گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری حوادث

دستگیری پنج سارق سریالی توسط کلانتری نامجو

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار حوادث

سرکلانتر یازدهم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری پنج نفر در طرح پیشگیری از سرقت در این محدوده خبر داد.
به گزارش فانوس، سرهنگ اردشیر نادری در تشریح این خبر بیان داشت: از اول هفته جاری طرح پیشگیری از سرقت در محله نامجو توسط ماموران کلانتری 106 نامجو آغاز شد و ماموران عملیات کلانتری برای بازداشت سه سارق سریالی که انباری های شهروندان را هدف سرقت قرار داده بودند وارد عمل شدند.

وی ادامه داد: در بررسی های میدانی به عمل آمده، تیم تجسس کلانتری متوجه شده بود سارقان سه نفر می باشند که نفر اصلی باند آقایی 37 ساله بوده و شیوه و شگرد سرقت هایش نیز باز کردن قفل های آویز که به انباری ها وصل است می باشد.

وی افزود: به این ترتیب تلاش ها برای پیدا کردن مخفیگاه سارقان ادامه داشت تااینکه شهروندی به کلانتری مراجعه کرد و مدعی شد یکی از مالباخته های همین پرونده است و با نشان دادن یک آگهی در دیوار ادعا داشت سارقان دستگاه میکسر سرقتی او را به همراه دیگر اموالش در دیوار برای فروش گذاشته اند.

این مقام انتظامی بیان داشت: در ادامه تلاش های پلیسی برای شناسایی مخفیگاه متهمان با به دست آمدن این اطلاعات از متهمان نتیجه داد و با هماهنگی های قضائی در ساعت هشت صبح دوشنبه هفته جاری هر سه متهم درحالیکه در مخفیگاه خود در خیابان گرگان بودند بازداشت شدند و میکسر مالباخته به همراه دیگر اموال سرقتی شهروندان دیگر در این محل کشف شد.

وی در ادامه گفت: به این ترتیب متهمان که 37، 39 و 54 ساله می باشند تحت تحقیقات تخصصی قرار گرفتند و سردسته باند که 37 ساله بود بیان داشت به دلیل اعتیاد به شیشه و پس از آزادی از زندان به همراه دو دوست سابقه دار دیگرش، بار دیگر باند سرقت های سریالی را تشکیل داده و این بار از انباری های شهروندان سرقت کرده است.

وی تصریح کرد: متهمان هر سه سابقه دار هستند و هر سه نیز اعتیاد به مواد مخدر شیشه دارند که نفر اصلی باند به 100 فقره سرقت از اماکن خصوصی و پنج دستگاه موتورسیکلت نیز اعتراف کرده است.

این مقام انتظامی با اشاره به ادامه دار بودن طرح پیشگیری سرقت در محله نامجو بیان داشت: در ادامه دو متهم دیگر نیز توسط ماموران عملیات کلانتری 106 نامجو بازداشت شدند که از آنها سه دستگاه موتورسیکلت سنگین کشف شد و متهمان این پرونده نیز بیان داشتند دو دستگاه موتورسیکلت سرقتی دیگر را به فروش رسانده اند که تلاش های پلیس برای بازگرداندن مابقی اموال به شهروندان جریان دارد.

بنابر این گزارش، هر پنج متهم با تشکیل پرونده ای به مقام محترم قضائی معرفی شدند.

خبرنگار: فرید حائری
منبع: فانوس