تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری خودرو

گفت وگوی ویدئویی با مدیرعامل سومیتا


عصر خودرو- مدیرعامل سومیتا : در اتومکانیکا فرانکفورت می توانیم به اهداف صادراتی دست پیدا کنیم سومیتا برندی است که طی 35 سال گذشته به تولید کابل های کنترل خودرو مشغول بوده و 3 سال است که وارد حوزه تولید انواع فیلتر خودرو نیز شده است. این شرکت یکی از ایرانیان حاضر در بزرگ ترین نمایشگاه قطعات و خدمات پس از فروش جهان در فرانکفورت آلمان است که با اهداف بزرگ برای نخستین بار در این نمایشگاه شرکت کرده است.
گفت وگوی ویدئویی با مدیرعامل سومیتا

مسیر پیش روی طرح ساماندهی بازار خودرو


عصر خودرو- طرح ساماندهی بازار خودرو زمانی تهیه شد که ثبت سفارش از سوی وزارت صنعت به بهانه بازنگری در مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به واردات متوقف شد. بر این اساس، شکایت برخی از واردکنندگان به کمیسیون اصل 90 مجلس سبب شد تعدادی از نمایندگان طرح مذکور را کلید بزنند.
مسیر پیش روی طرح ساماندهی بازار خودرو

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، طرح ساماندهی بازار خودرو که ابتدا با رای 205 نماینده مجلس و با قید یک فوریت به تصویب رسیده بود، در جریان تشدید نوسانات بازار ارز و به دنبال قرار گرفتن خودرو در لیست واردات کالاهای ممنوعه به کشور، به نوعی به کما رفت و حتی صحبت از پس گرفتن امضای تعدادی از نمایندگان در ارتباط با این طرح مطرح شد. در این بین از یکسو کمیسیون اقتصادی مجلس تلاش می‌کرد تا دولت را به سمت مدیریت منابع ارزی سوق دهد و از طرف دیگر، کمیسیون حمایت از تولید داخل هم به بهانه حمایت از محصولات داخلی و همچنین حفظ اشتغال ایجاد شده در صنعت خودروی کشور، با طرح‌هایی از جنس ساماندهی بازار خودرو که بر کاهش پلکانی تعرفه واردات و تسهیل در ورود خودرو به کشور تاکید می‌کرد، مخالف بود. طراحان این طرح در نظر داشتند تا با ایجاد تسهیلاتی برای ورود خودرو به کشور، ابتدا انحصار خودروسازان داخلی را از بین ببرند و در گام بعد با ایجاد بازار رقابتی سعی در اصلاح روندهای تولید محصولات داخلی کنند و خودروسازان را مکلف به تولید محصولاتی با مصرف سوخت و آلایندگی کمتر، کیفیت و ایمنی بیشتر کنند. همان طور که اشاره شد این طرح توانسته بود قید یک فوریت نمایندگان را کسب کند، بنابراین در اختیار کمیسیون صنایع و معادن قرار گرفت. با توجه به خروج یک طرفه ایالات‌متحده آمریکا و بازگشت تحریم‌های مرتبط با صنعت خودروی کشور، اعضای کمیسیون به اتفاق آرا رای به مسکوت ماندن طرح به مدت 6 ماه دادند. آنها امیدوار بودند تا در مدت مسکوت ماندن طرح، کشور بتواند شوک ناشی از بازگشت تحریم‌ها را مدیریت کند و شرایط برای بازگشت خودرو به سبد وارداتی کشور مهیا شود. به این ترتیب یکشنبه گذشته، مسکوت ماندن طرح ساماندهی بازار خودرو به رای نمایندگان گذاشته شد و با کسب 139 رای مخالف، بار دیگر به کمیسیون برگشت تا اعضای کمیسیون صنایع در ارتباط با آن اظهارنظر کنند آنچه مشخص است با توجه به اینکه نمایندگان مجلس با مسکوت ماندن طرح مخالفت کرده‌اند، عملا این امکان وجود ندارد که بار دیگر اعضای کمیسیون رای به مسکوت ماندن این طرح بدهند. بنابراین با توجه به این شرایط دو احتمال برای عاقبت طرح ساماندهی بازار خودرو می‌توان تصور کرد.

احتمال اول این است که این طرح با اصلاحاتی در کمیسیون صنایع تصویب شود و به صحن برود و احتمال دیگر این است که اعضای کمیسیون کلیات این طرح را رد کنند و رد آن مانند پیشنهاد مسکوت ماندن به مدت 6 ماه، به رای نمایندگان گذاشته شود. در ارتباط با پیشنهاد دوم، یعنی رد این طرح در کمیسیون باید به این نکته توجه کرد که این طرح اولین بار که در صحن مجلس به رای نمایندگان گذاشته شد، توانست نظر موافق 205 نماینده را به خود اختصاص دهد و هنگامی که مسکوت ماندن آن در صحن علنی مجلس مطرح شد، با مخالفت 139 نماینده مواجه شد. بنابراین به نظر می‌رسد، چنانچه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس این طرح را رد کنند، با مخالفت نمایندگان روبه‌رو شود و در این شرایط بار دیگر این طرح به کمیسیون برمی‌گردد تا یا اعضا اصلاحاتی روی طرح انجام دهند یا اینکه طرح را بدون تغییر به صحن ببرند تا به رای گذاشته شود. از آنجا که طراحان این طرح از اعضای کمیسیون صنایع نیستند، به نظر می‌رسد در کمیسیون نیاز به اصلاحاتی داشته باشد. با توجه به جمیع جهات، پیش‌بینی می‌شود که اعضای کمیسیون این طرح را بعد از اعمال اصلاحات به صحن ارسال کنند.  حال با توجه به شرایط اقتصادی کشور و همچنین اعمال تحریم‌های همه‌جانبه به‌نظر می‌رسد نمایندگان در اصلاحات خود باید منافع تولید‌کنندگان و وارد‌کنندگان و همچنین مصرف‌کنندگان را توامان مورد توجه قرار دهند که با توجه به وضعیت کنونی چنین اصلاحاتی سخت و دشوار به نظر می‌رسد.
   پیشنهادهایی برای اصلاحات طرح ساماندهی

رقابتی کردن بازار خودرو به‌تبع آن افزایش کیفیت و به‌خصوص ایمنی محصولات تولیدشده در شرکت‌های خودروساز با توجه به استراتژی این صنعت در افق 1404، با کمک تسهیل در ورود خودرو به کشور از طریق کاهش پلکانی تعرفه واردات، را می‌توان مهم‌ترین بخش از طرح ساماندهی بازار خودرو دانست. طرحی که موافقان و مخالفانی، در مجلس و در جمع دست‌اندرکاران این صنعت داشت. حال با توجه به رد پیشنهاد مسکوت ماندن طرح در صحن مجلس، باید منتظر ماند و دید که اعضای کمیسیون صنایع چه اقدامی را در دستور کار قرار می‌دهند؟

در این ارتباط عبدالله رضیان، نماینده قائم‌شهر در مجلس در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد»، عنوان می‌کند طرح ساماندهی بازار خودرو با توجه به مخالفت نمایندگان با مسکوت ماندن آن، نیازمند اصلاحاتی است.

تاکید این نماینده مجلس بر اجرای اصلاحات روی این طرح از آنجایی ناشی می‌شود که طراحان اصلی آن، از اعضای کمیسیون صنایع نبوده‌اند، به همین دلیل برخی نمایندگان و همچنین مرکز پژوهش‌های مجلس ایراداتی به آن وارد کردند. نماینده قائم‌شهر، معتقد است زمانی که نمایندگان عضو کمیسیون صنایع مجلس، رای به مسکوت ماندن طرح ساماندهی دادند، فضای حاکم بر بازار خودرو با فضایی که امروز بر این بازار حاکم است، متفاوت بود.

اشاره رضیان به متفاوت بودن فضا را می‌توان در میزان التهابات بازار خودرو جست‌وجو کرد. از اوایل تیرماه که نوسان میهمان بازار خودرو شد، این تحلیل در میان نمایندگان وجود داشت که چنانچه در این شرایط که ایالات‌متحده از برجام خارج شده است و تحریم‌های مرتبط با صنعت خودرو از اواسط مرداد ماه بازمی‌گردد، باید از این صنعت به‌طور کامل حمایت کرد. از مروجین اصلی این نگاه می‌توان به کمیسیون حمایت از تولید اشاره کرد. تاکید این کمیسیون بر حمایت تمام‌قد از محصولات داخلی و جلوگیری از واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند، بود. در کنار این تفکر، کمیسیون اقتصادی هم به‌دنبال مدیریت منابع ارزی بود. حال با توجه به اینکه خودروسازان داخلی در مدیریت بازار با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند و شاهد هستیم که قیمت تمام محصولات داخلی در بازار با افزایش همراه بوده وخطوط تولید شرکت‌های داخلی توان تزریق محصولات بیشتر به بازار به منظور پاسخگویی به تقاضای بازار را ندارد، نگاه نمایندگان، به دلیل این شرایط جدید تغییر کرده است. رضیان می‌گوید در شرایط جدید با توجه به حمایت از مصرف‌کنندگان واقعی که بیشترین آسیب را از شرایط موجود بازار خودرو متحمل شده‌اند، باید به سمت واردات هدفمند حرکت کرد. وی تاکید می‌کند: طرح‌هایی از قبیل ساماندهی بازار خودرو این امکان را فراهم می‌آورند.  رضیان اصلاحاتی که باید در طرح ساماندهی بازار خودرو مورد توجه قرار گیرد را در راستای حمایت از مصرف‌کننده و همچنین بازگشت آرامش به بازار از طریق مدیریت بازار می‌داند. این مساله مورد توجه سیدجواد حسینی‌کیا، نماینده سنقر و دیگر عضو کمیسیون صنایع مجلس هم قرار گرفته است.

حسینی‌کیا به خبرنگار «دنیای‌اقتصاد» می‌گوید: در شرایط حاضر شاهد هستیم که شرکت‌های خودروساز ما خصولتی اداره می‌شوند به این معنا که بخش اعظم سهام در اختیار بخش خصوصی است اما دولتی‌ها برای این صنعت تصمیم‌گیر هستند.

نماینده سنقر می‌گوید: بی‌تردید باید این دور باطل از میان برود و تصدی دولت در صنعت خودرو به‌طور کامل از میان برود.حسینی‌کیا پیشنهاد می‌کند در گام‌های بعدی، باید برای مدتی معین از بخش خصوصی حمایت کرد و بعد از آن با حذف تعرفه‌ها، شرکت‌های خودروساز را در مقابل آزمون رقابت با محصولات وارداتی قرار داد. این عضو کمیسیون صنایع مجلس معتقد است: اگر خودروسازی ما توان رقابت با رقبای خارجی را ندارد، بهتر است این صنعت را نداشته باشیم تا اینکه بخواهیم به کمک حمایت‌های بی‌دریغ از آن شرکت‌های خودروساز را سرپا نگه داریم.

شاگرد مغازه کنجکاو صاحبکار خود را راهی بازداشتگاه کرد


عصر خودرو- عصر امروز یک بی احتیاطی در رانندگی از طرف یک جوان منجر به رخ دادن حادثه تصادف شد.
شاگرد مغازه کنجکاو صاحبکار خود را راهی بازداشتگاه کرد

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ سرهنگ علیرضا شعبان پور رئیس کلانتری 118 ستارخان اظهار کرد: ساعت 18:30 دقیقه امروز(سه شنبه) یک حادثه تصادف در خیابان صادقیه در فاصله فلکه اول و دوم صادقیه در مقابل یک پاساژ تجاری، به کلانتری 118 ستارخان گزارش شد که به دنبال آن ماموران کلانتری به محل اعلامی اعزام شدند.

وی افزود: با حضور ماموران کلانتری در محل حادثه مشخص شد که یک دستگاه خودروی پژو پارس سفید رنگ با عابرانی که در مقابل پاساژ تجاری ایستاده بودند برخورد کرده و موجب مصدومیت چند نفر شده است.

سرهنگ شعبان پور گفت: این حادثه بر اثر سهل انگاری و کنجکاوی یک جوان برای رانندگی کردن رخ داده است.

وی افزود: مالک خودرو به همراه شاگرد مغازه خود برای انجام کاری به صادقیه آمده بود و پس از پارک کردن خودروی خود سوئیچ را بر روی خودرو گذاشته و به ساختمانی برای انجام کار خود مراجعه کرده بود، دقایقی بعد شاگرد 18 ساله بر اثر کنجکاوی و بر روی یک غفلت خودرو را روشن کرده و به دلیل عدم مهارت در کنترل خودرو پس از طی مسافتی  با 4 نفر (2 زن و یک مرد و یک کودک 7 ساله) که در مقابل پاساژ تجاری ایستاده بودند برخورد کرده و منجربه جراحت و مصدومیت آنها شد.

وی در پایان با بیان اینکه مصدومان به مرکز درمانی برای مداوا منتقل شدند، گفت: مالک خودرو در محل بازداشت و خودروی وی توقیف شد و موضوع در حال پیگیری ماموران کلانتری 118 ستارخان است.

ازدحام در برخی پمپ بنزین ها با وجود عرضه کافی سوخت


عصر خودرو- رشد 300 درصدی فروش سوخت و صف های طولانی مقابل جایگاه های پمپ بنزین برخی مناطق کشور در حالی شکل گرفته که به گزارش وزارت نفت، با راه اندازی طرح های جدید پالایشی، ظرفیت تولید بنزین و انواع فراورده ها افزایش یافته است.
ازدحام در برخی پمپ بنزین ها با وجود عرضه کافی سوخت

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، انتشار خبرهایی درباره کمبود بنزین در برخی شهرستان ها باعث ازدحام و ایجاد صف های طولانی در مقابل پمپ بنزین ها شده است.
این، در حالی است که با قرارگرفتن فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس در آستانه بهره‌برداری و همچنین آغاز فعالیت برخی طرح‌های توسعه‌ای در پالایشگاه‌های کشور از جمله پالایشگاه بندرعباس و تبریز، با افزایش پیوسته بنزین و سایر فراورده ها روبروییم.
تارنمای وزارت نفت امروز (سه شنبه) گزارش کرد: جو روانی ایجاد شده ناشی از انتشار خبرهایی درباره کمبود سوخت در روزهای گذشته سبب ازدحام و شلوغی در جایگاه‌های عرضه سوخت شده، به طوری که مقدار فروش سوخت در برخی جایگاه‌های مهم مراکز استان‌ها تا 300 درصد افزایش یافته است.
مدیران مناطق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرده اند به لحاظ تامین و عرضه فرآورده مشکلی وجود ندارد و مردم از ازدحام در جایگاه‌های عرضه سوخت خودداری کنند.

**روال عادی توزیع سوخت در جایگاه‌های عرضه منطقه اهواز
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اهواز درباره تامین و توزیع سوخت در این منطقه گفت: اکنون به لحاظ تامین سوخت در منطقه هیچ مشکلی وجود ندارد و سوخت کافی به جایگاه‌های عرضه تحویل شده است.
نعمت‌الله نجفی افزود: از چند روز گذشته جو روانی ایجاد شده بر اثر شایعه‌ها سبب ازدحام و هجوم مردم به جایگاه‌های عرضه سوخت شده بود که خوشبختانه امروز شرایط به حال عادی بازگشته است.
وی اضافه کرد: شایعه‌ های منتشر شده در چند روز گذشته سبب افزایش تحویل سوخت به جایگاه‌های عرضه و افزایش مصرف شده بود اما سوخت کافی ذخیره شده است و نیاز مردم به سوخت تامین می‌شود.
نجفی اعلام کرد: دیروز (دوشنبه) چهار میلیون لیتر بنزین در این منطقه از طریق جایگاه‌های عرضه توزیع شد، درحالی که میانگین مصرف بنزین در منطقه اهواز روزانه سه میلیون و 700 هزار لیتر است.

** ممنوعیت فروش بنزین داخل ظرف در جایگاه‌های منطقه بوشهر
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه بوشهر نیز گفت: اکنون سوخت مورد نیاز به همه نقاط منطقه ارسال شده است و جایگاه‌های عرضه به لحاظ تامین سوخت مشکلی ندارند.
مسعود نیکتاج افزود: بر اثر جو روانی ایجاد شده، هجمه عجیبی به جایگاه‌های عرضه سوخت در منطقه شده بود که همین موضوع افزایش مصرف بنزین را تا سقف 2 میلیون لیتر در روز به دنبال داشت.
وی از ممنوعیت فروش فرآورده داخل ظرف در جایگاه‌های منطقه بوشهر خبر داد و اضافه کرد: خوشبختانه به لحاظ تامین سوخت کمبودی وجود ندارد و مردم به شایعه ‌های بی ‌اساس توجه نکنند.

**عرضه بی‌وقفه سوخت در منطقه ساری
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری نیز از عرضه بدون وقفه سوخت در منطقه شمال خبر داد و افزود: متاسفانه عده‌ای با فرصت‌طلبی به انتشار شایعه‌ها دست می‌زنند و همین موضوع سبب افزایش ازدحام در جایگاه‌ها می‌شود.
حسینعلی طالبی مشکل کمبود فرآورده در این منطقه را تکذیب و اضافه کرد: اکنون سوخت‌رسانی بی‌وقفه به مردم در سراسر جایگاه‌های عرضه سوخت این منطقه در حال انجام است.
وی از افزایش مصرف بنزین در این منطقه خبر داد و افزود: در چند روز اخیر روزانه نزدیک به پنج میلیون لیتر سوخت در این منطقه توزیع شده است.

** افزایش 77 درصدی مصرف سوخت در منطقه کرمان
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان، درباره روند سوخت‌رسانی در این منطقه گفت: نه تنها مشکلی به لحاظ تامین سوخت وجود ندارد، بلکه با افزایش حضور مردم در جایگاه‌ها، عرضه سوخت در روزهای اخیر حدود 77 درصد افزایش یافته، اما به هیچ وجه متوقف نشده است.
فضل‌الله اکبری یادآوری کرد: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان سوخت‌رسانی به دیگر نواحی از جمله خراسان رضوی، نواحی شرق استان فارس، تربت حیدریه و غیره را نیز به‌عهده دارد و سوخت‌رسانی به این مناطق نیز بدون وقفه در حال انجام است.
وی اضافه کرد: اکنون هیچ جایگاهی در منطقه غیرفعال نیست و سوخت‌رسانی طبق روال عادی ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، میانگین مصرف روزانه بنزین کشور با ثبت رکوردی جدید در تیرماه امسال به 91 میلیون و 700 هزار لیتر رسید که در مقایسه با ماه مشابه در سال 1396 رشد بیشتر از هشت درصدی را ثبت کرد.
مصرف بنزین کل کشور نیز در سی و یکم تیرماه به رکورد 121میلیون و 800 هزار لیتر رسید.
میزان روزانه مصرف بنزین سوپر در کشور حدود چهار میلیون لیتر است.
میانگین مصرف روزانه بنزین کل کشور در مقایسه با مدت مشابه پارسال 8.5 درصد رشد نشان می‌دهد. پارسال میانگین مصرف روزانه بنزین کل کشور 84 میلیون و 600 هزار بشکه بود.

نامه اعضای شورای شهر تهران به رئیس جمهور درباره طرح توسعه حمل و نقل


عصر خودرو- اعضای شورای شهر تهران طی نامه‌ای به رییس جمهور درخواست تحقق بند ق تبصره 2 بودجه سال 1393 و طرح توسعه حمل و نقل مسافر با قطار شهری با هدف مدیریت مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا را مطرح کردند.
نامه اعضای شورای شهر تهران به رئیس جمهور درباره طرح توسعه حمل و نقل

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، اعضای شورای شهر تهران طی نامه به رییس جمهور درخواست تحقق بند ق تبصره 2 بودجه سال 1393 و طرح توسعه حمل و نقل مسافر با قطار شهری با هدف مدیریت مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا را مطرح کردند.

در متن نامه اعضای شورای شهر تهران به رئیس جمهور آمده است:

فقط 20 درصد خودروهای اصفهان معاینه فنی دارند


عصر خودرو- مراکز معاینه فنی در نقاط گوناگون شهر بسیار خوب جانمایی شده‌اند. 13 خط مکانیزه معاینه فنی در شهر اصفهان به‌طور هوشمند از ساعت 8 تا 15 خدمات‌رسانی می‌کند که در صورت نیاز و استقبال شهروندان، شیفت بعدازظهر این مراکز قابل تمدید است.
فقط 20 درصد خودروهای اصفهان معاینه فنی دارند

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از صمت ، علیرضا صلواتی با بیان اینکه یکی از راهکارهایی که می‌تواند به کاهش آلودگی هوا در شهر اصفهان کمک کند، معاینه فنی خودروها است، افزود: باتوجه به اینکه بخش عمده‌ای از آلودگی هوا مربوط به وسایل نقلیه متحرک شامل خودروهای سبک، سنگین، اتوبوس‌ها و کامیون‌ها است، با همکاری خوب شهروندان می‌توان از میزان آلودگی‌های جوی کاست، این در حالی است که تنها 20درصد خودروهای اصفهان معاینه فنی دارند.
صلواتی ادامه داد: روزانه 20 تا 30 هزار راننده اصفهانی به‌دلیل تخلف در ورود به محدوده‌های ترافیکی، به‌وسیله دوربین‌های زوج و فرد جریمه می‌شوند. وی با اشاره به اقدامات ستاد مهر اظهار کرد: هر ‌سال با شروع سال تحصیلی به‌دلیل سفرهای منظم شهری (سفرهای تحصیلی و دانشگاهی)، 20 درصد به حجم سفرهای شهری اصفهان افزوده می‌شود. ستاد مهر از اواخر تابستان فعالیت خود را آغاز می‌کند تا تدارکات بهتری برای شروع سال تحصیلی داشته باشد. معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: ایمن‌سازی مدرسه‌ها، نوسازی خط‌کشی‌ها، شست‌وشوی خطوط خیابان‌ها و معابر و نظافت اتوبوس‌ها جزو اقدامات هرساله ستاد مهر است اما امسال باتوجه به راه‌اندازی خط یک مترو اصفهان، مقرر شد حمل‌ونقل همگانی دانش‌آموزان با هماهنگی سازمان قطار شهری و اتوبوسرانی برنامه‌ریزی شود.
وی با بیان اینکه 70 هزار دانش‌آموز با تاکسی‌های شهری و سرویس به مدرسه می‌روند خاطرنشان کرد: ساعت فعالیت مترو از ساعت 6: 30 تا 21 است که تا 22: 30 افزایش پیدا می‌کند و سرفاصله قطارها تا پایان سال به 8 دقیقه و سال آینده به 5 دقیقه خواهد رسید.
صلواتی با بیان اینکه ظرفیت مترو شهر اصفهان از جابه‌جایی روزانه 53 هزار مسافر به 100 هزار مسافر در روز افزایش پیدا می‌کند، افزود: در مجاورت ایستگاه‌های قطار شهری «صفه» و «کاوه» پارکینگ‌هایی در نظر گرفته شده تا مسافران بتوانند خودروهای شخصی خود را در این پارکینگ‌ها پارک کنند.
وی تصریح کرد: 9 گروه گشت بازرسی حمل‌ونقل شهری از 31 شهریور تا 15 مهر در دو شیفت صبحگاهی و بعد از ظهر در شهر اصفهان مستقر خواهند شد که تخلفات شهری را با اولویت رسیدگی و اعمال قانون می‌کنند. شیفت فعالیت این گروه‌ها از ساعت 6 تا 14 و از ساعت 17 تا 20 است. معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان یادآور شد: با هماهنگی آموزش و پرورش باتوجه به تغییرات به‌وجود آمده، مقرر شد طرح‌هایی مانند زنگ ترافیک، پلیس مدرسه و برگزاری کلاس‌های آموزشی ترافیکی برای دانش‌آموزان از ابتدای مهر امسال اجرا شود.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟