گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

احتمال نقض قانون اساسی آمریکا توسط ترامپ به دلیل ترکیه

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

احتمال می‌رود دونالد ترامپ به دلیل برگزاری کنفرانس سه روزه روابط ترکیه-آمریکا در هتل خود در واشنگتن و دریافت پول از یک کشور خارجی، قانون اساسی آمریکا را نقض کرده باشد.
به گزارش فانوس، گروه شهروندان برای مسؤولیت و اخلاقیات در واشنگتن (CREW) اعلام کرد: احتمال دارد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به دلیل برگزاری کنفرانس سه روزه روابط ترکیه-آمریکا در هتل ترامپ در واشنگتن و دریافت پول از یک کشور خارجی، قانون اساسی آمریکا را نقض کرده باشد.

بر اساس اعلام این گروه، اگر دفتر دولت ترکیه برای حمایت مالی از این کنفرانس سه روزه پول داده باشد، دریافت این پول از سوی دونالد ترامپ به معنای نقض مفاد قانون اساسی آمریکاست، زیرا براساس قانون اساسی رئیس‌جمهوری این کشور نمی‌تواند پولی از سوی یک کشور خارجی بدون تایید کنگره دریافت کند.

دفتر سرمایه گذاری ترکیه(TIO) حامی سی و هفتمین کنفرانس سالانه روابط ترکیه-آمریکا در هتل ترامپ در واشنگتن است و این دفتر بخشی از دولت ترکیه بوده که به طور مستقیم به رجب طیب اردوغان گزارش می‌دهد.

گروه CREW اعلام کرد که در این کنفرانس، برخی از مقامات دولت آمریکا از جمله ویلبور راس وزیر بازرگانی، جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و برخی مقامات دیگر سخنرانی می‌کنند.
منبع: فانوس


addup.center