تغییر نام و مالک باشگاه گسترش فولاد تبریز

تغییر نام و مالک باشگاه گسترش فولاد تبریز

نام باشگاه گسترش فولاد تبریز تغییر یافت.

به گزارش ایلنا، با تصمیم محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی تبریز، ماشین سازی به جای گسترش فولاد به لیگ برتر راه یافت بود و گسترش فولاد در لیگ یک حضور یافت، امتیاز لیگ یکی گسترش فولاد به ارومیه واگذار شد.

زنوزی امتیاز لیگ یکی گسترش فولاد را به امیرحسین علاقه بند واگذار کرد و با موافقت هیات فوتبال، امتیاز گسترش فولاد تحت مالکیت امیرحسین علاقه بند به ارومیه منتقل گردید.

همچنین نام گسترش فولاد نیز به گستر بانی ارومیه تغییر یافت.

تکنولوژی در فوتبال؛ شر لازم یا فرشته عدالت؟


تیم محبوب شما 90 دقیقه به سوی دروازه حریف حمله می کند ... کمک داور گل درست شما را آفساید اعلام کرده است.
تکنولوژی در فوتبال؛ شر لازم یا فرشته عدالت؟

عصرایران؛ احسان محمدی- ناخن هایتان را تا پوست جویده اید. این حساس ترین مسابقه چند فصلی است که تیم تان یک پای آن است. سالهاست جامی نبرده اید و کُری خوانی های تلخ حریفان را به جان خریده اید. بعد از چند فصل ناامیدکننده که در آن برای فتح جام شانسی نداشتید حالا تیم تان خودش را به دیدار حساس رسانده است. چیزی مثل لحظه نشستن روی صندلی کنکور. درست وقتی برگه پاسخ نامه از عرق انگشتان تان خیس است و به همه شب های تست زدن، کلاس کنکور، هزینه های پدر، دعاهای مادر و حسادت های اطرافیان فکر می کنید. 

تیم محبوب شما 90 دقیقه به سوی دروازه حریف حمله می کند. چند بار توپ را به تیر دروازه کوبیده است، مهاجمان هم بی دقت شده اند، توپ را به همه طرف شوت می کنند، کمک داور گل درست شما را آفساید اعلام کرده است.

هواداران روی سکوها سیگار پشت سیگار دود می کنند. کت و شلوار سرمربی تان از بس بالا و پائین پریده که چروک شده است، دروازه بان حریف هم دارد خارق العاده ترین نمایش تمام زندگی اش را ارائه می کند. داور هم دو ضربه کُشنده به بازیکنان محبوب شما در محوطه جریمه را نادیده گرفته است. در تصاویر آهسته آشکارا مشخص است که می توانست دو ضربه پنالتی به سود شما اعلام کند و تیم حریف 9 نفره شود ...

درست در آخرین دقیقه بازی که تمام بازیکنان تیم شما حتی دروازه بان هم برای استفاده از ضربه کرنر جلو کشیده اند، تیم حریف روی یک ضد حمله به شما گُل می زند. بازیکنان تیم شما دور داور ریخته اند و معتقد هستند که گل تیم حریف آفساید است. داور کاپیتان تیم شما را به دلیل اعتراض اخراج می کند. تصاویر آهسته نشان می دهد که نه فقط گل تیم حریف آفساید است بلکه هنگام ضربه کرنر، مدافع حریف با آرنج به صورت کاپیتان شما کوبیده است که می توانست یک کارت قرمز مستقیم به همراه داشته باشد...  و سوت پایان!

تیم محبوب شما با یک گل برخلاف روند بازی شکست می خورد، جام را از دست می دهید، متلک ها و توئیت های هواداران تیم رقیب از نیش مورچه های آتشین هم دردناک تر است. از هر چه فوتبال است بیزار می شوید. از داورها شکایت می کنید، بر شانس بد لعنت می فرستید، از عدالت شاکی می شوید و ترانه ای از رضا یزدانی را پلی می کنید:

مردی به حال اقرار سیگار پشت سیگار/ اسطوره های خائن در لا به لای تاریخ/ خوابند عین کفتار، سیگار پشت سیگار ....

حالا به این پرسش پاسخ دهید: نظر شما برای استفاده از تکنولوژی در داوری فوتبال چیست؟

پاسخ به این پرسش بیشتر مواقع به این بستگی دارد که تیم شما تا چه اندازه از داوری سود یا زیان کرده باشد؟ شما به عنوان هوادار تیم بازنده می گویید «عدالت قربانی شده است»، «داورها عمداً به طرف تیم حریف غش کرده اند»، «سر تیم ما را سربریدند»، «بازیکنان حریف فوتبال ناجوانمردانه ای انجام دادند» و ... هواداران تیم برنده می گویند: «فوتبال بی رحم است و هیچ جا ننوشته که در آن عدالت باید رعایت شود»، «اشتباهات داوری جزئی از بازی است» و «تیم شما از فرصت هایش استفاده نکردند»، «بازیکنان ما حرفه ای بودند که به دور از چشم داور برای پیروزی تیمشان رندانه خطا کردند» و ...

من حتی وقتی تیم محبوبم پیروز می شود هم به چند دلیل معتقدم که تکنولوژی باید به کمک فوتبال بیاید. مخالفان می گویند:

* تکنولوژی هیجان را که جانمایه ورزش است از «بازی» می گیرد.

این نگرانی محترم است اما آیا استفاده از ویدئوچک هیجان والیبال را از بین برده است؟ در کُشتی چطور؟ وقفه ها قابل درک است اما همان ها هم به «هیجان» تبدیل شده اند. راستی آزمایی همیشه لذتبخش است. چه در فیلم های جاسوسی چه در ورزش!

تکنولوژی در فوتبال؛ شر لازم یا فرشته عدالت؟

* این تکنولوژی «شانس» پیروزی های اتفاقی اما به یادماندنی تیم های کوچک را از بین می برد.

پیروزهای اتفاقی که محصول اشتباهات داوری هستند، در نتیجه ذبح عدالت به دست می آیند. تکنولوژی این روزها حتی در دادگاه ها هم مورد استناد قرار می گیرد. از آزمایش DNA تا ردگیری تماس های متهمین یا چک کردن دوربین های مداربسته. همه این اقدامات به اجرای «عدالت» کمک می کنند. عدالت از هر چیزی بالاتر است. اگر موافق رعایت عدالت نیستید، به بی عدالتی رای می دهید. اینجا جایی نیست که بشود در میانه ایستاد!

*پیروزی تیم های کوچک اما کم پول بر غول های ثروتمند لذتبخش است.

همه ما رابین هود را دوست داریم، البته تا لحظه ای که پول های خودمان را ندزیده است!  فوتبال امروز یک صنعت است و در آن ثروت جابجا می شود. فارغ از اینکه این پول ها تمیز یا کثیف باشند، نمی توان یک سرمایه چند میلیاردتومانی را به خاطر خطای غیرعمد یک نفر-داور- بر باد داد. اگر یک راننده پیکان بدون هیچ عمدی دنده عقب از پارکینگ بیرون بیاید و ماشین بنز شما را مچاله کند، باز هم می گویید:« پیروزی تیم های کوچک اما کم پول بر غول های پولدار لذتبخش است؟»

*استفاده از تکنولوژی از اختیارات داوران کم می کند.

تحقیقات نشان می دهد وقتی شما با سرعت بالای 90 کیلومتر در اتوبان در حال رانندگی هستید و عطسه می کنید و به صورت غیرارادی چشم هایتان را می بندید، یک مسافت 15 متری را با چشم بسته رانندگی می کنید که زمینه ساز بسیاری از تصادفات می شود.

داور هم انسان است و یک پلک به هم زدنش می تواند باعث شود یک خطای شدید منجر به اخراج را نبیند، یا کمک داور یک افساید کلیدی را تشخیص ندهد.

تکنولوژی در فوتبال؛ شر لازم یا فرشته عدالت؟

در جام جهانی 2006 آلمان گراهام پل داور سرشناس انگلیسی قضاوت بازی کرواسی و استرالیا را برعهده داشت. جدالی که امتیازاتش از اهمیت خاصی برای صعود از گروه مقدماتی برخوردار بود. گراهام پل در طول 90 دقیقه به جوزف سیمونیچ مدافع کروات ها سه بار کارت زرد نشان داد بدون این که او را با کارت قرمز اخراج کند!

او سابقه سوت زدن در دو جام جهانی، لیگ قهرمانان اروپا، لیگ برتر و ... را دارد، اما این اشتباه به عنوان ماندگارترین تصویر از او در افکار عمومی باقی ماند. منصفانه است؟ اگر تکنولوژی به کمک داورها بیاید نه تنها از اختیارات آنها کم نمی شود بلکه در چنین مواردی به اعتبار آنها هم کمک می کند یا دستکم به آن صدمه نمی زند!

*تکنولوژی مانع از خلق حرکت حرفه ای توسط بازیکنان می شود.

چیزی که از آن به عنوان «رندی»، یا «حرفه ای گری» در فوتبال یاد می شود معمولاً با «فریب دادن» داور و عدالت همراه است. بازیکنی که با شیرجه زدن داور را فریب می دهد و پنالتی می گیرد، در بهترین حالت یک دغل باز است. اگر باور ندارید به لحظه ای فکر کنید که بازیکن تیم حریف داور را فریب داد و باعث اخراج ستاره شما و اعلام پنالتی علیه تان شد. هنوز هم از «زیرکی» حرف می زنید؟

....

در این مورد می توان تا ابد حرف زد. موافق بود یا مخالفت کرد اما این یک راه ناگزیر است. تکنولوژی خودش را تحمیل خواهد کرد. همانطور که بر تمام ابعاد زندگی ما تاثیر گذاشته است. اگر موافق این نوشتار نیستید، یکبار دیگر مقدمه را بخوانید!

دیکتاتوری مسی آرژانتین را نابود کرد؟


حمله ها به خورخه سامپائولی شدت گرفت. او را ناتوان و ناکارآمد خطاب کردند و گفتند مردی که سقف توانش راندن یک قایق چوبی بود نباید ناخدای تایتانیک می شد.
دیکتاتوری مسی آرژانتین را نابود کرد؟

عصرایران؛ احسان محمدی- آرژانتین پرستاره به رهبری لیونل مسی جام جهانی تلخی را پشت سر گذاشت. آنها مقابل ایسلند به تساوی رسیدند، سه گل از کرواسی خوردند و تنها به لطف پیروزی در دقایق آخر مقابل نیجریه توانستند از گروه شان صعود کنند. آنجا هم توسط فرانسوی ها بلعیده شدند تا حتی مارادونا با آن حرکات نمایشی اش در جایگاه ویژه تا مرز سکته پیش برود.

حمله ها به خورخه سامپائولی شدت گرفت. او را ناتوان و ناکارآمد خطاب کردند و گفتند مردی که سقف توانش راندن یک قایق چوبی بود نباید ناخدای تایتانیک می شد. اما زمزمه هایی از مداخله کُشنده لیونل مسی مطرح شد. اینکه او سامپائولی را برای تغییر ارنج تحت فشار قرار می دهد.

سایت ورزش سه به نقل از نشریه معتبر کلارین در آرژانتین دو مورد از مداخله های مسی را فاش کرده است:

1- در جریان تمرین آرژانتین در کمپ منچسترسیتی، سباستین بکاسسه، دستیار سامپائولی نکته ای را به مسی گوشزد می کند. او در حالی که با دست به شانه مسی زده بود، به وی می گوید که بهتر بود پاس را به منطقه دیگری ارسال می کردی.

مسی که از این تذکر و نیز برخورد فیزیکی مختصر بکاسسه با خودش خشمگین شده بود، رو به سامپائولی می گوید:« این آخرین بار است که چنین اتفاقی می افتد.»

2- مسی از سامپائولی می خواهد که فازیو و لوسلسو را از ترکیب اصلی خارج کند چرا که به اعتقاد او، فازیو در نفوذها بی دقت بود و لوسلسو نیز با سبک بازی او همخوانی نداشت. در نتیجه لو سلسو که در تمام بازی های دوستانه فیکس بود، حتی یک دقیقه هم در جام جهانی بازی نکرد و فازیو نیز تنها در نیمه دوم بازی با فرانسه وارد زمین شد.

 این نخستین بار نیست که این اتهام را به مسی وارد می کنند. بازیکنی که به خجالتی بودن و فروتنی شهره است و حتی وقتی مدافعان او را سلاخی می کنند کمتر اعتراض می کنند آیا سالهاست با یک نقاب زندگی می کند و زیر این چهره آرام و معصومانه یک دیکتاتور نفس می کشد؟

زلاتان ابراهیمویچ که دوران کوتاه و ناخوشایندی با بارسلونا داشت، مسی را عامل قربانی شدن خودش در این باشگاه می داند. او که معمولاً اهل گله و شکایت نیست و به قول خودش منتظر نمی ماند تا داور حقش را بگیرد و خودش به شیوه «زلاتان» در زمین انتقامش را می گیرد در کتاب خاطراتش می نویسد: «پیوستن من به بارسا رویا بود. رویا محقق شد و همه چیز خوب پیش می رفت تا وقتی که مسی لب به اعتراض گشود. او می خواست مهاجم اول باشد. برای همین سیستم بازی را از 3-3-4 به 1-5-4 تغییر دادند و من قربانی شدم»!

دیوید ویا مهاجم خارق العاده بارسا، کارلوس ته وز، ماریو ایکاردی و ... را هم قربانیان مسی به شمار می آورند. ایکاردی که در اینترمیلان یک ستاره تمام عیار بود چندسالی است فرصت حضور در تیم ملی را پیدا نمی کند. برخی رسانه ها نوشتند دوستی صمیمانه مسی با ماکسی لوپس آرژانتینی که از زمان همبازی شدن این دو در بارسلونا شکل گرفت، ایکاردی را از تیم ملی کشورش دور کرده است. به این دلیل که همسر ماکسی لوپس پس از خیانت به او با ایکاردی ازدواج کرد و ماکسی معتقد است ایکاردی بنیان زندگی او را خراب کرده است.

 در این شرایط مسی به عنوان حامی دوست صمیمی‌ ماکسی با اعمال نظر در لیست‌های سه مربی اخیر از دعوت ستاره اینتر به تیم ملی آرژانتین جلوگیری کرده است! بیشتر به توطئه های سریال های ترکیه ای شبیه است اما هواداران ایکاردی همین موضوع را بارها مطرح کرده اند.

اینکه پپ گواردیولا، الخاندرو سابه یا و خورخه سامپائولی با حذف و عدم دعوت از این بازیکنان به نوعی با مسی باج داده اند، اتهاماتی که ثابت کردن آنها دشوار است و شاید بعدها در کتاب خاطرات بازیکنان و مربیان گوشه هایی از آن فاش شود. تصور اینکه مسی یک دیکتاتور خجالتی باشد آسان نیست. او هنوز و حتی پس از ناکامی در جام جهانی و اتهامات سنگینی مثل این هم دوست داشتنی است و برای غافلگیر کردن عاشقان دنیای فوتبال در ساق هایش معجزه هایی پنهان دارد.

پیام تبریک گلایه آمیز/خادم: قهرمانی‌های نوجوانان در جهان با توجه به بی‌مهری‌های داخلی پیام بزرگی دارد


رسول خادم: به لطف خدا از حمایت مردم عزیز، خانواده‌ها، مربیان زحمتکش سازنده شهرستان‌ها، مربیان تیم ملی و تمام مجموعه‌هایی که در این راه کمک کردند تا این نوجوانان این افتخار ارزشمند را برای کشور رقم بزنند تشکر می‌کنیم.
پیام تبریک گلایه آمیز/خادم: قهرمانی‌های نوجوانان در جهان با توجه به بی‌مهری‌های داخلی پیام بزرگی دارد

رئیس فدراسیون کشتی گفت: قهرمانی تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان در جهان با توجه به بی‌مهری‌های داخلی و خارجی نسبت به کشتی، پیام بزرگی دارد.

به گزارش  تسنیم، رسول خادم درباره قهرمانی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان کشورمان در مسابقات جهانی کرواسی گفت: به لطف خدا از حمایت مردم عزیز، خانواده‌ها، مربیان زحمتکش سازنده شهرستان‌ها، مربیان تیم ملی و تمام مجموعه‌هایی که در این راه کمک کردند تا این نوجوانان این افتخار ارزشمند را برای کشور رقم بزنند تشکر می‌کنیم.

وی افزود: کسب مقام قهرمانی جهانی هم در کشتی آزاد و هم در کشتی فرنگی پس از 22 سال بصورت همزمان، با وجود بی‌مهری‌های داخلی و خارجی که نسبت به کشتی وجود دارد پیام بزرگی برای تمام نونهالان و نوجوانان کشور دارد که با صرف کردن فعل خواستن می‌توان خیلی از محدودیت‌ها را از پیش‌رو برداشت و به موفقیت‌های بزرگ هم نائل شد.

رئیس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: نوجوانانی که امروز در کشتی آزاد و فرنگی قهرمان جهان شدند قهرمانان ملی ما در المپیک‌های 2024 و 2028 خواهند بود که امیدوارم تا وقتی پیراهن تیم ملی را بر تن دارند با آبرو و عزت برای ایران افتخارآفرینی کنند.

انتقال سید مجید حسینی به ترابزون اسپور ترکیه/مبلغ قرارداد 900 هزار یورو

انتقال سید مجید حسینی به ترابزون اسپور ترکیه/مبلغ قرارداد 900 هزار یورو

 رسانه‌های معتبر ترکیه از نهایی شدن انتقال سید مجید حسینی به ترابزون اسپور خبر دادند.
انتقال مدافع میانی تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه استقلال به ترابزون اسپور ترکیه در رسانه‌های این کشور نهایی عنوان شده است.

به گزارش فارس سایت TRT SPOR با انتشار خبر از نهایی شدن انتقال مدافع ایرانی که در جام جهانی نمایش چشمگیری داشت خبر داد. در این خبر نگاهی به مشخصات ظاهری از جمله قد و تعداد باز‌های حسینی نگاهی کلی انداخته شده است.

در ادامه با فیلمی خرید جدید ترابزون اسپور به هواداران معرفی می‌شود.

در ادامه نگاهی به کارنامه حضور حسینی در 52 بازی لیگ، و زدن 2 گل و بازی در 6 بازی لیگ قهرمانان و یک گل نیز مشاهده می‌شود.

مبلغ قرارداد مدافع 22 ساله استقلال که در دوران بازیگری 10 کارت زرد دریافت کرده است 900 هزار یورو عنوان شده است.

>