گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

رابین دنهلم جایگزین ایلان ماسک می شود

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار خودرو

عصر خودرو- سرانجام مدیرعامل جدید شرکت تسلا انتخاب شد. رابین دنهلم به زودی به شکل رسمی جایگزین ایلان ماسک به عنوان رئیس هیئت مدیره تسلا خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از انتخاب، تسلا اعلام کرد که این اقدام به شکل رسمی تصویب شده است و به زودی شاهد مدیریت خانم دنهلم خواهیم بود. دنهلم از سال 2014 در هیئت مدیره  تسلا حضور داشته و البته همزمان مدیرمالی تلسترا به عنوان یکی از سرشناس ترین اپراتورهای مخابراتی استرالیا بوده است، اما پس از کسب عنوان مدیریت در تسلا، نقش خود را به عنوان مدیر مالی تلسترا ترک کرده و روی مدیریت تسلا تمرکز می کند.

اگر علت ترک پست مدیریت توسط ایلان ماسک را فراموش کرده اید، بد نیست به شما یاداوری کنیم که ایلان ماسک مجبور شد پس از یک رشته توییت جنجالی و بی منطق در خصوص شرکت تسلا این سمت را ترک کند. وی در بخش هایی از توییت های خود به خصوصی سازی تسلا در ازای هر سهم به ارزش 420 دلار اشاره کرده بود و در نتیجه از سوی کمیسیون اوراق بهادار ایالات متحده مورد مواخذه قرار گرفت.

پس از جنجال های ایلان ماسک سهام تسلا نیز سقوطی قابل توجه را تجربه کرد و حتی ارزش سهام این شرکت به پایین ترین حد خود رسید و بر همین اساس نیز تحلیلگران وال استریت برای آینده تسلا ابراز نگرانی کردند. اما ماجرای کمیسیون اوراق بهادار و ایلان ماسک تا حدی حاد شد که بر اساس یک توافق بین سهامداران و این کمیسیون قرار شد ایلان ماسک از سمت خود برای مدتی معین کناره گیری کرده و البته 20 میلیون دلار نیز جریمه پرداخت کند.

در بخشی از بیانیه تسلا در این خصوص می خوانیم:

"هیئت مدیره تسلا با خوشحالی اعلام می کند که رابین دنهلم به عنوان رئیس هیئت مدیره تسلا منصوب شده است، ما مطمئینم او بلافاصله پس از شروع کار، فردی موثر است.رابین پس از پایان دوره شش ماهه قراردادش با تلسترا، نقش خود را به عنوان مدیر مالی و رئیس استراتژی درتلسترا؛ بزرگترین شرکت مخابراتی استرالیا، ترک کرده و به طور تمام وقت به عنوان رئیس هیئت مدیره تسلا کار می کند.

رابین از سال 2014 در هیئت مدیره تسلا به عنوان نیرویی مستقل خدمت کرده است. تجربه جهانی او در استرالیا و سیلیکون ولی و داشتن نقش رهبری در تعدادی از شرکت های فناوری مطرح از جمله تلسترا، جونیپر نتورک و سان میکروسیستم، به قدرت کاری او منجر شده است. "

رابین  نیز در این خصوص گفت: "من به این شرکت اعتقاد دارم، من به مأموریت خود اعتقاد دارم و آماده  کمک به تیم ایلان ماسک  و تیم تسلا برای دستیابی به سودآوری پایدار و رضایت بیشتر سهامداران هستم."

ایلان ماسک نیز در این خصوص گفت: "رابین دارای تجربه ای فراوان در صنایع خودروسازی است و در چهار سال گذشته به عنوان عضو هیئت مدیره تسلا در زمینه کمک به تبدیل شدن به یک شرکت سودآور، سهم قابل توجهی داشته است. من منتظرم تا حتی با روبین همکاری بیشتری داشته باشیم، چون ما همچنان در حال افزایش تولید انرژی پایدار هستیم."