تبلیغات در تلکسیران

2 بازی 2 برد حاصل تلاش والیبال ایران در مسابقات جهانی


تیم‌ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در مسابقات قهرمانی جهان مقابل بلغارستان به پیروزی رسید.
2 بازی 2 برد حاصل تلاش والیبال ایران در مسابقات جهانی
تیم‌ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در مسابقات قهرمانی جهان مقابل بلغارستان به پیروزی رسید.

به گزارش صدای ایران از تسنیم، تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در مسابقات قهرمانی جهان مقابل بلغارستان، یکی از میزبانان بازی‌ها با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید.

ایگور کولاکوویچ در دومین بازی تیمش مقابل بلغارستان در مسابقات قهرمانی جهان، سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی پور، جواد معنوی نژاد، علی شفیعی، محمد موسوی و مهدی مرندی (لیبرو) را به زمین فرستاد.

بازیکنان تیم ایران استفاده از سرویس های هدفمند را در برنامه خود داشتند و فشار زیادی روی دریافت اول حریف در ست نخست وارد کردند. اشتباهات پرشمار و مکرر بازیکنان بلغارستان نیز که از حمایت حدود 5000 تماشاگر برخوردار بودند، سبب شد تا نتیجه ست نخست 25 بر 22 به سود ایران باشد. تیم ایران در ست نخست 12 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و جواد معنوی نژاد، امتیازآورترین بازیکن زمین بود.

بازیکنان بلغارستان، ست دوم را بهتر شروع کردند و تا امتیاز 8 هم از ایران پیش بودند ولی تعداد زیاد خطای سرویس باعث شد تا ایران باز هم از میزبان مسابقات پیش بیفتند. نوع بازی و تعدد اشتباهات بازیکنان بغارستان به حدی بود که اغلب تماشاگران و خبرنگاران بلغاری تنها ترجیح می‌دادند که سر تکان دهند. ست دوم نیز با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران به پایان رسید.

در ابتدای ست سوم، سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران به تشخیص داور به دلیل عکس العمل خود پس از کسب امتیاز، کارت زرد گرفت. همین کارت زرد، بهانه‌ای شد تا بازیکنان ایران که از حریف عقب بودند با روحیه بیشتر برای شکست دادن بلغارستان، تلاش کنند. بازیکنان ایران در وقت استراحت دوم در حالی که 16 بر 14 پیش بودند، نزد مربیان رفتند. یکی از نقاط قوت ایران در این بازی، دفاع داخل میدان بازیکنان بود که بارها حتی اسپک‌های سرعتی حریف را دفاع کردند اما حملات بلغارها در ست سوم، موثرتر بود و آنها 22 بر 25 برنده این ست شدند. 

در ست چهارم، جریان بازی گره خورد. بازیکنان بغارستان پس از پیروزی در ست سوم به خودشان آمدند و روحیه گرفتند و بازیکنان ایران نیز، پیروزی 3 امتیازی خود را در خطر می‌دیدند. پیروزی در این ست بیشتر از اینکه به مسائل فنی وابسته باشد، تحت تاثیر روحیه بازیکنان بود. ست چهارم با نتیجه 25 بر 19 به سود ایران تمام شد تا شاگردان کولاکوویچ با 6 امتیاز کامل به استقبال بازی سوم خود بروند.

تیم ملی ایران، روز جمعه استراحت می کند تا برای بازی روز شنبه مقابل کوبا آماده شود.
در سایر بازی های امروز، تیم ملی کانادا 3 بر صفر مصر را در یک بازی نه چندان آسان شکست داد.

منشا: برای برد در دربی انگزه ام بالاست


مهاجم نیجریه‌ای پرسپولیس در خصوص شرایط این روز هایش و دربی حساس پیش رو با خبرورزشی گفتگو کرد.
منشا: برای برد در دربی انگزه ام بالاست
 مهاجم نیجریه‌ای پرسپولیس در خصوص شرایط این روز هایش و دربی حساس پیش رو با خبرورزشی گفتگو کرد.

به گزارش صدای ایران از حبر ورزشی، بدون شک یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس در دیدار هیجان‌انگیز با سپیدرود رشت، گادوین منشا بود که بار‌ها و بار‌ها با حرکات تکنیکی و قدرتی خود مدافعان حریف را آزار داد. گرچه مهاجم نیجریه‌ای گلی به ثمر نرساند، اما همبازیان خود را تغذیه کرد و حتی می‌توانست یک گل فوق العاده هم در دقیقه 65 بزند که ملکی گلر سپیدرود آن را کنترل کرد و...
از همین فرصتی که با بدشانسی از دست رفت مصاحبه با منشا را آغاز کردیم.

* در دقیقه 65 بازیکن حریف را دریبل سرپا زدی، مدافع بعدی را هم فریب دادی و می‌توانستی گلی استثنایی مثل بازی با الدحیل به سپیدرود بزنی که کوروش ملکی آن را مهار کرد. اشکال از شوت تو بود یا توانایی گلر سپیدرود؟!
واقعاً حیف شد! می‌توانستم یک سوپرگل بزنم، اما نشد. ضربه آخر را باید محکم‌تر می‌زدم که...

* آن طرف‌تر هم اگر اشتباه نکنیم علیپور ایستاده بود و می‌توانستی پاس بدهی. او هم اعتراض کرد که چرا پاس ندادی؟
اصلاً ندیدم! شما آن لحظه که دوتا دریبل پشت سر هم می‌زنی و با دروازه‌بان حریف روبه‌رو می‌شوی دیگر این طرف یا آن طرف را نمی‌بینی. اگر می‌دیدم حتماً به علی پاس می‌دادم، چون مطمئن بودم گل می‌کند. علیپور مهاجم فوق العاده‌ای است.

* فکرش را می‌کردی در دقیقه 90 آدام همتی تعویضی بتواند گل 3 امتیازی شما را بزند؟
آدام بازیکن خوبی است و فوتبال را ساده و روان بازی می‌کند. او انگیزه زیادی هم داشت و ضربه بسیار خوبی زد که گل شد. به خاطر آدام همتی خیلی خوشحالم که گل زد و امیدوارم بتواند در پرسپولیس از این هم بهتر شود.

* به زبان انگلیسی هم مسلط است و رابطه خوبی باید با هم داشته باشید.
من با همه بازیکنان پرسپولیس رابطه خوب و صمیمانه‌ای دارم. آدام هم فارسی و هم انگلیسی و هم فرانسوی صحبت می‌کند. او سه تا زبان می‌داند و می‌توانیم ارتباط بگیریم.

* بازی با تیم علی کریمی چطور بود؟
علی کریمی از بازیکنان بزرگ تاریخ فوتبال ایران و پرسپولیس است که همه دوستش دارند. او بعضی وقت‌ها به اردوی پرسپولیس می‌آید و هنوز هم مثل یک سوپراستاراست. برای ایشان احترام زیادی قائلم.

* سپیدرود خیلی دفاعی بازی نکرد؟
به هر حال طبیعی است هر تیمی مقابل پرسپولیس در آزادی قرار می‌گیرد دفاع کند و چشم به ضد‌حملات بدوزد. ما هم تلاش خود را کردیم و بالاخره گل پیروزی را زدیم.

* مقابل الدحیل یک گل تماشایی زدی. فکر می‌کنی بتوانی جلوی استقلال هم موفق به گلزنی شوی؟
قول نمی‌دهم، اما جلوی استقلال هم به اندازه الدحیل انگیزه دارم. از گلزنی من مهم‌تر موفقیت پرسپولیس است. امیدوارم در پایان بازی با استقلال همه هواداران پرسپولیس خوشحال و شاد ورزشگاه را ترک کنند.

* خودت سابقه بازی شهر‌آورد را داری. فکر می‌کنی شهر‌آورد چه فرقی با سایر مسابقات دارد؟
به هر حال شهر‌آورد متفاوت است. برای هواداران، بازیکنان و همه اعضای تیم با بقیه بازی‌ها فرق می‌کند. برد این دیدار می‌تواند تا مدت‌ها خاطره‌ای خوش برای هواداران به جا بگذارد و همه از این بازی تا هفته‌ها حرف می‌زنند.

* یک سؤال ویژه؛ شهر‌آورد مهم‌تر است یا بازی با السد؟
ما بازی به بازی فکر می‌کنیم. الان با استقلال بازی داریم و باید تمرکز خودمان را روی این مسابقه بگذاریم. البته بازی با السد هم فوق العاده مهم است و امیدوارم هم در بازی مقابل استقلال موفق شویم و هم در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا.

اشتباه بنیادی‌فر خونبار شد!


رئیس کمیته داوران درباره انتخاب داور دربی 88 گفت: خواستیم از بهترین داور برای قضاوت دربی استفاده کنیم.
اشتباه بنیادی‌فر خونبار شد!
رئیس کمیته داوران درباره انتخاب داور دربی 88 گفت: خواستیم از بهترین داور برای قضاوت دربی استفاده کنیم.

به گزارش صدای ایران از خبر ورزشی، فریدون اصفهانیان به شائبه استقلالی‌ها و البته پرسپولیسی‌ها به قرمز یا آبی بودن علیرضا فغانی می‌خندید. او با خبرورزشی درباره داوران شهرآورد حرف زد و اشاره‌ای هم به اشتباه موعود بنیادی‌فر کرد!

*چه شد که علیرضا فغانی را برای شهرآورد انتخاب کردید؟
گزینه‌های دیگری هم داشتیم ولی با توجه به اینکه این دو تیم پرطرفدارترین تیم‌های ایران هستند و بازی‌شان شاخصه‌های خودش را دارد ما هم خواستیم از بهترین داور برای قضاوت شهرآورد استفاده کنیم.

* فغانی استقلالی یا پرسپولیسی نیست؟
او داور است و از اسمش پیداست که فقط برای قضاوت به میدان می‌رود و هر دو تیم با به یک چشم می‌بیند.

* اما استقلالی‌ها او را کارمند دانشگاه پرسپولیس می‌دانند و قرمزدوست؟
این اشتباهی است که در انتشار اخبار رخ داده است. او به دانشگاه پرسپولیس گفته بود با کسب مجوز از کمیته داوران این کار را می‌کند که این مجوز هم صادر نشد و نه آنجا کار می‌کند و نه می‌خواهد کار کند.

* اما پرسپولیسی‌ها می‌گویند تعدادی از برد‌های استقلال با قضاوت این داور رقم خورده است.
این هم بر حسب اتفاق بوده است. این برد و باخت‌ها به بازی هر دو تیم بستگی داشته نه به قضاوت داوران. این از شانس فغانی بوده وگرنه هر تیمی تلاش بیشتری کند برنده می‌شود. مگر پرسپولیس، الدحیل را با آن همه ستاره را در تهران 1-3 شکست نداد.

* چرا تیم داوری جام جهانی را نگذاشتید؟
فغانی، منصوری و رحیم شاهین بازی نیمه‌نهایی جام‌حذفی فصل گذشته را هم قضاوت کرده بودند و هماهنگی خوبی با هم دارند.

* اگر ابوالفضلی بود بهتر و هماهنگ‌تر نمی‌شدند؟
ما به همه داوران‌مان ایمان داریم و این سه نفر هم تجارب زیادی در قضاوت با یکدیگر دارند.

* شهرآورد با 5 داور قضاوت می‌شود؟
خیر. فقط یک کمک‌داور ذخیره به استادیوم می‌رود.

* به خاطر اتفاقات آبادان چشم تان ترسیده است؟
(خنده) نه! ما قبلاً هم برای شهرآورد که بازی حساسی است این کار را کرده‌ایم. امیدواریم در نهایت بازی با همکاری کادر فنی و بازیکنان دو تیم با آرامش و به خوبی برگزار شود.

* اتفاقات دیدار صنعت نفت آبادان و پیکان را چطور تحلیل می‌کنید؟
قطعاً داور در آن بازی اشتباه داشت ولی از هواداران فهیم و خونگرم آبادانی بعید بود این رفتار را بکنند. داور هم انسان است و جایزالخطا. ما همان‌طور که داور را با قضاوت خوبش تشویق می‌کنیم و دیدار‌های بیشتر برایش در نظر می‌گیریم برای داور پراشتباه هم تنبیهاتی داریم.

* بنیادی‌فر چرا این اشتباه را کرد؟
به هر حال بررسی می‌کنیم ولی کاش این اشتباه این شکلی و خونبار نمی‌شد. هر چند که باز هم می‌گوییم خدا به این داور خوب‌مان رحم کرد.

فرصت سوزی های طارمی صدای طرفداران الغرافه را درآورد


مهاجم اسبق پرسپولیس در قطر هم موقعیت های زیادی را به هدر می دهد.
فرصت سوزی های طارمی صدای طرفداران الغرافه را درآورد
 مهاجم اسبق پرسپولیس در قطر هم موقعیت های زیادی را به هدر می دهد.

به گزارش صدای ایران به نقل از ایلنا، تیم فوتبال الغرافه قطر ابتدای این هفته به مصاف تیم الدحیل رفت و با نتیجه 4-2 شکست خورد. مهدی طارمی در این مسابقه یک گل از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

با این حال اتفاق جالبی در صفحه توئیتر این بازیکن رخ داد. طارمی روز مسابقه یک توئیت را مبنی بر "روز مسابقه" منتشر کرد اما این توئیت با واکنش برخی از هواداران این تیم مواجه شد که به زبان لاتین از او خواسته بودند تا کمتر موقعیت خراب کند. یکی دیگر از کاربران هم سوال کرده بود او قرا است چند موقعیت خراب کند و دیگری حدس زده بود بین 3 تا 5 موقعیت!

طارمی در الغرافه بازی های خوبی را به نمایش گذاشته و گل های حساسی را هم زده اما همچنان موقعیت های زیادی را خراب می کند.

ابراهیمی و خانزاده به کار الاهلی نیامدند


رئیس باشگاه الاهلی قطر وعده جذب لژیونرهای جدید در زمستان داد.
ابراهیمی و خانزاده به کار الاهلی نیامدند
 رئیس باشگاه الاهلی قطر وعده جذب لژیونرهای جدید در زمستان داد.

به گزارش صدای ایران به نقل از فارس، تیم فوتبال الاهلی قطر که در این فصل امید ابراهیمی و محمدرضا خانزاده دو بازیکن ملی پوش کشورمان را در ترکیب خود دارد، در شرایطی بحرانی به سر می برد. این تیم قطری با گذشت 6 هفته از لیگ این کشور تنها 6 امتیاز گرفته و در رده 9 جدول 12 تیمی است.

در این راستا امروز احمد بن حمد، رئیس باشگاه الاهلی در مصاحبه با روزنامه الرایه درباره وضعیت تیمش و تغییرات آینده گفت: میلان ماچالا، سرمربی باتجربه ای است و او پیش از این در کارنامه خود موفقیت های زیادی به دست آورده اما او تا اینجا موفق نبوده است. به هواداران قول می دهیم که نقل و انتقالات آینده بازیکنان بین المللی و لژیونرهای جدیدی به خدمت بگیریم.

با این حرف های رئیس باشگاه الاهلی زنگ خطر برای ایراهیمی و خانزاده به صدا درآمده است چون در زمستان باشگاه الاهلی به دنبال جذب لژیونرهای جدید است.

استقلالی سابق: امیدوارم پرسپولیس برنده شود


شایان مصلح امیدوار است تیم فعلی‌اش برنده دربی باشد.
استقلالی سابق: امیدوارم پرسپولیس برنده شود
شایان مصلح امیدوار است تیم فعلی‌اش برنده دربی باشد.

به گزارش صدای ایران به نقل از خبرآنلاین، در آستانه دیدار روز پنجشنبه استقلال و پرسپولیس، شایان مصلح مدافع چپ سرخ پوشان در تمرین روز گذشته این تیم صحبت های جالبی را مطرح کرده است.

مصلح در مورد اینکه زمانی در تیم پایه استقلال بازی می کرده و حالا به تیم پرسپولیس پیوسته گفت: چند سال در تیم‌های پایه استقلال بازی کردم؛ محمد انصاری و خیلی از بچه‌های دیگر هم در تیم‌های پایه خیلی از باشگاه‌ها بوده‌اند ولی الان در پرسپولیس هستیم؛ در این مسابقه نیز ابتدا موفقیت تیممان را می‌خواهیم و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا پرسپولیس برنده این دیدار شود.

مصلح ادامه داد: هیچ‌وقت اهل کُری خواندن نیستم و بخاطر اینکه چهار سال در استقلال بودم، همیشه احترام‌ها را حفظ کردم و به نظرم این احترام نیز باید متقابل باشد؛ البته هواداران استقلال نیز همیشه لطف داشتند و بی‌حرمتی نکردند؛ برای آنها ارزوی موفقیت دارم ولی در این مسابقه امیدوارم پرسپولیس برنده شود.
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟