گروه خبری سیاسی

درخواست احمدی نژاد برای استعفای روحانی


محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق در ادامه اقدامات جنجالی خود با انتشار ویدئویی خواستار استعفای روحانی از مقام ریاست جمهوری شد.
درخواست احمدی نژاد برای استعفای روحانی

محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق در ادامه اقدامات جنجالی خود با انتشار ویدئویی خواستار استعفای روحانی از مقام ریاست جمهوری شد. 

به گزارش صدای ایران، احمدی نژاد در این ویدئو مدعی شد که طی پنج سال گذشته کشور با حضور دولت حسن روحانی یک رکورد پنچ ساله تحمیل شده و ضمن دادن امتیازت در برنامه هسته ای، ملت هم امتیازی بدست نیاورده است. 

این درخواست احمدی نژاد برای استعفای روحانی در حال مطرح می شود که در سال پایانی ریاست جمهوری وی رشد اقتصادی به بیش از منفی پنج درصد سقوط کرد و همچنین تورم به بالای 40 درصد رسید. 

ضمن اینکه درخواست احمدی نژاد برای استعفای روحانی در حالی مطرح می شود که در دولت وی قیمت دلار، سکه و ارز چندین برابر شد و قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافت.

ورود مجلس خبرگان به تحولات اخیر


کمیسیون سیاسی _ اجتماعی مجلس خبرگان مسائل اقتصادی و تحولات بازار و سکه و ارز را بررسی می‌کند.
ورود مجلس خبرگان به تحولات اخیر
کمیسیون سیاسی _ اجتماعی مجلس خبرگان مسائل اقتصادی و تحولات بازار و سکه و ارز را بررسی می‌کند.

به گزارش صدای ایران بررسی مسائل اقتصادی و تحولات بازار و سکه و ارز در مجلس خبرگان به گزارش حوزه احزاب و تشکلهای گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، جلسه کمیسیون سیاسی _ اجتماعی مجلس خبرگان رهبری امروز با موضوع «برخورد قوه قضاییه با فساد و مفسدین اقتصادی» و «بررسی مسائل اقتصادی و تحولات بازار و سکه و ارز» با حضور کارشناسان و مسوولین مربوطه برگزار می‌شود.

مینو خالقی در وزارت کشور پست گرفت؟


سایت «الف» متعلق به احمد توکلی، نماینده اصولگرا و البته سابق مجلس در حاشیه این عکس نوشت: «مینو خالقی مشاور ارشد سازمان امور اجتماعی وزارت کشور شد.»
مینو خالقی در وزارت کشور پست گرفت؟
انتشار تصویری از نشست مشترک وزیر کشور با فعالان سازمان‌های مردم‌نهاد بود که باعث شد نام مینو خالقی یک بار دیگر بر سر زبان‌ها بیفتد، چه بر اساس تصاویری که از آن جلسه منتشر شد، مینو خالقی کنار تقی رستم‌وندی، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی نشسته بود که خود او نیز کنار رحمانی‌فضلی، وزیر کشور نشسته بود.

به گزارش صدای ایران روزنامه ایران نوشت؛ سایت «الف» متعلق به احمد توکلی، نماینده اصولگرا و البته سابق مجلس در حاشیه این عکس نوشت: «مینو خالقی مشاور ارشد سازمان امور اجتماعی وزارت کشور شد.»

در همین راستا یک منبع آگاه به «ایران» گفت که مینو خالقی به لحاظ اداری پست مشاور سازمان امور اجتماعی را گرفته است و قرار است در حوزه سمن‌ها به این سازمان کمک کند. وی همچنین تأکید کرد حکم وی به امضای رستم وندی نرسیده است.

مینو خالقی، منتخب مردم اصفهان در انتخابات مجلس شورای اسلامی دهم بود؛ اما یک روز مانده به پایان سال 94 شورای نگهبان 193 هزار و 399 رأی ریخته به سبد وی را باطل کرد.

وزیر ارتباطات: ایران اکنون 1.5 ترا ظرفیت ارتباطات بین الملل دارد


وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایران اکنون 1.5 ترا ظرفیت ارتباطات بین الملل و نیم ترا ظرفیت تولید محتوای داخلی دارد.
وزیر ارتباطات: ایران اکنون 1.5 ترا ظرفیت ارتباطات بین الملل دارد
 وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایران اکنون 1.5 ترا ظرفیت ارتباطات بین الملل و نیم ترا ظرفیت تولید محتوای داخلی دارد.

به گزارش صدای ایران محمد جواد آذری جهرمی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان جم استان بوشهر افزود: مجموع این 2 ترا تقسیم بر 67 میلیون مشترکی است که به پهن باند متصل شده اند.

وی اظهارداشت: در ماه گذشته شمار مشترکان پهن باند ایران از ترکیه که در رده نخست منظقه قرار داشت عبور کرده است.

آذری جهرمی افزود: مشکل این حوزه عدم توسعه متوازن ارتباطات ثابت در کشور است زیرا سالیان متعدد است که در این حوزه سرمایه گذاری نکردیم.

به نقل از ایرنا، وی اظهارداشت: هم اینک هفت آی.ایکس.پی در کشور وجود دارد که آی.اس.پی استان فارس مختص مناطق جنوبی کشور دومین آی.اس.پی کشور از لحاظ حجم ارتباط است.

آذرجهرمی افزود: در مجموع پیشرفت ها و توانمندی هایی که جوانان کشور انجام و خیلی از صنایع این حوزه را بومی کردند کم نبوده ولی با این حال تا رسیدن به شرایط ایده آل فاصله داریم.

وی اظهارداشت: به لحاظ شاخص آی.دی.آی نیز که سال گذشته سازمان ملل اعلام کرده ایران در بین 193 کشور در رتبه 81 دنیا قرار دارد.

آذری جهرمی ادامه داد: امسال با رشد و توسعه ای که رخ داده رشد قابل توجهی تجربه و پیش بینی می شود به حدود رتبه 60 دست پیدا کنیم.

وی گفت: بدون بزرگ نمایی سرعت اتصالات و ارتباطات در بسیاری از نقاط کشور قابل توجه است.

آذری جهرمی افزود: با این وجود به دلیل برخی از محدودیت ها در مسائل فرهنگی و جانبی وجود داشته باعث شده دسترسی به برخی سایت های بین المللی مسدود شود که این احساس ظرفیت بالاتر برای رشد پهنای باند به ازا شهروند مقداری ایجاد محدودیت کرده است.

وی یادآورشد: در کنار این امر رشد ظرفیت های داخلی بخوبی داشتیم برای نمونه امروز در سطح کشور یک بازی ساخته شده که بیش از 10 میلیون نصب فعال روی گوشی های داشته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حوزه های مختلف و بویژه نرم افزاری رشد قابل توجهی داشتیم که این مدیون زحمت جوانانی است که باید این را تقویت کنیم.

آذری جهرمی افزود: اکنون با استاندارهای جهانی فاصله زیادی داریم و این امر به منزله ظرفیت برای انجام کارهای فراوان در این حوزه است.

وی در ارتباط با شهرستان های کنگان، دیر و جم استان بوشهر نیز گفت: در سال گذشته سرمایه گذاری خوبی در این شهرستان ها شده و اکنون نسل های سوم و چهارم در تمامی شهرهای استان بوشهر در دسترس است.

آذری جهرمی ادامه داد: در حوزه تلفن ثابت با وجود اینکه فعالیت فیبر منازل آغاز شده رشد آن قابل توجه نیست و در مناطق برخوردار شهری باید فعالیت بیشتری صورت گیرد.

وی گفت: امروز برای جم مسیر فیبر نوری اجرا شده و در دسترس همگان است و در صورت قطع مسیر اصلی می توانند از مسیر جانبی استفاده کنند.

آذری جهرمی ادامه داد: در دهستان مرکزی بخش سیراف روستایی 39 خانواری وجود دارد که در سه ماه آینده زیر پوشش قرار می گیرد.

وی گفت: در خود شهرستان جم همچنین جاده انارستان-دوراهک، جم- فیروزآباد، روستاهای لاور گل، آب گرمک و کوه چهر و در شهرستان دیر روستای جبرانی مشکل پوشش منطقه ای آنها در دستور کار قرار دارد که ظرف سه ماه آینده مشکل برطرف می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در حال حاضر متوسط سرعت دسترسی شهروندان جم استان بوشهر به اینترنت 23 مگا بیت بر ثانیه روی نسل چهارم و پنج مگابیت بر ثانیه روی نسل سوم است.

آذر جهرمی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های اقتصادی و گردشگری استان بوشهر جای رشد بیشتری وجود دارد و باید سرمایه گذاری بیشتری در این استان داشته باشیم.فغانی: تا هر زمان لازم باشد داوری می‌کنم


اگر روزی سوت زدن در زمین فوتبال را رها کنم به‌عنوان ناظر یا مدرس در این عرصه حاضر خواهم شد اما تا زمانی که به داوری من نیاز باشد همچنان به قضاوت ادامه می‌دهم.
داور بین‌المللی فوتبال ایران ضمن تشریح آخرین وضعیت پرداختی فیفا در خصوص جام جهانی، گفت: تا زمانی که نیاز باشد داوری می‌کنم.

به گزارش صدای ایران، علیرضا فغانی بعدازظهر چهارشنبه در حاشیه برگزاری جلسه کارگروه ورزشی شورای شهر کرج در گفتگو با مهر، گفت: تا زمانی که نیاز به حضور بنده در زمین فوتبال باشد، در عرصه قضاوت فعالیت خواهم کرد.

وی ادامه داد: اگر روزی سوت زدن در زمین فوتبال را رها کنم به‌عنوان ناظر یا مدرس در این عرصه حاضر خواهم شد اما تا زمانی که به داوری من نیاز باشد همچنان به قضاوت ادامه می‌دهم.

داور بین‌المللی فوتبال ایران در خصوص آخرین وضعیت پرداخت حق‌وحقوقی که از سوی فیفا برای قضاوت بازی‌های فوتبال جام جهانی 2018 در روسیه برای وی منظور شده بود، گفت: هنوز از سوی فدراسیون جهانی فوتبال مبلغی بابت این قضیه به‌حساب فدراسیون فوتبال کشورمان واریز نشده است.

فغانی در پایان بیان کرد: فدراسیون فوتبال ایران بعد از دریافت این مبلغ آن را در اختیارم قرار می‌دهد و این پرداختی بر اساس همان ارزی خواهد بود که فیفا برای پرداخت تعیین و منظور کرده است.


ایران بازهم به نقض حقوق بشر متهم شد!


سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بار دیگر درنشست خبری چهارشنبه شب به تکرار ادعاهای اثبات‌نشده علیه ایران پرداخت.
ایران بازهم به نقض حقوق بشر متهم شد!
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بار دیگر درنشست خبری چهارشنبه شب به تکرار ادعاهای اثبات‌نشده علیه ایران پرداخت.

به گزارش صدای ایران به نقل از فارس، «هیثر ناوئرت»، در کنفرانس خبری چهارشنبه (به وقت آمریکا) بار دیگر با تکرار ادعاهای ثابت‌نشده ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان این ادعا که ایران افراد را به دلیل مطالبه مسالمت‌آمیز حق و حقوقشان زندانی می‌کند، آن را «غیرقابل قبول» خواند. ژست حمایت وزارت خارجه آمریکا از مردم در حالی است که دولت «دونالد ترامپ» همانند دولت‌های پیشین آمریکا ضدایرانی‌‌ترین و توهین‌آمیزترین سیاست‌ها درباره ملت ایران را دستور کار قرار داده است. ترامپ، 18 اردیبهشت‌ماه به طور یکجانبه با نقض تعهدات آمریکا ذیل توافق هسته‌ای برجام کشورش را از این توافق خارج و تمایلی را برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران در دوره‌های 90 و 180 روز امضا کرد. دولت آمریکا بعد از خروج از برجام کارزاری همه‌جانبه برای اعمال فشار علیه ایران به راه انداخته و در تلاش است کشورهای دیگر را به حمایت از تحریم‌های یکجانبه علیه ملت ایران فرا بخواند. دولت ترامپ به عنوان بخشی از این کارزار، کارگروهی مشترک همراه با رژیم صهیونیستی تشکیل داده که هدف آن تحریک به اغتشاش و ناآرام کردن ایران است. شواهد متعدد همچنین حاکی است حمایت از تجزیه‌طلبی و ناآرام کردن مرزهای ایران در رأس برنامه‌های ضدایرانی کاخ سفید قرار دارد.>