گروه خبری اقتصادی

نمایشگاه خودروی مشهد (عکس)

نمایشگاه خودروی مشهد (عکس)

هجدهمین نمایشگاه خودرو، قطعات و صنایع وابسته  از 16 مرداد افتتاح و تا روز جمعه 19 مرداد ادامه دارد.

130 شرکت داخلی و نمایندگی شرکت های خارجی فعال در زمینه های ساخت خودرو، قطعه سازی، توزیع و فروش قطعات، نرم افزارهای مرتبط با صنعت خودرو، ماشین آلات و صنایع وابسته، تولید خودروهای سنگین و موتورسیکلت و شرکت های خدماتی بیمه در این نمایشگاه حضور دارند.

عکس های عصر ایران از این نمایشگاه را می توانید در این گزارش تصویری مشاهده نمایید.

فروش 15 روزه بلیت‌های تابستانه رجا به بهانه انجام تعمیرات


تفقدی معاون ناوگان راه آهن نیز در چند روز گذشته خبر از برنامه ریزی رجا برای تعمیرات و بازسازی واگن‌های فرسوده داده بود، با این وجود در نظر گرفتن زمان کوتاه برای دوره پیش فروش بلیت از طریق برخی از شرکت‌ها نوعی تبعیض محسوب می‌شود و کارکرد و بازدهی آن‌ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
فروش 15 روزه بلیت‌های تابستانه رجا به بهانه انجام تعمیرات

فروش 15 روزه بلیت‌های تابستانه رجا به بهانه انجام تعمیراتدر نظر گرفتن زمان کوتاه برای پیش فروش بلیت برای برخی از شرکت‌های حمل و نقل ریلی موجب می‌شود تا آن‌ها با مشکلاتی، چون کاهش ضریب اشغال قطارها، کاهش درآمد شرکت در زمان پیک سفر، کاهش منابع مالی برای تامین قطعات، تعمیرات و بازسازی واگن‌ها روبرو شوند.

به گزارش عصرایران به نقل از میزان، صحبت خروج واگن‌های بالای 30 سال از چرخه راه آهن در جهت بهبود خدمات دهی در راه آهن یکی از موضوعاتی بود که در ماه‌های گذشته مطرح شد، ولی با توجه به مخالفت و مقاومت بسیاری از شرکت‌ها مبنی بر عدم توانایی بازسازی و یا نوسازی تمامی واگن‌های بالای 30 این طرح با دستور رئیس جمهور متوقف شد و به این واگن‌ها مجوز یک ساله برای سیر داده شد.

با این وجود با اعلام و انتشار خبر از سوی راه‌آهن ج. ا. ا ، شرکت‌های ریلی از جمله شرکت رجا، آماده فروش بلیت مرحله پایانی سفر‌های تابستانی در هفته گذشته شدند و قرار بود بلیت‌های قطار در بازه زمانی 15 مرداد تا 31 شهریور از ساعت 10 صبح روز پنجشنبه 4 مرداد آغاز شود که این پیش فروش در روز پنجشنبه به 72 ساعت بعد موکول شد.

براساس این گزارش، دلیل اصلی به تعویق افتادن فروش، انصراف رجا از پیش فروش به دلیل تفاوت در بازه زمانی عرضه بلیت قطار‌های این شرکت با سایر شرکت‌های ریلی مسافری بود. زیرا که برخی از شرکت تنها برای یک دوره 15 روزه جهت فروش قطار‌های خود داشته است، ولی سایر شرکت‌ها زمان طولانی تری (45 روزه) برای این کار داشتند که قاعدتا این موضوع علاوه بر سردرگمی متقاضیان سفر با قطار تفاوت بین شرکت‌های حمل و نقل ریلی را نشان می‌دهد.

حال با این وجود کوتاه شدن زمان فروش زمان بلیت برای شرکت‌های ریلی می‌تواند موجب ناهماهنگی در برنامه ریزی برای متقاضیان سفر باقطار‌های و خرید بلیت، کاهش ضریب اشغال قطارها، کاهش درآمد شرکت در زمان پیک سفر، کاهش منابع مالی برای تامین قطعات، تعمیرات و بازسازی واگن‌ها و... به همراه داشته باشد.

گفتنی است، تفقدی معاون ناوگان راه آهن نیز در چند روز گذشته خبر از برنامه ریزی رجا برای تعمیرات و بازسازی واگن‌های فرسوده داده بود، با این وجود در نظر گرفتن زمان کوتاه برای دوره پیش فروش بلیت از طریق برخی از شرکت‌ها نوعی تبعیض محسوب می‌شود و کارکرد و بازدهی آن‌ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

کدام خودروهای لوکس "راحت‌ترین رانندگی" ارائه می دهند؟ (+عکس)


در نگاهی اجمالی خودروهای کانتینتال لینکولن، آئودیA8، جنسیس G90، ب‌ام‌و سری 5 و کادیلاک CT6 در جایگاه چهارم تا هشتم این فهرست قرار دارند.
کدام خودروهای لوکس "راحت‌ترین رانندگی" ارائه می دهند؟ (+عکس)

عصر ایران؛ مرثا والا- زمانی که بحث "رانندگی راحت" یک خودرو مطرح می‌شود، ذهن ناخودآگاه به سمت بودجه و هزینه آن رفته و این تصور را به وجود می‌آورد که میزان راحتی خودرو با آن قیمتی که برای آن می‌پردازید، رابطه مستقیم دارد.

موسسه کانسیومرریپورت تست‌های متفاوتی را روی مدل‌های مختلف در بازه سرعتی 48.2 کیلومتر در ساعت و روی جاده‌های نه چندان خوب انجام داده تا از میزان عملکرد و راحتی خودروها اطلاعات مستندی را به دست آورد. ارزیابان این موسسه با سرعت از پیش تعیین شده خودروهای انتخابی خود را در مسیر مورد نظر به حرکت درآورده و به چگونگی مدیریت خودرو در برابر نقص‌های جاده‌ای امتیاز دادند.

بدیهی است که مرسدس کلاس S، در صدر فهرست راحت‌ترین خودروهای مورد ارزیابی قرار گرفت. ارزیابان کانسیومر ریپورت در این خصوص اعلام کردند: این خودرو باثبات و مجلل بهترین روند حرکتی در تست‌ها را از خود نشان داده و همچنین سامانه تعلیق فوق‌العاده خودرو در ناپدید کردن بسیاری از نقص‌های جاده‌ای بسیار موثر عمل کرده است.

مرسدس کلاس S راحتترین خودروی لوکس جهان در حرکت

حدس بزنید: کدام خودروی لوکس

اما این خودرو توسط رقیب اصلی خود ب‌ام‌و سری 7 در فاصله کمی تعقیب شد و باوارایی‌ها توانستند خودروی خود را در ردیف دوم راحت‌ترین مدل‌ها قرار دهند. سامانه تعلیق استاندارد خودرو در حرکات معمول بسیاری از ضربات را مدیریت کرده اثرات کمی روی سرنشینان دارد، اما متاسفانه این سدان لوکس در حین تست‌های ویژه -در سرعت پائین- ضربه‌های تند و تیز حاصل از ناهمواری‌های جاده را به درون کابین منتقل کرده و باعث ناراحتی سرنشینان می‌شود.

ب‌ام‌و سری 7، این سدان لوکس در حین تست‌های ویژه -در سرعت پائین- ضربه‌های تند و تیز حاصل از ناهمواری‌های جاده را به درون کابین منتقل کرده و باعث ناراحتی سرنشینان می‌شود.

حدس بزنید: کدام خودروی لوکس

اما جایگاه سوم این فهرست باز هم به یک سدان آلمانی تعلق می‌گیرد که به مراتب از مرسدس کلاس S و ب‌ام‌و سری 7   ارزان‌تر و اقتصادی‌تر است. آئودی‌های A6  برای داشتن تحرکی راحت بدون ایجاد احساس سختی در سرعت‌های  پائین از برند چهار حلقه در این رده قرار دارند. درون خودرو در حین حرکت آرام و بی‌لرزش نشان داد و حرکت‌های بدنه در حرکت‌های تند و ناگهانی تحت کنترل قرار دارند. خودرو همچنین حرکتی باثبات در بزرگراه را به نمایش درآورد.

آئودی‌های A6، در حین حرکت آرام و بی‌لرزش نشان می‌دهد و حرکت‌های بدنه در حرکت‌های تند و ناگهانی تحت کنترل قرار دارند.

حدس بزنید: کدام خودروی لوکس

در نگاهی اجمالی خودروهای کانتینتال لینکولن، آئودیA8، جنسیس G90، ب‌ام‌و سری 5 و کادیلاک CT6 در جایگاه چهارم تا هشتم این فهرست قرار دارند.

لینکولن کانتینتال، اکثر ضربات ناشی از دست‌اندازهای جاده‌ای را جذب کرده و در حرکت خود باثبات نشان می‌دهد.

حدس بزنید: کدام خودروی لوکس

آئودی A8 ، امتیاز خوب را در بین خودروهای لوکس کسب کرده و به دلیل عدم انعطاف در سرعت‌های پائین تحت انتقاد قرار دارد.

حدس بزنید: کدام خودروی لوکس

جنسیس G90، حرکتی نرم، راحت و پایدار را ارائه می‌دهد و می‌تواند با بهترین‎‌های جهان رقابت کند.

حدس بزنید: کدام خودروی لوکس

ب‌ام‌و سری 5، روند حرکتی در این خودرو آرام و روان‌تر از نسل‌های گذشته است و بیشتر ضربه‌های ناشی از نقص‌های جاده‍‌ای را خنثی می‌کند.

حدس بزنید: کدام خودروی لوکس

کادیلاک CT6، چابک، سریع و فناورانه ساخته شده و باثبات و تحت کنترل عمل کرده است.

حدس بزنید: کدام خودروی لوکس

جگوار XF، این خودرو ترکیب فوقالعاده چابکی و انعطاف‌پذیری است و بخش عظیمی از چالشهای جادهای را به داخل منتقل نخواهد کرد.

حدس بزنید: کدام خودروی لوکس

ارزانترین خودروی این فهرست مرسدس کلاس C است که رتبه دهم جدول را به خود اختصاص می‌دهد. بنا بر گزارش کانسیومر ریپورت این خودرو در مود اجرایی و "کامفورت" تجربه رانندگی نزدیک به ایده‌آلی را به کاربرانش منتقل می‌کند. با وجود این تحسین، انتقادهایی به خودرو در هنگام مواجهه با دست‌اندازها و تاثیرات شدید آن روی سرنشینان وارد است.

مرسدس کلاس C، ارزانترین خودروی این فهرست بیش از 40 هزار دلار قیمت دارد.

حدس بزنید: کدام خودروی لوکس

در حالیکه ارزان‌ترین خودروی این فهرست بیش از 40 هزار دلار قیمت دارد، کانسیومر ریپورت برای داشتن حرکت و رانندگی راحت خودروهای ارزانتری مانند شورلت ایمپالا و فورد فیوژن را پیشنهاد می‌دهد.

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم خودروی متوسط کیا (+عکس)


تیم تحقیق و توسعه بخش طراحی کیا در اروپا، به تولید محصولات این برند در زیلینای اسلوواکی می‌پردازد و علاوه بر "سید" مدل‌های "ونگا" و "اسپورتیج" را نیز تولید می‌کند.
جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم خودروی متوسط کیا (+عکس)

کیا از جزئیات و مشخصات  نسل سوم "سید"های خود که در ماه آینده وارد بازار جهان می‌شوند، خبر داد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از "موتور1"، بیش از 660 هزار نسخه از نسل دوم کیا "سید" از زمان معرفی آن در سال 2012 ساخته شده و براساس آمار میزان فروش این خودرو در سال 2017  در قاره اروپا 16 درصد و در کشور انگلیس 10 درصد افزایش نشان می‌دهد.

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم سیدهای کیا

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم سیدهای کیا

مانند مدل‌های موجود در بازارهای کنونی، خودروهای جدید در بخش طراحی اروپایی کیا در فرانکفورت توسعه یافته، مهندسی شده و مورد بازطراحی‌های ویژه قرار گرفته‌اند. تیم تحقیق و توسعه بخش طراحی کیا در اروپا، به تولید محصولات این برند در زیلینای اسلوواکی می‌پردازد و علاوه بر "سید" مدل‌های "ونگا" و "اسپورتیج" را نیز تولید می‌کند.

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم سیدهای کیا

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم سیدهای کیا

قیمت این خودرو در سطح پایه در کشور انگلیس 18,295 پوند است و با موتور  1.0 لیتری T-GDi که با سامانه انتقال قدرت 6 سرعته دستی هماهنگ است، ارائه خواهد شد. نسخه "فرست ادیشن" خودرو نیز با یک موتور 1.4 لیتری T-GDi و با یک سامانه انتقال قدرت 7 سرعته خودکار دوکلاچه با قیمتی حدود  26,850 پوند انگلیس ارائه خواهد شد.

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم سیدهای کیا

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم سیدهای کیا

گفته می‌شود فضای درونی" سید" های جدید تحت تاثیر "استینگر" است و با طیف وسیعی از فناوری‌ها همراه شده است. یک صفحه نمایش 7 اینچی لمسی- صوتی یا یک صفحه نمایش لمسی 8 اینچی با قابلیت ناوبری پیشرفته از گزینه‌های فناورانه این خودرو هستند. از گزینه‌های استاندارد این خودرو می‌توان به استفاده از سیستم یکپارچه بلوتوث تلفن هوشمند و سازگاری کامل آن با اتو اندروید و کارپلی گوگل و شارژ بدون سیم تلفن همراه نیز  اشاره کرد.

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم سیدهای کیا

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم سیدهای کیا

 حالت رانندگی توسط راننده انتخاب شده و در حالات "نرمال" و "اسپورت" قرار می‌گیرد.  در حالت رانندگی نرمال بهره‌وری سوخت به حداکثر رسیده و راندمان استفاده از فرمان ارامش زیادی را برای راننده فراهم می‌آورد. حالت اسپورت نیز شتاب بیشتری را برای خودرو فراهم می‌آورد. این خودرو در اوایل ماه آگوست وارد نمایندگی‌های این کشور در انگلستان و اروپا خواهد شد.

 

چه کسی بندهای جان آدم را شمرده است؟

عصرایران؛ حسن محدث زاده - در آغاز به بند رحم مادر بسته شده ایم تا از خون او تغذیه کنیم. بعد به دنیا می آییم و به بند عجز و ناتوانی کودکی. سال ها بعد بند مدرسه و تحقیرهای معلم و مکافات های ادب شدن. بعد بند بلوغ و بند عشق و ازدواج و بچه داری و بند پیری و کهولت و خرده خرده شدن، فرسودن و فرو رفتن به خاکستر عمر. چه وقت جان از بندها رها می شود؟ این ها را "اسماعیل فصیح" در رمان خواندنی "ثریا در اغما" نوشته است (با اندکی تغییر).

شاید اگر امروز فصیح زنده بود و بر قانون بقای بند تکمله ای می زد، می نوشت: بوشهری ها را زیاده بر آن همه بند، به بند بی آبی و  بی برقی نیز آویخته اند. بندی که از دوران چنگ زدن به رحم مادر تا فرو رفتن به خاکستر عمر با آنها خواهد بود و نمی گسلد. فقط از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود.

آقای نماینده به نقل از وزیر مملکت بر اینستا نوشته است که سهم بوشهر از بی برقی، کمترین است. اما همچنانی که ما تورم را با جیب هایمان می سنجیم نه با آمارهای سیف و نوبخت، سهم خاموشی مان را نیز از ساعات خاموشی آزاردهنده ظهرگاهی می سنجیم نه با اینستای نماینده.

مگر برای گازی که از دل خاک زجردیده ما شعله می کشد تا به دوردست ترین دوردست ها برسد و در سرمای زمستان بر مناطق سرد زی گرما بیافریند، سهمیه خفتن و خاموشی در نظر می گیرید که در ساعات خشمناکی خورشید، برق را بر ما می بندید و می گویید بسازید و بسوزید. اگر دیگران زندگی می کنند تا بمیرند، شما بمیرید تا زندگی کنید.

اگر چه رای دادیم تا به عقب بر نگردیم اما در این بی آبی و بی برقی از سال ها قبل هم فراتر و در واقع فروتر رفته ایم. شاید بتوان همچو پدران استخوان پوسیده ی غارنشینمان با بی برقی سرکنیم، اما بی آبی را کجای دلمان بگذاریم؟ به زلال وهم آلود کدام رودخانه پناه بگیریم یا سر در کدام چاه فرو بریم تا عطش خویش را سرکوب کنیم.

می گویند اسراف کرده اید و باید تاوانش را بدهید. قبول؛ ما مُسرفیم. اما آیا شما که مسئولیت داشتید و دارید، تاوان بی تدبیری خود را می دهید؟ دریغ از یک استعفا و عذرخواهی. فقط برای محو کردن ندانسته هایتان به آسان ترین راه یعنی قطعی و خاموشی متوسل شده اید. دست مریزاد.

در روزگار پیشروی زهر زای ارز و تورم و مسکن، کام مان را بیش از این تلخ نکنید. نگذارید درخت امید از بیخ و بن خشک شود که اگر امید را از قلب آدمی گرفته شود، میزبان یا می میرد یا آزاد می شود. از ما گفتن و از شما نشنیدن.

تویوتا ترامپ را تهدید کرد: در صورت افزایش تعرفه واردات برخی از مدل‌ ها به آمریکا را متوقف می کنیم


روند افزایش قیمت می‌تواند در اولین گام به ضرر مشتریان تمام شود، چرا که آنها مجبور به پرداخت هزینه بیشتر با انتخاب‌های محدودتر هستند.
تویوتا ترامپ را تهدید کرد: در صورت افزایش تعرفه واردات برخی از مدل‌ ها به آمریکا را متوقف می کنیم

کلمه "تعرفه" این روزها با بازار خودرو آمریکا گره خورده، و ظاهرا نتیجه‌ای جز به هم خوردن تعادل خیلی از وزنه‌های صنعت ندارد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از "بلومبرگ"، در میانه این آشوب تعرفه‌‌ای و تهدیدهای ترامپی، تویوتا نیز بازار بزرگ آمریکا را تهدید کرده که در صورت افزایش تعرفه واردات برخی از مدل‌های خود به این کشور را متوقف خواهد کرد.

تویوتا، ترامپ و بازار آمریکا

جبم لنتز مدیر عامل تویوتا در گروه آمریکای شمالی در این خصوص گفت:  تویوتا با داشتن 11 کارخانه بزرگ و اصلی در آمریکا، هنوز هم مدل‌های وارداتی زیادی را به این کشور وارد می‌کند و  در سال گذشته بیش از 2.7 میلیون خودروی تویوتا در بازار آمریکا وارداتی بوده‌اند.

مقامات تویوتا اعلام کرده‌اند: در صورت افزایش تعرفه‌ها تا 25 درصد، روند فعالیت‌های این خودروسازی تغییر خواهد کرد و در کنار توقف واردات، قیمت محصولات ژاپنی نیز متفاوت خواهد شد و افزایش می‌یابد.

تویوتا، ترامپ و بازار آمریکا

روند افزایش قیمت می‌تواند در اولین گام به ضرر مشتریان تمام شود، چرا که آنها مجبور به پرداخت هزینه بیشتر با انتخاب‌های محدودتر هستند.

تویوتا در حال تکمیل یازدهمین کارخانه بزرگ خود در آمریکاست و تاکنون 90 درصد تویوتا کمری‌های سال گذشته را در ایالت کنتاکی ساخته است. آماری که بیش از 387 هزار دستگاه می‌رسد. اما محبوب‌های تویوتا در دومین بازار خودروی جهان از کشورهای دیگر وارد می‌شوند. وطن اصلی شاسی‌های راو4 چین و کانادا است و 95 درصد از RX های لکسوس به عنوان دست لوکس‌ساز تویوتا از کانادا وارد خاک آمریکا می‌شوند.

تویوتا، ترامپ و بازار آمریکا

اگر قرار باشد تویوتا در واردات خودروهای شاسی‌بلند به آمریکا سرسختی نشان دهد، احتمال افزایش تولید این کارخانه در کشور آمریکا وجود دارد و افزایش قیمت محصولات نیز گزینه بعدی این خودروسازی به شمار خواهد آمد.

>