گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری ورزشی

لوفتوس چیک: قبل از مصدومیتم بهترین دوران فوتبالی خودم را سپری می‌کردم و پس از آن باید دوباره راه رفتن را یاد می‌گرفتم

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار ورزشی

طرفداری- روبن لوفتوس چیک می‌گوید پس از مصدومیت خود از ناحیه آشیل پا در انتهای فصل گذشته، مجبور بوده است تا دوباره راه رفتن را یاد بگیرد.

طرفداری- روبن لوفتوس چیک می‌گوید پس از مصدومیت خود از ناحیه آشیل پا در انتهای فصل گذشته، مجبور بوده است تا دوباره راه رفتن را یاد بگیرد.

به گزارش سایت گل، این بازیکن در مصاحبه جدیدش از اتفاقاتی گفته است که در این پنج ماه بر او گذشت.

باید راه رفتن را دوباره یاد می‌گرفتم. به محض باز شدن گچ پایم، در حالت نشسته به ندرت می‌توانستم پاشنه پایم را بلند کنم. وقتی این مصدومیت برایم رخ داد، صدای بلندی شنیدم و احساس کردم کسی از پشت با قدرت روی من خطا کرده است. داور یک ضربه آزاد اعلام کرد. او در سوتش دمید پس حتما نزدیک به من بود ولی در بازبینی آن صحنه، کسی اطرافم نبود (که باعث مصدومیتم شده باشد). برای بلند کردن پایم باید تمام تلاشم را به کار می‌گرفتم. مصدومیتی بزرگ، کار را خیلی سخت می‌کند. این طور نیست که هر روز صبح بیدار شوید و بهبودی بزرگی در وضعیت خود ملاحظه کنید. باید یک بازه زمانی سپری شود. جالب این است که هر چه به بازگشت نزدیک‌تر می‌شوم، بیشتر تلاش می‌کنم. به زودی بر می‌گردم. 

لوفتوس چیک در فصل گذشته جمعا 40 بازی برای چلسی انجام داد و 10 گل هم به ثمر رساند. هر دوی این ارقام بهترین رکورد این بازیکن در یک فصل به شمار می‌روند. او می‌خواهد به تیم جوان فرانک لمپارد راه پیدا کند ولی می‌داند که باید به ریکاوری ذهنی هم بپردازد.

بخش بزرگی از مصدومیت‌ها به ابعاد ذهنی‌شان بر می‌گردد، به همین خاطر باید مثبت اندیش می‌ماندم و روحیه خوبم را حفظ می‌کردم. حتی یک توییت یا پیامی از سوی یک طرفدار برای من ارزشمند است. راستش را بخواهید مخصوصا به خاطر استفاده از عصا، چندان از خانه بیرون نرفتم. تنها با Xbox بازی می‌کردم. یکبار هم به تعطیلات رفتم ولی به خاطر این که نمی‌توانستم در گرمای هوا شنا کنم و پایم گچ گرفته بود، چندان لذت نبردم. همراه مادرم، دو برادر و خواهرم در خانه ماندم. آن‌ها خیلی باید از من مواظبت می‌کردند. جا به جا شدن با گچ پا راحت نبود. البته این که از خواهرم بخواهم همیشه برایم غذا درست کند جالب بود! خانواده‌ام در طول این مدت فوق العاده بوده‌اند. 

وی در پایان گفت: 

وقتی روز خوبی داشته باشی، به بازگشت به سالن بدنسازی و دوباره فوتبال بازی کردن نزدیک شی، هیجان زده می‌شوی بنابراین باید ببینیم اوضاع چطور پیش می‌رود. راستش را بخواهید موانعی هم بودند که بازگشتم را به تاخیر انداختند و واقعا باعث ناراحتی من شدند. قبل از مصدومیتم، بهترین دوران فوتبالی خودم را سپری می‌کردم. دلم برای خستگی ناشی از دویدن، سختکوشی و حس حضور در یک مسابقه تنگ شده است. تازه از درد خلاص شدم ولی قطعا قوی‌تر و سرحال‌تر از قبل بر می‌گردم و تمام تلاشم را به کار می‌گیرم تا به فرم بهتری برسم. 

منبع: طرفداری