گروه خبری اقتصادی

شرط متعادل شدن ارز از دید رئیس‌ اسبق بانک مرکزی

شرط متعادل شدن ارز از دید رئیس‌ اسبق بانک مرکزی

رئیس کل اسبق بانک مرکزی گفت: امیدواریم رییس کل جدید بانک مرکزی بتواند تقاضاها برای حفظ ارزش دارایی را از بازار خارج کند، زیرا اگر تنها تقاضای اقتصادی در بازار باشد، نرخ ارز متعادل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، طهماسب مظاهری، رییس کل اسبق بانک مرکزی، در مصاحبه با رادیو در خصوص معدل نرخ ارز برای آینده اقتصاد کشور، اظهار کرد: ما تجربه سیاست درست تک نرخی شدن ارز را در کشور داشتیم، اما در دولت نهم و دهم پایدار نماند به دلیل اینکه تصمیم دولت سیاست تک نرخی را تبدیل به سیاست چند نرخی کرد.

وی افزود: یکی از راهکارهای رسیدن به سیاست درست و پایدار در حوزه ارز معطوف به مسئله استقلال بانک مرکزی است و این امر به این معناست که این نهاد به گونه ای عمل کند که تحت نفوذ و تابعیت سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقنصاد نباشد.

مظاهری ادامه داد: این دو مجموعه نیازمند تامین بودجه عمومی دولت هستند و از آنجایی که هزینه های دولت بسیار زیاد است، لذا کمبود این منابع از طریق بانک مرکزی برداشت می شود

رییس اسبق بانک مرکزی گفت: اولین اثر مخرب این موضوع این است که نقدینگی در جامعه با سرعت بیشتر از سرعت رشد تولید ناخالص افزایش می یابد که این امر موجب ایجاد تورم نیز می شود.

وی با اشاره به اینکه بانک مرکزی تنها بر روی کاغذ دارای استقلال است، بیان کرد: عدم استقلال واقعی بانک مرکزی موجب شده که این نهاد نتواند تصمیمات درست و پایداری در حوزه پولی و بانکی اتخاذ کند.

مظاهری توضیح داد: زمانی که بانک مرکزی از سیاست ها و نیازهای دولت در حوزه پولی تبعیت می کند این امر موجب رشد نقدینگی در جامعه می شود به دنبال آن تورم به وجود می آید که این امر آسیب بزرگی برای اقتصاد است.

رییس کل اسبق بانک مرکزی تصریح کرد: یکی از اشتباهات دولت این است که تورم ایجاد شده را سرکوب می کند و ابزارهای اقتصادی را به کار می گیرد تا قدرت خرید نقدینگی را که رشد کرده تبدیل به تقاضای کالا و خدمات نشود.

وی تاکید کرد: در حالتی که بازار ارز سرکوب شده و مانند فنری فشرده شده به یکباره رها می شود، در این وضعیت نه تنها تزریق ارز به بازار برای کاهش نرخ ارز اثرپذیر نیست بلکه صرفا موجب هدر دادن منابع ارزی می شود.

مظاهری در پایان گفت: امیدواریم رییس کل جدید بانک مرکزی بتواند تقاضاها برای حفظ ارزش دارایی را از بازار خارج کند، زیرا اگر تنها تقاضای اقتصادی در بازار باشد، نرخ ارز متعادل خواهد شد.

فروش 15 روزه بلیت‌های تابستانه رجا به بهانه انجام تعمیرات


تفقدی معاون ناوگان راه آهن نیز در چند روز گذشته خبر از برنامه ریزی رجا برای تعمیرات و بازسازی واگن‌های فرسوده داده بود، با این وجود در نظر گرفتن زمان کوتاه برای دوره پیش فروش بلیت از طریق برخی از شرکت‌ها نوعی تبعیض محسوب می‌شود و کارکرد و بازدهی آن‌ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
فروش 15 روزه بلیت‌های تابستانه رجا به بهانه انجام تعمیرات

فروش 15 روزه بلیت‌های تابستانه رجا به بهانه انجام تعمیراتدر نظر گرفتن زمان کوتاه برای پیش فروش بلیت برای برخی از شرکت‌های حمل و نقل ریلی موجب می‌شود تا آن‌ها با مشکلاتی، چون کاهش ضریب اشغال قطارها، کاهش درآمد شرکت در زمان پیک سفر، کاهش منابع مالی برای تامین قطعات، تعمیرات و بازسازی واگن‌ها روبرو شوند.

به گزارش عصرایران به نقل از میزان، صحبت خروج واگن‌های بالای 30 سال از چرخه راه آهن در جهت بهبود خدمات دهی در راه آهن یکی از موضوعاتی بود که در ماه‌های گذشته مطرح شد، ولی با توجه به مخالفت و مقاومت بسیاری از شرکت‌ها مبنی بر عدم توانایی بازسازی و یا نوسازی تمامی واگن‌های بالای 30 این طرح با دستور رئیس جمهور متوقف شد و به این واگن‌ها مجوز یک ساله برای سیر داده شد.

با این وجود با اعلام و انتشار خبر از سوی راه‌آهن ج. ا. ا ، شرکت‌های ریلی از جمله شرکت رجا، آماده فروش بلیت مرحله پایانی سفر‌های تابستانی در هفته گذشته شدند و قرار بود بلیت‌های قطار در بازه زمانی 15 مرداد تا 31 شهریور از ساعت 10 صبح روز پنجشنبه 4 مرداد آغاز شود که این پیش فروش در روز پنجشنبه به 72 ساعت بعد موکول شد.

براساس این گزارش، دلیل اصلی به تعویق افتادن فروش، انصراف رجا از پیش فروش به دلیل تفاوت در بازه زمانی عرضه بلیت قطار‌های این شرکت با سایر شرکت‌های ریلی مسافری بود. زیرا که برخی از شرکت تنها برای یک دوره 15 روزه جهت فروش قطار‌های خود داشته است، ولی سایر شرکت‌ها زمان طولانی تری (45 روزه) برای این کار داشتند که قاعدتا این موضوع علاوه بر سردرگمی متقاضیان سفر با قطار تفاوت بین شرکت‌های حمل و نقل ریلی را نشان می‌دهد.

حال با این وجود کوتاه شدن زمان فروش زمان بلیت برای شرکت‌های ریلی می‌تواند موجب ناهماهنگی در برنامه ریزی برای متقاضیان سفر باقطار‌های و خرید بلیت، کاهش ضریب اشغال قطارها، کاهش درآمد شرکت در زمان پیک سفر، کاهش منابع مالی برای تامین قطعات، تعمیرات و بازسازی واگن‌ها و... به همراه داشته باشد.

گفتنی است، تفقدی معاون ناوگان راه آهن نیز در چند روز گذشته خبر از برنامه ریزی رجا برای تعمیرات و بازسازی واگن‌های فرسوده داده بود، با این وجود در نظر گرفتن زمان کوتاه برای دوره پیش فروش بلیت از طریق برخی از شرکت‌ها نوعی تبعیض محسوب می‌شود و کارکرد و بازدهی آن‌ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

معرفی پورشه ماکان 2019 با فناوری‌های پانامرا و استایلی تازه (+عکس)


شیشه جلوی گرم شونده و یک سیستم پاکیزه کردن هوای درون کابین از دیگر گزینه‌های جالب خودرو هستند.
معرفی پورشه ماکان 2019 با فناوری‌های پانامرا و استایلی تازه (+عکس)

پورشه پوشش‌های لازم را از سر ماکان 2019 برداشت تا بتوانیم نسخه فیس‌لیفت‌شده این خودرو را با نمای خارجی تروتازه و کابین باز احیا شده ببینیم.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران ، محسوس‌ترین تغییرات موجود در این خودرو در نمای انتهایی آن دیده می‌شود. چراغ‌های این بخش باریک و کشیده طراحی شده و توسط یه رشته چراغ به یکدیگر نصب شده‌اند.

ماکان 2019 با فناوری‌ها پانامرا و استایلی تروتازه

در نمای روبه‌رویی، خودرو به چراغ‌های LED مجهز شده و در مدل‌های 2019 در کنار رنگ‌هایی مانند کرایون، نقره‌ای و سبز متالیک شاهد رنگ جدید آبی میامی نیز هستیم. رینگ‌های خودرو نیز از مدل‌های 20 و 21 اینچی هستند.

در فیس‌لیفت جدید با طیف وسیعی از تجهیزات کمک راننده روبه‌رو هستیم تا قدرت رفاه ماکان را به حداکثر رسانده و آن را به یکی از اسپورت‌ترین SUV های جهان  تبدیل کند.

ماکان 2019 با فناوری‌ها پانامرا و استایلی تروتازه

کوچکترین SUV پورشه اینک در فضای درونی داشبوردی بازطراحی شده دارد و به یک صفحه نمایش اطلاعات- سرگرمی 11 اینچی فول HD مجهز است. دریچه‌های هوا نیز اینک در زیر صفحه مرکزی قرار گرفته و ظاهر و شکل فرمان نیز تغییر کرده است. صفحه نمایش ماکان جدید دارای سیستم  کنترل صوتی و نمایش اطلاعات ترافیکی در زمانواقعی است. شیشه جلوی گرم شونده و یک سیستم پاکیزه کردن هوای درون کابین از دیگر گزینه‌های جالب خودرو هستند. در کنار این فناوری‌ها ماکان فناوری‌های دیگری را از پانامرا به ارث برده است.

ماکان 2019 با فناوری‌ها پانامرا و استایلی تروتازه

پورشه از تنظیمات موتور در این نسخه اطلاعات زیادی منتشر نکرده اما احتمالا این خودروسازی از یک موتور 2 لیتری توربوشارژ 4 سیلندر برای این خودروها بهره خواهد گرفت.

ماکان 2019 با فناوری‌ها پانامرا و استایلی تروتازه

 

برنامه های تویوتا برای المپیک 2020 / اتوبوس‌های پاک، تاکسی‌های جدید و تجهیزاتی برای حمل معلولان (+عکس)


مفهوم تحرک و حمل و نقل تویوتا در بازی‌های 2020 دور 3 ستون اصلی "تحرک برای همگان"، "پایداری حمل و نقل" و سامانه‌هایی با پایه "فناوری حمل و نقل تویوتا" پایه‌گذاری شده است.
برنامه های تویوتا برای  المپیک 2020 / اتوبوس‌های پاک، تاکسی‌های جدید و تجهیزاتی برای حمل معلولان (+عکس)

تویوتا تصمیم خود را در خصوص سامانه و فرمت  تحرک 2020 توکیو اتخاذ کرده و قصد دارد دسترسی همگانی به فناوری‌های الکتریکی را ایجاد کند. این کمپانی بزرگ ژاپن همچنین قصد دارد استفاده از فناوری الکتریکی، رانندگی خودران، خدمات حمل و نقل و فرآیند تبادلات بین خودرویی را براساس پایه تحرک ارتباطی برای خیل وسیعی از مردم همگانی کند.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از "اتوکار"، قرار است این فناوری‌ها و خدمات در دو سال آینده و به مناسبت برگزاری المپیک 2020 توکیو در اختیار مقامات، ورزشکاران، توریست‌ها، تماشاگران قرار گیرد و ژاپنی‌ها برای تکمیل تجریبات خود در این فاز تنها 2 سال فرصت دارند.

اتوبوس‌های سوخت سلولی "سورا"ی تویوتا

نقشه‌های تویوتا در المپیک 2020

آکیو تویودا، مدیر عامل شرکت تویوتا در این خصوص گفت: آزادی تحرک قلب شرکت در یک جامعه است و اگر چالشی در این مسیر وجود داشته باشد، تویوتا مایل به همکاری برای حل مشکل است. ما به دنبال امکان حمل و نقل آسان و بی‌مانع هستیم تا بتوانیم در بازی‌های المپیک و پارا المپیک کنترل امور را در دست گرفته و با ایجاد رفاه به تمامی قشرها احترام بگذاریم.

مینیونهای ویژه حمل معلولان در بازی‌های پارا-المپیک

نقشه‌های تویوتا در المپیک 2020

مفهوم تحرک و حمل و نقل تویوتا در بازی‌های 2020 دور 3 ستون اصلی "تحرک برای همگان"، "پایداری حمل و نقل" و سامانه‌هایی با پایه "فناوری حمل و نقل تویوتا" پایه‌گذاری شده است.

خودروهای آتی تویوتا برای بازی‌های المپیک به سطح 4 خودرانی SAE مجهز خواهند شد. مقامات این کمپانی با استفاده از مدل مفهومی "کانسپت-I" در حال دنبال کردن تکنیک‌هایی هستند که احساسات راننده را دریافته و به آنها واکنش نشان می‌دهد.

لیفتراک‌های سوخت سلولی تویوتا برای حمل ونقل در طول بازیهای المپیک و پارا- المپیک

نقشه‌های تویوتا در المپیک 2020

از طرفی این خودروسازی قصد دارد از گستره جدیدی از تاکسی‌های جدید در مرکز شهر بهره ببرد که به مسئولان بازی‌ها و ناظران بازی‌ها خدمات ارائه می‌دهند.

تاکسی‌های جدید در مرکز شهر ژاپن

نقشه‌های تویوتا در المپیک 2020

 سدان "میرای" جدید، اتوبوس‌های سوخت سلولی "سورا" و لیفتراک‌های  سوخت سلولی از وسایل مورد نظر تویوتا برای حمل و نقل پایدار در این بازی‌ها هستند. پیش‌بینی می‌شود 15 میلیون توریست برای تماشای این بازی‌ها به جمعیت توکیو اضافه شود و به همین دلیل حمل و نقل امن و کارا نقش به سزایی در برگزاری این بازی‌ها خواهد داشت.

بازار دلار، چگونه قیمت خانه را بالا و پایین می کند؟


بررسی روند تغییرات نرخ ارز و قیمت مسکن نیز نشان می‌دهد که در سال 1391 پس از رشد 113 درصدی در نرخ ارز، رشد قابل ملاحظه 3/ 45 درصدی در قیمت مسکن اتفاق افتاد. بنابراین از نظر آماری هم‌حرکتی و همبستگی رفتاری قیمت مسکن و نرخ ارز کاملا منطقی به نظر می‌رسد.

دنیای اقتصاد نوشت:افزایش قیمت مسکن در ماه‌های سال جاری روند قابل ملاحظه‌ای را طی کرده است، به‌طوری که از فروردین تا تیر ماه سال جاری به ترتیب شاهد رشد 29، 34، 44 و 9/ 53 درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل در این متغیر بوده‌ایم. این در شرایطی است که میانگین رشد قیمت مسکن در سال گذشته 6/ 10 درصد بوده است.
 
بنابراین کاملا مشهود است که افزایش خارج از انتظار و روند تغییرات قیمت‌های مسکن هم‌حرکتی قابل ملاحظه‌ای با تحولات قیمت‌ها در سایر بازارهای دارایی از جمله نرخ ارز و تورم داشته است. بر اساس اطلاعات بانک مرکزی در بخش نهاده‌های تولید مسکن، شاهد رشد متوسط 10 درصدی در دستمزد طی ماه‌های ابتدایی سال 1397 و رشد متوسط 7/ 16 درصدی در شاخص مصالح ساختمانی در سال 1396 بوده‌ایم. لذا پتانسیل افزایش قیمت مسکن از کانال قیمت تمام‌شده آن از سال گذشته به‌ویژه از سه ماه آخر سال با رشد 7/ 19 درصدی در شاخص مصالح ساختمانی، وجود داشته است.

بررسی روند تغییرات نرخ ارز و قیمت مسکن نیز نشان می‌دهد که در سال 1391 پس از رشد 113 درصدی در نرخ ارز، رشد قابل ملاحظه 3/ 45 درصدی در قیمت مسکن اتفاق افتاد. بنابراین از نظر آماری هم‌حرکتی و همبستگی رفتاری قیمت مسکن و نرخ ارز کاملا منطقی به نظر می‌رسد.

تدقیق نحوه ارتباط و تصریح دقیق این نظر که یکی از عوامل موثر جدی افزایش قیمت مسکن، تحولات نرخ ارز است، می‌تواند از طریق تحلیل همبستگی و بررسی هم‌حرکتی میان سیکل‌های تجاری نرخ ارز و قیمت مسکن صورت گیرد. نمودار بالا نشان‌دهنده رفتار شوک‌های قیمت مسکن و نرخ ارز است که کاملا موید تبعیت رفتار با تاخیر نوسانات قیمت مسکن از شوک‌های ارزی است. ضریب همبستگی شوک‌های قیمت مسکن و نرخ ارز معادل 86/ 0 درصد است که نشان‌دهنده تاثیر مثبت و مستقیم شوک‌های ارزی بر نوسانات قیمت مسکن است.

بنابراین، این نگاه که قیمت مسکن به دلیل کمترین وابستگی به نهاد‌ه‌های وارداتی از شوک‌های ارزی تاثیر نمی‌پذیرد، تایید نمی‌شود. زیرا مسکن همواره به‌عنوان یک دارایی مدنظر خانوارها قرار می‌گیرد و در هنگام تقویت انتظارات تورمی دچار افزایش تقاضا می‌شود که به‌علت کم‌کشش بودن عرضه مسکن در کوتاه‌مدت قیمت آن افزایش می‌یابد که با توجه به ضریب همبستگی میان آنها هرچه شوک‌های ارزی شدیدتر باشد، نوسانات قیمت مسکن نیز بیشتر خواهد بود.

تویوتا ترامپ را تهدید کرد: در صورت افزایش تعرفه واردات برخی از مدل‌ ها به آمریکا را متوقف می کنیم


روند افزایش قیمت می‌تواند در اولین گام به ضرر مشتریان تمام شود، چرا که آنها مجبور به پرداخت هزینه بیشتر با انتخاب‌های محدودتر هستند.
تویوتا ترامپ را تهدید کرد: در صورت افزایش تعرفه واردات برخی از مدل‌ ها به آمریکا را متوقف می کنیم

کلمه "تعرفه" این روزها با بازار خودرو آمریکا گره خورده، و ظاهرا نتیجه‌ای جز به هم خوردن تعادل خیلی از وزنه‌های صنعت ندارد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از "بلومبرگ"، در میانه این آشوب تعرفه‌‌ای و تهدیدهای ترامپی، تویوتا نیز بازار بزرگ آمریکا را تهدید کرده که در صورت افزایش تعرفه واردات برخی از مدل‌های خود به این کشور را متوقف خواهد کرد.

تویوتا، ترامپ و بازار آمریکا

جبم لنتز مدیر عامل تویوتا در گروه آمریکای شمالی در این خصوص گفت:  تویوتا با داشتن 11 کارخانه بزرگ و اصلی در آمریکا، هنوز هم مدل‌های وارداتی زیادی را به این کشور وارد می‌کند و  در سال گذشته بیش از 2.7 میلیون خودروی تویوتا در بازار آمریکا وارداتی بوده‌اند.

مقامات تویوتا اعلام کرده‌اند: در صورت افزایش تعرفه‌ها تا 25 درصد، روند فعالیت‌های این خودروسازی تغییر خواهد کرد و در کنار توقف واردات، قیمت محصولات ژاپنی نیز متفاوت خواهد شد و افزایش می‌یابد.

تویوتا، ترامپ و بازار آمریکا

روند افزایش قیمت می‌تواند در اولین گام به ضرر مشتریان تمام شود، چرا که آنها مجبور به پرداخت هزینه بیشتر با انتخاب‌های محدودتر هستند.

تویوتا در حال تکمیل یازدهمین کارخانه بزرگ خود در آمریکاست و تاکنون 90 درصد تویوتا کمری‌های سال گذشته را در ایالت کنتاکی ساخته است. آماری که بیش از 387 هزار دستگاه می‌رسد. اما محبوب‌های تویوتا در دومین بازار خودروی جهان از کشورهای دیگر وارد می‌شوند. وطن اصلی شاسی‌های راو4 چین و کانادا است و 95 درصد از RX های لکسوس به عنوان دست لوکس‌ساز تویوتا از کانادا وارد خاک آمریکا می‌شوند.

تویوتا، ترامپ و بازار آمریکا

اگر قرار باشد تویوتا در واردات خودروهای شاسی‌بلند به آمریکا سرسختی نشان دهد، احتمال افزایش تولید این کارخانه در کشور آمریکا وجود دارد و افزایش قیمت محصولات نیز گزینه بعدی این خودروسازی به شمار خواهد آمد.

>