گروه خبری سیاسی

واکنش ترامپ به تهدید کره شمالی|


-

رییس‌جمهوری آمریکا به تهدید‌های امروز-چهارشنبه- کره‌شمالی مبنی بر لغو دیدار تاریخی سران دو کشور، واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا امروز-چهارشنبه- در واکنش به ابراز تردید کره‌شمالی درباره دیدار رهبران دو کشور، گفت که واشنگتن بدون توجه به تهدید‌های کره‌شمالی،‌ در فشار آوردن به پیونگ‌یانگ برای خلع سلاح هسته‌ای ادامه می‌دهد.

ترامپ همچنین تایید کرد که امکان لغو دیدارش با کیم وجود دارد.

ترامپ در «دفتر بیضی» کاخ‌سفید به خبرنگاران گفت: «تصمیمی گرفته نشده، پیام رسمی دریافت نکردیم، چیزی ندیدیم و نشنیدیم. به برنامه خود برای خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره ادامه می‌دهیم و خواهیم دید که چه پیش می‌آید.»

امام جمعه تهران: کشور ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد|


خطیب نماز جمعه تهران: مقابله با دشمن هزینه دارد، هزینه ایستادگی و مقاومت به مراتب از هزینه تسلیم کمتر است، اگر رهبر انقلاب نماد مقاومت در برابر رژیم منحوس آمریکا هستند، به دلیل ایستادگی ملت ایران و آزادگان است، این عزت، راه رسیدن به پیروزی است که آزادگان با این عزت، شرف و عظمت را خلق کردند.

فرارو- خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه باید عزم جدی برای فراهم کردن زمینه استقلال بانک مرکزی وجود داشته باشد، گفت: سه قوه با عزم جدی اصلاح نظام بانکی را در دستور کار قرار دهند.

حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های دوم این نماز، گفت: در روزهای مهم ماه ذی‌الحجه قرار داریم و در آستانه روز عرفه، روز عبادت و روز بندگی هستیم، ملت عزیز در این سال‌ها با اجتماعات پرشکوه و با دعای عرفه حضرت امام حسین(ع) مأنوس هستند و امسال هم این مراسم را با شکوه برگزار می‌کنیم، در نماز عید سعید قربان آنگونه که شایسته این روز مهم است، حضور داشته باشیم.

وی ضمن گرامیداشت جایگاه شهدای منا، اظهار داشت: شهدای مظلوم منا قربانی بی‌درایتی، سوء‌مدیریت و یا توطئه‌‌های رژیم خون‌ریز آل‌سعود است این رژیم دست جنایت‌کارش به خون کودکان مظلوم یمن، زنان و مردان مظلوم و مسلمان آغشته است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: در این روزها شاهد انتصاب رئیس کل بانک مرکزی بودیم، برای این برادر ارجمند از خداوند آرزوی توفیق داریم و امیدواریم که برای اصلاح نظام بانکی کشور قدم‌های اساسی و مبنایی برداشته شود.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد ادامه داد: رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی مؤکدا اصلاح نظام بانکی را از دولت محترم مطالبه کرده‌اند، این کار بزرگ نیازمند برنامه‌ریزی، استفاده از نخبگان علمی، اجماع نخبگان علمی و سیاسی است، باید سه قوه با عزم جدی و با نگاه بلند مدت مسئله اصلاح نظام بانکی را در دستور کار خود قرار دهند و قدم‌ها را استوار بردارند، در این راه باید عزم جدی معطوف به فراهم آوردن زمینه استقلال بانک مرکزی باشد.

وی خطاب به رئیس جدید بانک مرکزی گفت: رئیس کل محترم باید به طور شفاف استقلال بانک مرکزی را از دولت و مجلس داشته باشد، بدون این مطالبه قطعا نمی‌توان بر مشکلات جدی فرا روی نظام بانکی غالب شد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تأکید بر اینکه اصلاح نظام بانکی راه را برای رشد اقتصاد ملی هموار خواهد کرد، افزود: پایه پولی کشور دارای اجزایی است، یکی از اجزای آن خالص دارایی‌های خارجی بانک مرکزی است، اولا باید اراده بانک مرکزی بر عدم افزایش دارایی‌های خارجی باشد، این سیاستی است که همه بر آن اتفاق نظر دارند، ما در این حوزه قانون را هم تصویب کردیم، اما عملی نشد.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد اضافه کرد: باید با برنامه جدی افزایش دارایی‌های خارجی بانک مرکزی کنترل شود و این کنترل رابطه مستقیم با کنترل هزینه‌های مالی دولت دارد، اگر دولت یله و رها شد و به افزایش هزینه‌های خود اقدام کرد و مدیریت و کاهش هزینه، ارتقای بهره‌وری در دستور کار دولت قرار نگیرد، نتیجه آن افزایش دارایی‌های خارجی بانک مرکزی و معضلات فرا روی آن و رشد پایه پولی است.

وی تصریح کرد: عامل دوم خالص بدهی‌های دولت است، با افزایش بدهی‌های دولت، شاهد رشد پایه پولی غیر متناسب هستیم، رشد پایه پولی به صورت معقول، متناسب با رشد اقتصاد ملی، رشد تولید ناخالص داخلی، صحیح است، اما رشد پایه پولی متناسب با بدهی‌های دولت، این مشکلات امروز را خلق می‌کند، لذا اولا باید دولت با برنامه‌ریزی نسبت به پرداخت بدهی‌های انباشته شده‌اش قدم بردارد و مانع رشد بدهی‌های دولت به بانک مرکزی باشد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران سومین عامل در مشکلات اقتصادی را خالص بدهی‌های بانک‌ها به بانک مرکزی دانست و اظهار داشت: متأسفانه در این حوزه با چاش روبه‌رو هستیم، امروز معضل اصلی در این حوزه است، ما بانک‌های خصوصی را بدون ضابطه خلق کردیم، در حالی که ابزارهای لازم برای نظارت بر عملکرد این بانک‌‌ها را در اختیار نداشتیم.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد با تأکید بر اینکه امروز شاهد افزایش بی‌رویه بدهی‌ بانک‌های خصوصی به بانک مرکزی هستیم، افزود: در طول یک سال این میزان بدهی‌ها از 120 هزار به 200 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است، رئیس کل بانک مرکزی باید با ابزار مناسب و با ابزارهای نظارتی کارآمد بر عملکرد بانک‌های خصوصی نظارت جدی داشته باشد، از رئیس کل بانک مرکزی انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی مناسب در جهت هدایت منابع به سمت واقعیت اقتصاد و رشد تولید ناخالص داخلی برنامه‌ریزی کند.

وی با بیان اینکه ما هر چند امروز با مشکلاتی در بازار ارز روبه‌رو هستیم، اما به دلایلی مشکلاتی که دیگر کشورهای مبتلا به معضلات ارزی با آن روبه‌رو هستند، مواجه نیستیم، افزود: کشورهایی که با کاهش ارزش پول ملی مواجه می‌شوند و بدهی‌های خارجی سنگین دارند، نظیر بعضی از کشورهای همسایه ما که امروز شاهد کاهش ارزش پولی ملی آنها هستیم، بیش از 400 میلیارد دلار بدهی خارجی دارند، چگونه باید این بدهی را پرداخت کنند و چه بار سنگینی بر شانه آنهاست؟

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز کمترین بدهی خارجی را دارد، بدهی خارجی میان‌مدت و بلندمدت ما، حداکثر 11 میلیارد دلار است، یعنی صفر، در کنار این موقعیت که می‌تواند راه را برای حرکت اقتصاد هموار کند، ما از ظرفیت‌های بالایی برای خلق ثروت، تولید ارز و صادرات برخورداریم، این منابع عظیم انرژی ما، پتروپالایشگاه‌ها، اگر همین تحریم باعث شود ما به سمت تبدیل نفت خام به فرآورده‌های با ارزش بالاتر که امکان تحریم آنها برای دشمن بسیار سخت است، برویم، در مقابله با تحریم‌‌ها مؤثر است.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد با تأکید بر اینکه با صادرات کالاهایی که در داخل کشور به آنها نیاز نداریم می‌توانیم تراز تجاری خود را به شکل معناداری ارتقا دهیم، اظهار داشت: این فرصت‌‌ها در اختیار ماست، ما کشور ثروتمندی هستیم، مردم عزیز گمان نکنید با افزایش نرخ ارز، یک اقتصاد بزرگ به نام اقتصاد ایران که جزو 20 اقتصاد اول دنیاست و با این بسترهای کلیدی خلق ثروت، با مشکل روبه‌رو می‌شود، دیگران موقعیت ما را خوب می‌دانند.

وی گفت: ما از قدرت بالایی برای برون‌رفت از این تنگناها برخورداریم، اما این مشروط به اتخاذ تصمیمات درست است، متأسفانه رهبر معظم انقلاب فرمودند که در چند ماه ابتدایی امسال، تصمیمات غلطی اتخاذ شد، اهل نظر بطلان تصمیمات را اعلام کردند، آزادگان عزیز در طول 10 سال اسارات یک تصمیم راهبردی غلط نگرفتند، یک تصمیم غلط اتخاذ نشد، زیرا اهل عقل و علم و مشورت بودند و زیر فشار دشمن تصمیمات عاقلانه گرفتند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: تصمیمات امروز اقتصادی امروز کشور باید دارای اجماع علمی و حمایت همه نخبگان سیاسی را داشته باشد، ما می‌توانیم به سرعت از مشکلات امروز خارج شویم، مشروط بر اینکه سیاست‌های خودمان را درست اصلاح کنیم.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد خطاب به رئیس جدید بانک مرکزی، گفت: آقای رئیس کل، با دستور زید و امر یک معاون و مدیر را منصوب و عزل نکنید، شما مسئول و پاسخ‌گو هستید، مسئولیت‌‌ها را به دست مدیران عالم، با تجربه، متعهد و به تعبیر قرآن حفیظ و علیم بسپارید، کشور این سرمایه‌ها را در اختیار دارد.

وی ادامه داد: قانون پولی و بانکی کشور مربوط به سال 1351 است، با همکاری دولت، با لایحه‌ای متناسب با امروز این قانون را اصلاح کنید، هدف‌گذاری شما در بانک مرکزی در راستای رشد تولید ناخالص داخلی به منظور ثبات نرخ ارز در کشور و جلوگیری از این تکانه‌های سخت در میان‌مدت و بلند مدت باشد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد: کشور ظرفیت این تکانه‌های ارزی را ندارد، قطعا با برنامه‌ریزی صحیح می‌توان به این هدف رسید، رضایت کوتاه‌مدت و اهداف بی ارزش ناپایدار را ملاک اقدامات خود قرار ندهید، مردم آماده همکاری هستند، برنامه‌های بلندمدت و اهداف کلان، راه را برای اقتدار ملی هموار می‌کند.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در خطبه‌‌های این نماز در سخنانی ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور، گفت: در سالروز بازگشت ستاره‌های پر فروغ آسمان ایران و فرزندان سلحشور امت اسلام، مجاهدین راه خدا، آزادگان مقاوم و صبور و افتخارآفرین قرار داریم، شخصیت‌هایی که رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی از آنان به الماس‌های درخشان و گوهرهای گرانبهای تربیت‌یافته در فراز و نشیب‌های سخت دفاع مقدس یاد کردند و آنها را ذخیره انقلاب اسلامی نامیدند.

وی افزود: بدون تردید بعد از ظهور اسلام و پذیرش این آیین آسمانی توسط ملت ایران، دفاع مقدس مهم‌ترین رویداد چند هزار ساله تاریخ ایران است که در اوج قله‌های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و دفاعی قرار داد و راه را برای رسیدن به جایگاهی که زیبنده ملت ایران است، نه تنها در ایران و جهان اسلام هموار کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تأکید بر اینکه اگر دفاع مقدس نبود، امروز عراق به دست مدیران و مسئولان برآمده ملت این کشور اداره نمی‌شد و یک نظام سیاسی مستقل مدیریت این کشور را در دست نداشت، اظهار داشت: اگر دفاع مقدس نبود، امروز لبنان به مهد خلق مقاومت اسلامی مبدل نمی‌شد، سوریه، یمن، فلسطین و غزه، مشت گره‌ شده‌ای بر سینه استکبار نبودند؛ در دفاع مقدس برگ‌های زرینی خلق شده که یکی از آنها، اسارت است و مردانی تا آخرین گلوله خویش جنگیدند و نهایتا با آنکه بی‌صبرانه در انتظار شهادت بودند، خداوند اسارت و آزادگی را برای آنان مقدر فرمود تا پیام‌آور خون شهیدان باشند.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد با بیان اینکه شرکت‌کنندگان در نماز جمعه باید پیشگام وحدت باشند و با آنهایی که افسرده‌حال هستند باید با احترام برخورد کنند، افزود: اگر امروز مسئولین کشور و آحاد ملت به فهم دقیق وظیفه‌شان فکر کنند، به سعادت می‌رسیم، آزادگان ده‌ها مأمور عراقی را تحت تأثیر رفتار خودشان قرار دادند، جامعه ما امروز نیازمند اخلاق آزادگان است.

وی تصریح کرد: مقابله با دشمن هزینه دارد، هزینه ایستادگی و مقاومت به مراتب از هزینه تسلیم کمتر است، اگر رهبر انقلاب نماد مقاومت در برابر رژیم منحوس آمریکا هستند، به دلیل ایستادگی ملت ایران و آزادگان است، این عزت، راه رسیدن به پیروزی است که آزادگان با این عزت، شرف و عظمت را خلق کردند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در پایان خاطرنشان کرد: اردوگاه‌ها به میدان مجاهدت تبدیل شد، در اردوگاه میدان جنگ و صحنه مبارزه تغییر کرد و تلاش کردند اسارت‌گاه را به دانشگاه با حدود 40 هزار دانشجو و صدها هزار استاد تبدیل کنند، در اسارت هر کسی صاحب دانش و علمی است، معلمی برای سایرین است. اردوگاه‌ها به دانشگاه‌‌های قرآن کریم تبدیل شد که این ثمره ارزش‌های دینی است. باید جامعه و ملت عزیز ما که آموزگاران آزادگان هستند، باید این راه را با عزت و اقتدار طی کنند و مسیر سعادت خود و دنیای اسلام را هموار نماییم.

آمریکا: درهای مذاکره با روسیه را باز گذاشته‌ایم|


یکی از مقامات وزارت امور خارجه آمریکا اظهار کرد، واشنگتن ارتباط خود با روسیه را درخصوص برخی مسائل از جمله سوریه و کنترل تسلیحات حفظ کرده است.

یکی از مقامات وزارت امور خارجه آمریکا اظهار کرد، واشنگتن ارتباط خود با روسیه را درخصوص برخی مسائل از جمله سوریه و کنترل تسلیحات حفظ کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این مقام آمریکایی گفت: این دولت به روشنی نشان داده است که درهای مذاکره باز هستند. ما کانال‌های ارتباطی خود با روسیه را در مساله اوکراین، سوریه، کنترل تسلیحات، ثبات استراتژیک و بسیاری مسائل دوجانبه دیگر باز نگه داشته‌ایم.

شبکه خبری بلومبرگ به نقل از یکی از مقامات دولتی آمریکا گزارش کرده است که جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در دیدارش با نیکولای پاتروشف، همتای روس خود درباره کنترل تسلیحات و وضعیت سوریه گفت‌وگو خواهد کرد.

دیدار این دو مشاور امنیت ملی در ژنو و برای پیگیری تصمیماتی که رییس جمهور دو کشور در دیدارشان در هلسینکی اتخاذ کرده‌اند، برگزار می‌شود.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز تایید کرده است که پیش‌بینی می‌شود که بولتون و مقامات روسی هفته آینده در ژنو دیدار کنند. کاخ سفید هم این نشست را اعلام کرده و گفته است که تمرکز آن بر مسائل مرتبط با امنیت ملی خواهد بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مقامات روس تلاش کرده‌اند که پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد و معاهده کاهش تسلیحات استراتژیک (استارت) را بار دیگر با دولت ترامپ به مذاکره بگذارند.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در دیدار خود در ماه ژوئیه، طی دیدار رو در رو درباره بحران مهاجران سوریه، وضعیت اوکراین، ادعای مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، گسترش تسلیحات هسته‌ای و مسائل دیگر به گفت‌وگو پرداختند.

امارات از کمک مالی قطر به ترکیه انتقاد کرد|

سرمایه گذاری 15 میلیارد دلاری قطر در ترکیه ، با انتقاد وزارت امور خارجه امارات عربی متحده روبه رو شد.

به گزارش ایرنا ، ' انور قرقاش' وزیر مشاور در امور خارجی امارات در واکنش به اخبار منتشره در خصوص کمک مالی قطر به ترکیه ، در توئیتی نوشت: به نظر می رسد هزینه حاکمیت ناقص بسیار بالاست. برخی باید بدانند حاکمیت با پول خریداری نمی شود.

وی خطاب به قطر افزود: اعتبار و حاکمیت شما تنها ( در همکاری ) با همسایگان به دست خواهد آمد.

عربستان ، امارات ، بحرین و مصر از 5 ژوئن 2017 ( 15 خرداد 96 ) با متهم کردن قطر به تروریسم روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی ، هوایی و دریایی خود به روی این کشور را هم بستند.

این کشورها 13 شرط برای از سرگیری روابط با قطر تعیین کردند که یکی از این شروط قطع شدن کلیه روابط دوحه با آنکارا بود.

قطر طی یک سال دو ماه گذشته نه تنها به هیچیک از این شروط تن نداده است بلکه بر عکس خواسته تحریم کنندگان روابط با ترکیه را هم افزایش داده اند.

به دنبال بروز بحران اقتصادی در ترکیه و کاهش ارزش واحد پول این کشور (لیر) در مقابل دلار ، 'شیخ تمیم بن حمد آل ثانی ' امیر قطر دیروز ( چهارشنبه ) برای حمایت از این کشور به آنکارا رفت.

در جریان این سفر ، ' لولوه الخاطر ' سخنگوی وزارت خارجه قطر از سرمایه گذاری 15 میلیارد دلاری دوحه در ترکیه به منظور حمایت از اقتصاد این کشور خبر داد.

این سرمایه گذاری به صورت بسته ای از پروژه های اقتصادی، سرمایه گذاری و سپرده خواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه قطر از ترکیه به عنوان متحد راهبردی کشورش یاد کرد و افزود: ثبات و شکوفایی متحد ما برای تمام منطقه حیاتی است.

قطر به عنوان متحد راهبردی ترکیه در شورای همکاری خلیج فارس محسوب می شود و روابط دو کشور به ویژه بعد از قطع روابط عربستان، امارات، بحرین و مصر از 15 خرداد سال گذشته در همه زمینه ها گسترش یافته است.

حجم مبادلات تجاری دو کشور از یک میلیارد دلار عبور کرده است و گفته می شود قطر حدود 20 میلیارد دلار در ترکیه سرمایه گذاری کرده است.

روابط دو کشور در زمینه نظامی نیز توسعه یافته است. ترکیه یک پایگاه نظامی در داخل خاک قطر با حضور بیش از 5 هزار نظامی دارد و علاوه بر اینکه قرارداد فروش تجهیزات نظامی به این کشور امضا کرده، قرار است دو پایگاه دریایی برای این کشور بسازد.

بحران در روابط آمریکا و ترکیه بعد از آن آغاز شد که دولت آنکارا یک کشیک آمریکایی را در ازمیر به اتهام عضویت در گروه های گولن و پ.ک.ک و همچنین جاسوسی بازداشت و به حبس خانگی محکوم کرد.

به دنبال این اقدام،ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دستور تحریم وزیر کشور و دادگستری ترکیه را صادر و بعد از آن دستور دو برابر شدن تعرفه های واردات آلومینیوم و فولاد از ترکیه را ابلاغ کرد.

این تصمیم ها سبب خشم و واکنش مقام ها و مردم ترکیه شد و در ادامه بازارهای مالی و پولی ترکیه دچار التهاب شد به طوری که نرخ ارز در بازار این کشور به شکل کم سابقه ای افزایش یافت.

اغلب کارشناسان، مقام های پیشین و فعلی و احزاب موافق و مخالف دولت ترکیه در برابر اقدام های یکجانبه و فشارهای اقتصادی و سیاسی آمریکا علیه کشور خود متحد و یکصدا شده اند.

تشکیل گروه کاری ویژه ایران در وزارت خارجه آمریکا|


هوک ماه آوریل گذشته و تنها چند روز پیش از علنی شدن تصمیم ترامپ برای خروج از برجام، به شبکه رادیوهای ملی آمریکا (ان‌پی‌آر) گفته بود به عنوان مدیر هماهنگی میان وزارت‌خارجه آمریکا با متحدان اروپایی واشنگتن، در تلاش است به جای خروج از برجام متمم‌های تکمیلی به آن بیفزاید؛ متمم‌هایی که "کاستی‌های مورد نظر آمریکا" را مرتفع کند.
تشکیل گروه کاری ویژه ایران در وزارت خارجه آمریکا|

مایک پامپئو، وزیرخارجه آمریکا طی کنفرانسی خبری اعلام کرد یک کارگروه ویژه در وزارت تحت ریاست او برای رسیدگی به مسایل ایران تشکیل شده است.

آمریکا «گروه اقدام ایران» را تشکیل می‌دهد

به گزارش بی بی سی، پامپئو، روز پنجشنبه (16 اوت) اعلام کرد برایان هوک، مسئول ویژه رسیدگی به امور ایران ریاست این کارگروه را برعهده خواهد داشت.

هوک پس مراسم معارفه گفت که ماموریت او و کارگروهش پیگیری سیاست‌های دولت در ارتباط با ایران خواهد بود و تلاش خواهد کرد با رفتارهای به زعم او "مخرب رژیم ایران" چون برنامه هسته‌ای، حمایت از تروریسم و بی‌ثبات کردن منطقه" مقابله کند.

برایان هوک که به خبرنگاران حاضر در کنفرانس خبری وزارت‌خارجه پاسخ می‌داد تاکید کرد: "ایران باید رفتارش را عوض کند. اگر آنها خواستار مذاکره با ما باشند، رئیس‌جمهور (ترامپ) علنا اعلام آمادگی کرده است و ما آماده‌ایم."

او همچین گفت که چند روز پیش در اروپا با نمایندگان کشورهای اروپایی درباره ایران گفتگو کرده و یکی از اهداف گروه‌کاری او تصمین اجرای تحریم‌های ایران است.

هوک در پاسخ به سوالی درباره صادرات نفت ایران به چین گفت: "هدف ما به صفر رساندن صادرات نفت ایران است."

برایان هوک که در زمان ریاست رکس تیلرسون به وزارت خارجه ملحق شد به عنوان مدیر برنامه‌ریز سیاست‌گزاری مشغول به کار بوده و وبسایت دست راستی دیلی وایر او را یکی از مدیران وزارت خارجه نامیده که "هیچ‌گاه ترامپی" نبوده است.

هوک ماه آوریل گذشته و تنها چند روز پیش از علنی شدن تصمیم ترامپ برای خروج از برجام، به شبکه رادیوهای ملی آمریکا (ان‌پی‌آر) گفته بود به عنوان مدیر هماهنگی میان وزارت‌خارجه آمریکا با متحدان اروپایی واشنگتن، در تلاش است به جای خروج از برجام متمم‌های تکمیلی به آن بیفزاید؛ متمم‌هایی که "کاستی‌های مورد نظر آمریکا" را مرتفع کند.

با وجود این، او امروز در پاسخ به خبرنگاران از تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از توافق هسته ای با ایران دفاع کرد و گفت: "ما از برجام خارج شدیم چرا که آن یک توافق نامه بد بود."

هوک می‌گوید بنا دارد با به کارگیری مشاوران و خبرگان مسایل ایران از کارگروه خود برای جلو بردن سیاست‌های دولت ترامپ در قبال ایران بهره ببرد.

 

2 انبار بزرگ داروهای خارجی و مواد غذایی کشف شد|

طی عملیات مشترک نیرو‌های اطلاعات سپاه، اداره تعزیرات حکومتی و شبکه بهداشت و درمان رباط‌کریم محموله دپو شده داروهای خارجی انبارشده در رباط‌کریم کشف و ضبط شد.

یک مقام آگاه در گفت‌وگو با فارس در این شهرستان با اشاره به کشف انبار دپوی داروهای کمیاب خارجی به ارزش تقریبی 60 میلیارد ریال در این شهر اظهار کرد: این مکان طی یک عملیات اطلاعاتی توسط عوامل سپاه رباط‌کریم شناسایی و طی مراحل قانونی مورد بازرسی قرار گرفت و به دستور مقام قضایی پلمب شد.

شناسایی و پلمب انبار احتکار مواد غذایی در نصیرشهر

همچنین در پی اخبار واصله مبنی بر احتکار کالاهای اساسی و موردنیاز مردم در نصیر شهر، عوامل سپاه شهرستان رباط‌کریم به همراه اداره تعزیرات و اداره صنعت معدن، ضمن اخذ دستور قضایی مکان فوق را مورد بازرسی قرار دادند و طی آن موفق به کشف و ضبط مقدار زیادی از کالاهای اساسی و مصرفی مردم به ارزش تقریبی 10 میلیارد ریال شدند.

این مقام آگاه در رباط‌کریم گفت: با اخذ دستور قضایی مکان فوق پلمب و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارسال شد.

>