گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

آیت‌الله مکارم: سختی‌های امروز باقی نمی‌ماند|

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

آنها اگر از هجمه مسلمانان نمی ترسیدند قبر پیغمبر را هم مثل قبور ائمه بقیع از بین می بردند چون گرفتار اوهام غلطی هستند و می پندارند اینها شرک است خود پیغمبر به زیارت قبور بقیع می رفت چرا شما (وهابیون) می خواهید عقیده غلط تان را به همه قالب کنید مکه و مدینه متعلق به شما نیست متعلق به همه ی مسلمانان است آیا شما می پندارید که از ما مجتهدترید؟

آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: دوران سخت امروز به همین شکل باقی نمی ماند. همان طور که در صحنه های دیگر پیروز شدیم، پس این هم پیروز هستیم. در طول هشت سال تمام دنیا با ما جنگید و فقط عراق نبود اما به جایی نرسیدند امروز هم مردم نباید ناامید باشند چون کسی که توکل به خدا کند خداوند او را کفایت خواهد کرد.

به گزارش شفقنا، همایش وجوب تقویت مسائل فرهنگی در حاشیه شهر مشهد با حضور حضرت آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله علم الهدی، تقی زاده خامسی شهردار مشهد، رشیدیان استاندار خراسان رضوی، طلاب، علما و عموم مردم مشهد در موسسه ثامن الحجج مشهد برگزار شد.
آیت الله مکارم شیرازی با سخنرانی در این برنامه در رابطه با پروژه های در دست احداث حاشیه شهر مشهد گفت: چهار پروژه از جمله مسجدی مبارک، حوزه علمیه، کتابخانه و خانه های اساتید در دست احداث است. امروز توانستیم بار دیگر در اینجا مجلس پرفیضی که فضلا، علما، شخصیت ها، تولیت محترم آستان قدس رضوی، استاندار محترم و بقیه عزیزان در آن جمع اند داشته باشیم.

وی در ادامه با پرداختن به مسأله جهاد خاطرنشان کرد: جهاد یکی از ارکان مهم اسلام است و بدون جهاد، اسلام در دنیا پیش نرفت. آیات قرآن مملو است آیات مربوط به جهاد است که اگر جمع آوری شود کتاب مهمی را تشکیل می دهد و جهاد فقط جهاد نظامی نیست و ارکان متعدد دارد جهاد نظامی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، جهاد با نفس و … از آیات قرآن اینگونه برداشت می شود که جهاد فرهنگی از جهاد نظامی برتر و بالاتر است و در سوره توبه آمده است که خداوند می فرماید: همه به میدان جنگ نروید گروهی هم بمانید، احکام اسلام را یاد گرفته و جهاد فرهنگی را شروع کنید و اصلا جهاد نظامی هم در سایه جهاد فرهنگی شکل گرفته و می تواند موثر واقع شود.

این مرجع تقلید شیعیان در ادامه با تأکید به مسأله جهاد فرهنگی افزود: امروزه ما بیش از هر چیز به جهاد فرهنگی نیازی داریم چراکه دشمن مشغول تخریب فرهنگ ماست با ایجاد شبهات، تخریب فرهنگ اعتقادی ما و با تأُسیس مراکز فساد در شبکه های مجازی آلوده، تخریب فرهنگ اخلاقی ما را می کند و ما در مقابل این تخریب دشمن باید به جهاد فرهنگی اهمیت زیادی بدهیم.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه گفت: این مرکزی که در حاشیه شهر مشهد است مرکز نفوذ شیاطین شده بود و مایه نگرانی علمای شهر گردیده بود. دلیلش هم این است که شهر مشهد در سال بیش از سی میلیون زائر دارد و از تمام جهان و ایران برای زیارت به مشهد می آیند و آن عناصر منحرف اگر بتوانند در حاشیه نفوذ کنند و سپس در متن وارد شوند پیداست که چه خطر بزرگی خواهد بود. به همین دلیل سبب شد مسئولین و علمای مشهد دست به دست هم دهند و جلوی این تهاجمی که در حاشیه شهر شروع شده بود را بگیرند. او افزود: علما از نظر فرهنگی و مسئولین از نظر عمران و آبادی و مسائل دیگر، اگر بتوانیم حضور پررنگی در این منطقه داشته باشیم غم و غصه ای نداریم اکنون این برنامه شروع شده و همه آمده اند و حضور پررنگ شان را در این حاشیه نشان دادند.

وی اظهار کرد: بنده به عنوان سرباز امام زمان (عج) اولین گام را برمی دارم و این مرکزی که چهار موسسه دارد را می سازیم. مرحوم واعظ طبسی 5 هزار متر از این زمین که در جای حساسی است را واگذار کرد و اکنون این پروژه به اینجا رسیده است و ما تصمیم گرفتیم تمام این بنا را به عنوان موقوفه آستان قدس تقدیم تولیت محترم کنیم و ایشان (حجت الاسلام رئیسی) هم فرمودند ان شاء الله تا سال آینده این پروژه کامل می شود که بیایید و افتتاح کنید و ان شاء الله با وضع بسیار آبرومندانه این برنامه ادامه خواهد یافت.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه گفت: فراموش نکنید استاندار محترم، شهردار محترم و امام جمعه محترم مشهد ستادی را تشکیل دادند که هر هفته جلسات آن برگزار می شود و مراقب اینجا هستند که شیاطین را از اینجا ریشه کن کنند و وضع حاشیه شهر مشهد با این فعالیت ها به کلی دگرگون شده و دیگر خطری از این نظر مشهد را تهدید نمی کند.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه در رابطه با مسأله تکفیری ها گفت: تکفیری ها و وهابیت تکفیری در سراشیبی سقوط هستند و بنده قول می دهم عمر وهابیت در آینده نزدیک به پایان خواهد رسید دلیل آن هم ثمره شوم آنها یعنی داعش و داعشی هاست که مردم دنیا دیده اند. داعشی ها کسانی هستند که تمام مقدسات اسلام را به بازی گرفتند این همه خون ریخته و بناهای اسلامی را تخریب کردند و بچه کوچک را جلوی پدر و مادرش سر بریدند افراد بسیاری را به صورت دسته جمعی سوزاندند، فحشای بسیار منکری به نام جهاد نکاح را ترویج کردند در حالی که اینها خلاف قرآن است.

این مرجع تقلید شیعیان در ادامه با اشاره به آیات قرآن گفت: قرآن می فرماید: با کسانی که با شما سر جنگ ندارند سر جنگ نداشته باشید و با آنها مدارا کنید و این جنایات محصول وهابیت است. وهابیون در کتاب هایشان با صراحت نوشته اند کسانی که به زیارت قبور می روند هم مال شان و هم خون شان حلال است زوار قبور فقط شیعیان نیستند که به زیارت قبور ائمه می روند تمام اهل تسنن به غیر از وهابی ها به زیارت قبور بزرگانشان می روند و حتی مسیحی ها هم گاهی به زیارت برخی از قبور بزرگانشان می روند به عنوان مثال در بغداد، اهل سنت به زیارت قبوری از بزرگانشان می روند اما این افراد نادان (وهابی ها) آن را بت پرستی می دانند که در جواب می گوییم اگر این بت پرستی باشد طواف خانه خدا بیشتر مصداق بت پرستی است چراکه جایی است که سنگ روی سنگ گذاشته شده و هفت بار دور آن طواف می کنیم ما به قبور ائمه مان احترام می گذاریم چون فرزندان و رهروان پیغمبرند آن هم پیغمبری که آورنده پیام خداست.

وی در ادامه گفت: این ثمره شوم (داعش) مربوط به وهابیت است و آنها با صراحت می گویند ما از محمدبن عبدالوهاب خط گرفته ایم و این سبب شده که دنیا بفهمد این مکتب به پایان عمرش نزدیک شده و به آخر راه رسیده است منتهی باید آنچه در کتاب هایشان دارند را برملا کرد و گفت داعش و داعشیان ثمره همین مکتب اند. من فراموش نمی کنم که قبل از انقلاب به زیارت خانه خدا رفته بودم و وقتی به زیارت قبر پیغمبر رسیدم چندی از مأمورین ایستاده بودند و با شلاق زدن مانع زیارت می شدند و من به آنها گفتم شما اجتهاد کرده اید و می گویید این کار غلط است اما من اجتهاد کرده ام و می گویم این کار درست است چه کسی به شما حق داده اعتقاد خود را به من تحمیل کنید.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه گفت: آنها اگر از هجمه مسلمانان نمی ترسیدند قبر پیغمبر را هم مثل قبور ائمه بقیع از بین می بردند چون گرفتار اوهام غلطی هستند و می پندارند اینها شرک است خود پیغمبر به زیارت قبور بقیع می رفت چرا شما (وهابیون) می خواهید عقیده غلط تان را به همه قالب کنید مکه و مدینه متعلق به شما نیست متعلق به همه ی مسلمانان است آیا شما می پندارید که از ما مجتهدترید؟! خود محمدبن عبدالوهاب به عقیده من سواد درست و حسابی نداشت حال اینها می خواهند عقایدشان را به همه جهان اسلام قالب کنند که الحمدالله دارند به پایان می رسند.

این مرجع تقلید شیعیان در ادامه گفت: مشهد مقدس و قبر و بارگاه ثامن الحجج یک گنجینه بزرگ است برادر عزیزمان حجت الاسلام والمسلمین رئیسی کارهای زیادی در این مدت انجام داده اند و دامنه ی کارهای فرهنگی شان را به شهرستان ها و حتی خارج کشور کشانده اند. با وجود همه ی این کارهایی که انجام شده باز هم بنده معتقدم کارهای بیشتری می توان کرد چراکه امام رضا (ع) مستعد آن است که دامنه ی فیضش به همه جا برسد ما حساب کردیم در مکه هر سال حدود هشت میلیون نفر زیارت می کنند اما در اینجا سالانه سی میلیون زائر حضور می یابد و یا مثلا کربلا در خود اربعین 20 میلیون زائر دارد و اینها سرمایه های با ارزشی اند.

استاد درس خارج حوزه ی علمیه ی قم در ادامه با اشاره به مسأله ی حاشیه ی شهر مشهد عنوان کرد: نباید به همین چند پروژه ای که در حاشیه ی شهر مشهد احداث می شود قناعت کنیم و باید دائما مراقب باشیم و این برنامه های فرهنگی تداوم یابد چراکه اگر غفلت کنیم آن عوامل بیگانه نفوذ خواهند کرد به خصوص اینکه خارجی ها هم دارند از طریق این فضای مجازی استفاده ی نادرستی کرده و نفوذ می کنند و یا دروغ می گویند وقتی وزیر خارجه ی آمریکا آن دروغ بزرگ را به نام من و برای من می گوید از بقیه چه انتظاری می توانیم داشته باشیم.

وی در پایان اظهار کرد: این دوران به همین شکل باقی نمی ماند همان طور که ما در صحنه های دیگر هم پیروز شدیم به عنوان مثال جنگ هشت ساله ی ما جنگ کوچکی نبود و به عقیده ی من زمانی دشمن به ما حمله کرد که همه ی نیروهای کشور بعد از یک انقلاب متلاشی شده بود و رژیم بعث می گفت تا سی روز از خوزستان به تهران می آییم اما امام راحل با تدبیری که کرد جمعیت عظیمی را به صورت بسیجی روانه ی جبهه کرد و نقشه را عوض کرد. در طول هشت سال تمام دنیا با ما جنگید و فقط عراق نبود اما به جایی نرسیدند امروز هم مردم نباید ناامید باشند چون کسی که توکل به خدا کند خداوند او را کفایت خواهد کرد مراقب حاشیه و متن شهر مشهد و مراقب سمپاشی های دشمن باشید.

منبع: فرارو


addup.center