گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری ورزشی

شاهکار بلژیکی؛ صعود اردن با مردی که تنها چهار ماه، سابقه سرمربی گری دارد

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار ورزشی

اردن در دومین بازیِ دور دوم مرحله گروهی جام ملت های آسیا، توانست تیم سوریه را با دو گل شکست دهد تا با توجه به برد قبل خود مقابل استرالیا، به عنوان اولین تیم، صعود خود را به دور حذفی این مسابقات قطعی سازد.

طرفداری - اردن سوریه را با تمام ستارگانش هم چون خریبین و سوما می برد و صعود خود را قبل از استرالیا قطعی می سازد. باور چنین خبری برای خوش بین ترین هواداران اردنی نیز شاید باورش سخت باشد.

اردن تابدین جای مسابقات، یکی از بهترین تیم های جام هفدهم به حساب می آید. تیمی که به آن شکل، ستاره خاصی ندارد و فوتبال را به بهترین فرم خود، در فاز گروهی به نمایش می گذارد. نکته تعجب آور و قابل تامل در مورد اردن آنجاست که این تیم، به هیچ وجه در بازی های دوستانه و تدارکاتی خود، موفق عمل نکرده بود و از 9 دیدار دوستانه این تیم، اردن تنها در یک بازی پیروز بوده است. این تنها نکته عجیب در مورد این تیم نبوده و عجیب ترین مورد آن ویتال فیلمن بورکلمانسِ بلژیکی است. مردی که تنها سابقه سرمربی گری وی همین تیم اردن بوده که آن هم به زحمت به کمتر از چهار ماه می رسد. آن ها در گروه سختی که استرالیا، سوریه و فلسطین در آن حاضر بودند، قهرمان دوره قبل جام را شکست دادند و امشب نیز (پنج شنبه) تیمی را بردند که در پیشانی خط حمله خود، از عمر خریبین و عمر السوما بهره می برد. برد شیرین اردنی ها در برابر سوریه به خوبی نشان داد که بازی آن ها و کسب سه امتیاز در برابر استرالیا را نمی توان به حساب شانس خوب آن ها و یا بدشانسی استرالیایی ها گذاشت.

با توجه به قانون بازی های رو در رو، استرالیا با هر نتیجه ای در دو بازی بعدی خود باز هم پایین تر از شاگردان بورکلمانس بلژیکی قرار می گیرد و اردنی ها حتی با کسب یک تساوی برابر فلسطین هم می توانند به عنوان صدر نشین پا به مرحله حذفی بگذارند. آن ها با سرمربی باهوش و البته بازیکنان خوبی که در اختیار دارند، از حالا به فکر بازی های خود در مرحله یک هشتم این رقابت ها هستند. شاگردان مرد بلژیکی، تنها در یک صورت سرگروه نمی‌شوند: فلسطین، استرالیا و اردن را با هم ببرد!

منبع: طرفداری


addup.center