گروه خبری اقتصادی

معاون وزیر: رونق بازار مسکن در نیمه دوم سال/ افزایش 50 تا 60 درصدی قیمت مسکن در 5 سال طبیعی است


مظاهری گفت: افزایش 50 تا 60 درصدی قیمت مسکن در 5 سال متعادل و طبیعی است. اما بازارهایی مانند ارز افزایش حبابی داشته اند.
معاون وزیر: رونق بازار مسکن در نیمه دوم سال/ افزایش 50 تا 60 درصدی قیمت مسکن در 5 سال طبیعی است

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: با ثبات بازار ارز در نیمه دوم سال پیش بینی می شود بازار مسکن رونق گرفته و افزایش 50 الی 60 درصدی قیمت مسکن در 5 سال متعادل و طبیعی است.

به گزارش عصرایران به نقل از مهر، حامد مظاهری، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با حضور در هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان با اشاره به اینکه پیش بینی ما این است که در نیمه دوم سال با ثبات بازار ارز، بازار مسکن رونق گیرد گفت: افزایش 50 تا 60 درصدی قیمت مسکن در 5 سال متعادل و طبیعی است. اما بازارهایی مانند ارز افزایش حبابی داشته اند. بهترین سرمایه گذاری در بازار سرمایه است چرا که شفافیت بیشتری دارد.

مظاهری با اشاره به اینکه از نیمه دوم سال گذشته بخش مسکن وارد رونق نسبی شد، بیان داشت: صنایع پایین دستی بخش مسکن می تواند نقش موثری در ایجاد اشتغال داشته باشد. در حال حاضر اقتصاد در شرایط چالشی قرار دارد و هرگونه صحبت از تحریم آسیب زیادی به اقتصاد وارد می کند.

بهمن عبدالهی؛ رییس اتاق تعاون ایران نیز استقبال از نمایشگاه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: حدود 919 شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه حضور دارند. از مجموع 919 مشارکت کننده تعداد 804 شرکت داخلی بوده و 89 شرکت خارجی به طور مستقیم همچنین 26 شرکت نیز به صورت غیرمستقیم در نمایشگاه حضور خود را اعلام کرده اند.

وی ادامه داد: شرکت هایی که به صورت مستقیم در هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان حضور دارند از کشورهای ترکیه، چین، لهستان و هلند هستند. شرکت هایی هم که به طور غیرمستقیم در نمایشگاه هستند از کشورهای نروژ، چک، ایتالیا، آلمان، برزیل، کره جنوبی، هند، فنلاند، فرانسه، انگلیس، هنگ کونگ، سوئیس، استرالیا، اتریش، ژاپن و اسپانیا حضور یافته اند.

عبداللهی با اشاره به اینکه صنعت ساختمان نقش موثری در ایجاد اشتغال دارد ادامه داد: رکودی که در چند سال گذشته در صنعت ساختمان حاکم شده ظرفیت اشتغال را در این بخش کاهش داده، امیدواریم با ثابت شدن نوسانات ارزی سهم بازار مسکن در اقتصاد افزایش یابد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه حضور کشورهای خارجی در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده است گفت: عمده کشورهای حاضر در این نمایشگاه اروپایی بودند که این خود نشان‌دهنده بی اثر بودن تحریم ها بوده است.

رییس اتاق تعاون ایران به نقش تعاونی ها در صنعت ساختمان اشاره کرد و گفت: بسیاری از صنایع فولادی مرتبط با صنعت ساختمان در قالب تعاونی‌ها فعالیت‌ می‌کنند و این خود نشانگر حضور موثر تعاونی ها در بخش ساختمان است؛ متأسفانه بسیاری از شرکت‌های صادرکننده به دلیل نوسات نرخ ارز در بخش صادرات لطمه خورده‌اند و زیان‌های بسیاری در این بخش دیده اند.

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم خودروی متوسط کیا (+عکس)


تیم تحقیق و توسعه بخش طراحی کیا در اروپا، به تولید محصولات این برند در زیلینای اسلوواکی می‌پردازد و علاوه بر "سید" مدل‌های "ونگا" و "اسپورتیج" را نیز تولید می‌کند.
جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم خودروی متوسط کیا (+عکس)

کیا از جزئیات و مشخصات  نسل سوم "سید"های خود که در ماه آینده وارد بازار جهان می‌شوند، خبر داد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از "موتور1"، بیش از 660 هزار نسخه از نسل دوم کیا "سید" از زمان معرفی آن در سال 2012 ساخته شده و براساس آمار میزان فروش این خودرو در سال 2017  در قاره اروپا 16 درصد و در کشور انگلیس 10 درصد افزایش نشان می‌دهد.

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم سیدهای کیا

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم سیدهای کیا

مانند مدل‌های موجود در بازارهای کنونی، خودروهای جدید در بخش طراحی اروپایی کیا در فرانکفورت توسعه یافته، مهندسی شده و مورد بازطراحی‌های ویژه قرار گرفته‌اند. تیم تحقیق و توسعه بخش طراحی کیا در اروپا، به تولید محصولات این برند در زیلینای اسلوواکی می‌پردازد و علاوه بر "سید" مدل‌های "ونگا" و "اسپورتیج" را نیز تولید می‌کند.

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم سیدهای کیا

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم سیدهای کیا

قیمت این خودرو در سطح پایه در کشور انگلیس 18,295 پوند است و با موتور  1.0 لیتری T-GDi که با سامانه انتقال قدرت 6 سرعته دستی هماهنگ است، ارائه خواهد شد. نسخه "فرست ادیشن" خودرو نیز با یک موتور 1.4 لیتری T-GDi و با یک سامانه انتقال قدرت 7 سرعته خودکار دوکلاچه با قیمتی حدود  26,850 پوند انگلیس ارائه خواهد شد.

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم سیدهای کیا

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم سیدهای کیا

گفته می‌شود فضای درونی" سید" های جدید تحت تاثیر "استینگر" است و با طیف وسیعی از فناوری‌ها همراه شده است. یک صفحه نمایش 7 اینچی لمسی- صوتی یا یک صفحه نمایش لمسی 8 اینچی با قابلیت ناوبری پیشرفته از گزینه‌های فناورانه این خودرو هستند. از گزینه‌های استاندارد این خودرو می‌توان به استفاده از سیستم یکپارچه بلوتوث تلفن هوشمند و سازگاری کامل آن با اتو اندروید و کارپلی گوگل و شارژ بدون سیم تلفن همراه نیز  اشاره کرد.

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم سیدهای کیا

جزئیات و ویژگی‌ نسل سوم سیدهای کیا

 حالت رانندگی توسط راننده انتخاب شده و در حالات "نرمال" و "اسپورت" قرار می‌گیرد.  در حالت رانندگی نرمال بهره‌وری سوخت به حداکثر رسیده و راندمان استفاده از فرمان ارامش زیادی را برای راننده فراهم می‌آورد. حالت اسپورت نیز شتاب بیشتری را برای خودرو فراهم می‌آورد. این خودرو در اوایل ماه آگوست وارد نمایندگی‌های این کشور در انگلستان و اروپا خواهد شد.

 

هشدار به خریداران ملک در کشورهای همسایه/ در آینده نزدیک متوحه می شوید 30تا 40 درصد از پول تان نابود شده


این کشورها بدهی‌های خارجی زیادی دارند و طی دو تا سه سال آینده ارزش پول ملی آن‌ها نسبت به دلار کاهش 40 تا 50 درصدی خواهد داشت، بنابراین با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود طی سه سال آینده با بحران اقتصادی روبه‌رو شوند افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در این کشورها را دارند باید شرایط آتی کشور مقصد را نیز در نظر بگیرند.

ایسنا نوشت:مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی به افرادی که به منظور سرمایه‌گذاری در حوزه املاک در کشورهای همسایه سرمایه‌شان را از کشور خارج می‌کنند، هشدار داد.

رضا مسرور با اشاره به اینکه اخیرا تعداد زیادی از افراد سرمایه خود را از کشور خارج و در حوزه املاک در کشورهای همسایه سرمایه‌گذاری می‌کنند، گفت: این افراد در سایر کشورها به‌ویژه کشورهای همجوار در حوزه املاک سرمایه‌گذاری می‌کنند و کار تا جایی پیش رفته که تعداد املاک خریداری شده در سال 96 در قیاس با سال 95 دو برابر شده است.

وی ادامه داد:‌ افرادی که می‌خواهند در حوزه املاک در سایر کشورها به‌ویژه کشورهای همسایه سرمایه‌گذاری کنند باید وضعیت اقتصادی آن‌ها را نیز در نظر بگیرند، خاطرنشان کرد: برخی از این کشورها دارای بدهی خارجی هستند که به صورت موردی یکی از آن‌ها در سال گذشته نسبت به سال 2010 بدهی خارجی‌اش به بیش از 10 برابر افزایش یافته است.

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه مردم نباید صرفا رونق اقتصادی این کشورها را در برهه زمانی کنونی در نظر بگیرند، اظهار کرد: رونق اقتصادی کنونی این کشورها در شرایطی پیش آمده است که تا چند سال دیگر زمان بازپرداخت وام‌های خارجی آن‌ها سر می‌رسد و با مشکلات اقتصادی روبه‌رو خواهند شد.

مسرور افزود: این کشورها بدهی‌های خارجی زیادی دارند و طی دو تا سه سال آینده ارزش پول ملی آن‌ها نسبت به دلار کاهش 40 تا 50 درصدی خواهد داشت، بنابراین با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود طی سه سال آینده با بحران اقتصادی روبه‌رو شوند افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در این کشورها را دارند باید شرایط آتی کشور مقصد را نیز در نظر بگیرند.

وی با اشاره به اینکه قیمت املاک در حال  حاضر در این کشورها دارای حباب است، بیان کرد: در چند سال آینده این حباب شکسته خواهد شد و ارزش سرمایه افراد 30 تا 40 درصد کاهش می‌یابد. متاسفانه بسیاری از سرمایه‌گذاران در حال حاضر فریب تبلیغات مختلف از جمله تبلیغات ماهواره‌ای را می‌خورند و به طور حتم طی سال‌های آتی دچار خسارت و ضرر و زیان می‌شوند.

مدیر عامل ایران خودرو: تمامی پژو 2008 های ثبت نام شده تحویل داده می شود / توسعه برند ملی و صادرات مسیر عبور از تحریم ها


اگر خودروساز افزایش قیمت قطعه ساز را ندهد سبب تعطیلی آن می شود و اگر پرداخت کند با زیان هنگفت روبرو می شود.
مدیر عامل ایران خودرو: تمامی پژو 2008 های ثبت نام شده تحویل داده می شود / توسعه برند ملی و صادرات مسیر عبور از تحریم ها

مدیر عامل ایران خودرو: تمامی پژو 2008 های ثبت نام شده تحویل داده می شود / توسعه برند ملی و صادرات مسیر عبور از تحریم هامدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد: امسال با راه حل های خوبی که در نظر داریم، با تکیه بر برند داخلی و محصولات خود، افزایش عمق ساخت داخل قطعات توسط سازندگان و با تلاش جمعی از سختی ها عبور خواهیم کرد.

به گزارش عصر ایران هاشم یکه زارع در مجمع عمومی عادی سالانه ایران خودرو اظهار داشت: نباید چشمهایمان را به روی واقعیت ها و محدودیت های ایجاد شده در سال جاری ببندیم، محدودیت هایی وجود دارد و سختی هایی نیز در پیش خواهیم داشت و باید با حمایت همه مسئولان، سهامداران، کارکنان و مردم با سربلندی از آن عبور کنیم.

مدیر عامل ایران خودرو ادامه داد: محصولات پژو206 و پژو 207 هاچ بک و صندوقدار به صورت اتوماتیک در سال گذشته به صورت مستقل از پژو تولید شد.

وی تولید محصول 2008 را نیز از موفقیت های ایران خودرو در سال گذشته برشمرد گفت: تمام محصولات ثبت نامی در سال جاری تحویل مشتریان خواهد شد.

مهندس یکه زارع تصریح کرد: خودرو سواری انحصاری خوانده می شود، در صورتی که مشتریان امکان انتخاب و خرید از چند خودروساز را دارند این در صورتی است که خودروساز برای تهیه مواد اولیه باید به تولیدکننده های مشخصی مراجعه کند و انحصار در این بخش معنای بیشتری دارد.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مواد اولیه مورد نیاز خودروساز افزایش قیمت بالای 50 درصد داشته که موجب بالا رفتن هزینه تمام شده تولید خودرو شده در صورتی که مجوز افزایش قیمت خودرو بسیار کم تر بوده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که قیمت محصولات قطعه سازان نیز رشد 20 درصدی را تجربه کرده، خاطرنشان کرد: اگر خودروساز افزایش قیمت قطعه ساز را ندهد سبب تعطیلی آن می شود و اگر پرداخت کند با زیان هنگفت روبرو می شود.

وی با اشاره به سود بالای دلالان از اختلاف قیمت کارخانه و بازار تاکید کرد: روش قیمت گذاری خودرو باید از انحصار خارج شود.

مهندس یکه زارع انعقاد قرارداد ده جانبه طراحی و تولید پلتفرم ایران خودرو را از دستاوردهای سال گذشته ایران خودرو عنوان کرد و گفت: با افزایش دو و نیم برابری نرخ ارز سرمایه گذاری در این بخش، در صورت عدم حمایت با چالش مواجه خواهد شد. وی تصریح کرد: یا باید تن به ادامه تولید پلتفرم های قدیمی بدهیم و یا این که هزینه ها را به جان بخریم تا خودروساز شویم.

مهندس یکه زارع به اهمیت صنعت خودروسازی و قرار داشتن آن در صدر فهرست تحریم ها اشاره کرد و گفت: ما به عنوان لکوموتیو صنایع کشور باید به فکر باشیم تا از این بحران عبور کنیم.

وی تصریح کرد: مسئولان در حوزه های مختلف باید کمک و توجه ویژه ای به خودروسازی کنند تا اتفاق بدی برای این صنعت مادر نیفتد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو همچنین تاکید کرد: عواقب ترک بازار ایران برای شرکای ایران خودرو به مراتب سخت تر از دوره های گذشته خواهد بود.

برای اولین بار: هتل های ایرانی از این پس با خودروهای صفر کیلومتر!

برای اولین بار: هتل های ایرانی از این پس با خودروهای صفر کیلومتر!

هتلهای ایران در اقدامی هماهنگ ، خودروهای اجاره ای صفر کیلومتر با قیمت ارزانتر در اختیار مسافرین خود قرار می دهند.

برای اولین بار: هتل های ایرانی از این پس با خودروهای صفر کیلومتر!

بسیاری از هتلهای برتر کشور اقدام به راه اندازی ایستگاه تحویل خودرو تحت نمایندگی سامانه navaran.com نموده اند و به مسافرین خود خودروهای این سامانه را تحویل می دهند ، طبق آمار منتشره از پایگاه شبکه رزرواسیون اینترنتی هتلهای ایران ، مسافرین ایرانی با توجه به امکان دریافت تخفیف های ویژه و پرداخت مبلغ زیر قیمت رسمی هتلها و همچنین بدلیل جمع آوری امتیاز و امکان رزروهای رایگان بعدی سایت HOTELYAR.COM را انتخاب می نمایند، این انتخاب از این پس این امکان را هم به مسافرین می دهد که مسافرینی که از طریق هتل یار هتل خود را رزرو می نمایند ، خودروها را نیز می توانند با قیمت پایینتر تحویل بگیرند.

برای اولین بار: هتل های ایرانی از این پس با خودروهای صفر کیلومتر!

نکته جالب در مورد خودروهای اجاره ای این است که می توان این خودرو ها را در یکی از هتلها از یک شهر گرفته و به هتل دیگری در شهر دیگر تحویل داد.

چنین سیستمی برای اولین بار در جهان در ایران ابداع شده و در حال اجرا و استفاده هموطنان می باشد.

رانندگی مشتریان این سامانه ، توسط یک سیستم هوشمند مرکزی و توسط ابزارهای جی پی اس داخل خودرو تحت تجزیه و تحلیل قرار گرفته و در صورتی که با رانندگان بد مواجه شود به ایشان هشدار داده و در صورت تکرار بطور خودکار با قراردادن شماره ملی در لیست سیاه از ارائه خودرو در آینده امتناع می نماید ، در همین حال ، این سامانه به رانندگان خوب امتیاز داده و ضمن قراردادن ایشان در باشگاه رانندگان خوب ، خودرو را در درخواستهای بعدی با قیمت پایینتر در اختیار قرار خواهد گذاشت.

پایگاه اطلاع رسانی ایران مال آغاز به کار کرد

پایگاه اطلاع ­رسانی بازار بزرگ ایران "ایران­ مال" در شامگاه سه­ شنبه دوم مرداد سال جاری، در شب میلاد حضرت امام رضا(ع) طی آیین خاصی، پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی و صلواه خاصه رضوی رونمایی و فعال شد.

به گزارش اداره کل روابط­ عمومی بازار بزرگ ایران، در این مراسم که برخی از اعضای هیأت امنای بازار بزرگ ایران، دکتر رسول­اف مدیرعامل بانک آینده و مدیران بازار بزرگ ایران حضور داشتند، از این پایگاه خدمت محور، رونمایی شد. نشانی این پایگاه www.iranmall.com  است که رویکرد خدمات­دهی به مشتریان، ذی­نفعان، مخاطبان و مشارکت­کنندگان را دارد و درکنار آن به­عنوان سامانه اطلاع­ رسانی و خبری بازار بزرگ ایران "ایران­مال" وظیفه اطلاع ­رسانی و پوشش رسانه ­ای اقدامات این مجتمع چندمنظوره تجاری، تفریحی، فرهنگی، گردشگری و خدماتی را عهده ­دار است.

دکتر جلال رسول­اف در این مراسم طی سخنانی گفت: از امروز، بازار بزرگ ایران یا اصطلاحاً ایران­مال، وارد دنیای مجازی می­شود و با یک کلیک در معرض مشاهده جهانیان و هموطنانمان قرار می­گیرد و ضروری است که این پایگاه اطلاع­رسانی به­عنوان یک سامانه اطلاع­رسانی معتبر فعالیت کند.

وی بازار بزرگ ایران را یک شرکت سهامی­ عام و متعلق به همه ایرانیان دانست و ضمن ابراز خرسندی از روند تجهیز و دکوراسیون واحدهای تجاری اظهار داشت: در بازدیدهای هفتگی که به­ طور مستمر از پروژه داریم، به وضوح روند تکمیل واحدهای تجاری را می­بینیم و خدا را شاکرم که با توجه به ابعاد کارکردی مختلف پروژه از نظر تجاری، فرهنگی، گردشگری و خدماتی، در زمان بهره­ برداری تمامی آحاد جامعه می­توانند از این فرصت بی­نظیر استفاده کنند.

وی افزود: حتماً به یاری خدا و با رعایت الزامات، قوانین و مقررات سازمان بورس اوراق بهادار، تلاش می­کنیم به موازات استفاده عمومی مردم از این پروژه، زمینه انتفاع مادی و اقتصادی آحاد جامعه را با عرضه سهام این مجتمع چندمنظوره تجاری، تفریحی، فرهنگی، گردشگری و خدماتی که در ردیف برترین مال­های جهان است نیز در بازار بورس اوراق بهادار فراهم کنیم.

وی با ابراز خشنودی از حضور کمپانی­ های معتبر داخلی و خارجی در ایران­ مال افزود: امیدوارم این سازه تمدنی که جزو افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران در آستانه چهل سالگی است، تا پایان سال جاری به بهره ­برداری برسد و آثار قابل­ توجهی بر اقتصاد ملی، رونق تجاری و توسعه مبادلات بازرگانی بگذارد و شهروندان استان­های تهران و البرز و همه هموطنان، از این تفرجگاه چندمنظوره به بهترین نحو استفاده کنند.

علی عبدالهیان عضو هیأت امنای بازار بزرگ ایران در این مراسم طی سخنانی گفت: انقلاب اسلامی طی چهل سال اخیر موانع و مشکلات بسیاری را پشت سر نهاده و ظالمان بسیاری می­خواهند چراغ انقلاب را خاموش کنند و بنای استوار ایران­مال در چهلمین سال انقلاب ثابت کرد که جریان انقلابی در ایران استوار به پیشرفت خود ادامه می­دهد.

وی خاطرنشان ساخت: باید با دلگرمی به سربازی­مان برای انقلاب ادامه دهیم و قطعاً کسانی که در بنای این سازه تمدنی نقش داشته­اند و در برابر مشکلات استقامت کرده­اند، پیش خداوند و مردم این سرزمین رو سفیدند.

جمشید اثنی عشری مدیرکل روابط ­عمومی بازار بزرگ ایران نیز، ضمن اعلام آمادگی برای تعامل با رسانه­ های دیداری، شنیداری، مکتوب و مجازی به ­منظور اطلاع ­رسانی سریع و صحیح، اظهار داشت: دست تمامی رسانه­ ها و همکاران رسانه­ ای محترم را برای تعامل و همکاری می­ فشاریم و امیدواریم در تعاملی چندسویه بتوانیم اطلاعات موردنیاز مشارکت­ کنندگان، بهره­ برداران، سهامداران این شرکت سهامی ­عام و ذی­نفعان و شهروندان محترم را با دقت و سرعت تأمین و ارائه کنیم و از همین لحظه اعلام می­کنیم تنها پایگاه اطلاع ­رسانی ویژه بازار بزرگ ایران، این سامانه اطلاع ­رسانی است و اخبار و اطلاعات مرتبط با ایران ­مال، فقط از این سامانه منتشر می­ شود.

>