتم اگر ورزشگاه‌ها به دوربین‌های مخصوص مجهز شوند تا افراد اخلالگر شناسایی شوند و همچنین اگر بلیت‌فروشی‌ها الکترونیکی شود، می‌شود آرامش را به ورزشگاه‌ها برگرداند. خود مردم هم می‌توانند راه‌شان را از افراد حاشیه‌ساز جدا کنند.

محمد مایلی‌کهن: مشکلات معیشتی مردم حل شود، آرامش هم برمی‌گردد
سرمربی اسبق تیم ملی در این خصوص گفت: من سال‌ها در این خصوص صحبت کردم و حتی کار‌های عملی هم انجام داده‌ام. مشکل اینجاست که ما تا وقتی به خودمان اهانت نشده، ناراحت نمی‌شویم در حالی که من وقتی روی سکو‌ها به سایرین هم توهین می‌شد، واکنش نشان می‌دادم. برخی از این آقایان که حالا صدایشان درآمده و قیافه مظلومانه به خود گرفته‌اند، خودشان قبل‌ها عامل این توهین‌ها بوده‌اند و آن را پایه‌گذاری کرده‌اند. راه‌های ایجاد آرامش در ورزشگاه‌ها به مشکلات عدیده معیشتی مردم مربوط می‌شود و مسئله اصلی مربوط به مسائل کلان مملکتی است و به شرایط حاکم بر جامعه ما برمی‌گردد.

بهرام رضاییان: باید زیرساخت‌های حرفه‌ای فراهم باشد
مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم در این خصوص گفت: قبل از هر چیز باید بگویم آن پست اینستاگرامی که درخصوص تهدید هواداران استقلال مطرح شده، هیچ ربطی به باشگاه پارس جنوبی ندارد و اتفاقاً ما بهترین میزبانی را برای هواداران استقلال در روز بازی با این تیم فراهم می‌کنیم و نشان می‌دهیم که ما هواداران با فرهنگ و فهیمی داریم و اجازه نخواهیم داد کوچکترین ناهنجاری در ورزشگاه ایجاد کنند. ایجاد آرامش در ورزشگاه‌ها به مسائل زیادی برمی‌گردد که مهمترین آن سطح فرهنگی خود جامعه است و اینکه باید زیرساخت‌ها از جمله نحوه بلیت‌فروشی‌ها و... درست باشد تا یک هوادار فوتبال با آرامش کامل در ورزشگاه حضور یابد و 90 دقیقه بدون مشکل تیم خود را تشویق کند.

افشین حیدری: تقویت سیستم مانیتورینگ و انجام بلیت‌فروشی الکترونیکی!
مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان خوزستان به خبرورزشی گفت: برای این کار باید چندین حرکت اساسی انجام داد. مثلاً برویم به سمت ایجاد سیستم مانیتورینگ در جایگاه‌ها و یک تماشاچی بداند از زمانی که روی صندلی‌اش می‌نشیند تا پایان بازی، تمام رفتارش پایش و رصد می‌شود یا انجام بلیت‌فروشی الکترونیکی که یک هوادار بداند صندلی‌اش کجاست و اجازه ندهد کسی از جای او سوءاستفاده کند و ایجاد اغتشاش نماید. خود باشگاه‌ها هم باید روی کار‌های فرهنگی تمرکز بیشتری داشته باشند و بوقچی‌های خود را ساماندهی کنند و از آن‌ها کار درست را بخواهند. الان خیلی از این بوقچی‌ها دقیقاً نمی‌دانند کارشان چیست و فقط کار تشویقی انجام می‌دهند. آن‌ها باید مسئولیت‌پذیر هم باشند. روی هم رفته کار‌های زیادی باید صورت بگیرد تا جو ورزشگاه‌ها آرام شود.

یک خبر ترسناک درباره کیمیا علیزاده|


او در مسابقات جهانی سال 2017 موفق شد مدال نقره را کسب کند ولی در مسابقات قهرمانی آسیا در ویتنام از کسب مدال ناکام ماند. با اعلام کمیته‌ملی المپیک به‌عنوان پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا انتخاب شد که همین مسئله باعث افزایش انگیزه او شد.
یک خبر ترسناک درباره کیمیا علیزاده|

همشهری ورزشی نوشته که کیمیا علیزاده به دلیل مصدومیت شاید دیگر نتواند به ورزش حرفه‌ای بپردازد.

مربی کیمیا علیزاده، تکواندوکار نام‌آشنای ایران که در آستانه بازی‌های آسیایی از ناحیه زانو(ACL) دچار مصدومیت شد، گفته که به‌دلیل شدت آسیب‌دیدگی امکان خداحافظی او از ورزش حرفه‌ای وجود دارد.

کیمیا علیزاده سال 2016 در ریو، اولین مدال تاریخ ورزش زنان ایران در المپیک را به‌دست آورد. پس از این افتخارآفرینی روند بدشانسی‌های علیزاده شروع شد. ابتدا مچ پای مصدومش را به تیغ جراحان سپرد و سپس درگیر سندروم گیلن باره شد.

او در مسابقات جهانی سال 2017 موفق شد مدال نقره را کسب کند ولی در مسابقات قهرمانی آسیا در ویتنام از کسب مدال ناکام ماند. با اعلام کمیته‌ملی المپیک به‌عنوان پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا انتخاب شد که همین مسئله باعث افزایش انگیزه او شد.

ولی مصدومیت دیگر گریبانگیر این بانوی پرافتخار شد. برخی معتقدند انتخاب علیزاده به‌عنوان پرچمدار فشار روانی برای او در پی داشته است و همین مسئله سبب شده تا دچار مصدومیت شود.

مهرو کامرانی، سرمربی دختران تکواندوکار ایران درباره پرچمداری کیمیا علیزاده و اتفاقاتی که پس از اعلام این خبر رخ داد، گفت:« بعد از ناکامی علیزاده در قهرمانی آسیا احساس کردم شاید پرچمداری کاروان ایران در بازی‌های آسیایی به او کمک کند. عملکرد کیمیا علیزاده در مسابقات قهرمانی آسیا با توجه به توانایی‌های او ضعیف بود و ارتباط او با زمین مسابقه دیر برقرار شد و در یک ثانیه مسابقه را از دست داد. بازگشت بدون مدال از مسابقات قهرمانی آسیا برای کیمیا علیزاده سنگین بود و خیلی اذیت شد اما انتخابش به‌عنوان پرچمدار برای او خوب بود و کمک کرد شرایط روحی خود را بازسازی کند. کیمیا برای حضور در اندونزی در شرایط بسیار بهتری نسبت به مسابقات قهرمانی آسیا قرار داشت و واقعا به‌دنبال کسب مدال بود. به‌عنوان مربی و یک دوست در کنار او خواهم بود و اعتقاد دارم پرچمداری در مصدومیت او تاثیرگذار نبود.»

مصدومیت‌های پی درپی
مصدومیت‌های شدید عمدتا دلیل خداحافظی ورزشکاران حرفه‌ای از دنیای قهرمانی محسوب می‌شود. با توجه به مصدومیت نسبتا شدید کیمیا علیزاده و البته مصدومیت‌های پیاپی او این شائبه پیش آمده که‌ او دیگر به‌عنوان ورزشکار در مسابقات حضور نداشته باشد و با دنیای قهرمانی خداحافظی کند.

کمرانی، سرمربی تیم‌ملی در این‌باره گفت:«کسی که بارها زیر تیغ جراحی رفته است، برای بازگشت باید انگیزه بسیار قوی داشته باشد. کیمیا علیزاده قبل از مصدومیت اخیر، حدود یک‌سال به‌خاطر مصدومیت گذشته‌اش از اردوی حرفه‌ای و دنیای قهرمانی دور بود و زندگی عادی یک دختر را تجربه کرد. او در این مدت مانند دختران دیگر زندگی و لذت آن را تجربه کرد. بازگشت او بعد از تجربه این شرایط ، خیلی سخت بود و با اصراری که خود کیمیا داشت من به حضور او در مسابقات قهرمانی آسیا راضی شدم. اصلا موافق حضور او در ویتنام نبودم و او اصرار زیادی برای بازگشت داشت. حتی کیمیا با مراجعه به پزشکان نامه حضور در تمرینات را دریافت کرد. نهایتا کیمیا به اردوی تیم‌ملی بازگشت اما با یک روحیه غیرحرفه‌ای که با توجه به دوری‌اش از اردوها کاملا طبیعی بود. امیدوارم با وجود مصدومیت اخیر مجددا کیمیا به دنیای قهرمانی بازگردد اما احتمال خداحافظی او از دنیای قهرمانی نیز وجود دارد.»

پاسخ امیرعلی نبویان به شایعه پورسانت از قرارداد کی‌روش|


من امیرعلی نبویان هستم، مجری تلویزیونی‌ای كه نامش در خبر دخالت در قرارداد كارلوس كیروش و بانك سامان میان آمده!نخست به سهم خودم و بعد همسرم صمیمانه متاسفم كه چرا دخالتی در این قرارداد چرب و چیل نداشته‌ام تا پورسانت دلاری 20 درصدی از قرارداد كی‌روش و بانك سامان نصیبمان شود.

امیرعلی نبویان مجری برنامه فوتبالیسم که حالا متهم شده به نقش داشتن در قرارداد تبلیغاتی کارلوس کی‌روش با بانک سامان همراه با همسرش درباره این شایعه بیانیه ای منتشر کرد.

در این بیانیه که در اختیار خبرآنلاین، قرار گرفته است، این مجری جوان همراه با همسرش درباره این شایعه و چرایی آن توضیحاتی داده‌اند که چون خبر در فضای مجازی منتشر شده بوده، ترجیح داده‌اند از مدیوم رسانه‌های مکتوب فضای مجازی توضیحات‌شان را ارائه کنند و خبرآنلاین این متن را منتشر می‌کند:

به نام خدای بزرگ
من امیرعلی نبویان هستم، مجری تلویزیونی‌ای كه نامش در خبر دخالت در قرارداد كارلوس كیروش و بانك سامان میان آمده!
نخست به سهم خودم و بعد همسرم صمیمانه متاسفم كه چرا دخالتی در این قرارداد چرب و چیل نداشته‌ام تا پورسانت دلاری 20 درصدی از قرارداد كی‌روش و بانك سامان نصیبمان شود.

تاسف دوم آن كه بانك سامان هرگز -نه در گذشته و نه امروز- مشتری شركت تبلیغاتی همسرم نبوده و قرارداد كی‌روش با بانك سامان كم‌ترین ارتباطی با شركت همسرم نداشته است. فقط مجموعه 724 كه از زیرمجموعه‌های هولدینگ سامان (كه بانك سامان نیز زیر مجموعه دیگری از این هولدینگ است) مشتری شركت همسرم بوده كه مدتی هم از برنامه فوتبال برتر حمایت مالی كرده است و همین دستمایه مناسبی شده برای این شوخی رسانه‌ای.

سومین تاسف كه در طول حیات هرگز كم‌ترین تماسی اعم از فیزیكی، شیمیایی، كلامی، غیركلامی، حضوری و غیر حضوری با عالی‌جناب كی‌روش و هیچ‌یك از نزدیكان و بستگان و وابستگان و همبستگان ایشان نداشته‌ام.

امید است این شایعه و جهت‌دهی نخ‌نما و بچگانه از جانب برخی سایت‌های مولف، به شروع برنامه نوپای "فوتبالیسم" ارتباطی نداشته باشد كه در آن صورت به‌زودی ناچار خواهم شد بابت پورسانت انتقال رونالدو به یوونتوس هم بیانیه بدهم.

توقع عذرخواهی از سایت‌های سازنده این خبر من‌درآوردی هم ندارم كه به راستی آن‌ها دارند رسالت خود را در مبارزه با فساد مالی در فوتبال به انجام می‌رسانند.

یا حق
امیرعلی نبویان و بهار نوروزپور
مرداد 97

>