جباری پس از خداحافظی از فوتبال: رفتار مدیران استقلال با من زشت و بد بود/ دیگر انگیزه‌ای برای بازی کردن نداشتم

جباری پس از خداحافظی از فوتبال: رفتار مدیران استقلال با من زشت و بد بود/ دیگر انگیزه‌ای برای بازی کردن نداشتم


مجتبی جباری درباره خداحافظی‌اش از دنیای فوتبال اظهار داشت: با توجه به شرایط سنی‌ام انتظار می‌رفت که یکی دو فصل دیگر بازی کنم، اما به دلیل اتفاقات تلخی که برایم در استقلال افتاد، شرایط فیزیکی، مصدومیت‌ها، دوری از تمرینات و همچنین عدم همکاری با استقلال دیگر انگیزه‌ای نبود تا در کنار تیم مورد علاقه‌ام و هواداران بازی کنم. به همین دلیل، زمانش رسید که از فوتبال کناره‌گیری کنم.

به گزارش تسنیم مجتبی جباری درباره خداحافظی‌اش از دنیای فوتبال اظهار داشت: با توجه به شرایط سنی‌ام انتظار می‌رفت که یکی دو فصل دیگر بازی کنم، اما به دلیل اتفاقات تلخی که برایم در استقلال افتاد، شرایط فیزیکی، مصدومیت‌ها، دوری از تمرینات و همچنین عدم همکاری با استقلال دیگر انگیزه‌ای نبود تا در کنار تیم مورد علاقه‌ام و هواداران بازی کنم. به همین دلیل، زمانش رسید که از فوتبال کناره‌گیری کنم.

، وی در مورد رفتار‌هایی که مسئولان استقلال با او در سال گذشته انجام دادند، گفت: همان سالی که از استقلال به سپاهان رفتم، این اتفاقات افتاد و من را کنار گذاشتند. پس از آن برخی‌ها فکر کردند که از استقلال به قطر رفتم، در صورتی که در سپاهان بودم و پس از اینکه بنا به دلایلی نتوانستم با این تیم ادامه دهم، راهی قطر شدم.

«الان در استقلال کسی جوابگو نیست.» هافبک پیشین استقلال با بیان این جمله خاطرنشان کرد: در مقطعی، خطابم به وزیر ورزش و جوانان بود که نحوه اداره بازیکنان جوان و با استعداد این گونه نیست، اینکه قرارداد‌های یک‌ساله بسته شود و بازیکنان همیشه نگران پول‌شان باشند.

جباری با اشاره به رفتار‌هایی که با او شد، عنوان کرد: پیش از من هم با بازیکنان دیگر چنین رفتاری شده بود، اما رفتارشان با من زشت و بد بود. حتی نتوانستند تشکر کنند و احترام بگذارند. این‌ها کسانی هستند که فوتبال را نمی‌شناسند و مدیریت می‌کنند. این‌ها اتفاقات خوبی نیست. این ضعف‌ها در فوتبال ما بوده و امیدوارم فکر اساسی برای آن شود. امیدوارم آدم‌هایی به این فوتبال بیایند که بدانند در چه جایگاهی هستند و ارزش تیم را بدانند و دنبال جلب رضایت هواداران به هر قیمتی نباشند. فوتبال ما پتانسیل زیادی دارد، اما از ظرفیت کم آن استفاده شده است.

وی در مورد وضعیت فعلی استقلال و نگرانی هواداران از آینده تیم به تسنیم گفت: استقلال با زحمات و حمایت هواداران گلیمش را از آب بیرون می‌کشد، اما مهم این است که هدفگذاری شده و از پایه درست شود. امیدوارم زمانی برسد که اتفاقات خوبی بیفتد و متوجه شوند که چقدر کم کاری شده و توانایی‌های فوتبال و باشگاهی به هدر رفته است. تیم‌های رقیب ما در آسیا کارهای‌شان را منظم انجام داده، تیم‌شان را تقویت کرده‌اند و انگیزه زیادی دارند و امیدوارم در زمان باقیمانده بازیکنان خوبی بگیرند و نتایج خوبی هم کسب کنند. مدیران باشگاه باید تمرکزشان را روی این اصل بگذارند.

طعنه مطهری به قهرمانی فرانسه در جام جهانی +عکس

طعنه مطهری به قهرمانی فرانسه در جام جهانی +عکس

علی مطهری در واکنش به قهرمانی فرانسه در جام جهانی ۲۰۱۸ در توییت خود نوشت: با توجه به آفریقایی الاصل بودن دو سوم بازیکنان تیم ملی فوتبال فرانسه باید گفت: تیم قاره آفریقا با چند بازیکن فرانسوی قهرمان جهان شد.

دشان: با بازی عقلانی مقابل کرواسی به پیروزی رسیدیم/این قهرمانی شکست تلخ در یورو 2016 را جبران کرد

دشان: با بازی عقلانی مقابل کرواسی به پیروزی رسیدیم/این قهرمانی شکست تلخ در یورو 2016 را جبران کرد

دشان، سرمربی فرانسه پس از قهرمانی گفت: این لحظه واقعا زیبا است. برخی از بازیکنان ما به این قهرمانی رسیدند و تنها ۱۹ سال سن دارند. ما در این بازی بی محابا حمله نکردیم و بازی عقلانی از خودمان به نمایش گذاشتیم. ما به هر حال در این بازی ۴ گل به ثمر رسانیدیم و این برد را با شایستگی به دست آوردیم

تیم‌های ملی فوتبال فرانسه و کرواسی امروز از ساعت ۱۹:۳۰ در دیدار فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در ورزشگاه لوژنیکی مسکو به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه پرگل ۴ بر ۲ به نفع فرانسه به پایان رسید تا خروس‌ها برای دومین بار در تاریخشان قهرمان جام جهانی شوند. آخرین قهرمانی فرانسه به سال ۱۹۹۸ برمی گردد که دشان، کاپیتان تیم بود و این بار بعد از ۲۰ سال به عنوان سرمربی جام را به فرانسه برد.

دشان، سرمربی فرانسه پس از قهرمانی گفت: این لحظه واقعا زیبا است. برخی از بازیکنان ما به این قهرمانی رسیدند و تنها ۱۹ سال سن دارند. ما در این بازی بی محابا حمله نکردیم و بازی عقلانی از خودمان به نمایش گذاشتیم. ما به هر حال در این بازی ۴ گل به ثمر رسانیدیم و این برد را با شایستگی به دست آوردیم.

وی افزود: ما بازی را با زدن گل جلو افتادیم، ولی حفظ این نتیجه بسیار سخت بود، اما ما با کار و تلاش به این مکان رسیدیم. این بازیکنان به مدت ۴ سال در بالاترین سطح جهان بودند. به خاطر شکستی که دو سال پیش در فینال داشتیم خیلی ناراحت شدیم، ولی اکنون با این قهرمانی حالمون خوب شد. ۵۵ روز تمام ما تلاش بی وقفه کردیم. این قهرمانی بزرگی است. ما فرانسه را دوست داریم. ما افتخار می‌کنیم که فرانسوی هستیم و زنده باد فرانسه.

فینال جام جهانی، در فرانسه رنگ و بوی امنیتی گرفته است

با نزدیک شدن به بازی فینال رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه که میان فرانسه و کرواسی برگزار می‌شود، تدابیر امنیتی در شهر‌های فرانسه گسترش یافته است.

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، قهرمانی احتمالی تیم ملی فوتبال فرانسه در رقابت‌های ۲۰۱۸ روسیه، می‌تواند صد‌ها هزار شهروند را در پاریس و سایر شهر‌های این کشور به خیابان‌ها بکشاند.
از همین رو تدابیر امنیتی بسیار شدیدی علاوه بر پاریس، در سایر شهر‌های فرانسه پیش بینی شده است.
در همین ارتباط، برج ایفل امروز (یکشنبه) بر روی بازدید کنندگان بسته است و علاقه‌مندان به فوتبال نمی‌توانند مانند بازی‌های گذشته، رقابت امشب را بوسیله نمایشگر بزرگ این برج تماشا کنند.
استقرار بیش از دویست و سی نمایشگر بزرگ در بسیاری از میدان ها، ورزشگاه ها، پارک‌ها و سالن‌های سینما در سراسر فرانسه، و حضور میلیون‌ها شهروند فرانسوی برای تماشای فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به وسیله این نمایشگر‌های عمومی، نیرو‌های امنیتی فرانسه را به زحمت انداخته است.
دولت فرانسه به منظور تامین امنیت شهروندان فرانسوی، یکصد و ۱۰ هزار نیروی ویژه پلیس، ژاندارمری و ارتش را بسیج کرده است.
حضور تیم ملی فوتبال فرانسه در فینال جام جهانی ۲۰۱۸، جمع زیادی از مردم فرانسه را خیابان‌ها خواهد کشاند.
بیست سال پیش در پی پیروزی فرانسه در فینال جام جهانی ۱۹۸۸، یک میلیون تن به خیابان شانزه لیزه و خیابان‌های اطراف آن ریختند و تا نخستین ساعات بامداد به جشن و شادمانی پرداختند.

مدیر برکنار شده مجموعه ورزشی آزادی: «برهان مبین» بهانه است، دلیل برکناری‌ام چیز دیگری بود/ سازمان تجهیز به خاطر ورود خانواده‌ها به آزادی تحت فشار بود

مدیر برکنار شده مجموعه ورزشی آزادی: «برهان مبین» بهانه است، دلیل برکناری‌ام چیز دیگری بود/ سازمان تجهیز به خاطر ورود خانواده‌ها به آزادی تحت فشار بود

ناصر محمودی‌فرد، مدیر پیشین مجموعه ورزشی آزادی در واکنش به صحبت‌های حسن کریمی، مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور مبنی بر اینکه برکناری او از مدیریت ورزشگاه آزادی به دلیل مشکلات پیش‌آمده درباره شرکت «برهان مبین» بوده است به اعتمادآنلاین گفت: فکر نمی‌کنم که برکناری من از مدیریت ورزشگاه آزادی ربطی به شرکت «برهان مبین» داشته باشد.


به گزارش اعتمادآنلاین ناصر محمودی‌فرد، مدیر پیشین مجموعه ورزشی آزادی از این سمت برکنار شد تا ورزش ایران درگیر حاشیه جدیدی شود. محمودی‌فرد درباره این اتفاق گفته بود که هیچ اطلاعی از دلایل این برکناری ندارد و بهتر است حسن کریمی، مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور دراین باره توضیح دهد.

حسن کریمی هم در گفت‌وگو با خبرگزاری‌ها دلیل برکناری محمودی‌فرد را مشکلات پیش‌آمده با شرکت «برهان مبین» عنوان کرد و گفت: دلیل اصلی این بود که ما از محمودی‌فرد خواستیم یک کار اداری را انجام بدهد، اما اکراه داشت. موضوع نیز مربوط به شرکت «برهان مبین» بود. من ۲، ۳ بار به محمودی‌فرد موضوع را گفتم، چون کاری که قرار بود انجام بدهیم، قانونی بود، اما او شرط و شروطی داشت. ما هم گفتیم یکی بیاید که بتواند کار را انجام بدهد. درواقع علت اصلی برکناری محمودی‌فرد همین موضوع بود.

حالا ناصر محمودی‌فرد در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین صحبت‌های کریمی را رد می‌کند. او اعتقاد دارد که مسئله «برهان مبین» موضوعی فرعی است و دلیل برکناری‌اش از مدیریت مجموعه آزادی چیز دیگری است.

ناصر محمودی‌فرد، مدیر پیشین مجموعه ورزشی آزادی در واکنش به صحبت‌های حسن کریمی مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور مبنی بر اینکه برکناری او از مدیریت ورزشگاه آزادی به دلیل مشکلات پیش‌آمده درباره شرکت «برهان مبین» بوده است به اعتمادآنلاین گفت: چگونه می‌شود موضوعی در ساعت ۹ صبح مطرح شود و در ساعت ۱۰ صبح من عزل شوم. چه رابطه‌ای بین «برهان مبین» و عزل من وجود دارد؟ فکر نمی‌کنم که برکناری من از مدیریت ورزشگاه آزادی ربطی به شرکت «برهان مبین» داشته باشد.

او ادامه داد: واقعیت این است که «برهان مبین» شرکتی است که نه به ورزشگاه آزادی ربط دارد و نه آزادی در بحث حضور و فعالیت این شرکت دخالتی دارد. اگر هم قرار باشد شرکتی در این موضوع ورود پیدا کند شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور است. مدیریت ورزشگاه آزادی همکاری‌های لازم را با این شرکت داشته و خدا را شکر هیچ مشکلی هم در انجام وظایف ما وجود نداشته است. اگر مشکلی هم در این زمینه وجود داشت باید فرایند قانونی طی می‌شد. این‌گونه رفتار اصلاً جایگاهی در بحث مدیریت ندارد که مدیری را به هر دلیلی ظرف یک ساعت از سمتش برکنار کنند، آن هم بدون اینکه به خودش اطلاع دهند.

محمودی‌فرد ادامه داد: مسئله «برهان مبین» یک مسئله اداری است و استانداردهای مدیریت این حق را برای هر مدیر قائل است که اگر مسئله‌ای هم وجود دارد صحبت‌های او را هم بشنوند، اما وقتی خارج از عرف اقداماتی انجام می‌دهید و به آن مدیر هم ابلاغ نمی‌کنید که چه اتفاقاتی رخ داده طبیعتاً شاهد ایجاد حاشیه و شایعه هستیم.

محمودی‌فرد در پاسخ به این سؤال که آیا به دلیل پخش بازی‌های جام جهانی در ورزشگاه آزادی تحت فشار قرار گرفته و دلیل اصلی برکناری‌اش از مدیریت مجموعه آزادی همین موضوع بوده است به اعتمادآنلاین گفت: موضوع از این قرار بود که دوستان علاقه‌ای به ادامه پخش بازی‌های جام جهانی در ورزشگاه آزادی نداشتند و من هم تابع تصمیمات بودم، اما در همان زمان دوستان ما در وزارتخانه و سازمان تجهیز تحت فشار قرار داشتند و درخواست بر این بود که این اتفاق از ابتدا نباید رخ می‌داد. وقتی شورای تأمین مجوزهای لازم را صادر کرد دوستان هم مجبور به تمکین شدند.

او ضمن تشکر از نهادهای مختلف برای همکاری با این مجموعه برای پخش بازی‌های تیم ملی در ورزشگاه آزادی گفت: ما به‌عنوان مدیریت مجموعه ورزشی آزادی موضوع اکران بازی‌های تیم ملی در این مجموعه را مطرح کردیم. این قول را هم دادیم که می‌توانیم بسترهای مورد نیاز این کار را فراهم کنیم. خوشبختانه فضای خوبی آماده شد و اکنون هم این فضا وجود دارد. خوشبختانه شورای تأمین از این حرکت حمایت کرد. استانداری، وزارت کشور و دیگر نهادها هم در این ماجرا دخیل بودند تا توانستیم میزبان خوبی برای خانواده‌های تهرانی باشیم.

مدیر پیشین مجموعه ورزشی آزادی درباره حکم مشاور ریاست شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور هم گفت: در کشور مرسوم است که وقتی مدیری را از سمتش برکنار می‌کنیم یک حکم مشاور هم برایش رد می‌کنیم، اما خودم از این موضوع خبر ندارم.

 

فغانی: شاید حق ما همین بازی رده‌بندی بود/ همه جا آدم مریض وجود دارد


همه جا آدم مریض وجود دارد. البته هیچکس کامل نیست اما ما سعی کردیم وجهه مردم ایران را در جام جهانی نشان بدهیم.

 داور بین‌المللی فوتبال ایران گفت: خودمان هم فکر می‌کردیم فینال را قضاوت کنیم اما شاید حق ما همین بازی رده‌بندی بود.

علیرضا فغانی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص قضاوت او و تیمش در دیدار رده‌بندی جام جهانی ۲۰۱۸ اظهار داشت: فکر می‌کنم تورنمنت خوبی را پشت سرگذاشتیم. کل جام جهانی برای ما خوب پیش رفت و در نهایت بازی رده‌بندی را قضاوت کردیم.

وی در مورد اینکه خیلی‌ها منتظر بودند او فینال جام جهانی را قضاوت کند، گفت: شاید خودمان هم فکر می‌کردیم فینال را قضاوت کنیم اما باید حق را به افراد تصمیم‌گیرنده بدهیم، آنها برای انتخاب داور فاکتورهای مهمی دارند. شاید حق ما همین بازی رده‌بندی بود.

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان در واکنش به اینکه وزیر ورزش و جوانان از او و تیمش تقدیر کرده است، خاطرنشان کرد: دست آقای سلطانی‌فر درد نکند اما توقع داریم آنهایی که پست دارند و زورشان می‌رسد کاری بیشتر از تشکر کردن برای ما انجام بدهند.

فغانی در خصوص اینکه در پستی اینستاگرامی از آنهایی که انرژی مثبت و منفی داده‌اند تشکر کرده است، گفت: خیلی از بزرگان ورزش، هنر و سیاست و البته مردم ایران پیام تبریک فرستادند که دست‌شان درد نکند.

همه جا آدم مریض وجود دارد. البته هیچکس کامل نیست اما ما سعی کردیم وجهه مردم ایران را در جام جهانی نشان بدهیم.مسلما در کار ما هم ایراداتی وجود دارد که ما همیشه این انتقادها را قبول کردیم.


بستن