گروه خبری اقتصادی

شرکت ایتالیایی: از ایران نمی رویم

شرکت ایتالیایی: از ایران نمی رویم

'جوزپه زامپینی' مدیرعامل شرکت 'آنسالدو انرجیا' ایتالیا،در پی بازگشت تحریم های ضدایرانی آمریکا به صراحت اعلام کرد: ما از ایران نمی رویم و امیدمان به دیپلماسی است.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت آنسالدو انرجیا در گفت و گو با روزنامه ایتالیایی 'لارپوبلیکا' در رابطه با تحریم های آمریکا گفت: ما از ایران نمی رویم و دفتر تهران باز می ماند و امید داریم که در نهایت دیپلماسی پیروز شود و دری که رو به ایران باز شده بسته نشود.

وی افزود: طرف های ایرانی به همکاری با ایتالیا علاقه دارند و ما با ایران برای ساخت سه نیروگاه گازی توافق امضا کرده ایم. تحریم یعنی بستن یا به تعلیق درآوردن قراردادها و من با وجود اینکه نمی خواهم وارد بعد سیاسی آن شوم اما باید بگویم که اشتباه است. ایران آن گونه که از سوی آمریکا به تصویر کشیده می شود، نیست. این کشور، تاریخ و تمدن و فرهنگ و ثروت دارد. به همین دلیل است که همه می خواهند بیایند اینجا و با ایرانی ها قرارداد ببندند. حتی وزیر امورخارجه کره شمالی نیز به تهران آمده است.

وی گفت: امیدوارم زحماتی که طی این سال ها کشیده ایم به هدر نرود زیرا برای ما مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد. به دلیل تحریم نمی توانیم کارشناسانمان را همانطور که قرارداد مقرر کرده، برای نظارت به نیروگاه ها بفرستیم. ارزش سه نیروگاه ما سیصد میلیون یورو است، ولی برای ساختن چهار نیروگاه دیگر وارد مذاکره شده بودیم که ارزش کل آن بین 700 تا 800 میلیون یورو پیش بینی شده که برای ما قرارداد خوبی است.

وی افزود: امیدوارم که اروپا موضع محکم و دقیق تری را اتخاذ و از شرکت هایی که در ایران فعالیت دارند، دفاع کند. اگر مجبور شویم کارمان را متوقف می کنیم اما دفتر تهران را باز نگه می داریم. همراه با ما پانزده شرکت از شهر جنوا در رابطه با این قرارداد همکاری می کنند. در یک سال گذشته مبادلات میان ایران و ایتالیا 97درصد افزایش داشته است. همه می دانند مواضع ترامپ چیست. اما به نظر من امروز موضع مذاکره در ایران ارجحیت دارد و این کشور می خواهد با دیگران در صلح زندگی کند.

تصاویر لو رفته از سورنتوی گازوئیلی/ افزایش گشتاور و قدرت در شاسی کره‌ای (+عکس)


از طرفی کره‌‌ای‌ها جزئیات زیادی از این نسخه سورنتو را تائید نکرده‌اند، اما نشانه‌های روی خودرو اشاره به یک موتور 2.2 لیتری توربودیزل دارد که پیشتر روی هیوندایی سانتافه به کار رفته است.
تصاویر لو رفته از سورنتوی گازوئیلی/ افزایش گشتاور و قدرت در شاسی کره‌ای (+عکس)

این خودرو به شدت شبیه مدل‌های بنزینی است، اما گشتاور بیشتری تولید خواهد کرد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از "موتور 1"، سورنتوی دیزلی کیا در راه است و این تصاویر خارج از فضای تست کمپانی گرفته شده و خودرو توسط مقامات "آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا" در حال ارزیابی است.

تصاویر لو رفته از سورنتوی دیزلی/ افزایش گشتاور و قدرت در شاسی کره‌ای

ازنگاه بصری تفاوت زیادی بین سورنتوی دیزلی و نسخه بنزینی آن وجود ندارد، اما مدل کنونی به یک جفت اگزوز در نمای انتهایی مجهز است. مدل فعلی در تصاویر سورنتوی دیزلی را فاقد چراغ‌های LED و مه‌شکن‌ها نشان می‌دهد. با این وجود به نظر می‌رسد چراغ‌های نمای عقب در مدل و سطح بالاتری در خودرو ارائه شده‌اند. برخلاف مدل‌های فبلی که دریچه سوخت مخفی در خود دارند، در این مدل دریچه سوخت مدلی قدیمی‌تر به خود گرفته و در نمای جانبی محسوس هستند.

تصاویر لو رفته از سورنتوی دیزلی/ افزایش گشتاور و قدرت در شاسی کره‌ای

هیچ تصویری از نمای داخلی خودرو مشخص نیست، اما پیش بینی می‌شود این مدل تغییر چندانی را از خود نشان ندهد.

از طرفی کره‌‌ای‌ها جزئیات زیادی از این نسخه سورنتو را تائید نکرده‌اند، اما نشانه‌های روی خودرو اشاره به یک موتور 2.2 لیتری توربودیزل دارد که پیشتر روی هیوندایی سانتافه به کار رفته است. این موتور با گشتاور 436 نیوتن‌متر حدود 190 اسب‌بخار قدرت دارد و در هیوندایی با یک سامانه انتقال قدرت 8 سرعته خودکار در دو سیستم محرک تمام چرخ یا محرک چرخ‌های جلو ارائه می‌شود.

تصاویر لو رفته از سورنتوی دیزلی/ افزایش گشتاور و قدرت در شاسی کره‌ای

شایعات از ورود این سورنتوی دیزلی به بازار در اواخر سال 2018 یا اوایل 2019 حکایت دارد.

تصاویر لو رفته از سورنتوی دیزلی/ افزایش گشتاور و قدرت در شاسی کره‌ای

تصاویر هیوندا النترای جدید 2019 قبل از معرفی رسمی لو رفت / النترا جدید با طراحی جسورانه (+عکس)


در نسخه‌های آتی "النترا" به جای ظاهر نرم و منعطف کنونی شاهد خطوط سخت، زاویه‌دار و شکل‌های مثلثی هستیم.
تصاویر هیوندا النترای جدید 2019 قبل از معرفی رسمی لو رفت / النترا جدید با طراحی جسورانه (+عکس)

 تصاویر نسخه جدید هیوندایی "النترا/ اوانت" یک ماه پیش از معرفی رسمی در کره جنوبی لو رفت.
به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از "اتوگاید"، این خودرو از اسلافش رادیکال‌تر به نظر می‌رسد و نمای روبه‌رویی مدل‌های جدید منحنی‌ وچین و قوس‌های مدل‌های کنونی را در ظاهر خود خنثی کرده‌اند. در نسخه‌های آتی "النترا" به جای ظاهر نرم و منعطف کنونی شاهد خطوط سخت، زاویه‌دار و شکل‌های مثلثی هستیم.


خطوط مثلثی در چراغ‌های نمای روبه‌رو که سمت جلوپنجره تمایل دارند، بیشتر دیده می‌شود. جلو پنجره این خودرو نیز مورد بازطراحی مجدد قرار گرفته و دارای خطوط افقی و زوایی تند و تیز است.

نمای جانبی این خودرو تقریبا شبیه اسلافش باقی مانده است اما چراغ‌های نمای عقب النترا تغییر کرده و ظاهری داینامیک‌تر را به بخش انتهایی آن بخشیده‌اند.

هیوندایی النترا جدید با طراحی جسورانه
با وجود اینکه تصاویری از فضای درونی خودرو منتشر نشده، اما گزارش‌ها حکایت از سامانه اطلاعات- سرگرمی پیشرفته و هماهنگی آن با اتو اندروید و کارپلی گوگل دارد. ما همچنین انتظار مجموعه‌ای از ارتقاها مانند سیستم‌های کمکی راننده را در این مدل جدید النترا داریم.

هیوندایی النترا جدید با طراحی جسورانه
اطلاعات زیاد دیگری از این خودروی هیوندایی وجود ندارد، اما پیش‌بینی می‌شود این خودرو به یک موتور G اسمارت استریم 1.6 لیتری مجهز شود که پیشتر در مدل‌های کیا فورته به کار رفته است. این موتور قدرتی معادل 121 اسب بخار تولید خواهد کرد با یک سامانه انتقال قدرت متغیر هوشمند هماهنگ می‌شود.

هیوندایی النترا جدید با طراحی جسورانه
کارشناسان معتقدند یک نمونه الکترو پلاگین هیبرید از این خودرو تحت آزمایش و بررسی قرار دارد که اطلاعات آن به زودی منتشر خواهد شد.

 

این خودرو جدیدترین ب‌ام‌و x5 است


این سیستم برای افزایش تمرکز شما حین رانندگی در جاده طراحی شده و استفاده از آنها چندان سخت یا گیج‌کننده نیست.
این خودرو جدیدترین ب‌ام‌و x5 است

این خودرو بزرگترین SUV (شاسی بلند) ب‌ام‌و است که می‌توانید قبل از ورود X7‌های جدید در نوامبر بخرید.

به گزارش گروه خودروی عصر‌ایران قرار است ب‌ام‌و جدید X5 با خودرویی مانند لندروور دیسکاوری رقابت کنند، بنابراین طیف وسیعی از گزینه‌ها به صورت استاندارد در این خودرو ارائه می‌شود.

استایل

این خودرو جدیدترین ب‌ام‌و x5 است

اگر توجه کرده باشید ب‌ام‌و در مدل جدید جلوپنجره کلیه‌ای شکل و معروف خودش رو کمی پهن‌تر کرده و این بخش در نسخه استاندارد از اطراف به چراغ‌های LED ختم می‌شود. نمایی که در مجموع زیبا و جذاب از آب درآمده و در عین حال روح و اصالت نسل‌های قبل را به خوبی حفظ کرده است.

خطوط جانبی خودرو مثل شانه‌های یک بازیکن راگبی از آب درآمده و در مقابل خطوط سقفی پهن و کوتاه باعث شده که خودرو اسپورت‌تر از suvهایی در این سایز باشد.

فضای داخلی

کابین x5 های جدید اشتراکات زیادی را با ب‌ام‌و سری 5 دارد. زوایای داشبورد تمرکز زیادی بر راحتی راننده دارد و این مجموعه تحت تاثیر یک صفحه نمایش بزرگ با قابلیت ناوبری ماهواره‌‌ای‌ست که در بالاترین بخش داشبورد قرار گرفته است.

این خودرو جدیدترین ب‌ام‌و x5 است

تمام مدل‌های این خودرو با چرم پوشیده شدند و پر از دوخت‌های بخیه‌ای درشت در رنگی متفاوت هستند. در مدل "اسپورت M"، صندلی‌ها، فرمان اسپورت و برجستگی‌های آلومینیومی به اسپورت‌تر شدن خودرو کمک کرده‌اند.

ب‌ام‌و‌های جدید X5 در سطح پایه حدود 57 هزار پوند قیمت دارند که باذ توجه به امکانات و قابلیت‌های عملکردی مناسب به نظر می‌رسد.

اطلاعات و سرگرمی

اگر شما فناوری را دوست دارید، پس مسلما عاشق x5 خواهید شد. این خودرو با دو صفحه نمایش 12 اینچی با کیفت و رزولوشن بالا ارائه می‌شود که اخیرا در جدیدترین نسخه‌های دیگر ب‌ام‌و نیز دیده شده است.

این سیستم برای افزایش تمرکز حین رانندگی در جاده طراحی شده و استفاده از آنها چندان سخت یا گیج‌کننده نیست. استفاده از این سیستم از طریق صفحه لمسی یا از طریق سامانه کنترل "آی درایو" ب‌ام‌و که بین دو صندلی ردیف جلو قرار دارد، امکان‌پذیر است.

این خودرو جدیدترین ب‌ام‌و x5 است

 

این خودرو جدیدترین ب‌ام‌و x5 است

همچنین این مجموعه توانایی تشخیص صوتی و سیستم کنترل حرکتی را دارد. خودرو با قابلیت سازگاری سیم‌- کارت ساخته شده و به همین دلیل بنابراین راننده قادر به بررسی اینترنت خواهد بود .

اجرایی

فاصله بین دو محور خودرو 42 میلی‌متر طولانی‌تر شده و این به معنای فضای پای بیشتر در صندلی ردیف عقب نسبت به نسل قبلی است. شما هنوز می‌توانید یک نسخه 5 یا 7 صندلی را انتخاب کنید. محفظه بار 650 لیتر گنجایش دارد و فضای ایده‌آلی برای هرآن چیزی است که شما برای یک تعطیلات خانوادگی به آن نیاز دارید.

اگر این فضا کفایت نمی‌کند، نگران نباشید چرا که فضای بار x5 با خواباندن صندلی‌های ردیف عقب به 1860 لیتر خواهد رسید تا بتوانید به راحتی اجسام سنگین و بزرگتر را با خود حمل کنید.همچنین در محفظه بار کاورهای سبکی وجود دارند که به شکل الکتریکی حرکت کرده و مخفی می‌شوند.

موتور

ب‌ام‌و x5 به موتور 6 سیلندر دیزلی و بنزینی مجهز شده و هر دو مدل این خودرو با یک گیربکس خودکار 8 سرعته در مدل استاندارد همخوانی دارند. احتمالا نسخه دیزلی 30d این خودرو محبوب‌تر خواهد بود و توانی حدود 265 اسب‌بخار تولید می‌کند و خودرو را در 6.5 ثانیه به شتاب صفر تا 100 کیلومتر می‌رساند. مصرف سوخت در این خودرو اقتصادی‌تر شده و به شاخص 47.1 مایل بر گالن رسیده که آمار چندان بدی برای این کلاس خودرویی محسوب نمی‌شود.

ب‌ام‌و امیدوار است با این خودرو فروش خود را تضمن کرده و موفقیت جدیدی را اعمال کند. اخیرا نیز باواریایی‌ها جزئیات مربوط به قیمت‌گذاری این شاسی‌بلند لوکس را اعلام کرده‌اند. چهارمین نسل X5 قیمت پایه 60700 دلاری دارد و این قیمت برای مدل xDrive40i بوده و نسبت به مدل X5 xDrive35i 2018 قبلی افزایش قیمت 1200 دلاری را نشان می‌دهد.

اما انتخاب مدل سطح بالاتر X5 xDrive50i حداقل بودجه‌ 75750 دلاری را طلب می‌کند. این قیمت 1700 دلار بیشتر از قیمت مدل نسل قبلی است. مشتریان همچنین خواهند توانست پکیج‌های متنوعی را انتخاب کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به پکیج‌های xLine و M اسپورت و پکیج آفرود جدید به همراه سیستم تعلیق بادی و دیفرانسیل عقب با قفل شوندگی مکانیکی اشاره کرد.

مدل مفهومی سیلور اروو بنز، نقطه عطف ایمنی و قدرت


این خودرو از مدل SLS AMG E-Cell بنز بسیار قویتر است و در 3.9 ثانیه به شتاب صفر تا 100 کیلومتر رسیده و با بیشینه سرعت 250 کیلومتردر ساعت به حرکت خود ادامه می‌دهد.
مدل مفهومی سیلور اروو بنز، نقطه عطف ایمنی و قدرت

مرسدس اخیرا از طراحی یک مدل جدید مفهمومی صحبت‌ کرده تا عطش بیشتری را برای دیدن آن ایجاد کند. گزارش‌ها نیز حکایت از نمایش این مدل فوق‌العاده مفهومی در ماه آینده در رویداد خودرویی پبل بیچ دارند.

به گزارش گروه خودرویی عصر ایران، این مدل که "الکتریک سیلور اروو" نامیده می‌شود و با الهام از خودروهای مسابقه‌ای منحصربه فرد  در دهه 1930 ساخته شده است.

جزئیات زیادی در خصوص این مدل مفهومی منتشر نشده است، اما آنچه مشخص است، ما با یک خودروی تک صندلی با کابین باز روبه‌رو هستیم. در کاپوت این خودرو بلند و کشیده طراحی شده و باله‌های عمودی  در کنار ساختار ایرودینامیکی عقب از جذابیت‌های آن محسوب می‌شوند.

این مدل مفهومی به صورت الکتریکی و برای ارتقای زیر مجموعه برند EQ ارائه می‌شود و قرار است زبان طراحی این سگمنت خودرویی بنز در آینده باشد. گفته می‌شود عملکرد این خودرو شبیه مدل مسابقه‌ای بنز W125 است که در سال 1938 با میانگین سرعت 432.6 کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کرد.

مدل مفهومی سیلور اروو بنز، نقطه عطف ایمنی و قدرت

براساس شنیده‌ها، این مدل با چهار موتور الکتریکی ارائه خواهد شد که مجموع خروجی آنها با گشتاور 1000 نیوتن‌متر به 740 اسب‌بخار می‌رسد. این خودرو از مدل SLS AMG E-Cell بنز بسیار قویتر است و در 3.9 ثانیه به شتاب صفر تا 100 کیلومتر رسیده و با بیشینه سرعت 250 کیلومتردر ساعت به حرکت خود ادامه می‌دهد.

مدل مفهومی سیلور اروو بنز، نقطه عطف ایمنی و قدرت

با وجود اینکه اطلاعات زیادی در خصوص این خودرو وجود ندارد، اما احتمال دارد مدل‌های تجاری تحت تاثیر این مدل با کد EQ تا سال 2022 میلادی به بازار ارائه شود. قرار است بنز این خودرو را به عنوان نقطه عطف قدرت، ایمنی و بهره‌وری سوخت و ارزش افزوده ارائه ‌کند.

مدل مفهومی سیلور اروو بنز، نقطه عطف ایمنی و قدرت

 

حمایت بیمه ایران از صنعت گردشگری با پوشش بیمه ای گردشگران خارجی

حمایت بیمه ایران از صنعت گردشگری با پوشش بیمه ای گردشگران خارجی

چک خسارت دو گردشگر فوت شده آلمانی از سوی بیمه ایران به نماینده سفارت آلمان در ایران تقدیم شد.

به گزارش عصرایران به نقل از بیمه ایران، آقای پورکیانی رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه ایران در مراسم اهدای چک خسارت فوت دو گردشگر آلمانی تصریح کرد: بیمه ایران به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین شرکت بیمه ای کشور خود را ملزم به اصل مشتری مداری و متعهد می داند در کوتاه ترین زمان ممکن و در یک چارچوب عادلانه خسارت بیمه گزاران را بررسی و جبران کند.

آقای پورکیانی افزود : بیمه ایران وظیفه خود می داند از تمامی صنایع کشور از جمله صنعت گردشگری حمایت ویژه کند.

مدیرعامل بیمه ایران با ابراز تاسف از بروز حادثه تصادف برای اتوبوس حامل گردشگران آلمانی که متاسفانه منجر به فوت دو نفر از آنان شد، گفت: یکی از مجتمع های بزرگ و تخصصی بیمه ایران در زمینه گردشگری ایفای نقش می کند.

در ادامه این مراسم، آقای جهنده معاون مدیرکل حوزه ایرانیان وزارت امور خارجه با تشکر از اقدام بیمه ایران در جبران این خسارت تصریح کرد: هرچه تلاش کنیم جمهوری اسلامی ایران را به نحو احسن به اتباع کشورهای دیگر معرفی کنیم در اصلاح دیدگاه جهانیان نسبت به کشورمان بسیار موثر است و اینگونه اقدامات در جهت توسعه گردشگری ایران بسیار کارساز و موثر خواهد بود.

در ادامه خانم برژینسکی رییس بخش کنسولی سفارت آلمان در ایران باتشکر از زحمات مسوولان بیمه ایران در جبران خسارت حادثه دیدگان این تصادف رانندگی، اظهار امیدواری کرد که دیگر چنین حوادث تاسف باری رخ ندهد.

در پایان این جلسه که باحضور رییس شورای فنی، مدیر بیمه های اتومبیل بیمه ایران، مدیرکل و مدیران بیمه ایران استان فارس برگزار شد، چک جبران خسارت دو تبعه فوت شده آلمانی به نماینده سفارت آلمان برای پرداخت به بازماندگان آنان تقدیم شد.

شایان ذکر است اتوبوس حامل گردشگران آلمانی سال گذشته در محور اصفهان شیراز‏ واژگون شد که در این حادثه دو نفر از اتباع آلمان فوت و چندین نفر مصدوم شدند. با پیگیریهای مدیریت بیمه ایران استان فارس پس از تکمیل مدارک اولیه در مرودشت و تشکیل پرونده، نهایتا پرداخت دیه دونفر فوتی تایید شد.

>