رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش تهران را به مقصد ترکیه به منظور حضور در دهمین مجمع عمومی مجمع مجالس آسیایی ترک کرد.
گروه خبری سیاسی
صراط: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز(سه شنبه، ۳۰ آبان ماه) جهت شرکت در دهمین مجمع عمومی مجمع مجالس آسیایی در رأس هیأتی تهران را به مقصد استانبول ترک کرد.

به گزارش خانه ملت محسن کوهکن، فاطمه ذوالقدر، هاجر چنارانی، جلیل رحیمی جهان آبادی و علی کاظمی باباحیدری رییس مجلس را در این سفر همراهی می کنند.
رئیس‌جمهور مخلوع مصر در فایل صوتی منسوب به وی، از نقش آمریکا در شکل‌گیری انقلاب ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ سخن گفته است.
گروه خبری سیاسی

صراط: صفحه کاربری «نا آسف یا ریس» در شبکه اجتماعی فیس‌بوک، که از هواداران «حسنی مبارک» رئیس‌جمهور اسبق مصر است، فایل صوتی منسوب به مبارک منتشر کرده که وی در آن از نقش آمریکایی‌های در انقلاب ۲۵ ژانویه سخن گفته است.

به گزارش تسنیم، مبارک در این فایل صوتی درز شده گفته است «آمریکایی‌ها برای شکل‌گیری انقلاب ژانویه از سال ۲۰۰۵ تلاش می‌کردند، من همین موضوع را احساس می‌کردم از این‌رو در نشستی در سپتامبر ۲۰۱۰ گفتم که آمریکایی‌ها من را هدف قرار داده‌اند؛ چرا که من هیچ امتیازی به آنها از جمله پایگاه یا بندر یا تماس‌ها و یا هر چیزی دیگری ندادم. لذا آنها برای کنار زدن من به هر قیمتی تمایل دارند.»

مبارک در ادامه گفت: «از سال ۲۰۰۵ تمایل آمریکایی‌ها برای کنار زدنم را احساس می‌کردم، آنها از همان زمان برای حذف من تلاش می‌کردند. به صورت کلی به آنها گفتم که من در سال ۲۰۱۱ حکومت را واگذار خواهم کرد و قدرت را برای پسرم موروثی نخواهم کرد. آمریکایی‌ها دروغگو هستند، آنها شایعه ارثی بودن (قدرت در مصر) را تبلغ کردند و مردم نیز آنها را باور کردند.»

رئیس‌جمهور مخلوع مصر گفت: «به آنها گفتم ای مردم، نظام ما یک نظام جمهوری است. ولی بی&zwnj فایده بود چرا که دستگاه رسانه‌ای آمریکا از ما قوی‌تر است.»

کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرد که ۱۵ میلیون یمنی دسترسی به آب آشامیدنی سالم ندارند.
گروه خبری سیاسی

صراط:  کمیته بین المللی صلیب سرخ در صفحه رسمی اش در توئیتر افزود: آبرسانی به ۹ شهر یمن که سال گذشته به علت کمبود سوخت دستگاه های پمپاژ متوقف شده، همچنان انجام نمی شود.

به گزارش مهر، صلیب سرخ ادامه داد: توقف فعالیت دستگاه های پمپاژ آب به علت نبود سوخت باعث شده است تا ۹۰ درصد از شهرونداان یمنی برای دسترسی به آب آشامیدنی منتظر تانکرهای آبرسانی باشند.

عربستان سعودی با ائتلاف چند کشور عربی از سه سال پیش حمله هوایی، دریایی و زمینی را به یمن شروع کرده است، نتیجه این حمله ویرانی زیر ساخت های این کشور و کشته، زخمی و آواره شدن میلیون ها غیر نظامی شده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی و همسرش امروز جمعه به اتهام فساد به مدت پنج ساعت متوالی تحت بازجویی قرار گرفتند.
گروه خبری سیاسی

صراط: بازپرسان واحد ویژه تحقیق موسوم به "لاهاف ۴۳۳" در شهر اللد به مدت پنج ساعت از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در محل سکونت رسمی او در شهر اشغالی قدس تحقیق کردند.

به گزارش تسنیم، این تحقیق درچارچوب پرونده فساد معروف به پرونده "۴۰۰۰" صورت گرفت.

به موازات بازجویی از نتانیاهو، بازجویی از "ساره" همسرش نیز به مدت پنج ساعت انجام شد.

وکیل همسر نتانیاهو به خبرگزاری رویترز گفت که موکلش در مرکز پلیس نزدیک تل آویو با بازپرسان سخن گفت.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درگیر چند پرونده فساد است اما با این حال هنوز بر باقی ماندن در سمت خود اصرار می ورزد.

اخیرا پلیس رژیم صهیونیستی به دادستانی کل این رژیم توصیه کرد که کیفرخواست علیه نتانیاهو درخصوص دو پرونده فساد معروف به پرونده های "۱۰۰۰" و "۲۰۰۰"صادر کند.

وی اخیرا در پرونده فساد جدیدی معروف به پرونده "۴۰۰۰" درگیر شده است که آینده سیاسی او را در بوته آزمایش قرار داده است.

براساس پرونده "۱۰۰۰"، نتانیاهو هدایایی به ارزش میلیون ها شیکل (واحد پول رژیم صهیونیستی) از جمله سیگارهای کوبایی گرانقیمت از یک بازرگان ثروتمند به نام ارنون میلتشین دریافت کرده است.

برپایه این گزارش، اگر اتهام دریافت رشوه نتانیاهو ثابت شود، به موجب قانون رژیم صهیونیستی، او باید ۱۰ سال زندانی شود.

پرونده "۲۰۰۰"درخصوص تلاش نتانیاهو برای امضای قراردادی با روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت به منظور دستیابی به یک پوشش ویژه خبری در جریان انتخابات سال ۲۰۱۴ میلادی است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی درگیر پرونده دیگری نیز هست که در آن یکی از نزدیکان وی در قرارداد خرید زیردریایی از آلمان کمیسیون دریافت کرده است.

در پرونده "۴۰۰۰" نیز نتانیاهو متهم شده است که تسهیلاتی به ارزش میلیونها دلار به "شاؤول الویچ" صاحب شرکت ارتباطات "بزک" داده است تا در مقابل پایگاه خبری صهیونیستی "والا" متعلق به الویچ از نتانیاهو و خانواده اش حمایت رسانه ای و تبلیغاتی کند.

رسانه های رژیم اسرائیل امروز جمعه گفتند: پلیس از "شاوول الویچ" و "نیر هیویتز" سخنگوی سابق نتانیاهو نیز بازجویی کرده و هردو در بازداشت هستند اما هرگونه تخلف خود را رد می کنند.

اشخاص و افراد سرشناس صهیونیست دیگری نیز در این پرونده درگیر هستند که همین امر این پرونده را مهمتر از سایر پرونده های فساد یاد شده می کند.

شهرهای مختلف فلسطین اشغالی در ماههای اخیر شاهد تظاهرات علیه فساد نتانیاهو و درخواست برای کناره گیری او از قدرت بوده است.

نظرسنجی های اخیر در فلسطین اشغالی نشان می دهد که نیمی از صهیونیست ها بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل را فاسد می دانند و تاکید می کنند که باید استعفا دهد.

وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون) بر حمایت خود از ائتلاف متجاوز سعودی در جنگ علیه یمن تأکید و تصریح کرد این حمایت‌ها از طریق سوخت‌رسانی به جنگنده‌ها و ارائه اطلاعات به ائتلاف ادامه می‌یابد.
گروه خبری سیاسی

صراط: «دانا وایت» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، روز گذشته طی کنفرانسی مطبوعاتی بر حمایت این کشور از ائتلاف عربی تحت امر رژیم سعودی در یمن تأکید کرد.

به گزارش تسنیم، سخنگوی پنتاگون گفت: «ماموریت ما در یمن بر دو بخش است؛ مبارزه با تروریسم، و حمایت از عربستان سعودی، که با حمله الحوثی‌ها( انصارالله)، که تحت حمایت ایران هستند و تاسیسات شهری( در عربستان) را هدف حملات موشکی قرار می‌دهند.»

وایت یادآور شد که حمایت آمریکا از ائتلاف سعودی «از طریق سوخت‌رسانی و مشارکت در داده‌های اطلاعاتی» ادامه می‌یابد.

عربستان سعودی در دسامبر ۲۰۱۴ با تشکیل ائتلافی متشکل از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگ همه‌جانبه علیه یمن را به بهانه بازگرداندن مشروعیت به آن و سرکوب نیروهای انصارالله، آغاز کرده است.

در مقابل، نیروهای یمنی مناطق مرزی عربستان را هدف حملات موشکی قرار داده و بارها توان نظامی‌شان را با شلیک بالستیک به مراکز حساس در این کشور به‌ویژه در پایتخت به نمایش گذاشته‌اند.

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن