موضع فدراسیون فوتبال در مورد همکاری با کی‌روش/شخص دیگری مطرح نیست او به کارش ادامه می دهد

موضع فدراسیون فوتبال در مورد همکاری با کی‌روش/شخص دیگری مطرح نیست او به کارش ادامه می دهد

دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: موضع قطعی فدراسیون حفظ و تداوم راه موفقیت آمیز فوتبال ملی با کارلوس کی‌روش است و نام هیچ شخص دیگری مطرح نیست.

به گزارش  مهر، محمدرضا ساکت در گفتگو با سایت فدراسیون فوتبال با رد هرگونه شایعه درباره حضور مربیانی، چون دالیچ در فوتبال ایران اظهار کرد: تصمیم و تاکید قطعی ریاست فدراسیون فوتبال و همچنین هیات رییسه فدراسیون ادامه فعالیت آقای کی روش است و برنامه فدراسیون فوتبال این است که این حرکت سازمان یافته فنی در تیم ملی ادامه پیدا کند؛ تاثیرات این حرکت در عملکرد مطلوب فنی تیم ملی با وجود تمام محدودیت‌ها و مشکلات و همچنین تداخل بازی‌های لیگ قهرمانان با برنامه‌های کارلوس کی روش در جام جهانی مشهود بود.

وی افزود: بنابراین فدراسیون فوتبال ضمن رد برخی شایعه‌های جسته و گریخته درباره اسامی متفرقه همچون دالیچ یا ... اعلام می‌کند به چیزی جز تداوم همکاری با کارلوس کی روش فکر نمی‌کند.

وریا غفوری! به‌راستی ماندوو نه‌بی!


به همان اندازه که علیرضا بیرانوند وحید امیری موفق شدند تصویر دیگری از مردم لرستان را به ایرانیان نشان دهند، وریا غفوری و کاوه رضایی هم این کار را کرده اند و حالا جوانان بسیاری کُردها و کُردستان را با آنها می شناسند.
وریا غفوری! به‌راستی ماندوو نه‌بی!

عصرایران؛ احسان محمدی- وریا غفوری سزاوار بازی کردن در جام جهانی بود. بازی حتی اگر به او نمی رسید حق اش این بود که در کارنامه اش «حضور» در جام جهانی باشد، آن کت و شلوارهای خوش دوخت را بپوشد، کنار تیم مشت هایش را بعد از پیروزی بر مراکش گره کند و در رختکن کُردی برقصد.

این به معنای عدم کیفیت رامین رضاییان نیست که او هم در حد توان در روسیه ۲۰۱۸ جنگید اما وریا و سیدجلال بعد از یک فصل درخشان مستحق بودند عضوی از تیم ملی ایران باشند. بازیکنان دیگری هم این شایستگی را داشتند اما اقبال عمومی و حمایت رسانه ای از این دو بیشتر بود. رسانه ها و مردم برای وریا و سیدجلال حسینی سنگ تمام گذاشتند و گمان کنم حتی در سال ها بعد روزهای بازنشستگی کسانی که این دو را در خیابان ببینید بگویند: حق تان بود بروید جام جهانی روسیه!

اما در کنار این تحسین ها پرخاش وریا غفوری به سایت ورزش سه رفتاری غیرحرفه ای بود. در این سایت پرطرفدار در خبری آمده بود:« هر چند شایعاتی درباره قهر وریا غفوری به دلیل عدم دریافت مطالبات به گوش می رسد اما با توجه به غیبت این بازیکن در تمرینات و البته مصاحبه صبح روز چهارشنبه غفوری به نظر می رسد مصدومیت دلیل اصلی این اتفاق است».

خبر با «شایعاتی» شروع می شود و با «دلیل اصلی» تمام. کاری معمول در دنیای خبر. اما واکنش غفوری در اینستاگرام تند و پرخاشگرانه بود. او در استوری اش، اسکرین شات این خبر را منتشر کرد و بالای آن نوشت: «باز این سایت پولکی مطلب چرت نوشت»!

این استوری البته حذف شد اما اثر خودش را گذاشت. نشانه ای از خشم و رفتار غیرحرفه ای ورزشکاران ما که جز تحسین و تقدیر و تجلیل چیز دیگری نمی پسندند. این نوشتار در پی دفاع از سایت ورزش سه نیست و وریا غفوری هم نخستین نفر در عالم ستاره ها نیست که چنین تندمزاج می شود. چهره های سیاسی هم به همین اندازه تلخی می کنند.

درک این نکته که سایت های خبری و روزنامه ها، وبلاگ هواداری نیستند و قرار نیست فقط ستایش محض کنند چقدر کار دشواری است که برخی کوچکترین نقد آنها را تاب نمی آورند؟ رسانه ها را انسان ها مدیریت می کنند و طبعاً گاهی خطا می کنند، ممکن است حب و بغض هم در قلم شان دخیل باشد(که البته بهتر است اصلاً نباشد) اما اگر مطلبی را نمی پسندیم روزنامه نگار و رسانه را قلم به مزد، پولکی، مزدور، عمله دشمن،  چرت نویس و ... باید لقب بدهیم؟

چهره ها به مشاوران رسانه ای نیاز دارند، به کسانی که به آنها بگوید ممکن است شما فوتبالیست، کشتی گیر، بازیگر یا سیاستمدار فوق العاده ای باشید اما سواد رسانه ای کافی ندارید. چند چهره فوتبالی این کار را کرده اند و صفحات اجتماعی آنها را روزنامه نگاران باتجربه می گردانند و برایشان هویت و شخصیت متین و موقری ساخته اند. وریا غفوری هم می تواند این کار را بکند.

به همان اندازه که علیرضا بیرانوند وحید امیری موفق شدند تصویر دیگری از مردم لرستان را به ایرانیان نشان دهند، وریا غفوری و کاوه رضایی هم این کار را کرده اند و حالا جوانان بسیاری کُردها و کُردستان را با آنها می شناسند. حفظ این چهره و وجهه دشوار است.

از آن مسئولیت هایی است که حواسته یا ناخواسته بر دوش این ورزشکاران افتاده است و خوب است که وریا غفوری همان چهره متین، سختکوش و غیرتمندش را پررنگ تر کند و وارد جدال های بی حاصلی از این دست نشود. به زبان کُردی که وریا هم می داند به او که دوستش دارم می گویم: به‌راستی ماندوو نه‌بی، له‌شت ساق ب?ت,چاوت ??شن!( واقعاً خسته نباشی، تن سلامت و چشمت روشن)

فیفا اعلام رنکینگ جهانی را حدود یک ماه به تعویق انداخت


با این حساب و با توجه به تاخیر در اعلام رنکینگ فیفا تا 16 آگوست ایران همچنان در رتبه دوم رده بندی آسیا و بعد از استرالیا قرار خواهد گرفت تا رنکینگ به روز شود.

فدراسیون جهانی فوتبال در حالی که اعلام کرده بود پنج شنبه ۱۹ جولای رنکینگ جدید را به روز می کند عملا این کار را نزدیک به یک ماه به تعویق انداخت. 

به گزارش عصرایران رسانه ها به نقل از سرویس رسانه‌ای فیفا مدعی شدند که رده‌بندی بعدی فیفا ۱۶ آگوست (۲۵ مرداد) منتشر خواهند شد که در واقع تاخیر تقریبی یک ماهه دارد.

هرچند این خبر هنوز به عنوان خبر رسمی عنوان نشده یا اهمیت چندانی نداشته که سایت های معتبر به آن بپردازند اما به روز نشدن جدول رنکینگ از یک سو و برداشتن تاریخ اعلام بعدی رنکنیگ که مربوط پنج شنبه بود عملا نشان از تایید تاخیر اعلام رنکینگ دارد.

از سویی دیگر  سایت اف سی تیبل که مدعی اجرای رنکینگ فیفاست در خبری که امروز منتشر شده از کار کردن روی رنکینگ جدید خبر می دهد.

این سایت که یک لایو اسکور بزرگ است در خبر خود مدعی شده که در حال همکاری با فیفا هستند تا به زودی و در همان ۱۶ آگوست رنکینگ جدید را رونمایی کنند. البته طبق ادعای اف سی تیبل هفته آینده یک رده بندی را روی سایت خود منتشر می کنند و این رده بندی که به صورت آن لاین انجام می شود ماه آینده توسط فیفا رونمایی خواهد شد. 

این سایت که مدعی است برای رنکینگ جدید از الگوی الوریتینگ استفاده می کند دلیل خاصی برای تعویق اعلام نکرده . اما از آنجایی که قرار است نتایج ۴ ساله گذشته هر تیم در رتبه اش لحاظ شود به نظر می رسد که کار طولانی شده و به تعویق افتاده است.

با این حساب و با توجه به تاخیر در اعلام رنکینگ فیفا تا ۱۶ آگوست ایران همچنان در رتبه دوم رده بندی آسیا و بعد از استرالیا قرار خواهد گرفت تا رنکینگ به روز شود. 

11 باشگاه حق ثبت قرارداد جدید ندارند


بدیهی است که باشگاه‌های بدهکار قید شده در بند 2 این اطلاعیه، چنانچه تا پایان مهلت نقل و انتقالات آغاز فصل 97-98 اقدام به حل و فصل پرونده‌های خود ننمایند، صدور مجوز از سوی کمیته وضعیت جهت ثبت قرارداد بازیکنان جدید، برای آن باشگاه‌ها در این پنجره نقل و انتقالات، امکان پذیر نخواهد بود.

کمیته وضعیت اطلاعیه شماره ۲ خود را در خصوص نقل و انتقالات پنجره تابستانی فصل ۹۸ – ۹۷ صادر کرد.

به گزارش فدراسیون فوتبال، متن اطلاعیه کمیته وضعیت بازیکنان و مربیان به شرح ذیل است:

۱ - تا تاریخ ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ، باشگاه‌های لیگ برتری زیر دارای حکم قطعی و لازم الاجرا - که منجر به حل و فصل نگردیده باشد - نبوده و مجوز لازم در خصوص ثبت قرارداد بازیکنان جدید خود را از کمیته وضعیت اخذ نموده‌اند:

۱ – باشگاه فولاد خوزستان

۲ – باشگاه ذوب آهن اصفهان

۳ – باشگاه صنعت نفت آبادان

۴ – باشگاه پیکان

۵ – باشگاه سایپا

۲ – تا تاریخ ۲۸ تیر ۱۳۹۷، باشگاه‌ های زیر دارای حکم یا احکام قطعی و لازم الاجرا از کمیته وضعیت می‌باشند و تا حل و فصل پرونده‌ها، امکان صدور مجوز از سوی کمیته وضعیت جهت ثبت قرارداد بازیکنان جدید، برای آنها وجود نخواهد داشت:

۱ – باشگاه نفت مسجد سلیمان

۲ – باشگاه پدیده مشهد

۳- باشگاه سپاهان اصفهان

۴ – باشگاه پرسپولیس (مطابق رای فیفا نیز از ثبت قرارداد بازیکن جدید محروم است)

۵ – باشگاه تراکتورسازی

۶ – باشگاه استقلال

۷ – باشگاه گسترش فولاد تبریز

۸ – باشگاه نساجی مازندران

۹ – باشگاه سپیدرود رشت

۱۰ – باشگاه استقلال خوزستان

۱۱ – باشگاه پارس جم جنوبی

۳ – بدیهی است که باشگاه‌های بدهکار قید شده در بند ۲ این اطلاعیه، چنانچه تا پایان مهلت نقل و انتقالات آغاز فصل ۹۷-۹۸ اقدام به حل و فصل پرونده‌های خود ننمایند، صدور مجوز از سوی کمیته وضعیت جهت ثبت قرارداد بازیکنان جدید، برای آن باشگاه‌ها در این پنجره نقل و انتقالات، امکان پذیر نخواهد بود.

نامه انتقادی دالیچ از سیاستمداران کرواسی جعلی بوده است/ پاداش بازیکنان هم به بنیاد خیریه تعلق نگرفته است

 نامه انتقادی سرمربی تیم ملی فوتبال کرواسی از مسئولان این کشور جعلی از آب در آمد.

به گزارش میزان، در پی نایب‌قهرمانی تیم ملی فوتبال کرواسی در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، نامه‌ای سرگشاده با امضای زلاتکو دالیچ در صفحه شخصی منتسب به وی در فیسبوک منتشر شد که در آن از مسئولان و دولتمردان کرواسی به شدت انتقاد کرده بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال کرواسی در این نامه از سیاستمداران کشورش خواسته بود تا از موفقیت او و مردانش به سود خود استفاده ابزاری نکنند و سیستم قضایی کشورش را فاسد خواند و تأکید کرد کرواسى توسط عده‌ای خلافکار سازمان‌یافته اداره می‌شود.

دالیچ همچنین در این نامه اعلام کرده بود که او و مردانش پاداش افتخارآفرینی‌شان در جام جهانی که تقریباً به ۲۳ میلیون یورو می‌رسد، به یک بنیاد خیریه کودکان تقدیم کرده‌اند.

تومیسلاو پاکاک، مدیر رسانه‌ای فدراسیون فوتبال کرواسی، اما در گفتگو با شبکه تلویزیونی «اسپورت وان» آلمان اعلام کرد: «این نامه جعلی و من در آوردی است. صفحه فیسبوکی هم که این نامه در آن منتشر شده متعلق به دالیچ نیست».

پاکاک همچنین بحث اینکه بازیکنان تیم ملی کرواسی پاداش خود را به یک بنیاد خیریه اهدا کرده‌اند را نیز تکذیب کرد و گفت: «اگر چنین چیزی بود قطعاً ما آن را از طریق سایت رسمی خودمان اعلام می‌کردیم».

دلخوری شدید تیام و جبارف/ افتخاری به خاطر آنها استعفا داد؟

تیام و جپاروف دیروز به یکی از مسئولان باشگاه در ترکیه پیغام دادند که «ما را الکی به ترکیه کشیدید؟!»

به گزارش خبر ورزشی کناره گیری افتخاری از استقلال، مثل بمب ساعتی در این باشگاه بود. این بمب صبح دیروز منفجر شد تا در باشگاه استقلال اتفاقات عجیب و غریبی رخ دهد. در این بین، اما دلایل مختلفی برای کناره‌گیری افتخاری اعلام شد که به نظر می‌رسد مهمترین دلیل، جور نکردن دلار برای قرارداد جدید مامه تیام و سرور جپاروف بود.

افتخاری تا سه‌شنبه‌شب تمام تلاش خود را برای جور کردن دلار کرد، ولی موفق نشد. هفته گذشته وزیر ورزش ۵۰۰ هزار دلار در اختیار استقلال قرار داد. او این پول‌ها را داده بود تا استقلال تکلیف قراردادهایش را روشن کند. منتها شفر پایش را در یک کفش کرد که استقلال باید به ترکیه برود و اردو بزند. افتخاری هم جلوی او نایستاد و در نهایت موافقت کرد تیم عازم ترکیه شود. بدین ترتیب مبلغ قابل توجهی از پولی که وزیر داده بود صرف این اردو شد. چنین اتفاقی دلخوری مسئولان وزارتخانه را در پی داشت. افتخاری با این وجود تلاش کرد تا جپاروف و مامه تیام را به دبی بکشاند تا قراردادشان را تمدید کند. او همه‌جوره از سوی هواداران تحت فشار بود و می‌دانست اگر تیام و جپاروف را نگیرد، به عنوان مدیری منفور باید استقلال را ترک کند.

افتخاری نیاز به ۲۰۰ هزار دلار دیگر داشت تا بتواند قرارداد این دو بازیکن را تمدید کند. او به عالم و آدم زنگ زد تا این پول را جور کند. حتی با دوستانش در خارج از ایران تماس گرفت و گفت: «۲۰۰ هزار دلار نیاز داریم. آن را حواله کنید خیلی از مشکلات‌مان حل می‌شود. قول می‌دهم در اولین فرصت پول را برگردانم...»، اما او از همه پاسخ منفی شنید. افتخاری نتوانست این پول را جور کند و وقتی خبر فوت پدرش به ترکیه رسید، تصمیم گرفت سریع به کشور بازگردد. این اتفاق دلیلی بود برای آنکه او اردو را ترک کند و حداقل به خاطر پول جور نکردن، نفس راحتی بکشد.

تیام و جپاروف دیروز در ترکیه شاکی بودند. پژمان منتظری مدافع استقلال هم دیروز در مصاحبه اش گفت: «افتخاری به دلیل درگذشت پدرش به تهران برگشت، اما اینجا دو بازیکن نشسته‌اند و منتظرند تا قراردادشان تمدید شود، چه کسی باید با این‌ها صحبت کند؟»

تیام و جپاروف دیروز به یکی از مسئولان باشگاه در ترکیه پیغام دادند که «ما را الکی به ترکیه کشیدید؟!» مامه که خیلی شاکی‌تر است. مدیران استقلال به او خیلی اصرار کردند تا برای مذاکره به ترکیه برود و حالا که او در ترکیه است، تکلیفش را روشن نکرده اند. وقتی دیروز خبر استعفای افتخاری به آن‌ها رسید، شوکه شدند، چون او در جلسه آخر گفته بود باشگاه می‌خواهد هر طور شده قرارداد جدید با آن‌ها امضا کند. افتخاری، اما وقتی جدی‌تر به پیشنهاد تمدید قرارداد این دو بازیکن فکر کرد، به این نتیجه رسید رفتن برایش بهتر است تا اینکه بخواهد بماند.

جپاروف گفت: باید ۱۳۰ هزار دلار طلب گذشته‌اش را بدهند تا تازه برای قرارداد جدید مذاکره کند. البته عده‌ای هم گفتند او این پول را گرفته است. تیام هم از تسویه بدهی‌ها و همین‌طور امضای قرارداد ۶ ماهه حرف زد تا افتخاری تصمیم به رفتن بگیرد. حالا مدیر بعدی که قرار است جای او را بگیرد، وارث این مشکلات بزرگ خواهد بود.


بستن