تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

آیت الله علم الهدی: دزدی ها زندگی مردم را با خاک یکسان کرده است


آیت الله علم الهدی گفت: در مجلس خبرگان که بیش از 80 فقیه مجتهد حضور  دارد و مگر می شود ما منکری با این فجاهت در جامعه ببینیم که دزدی ها و سوء تدبیر زندگی قشر آسیب پذیر را با خاک یکسان کرده سکوت کنیم؟
امام جمعه مشهد گفت: وقتی در مجلس موضوع حل مشکلات معیشتی مردم دنبال نمی شود وظیفه خبرگان است که به موضوع ورود یابد.

به گزارش صدای ایران از مهر، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد که در بارگاه منور رضوی برگزار شد اظهارکرد: برخی ها فکر می کنند قانون مرز امربه معروف است که درست نیست بلکه قانون روش و شیوه آن را مشخص می کند و باید امربه معروف را تا جایی ادامه دهیم که حتی مانند اباعبدالله(ع) حتی کودک شیرخواره را نیز تقدیم اسلامی کنیم.

وی افزود: در عرصه امربه معروف و نهی از منکر و دفاع از دین نمی توانیم بگوییم امروز که آبرویمان در خطر است و منافعمان تهدید می شود این واجب الهی را کنار بگذاریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: موضوع امر به معروف و نهی از منکر تنها در موضوعات فرهنگی و اخلاقی صدق نمی کند و عرصه سیاسی و اقتصادی هم عرصه امربه معروف و نهی از منکر است وباید به این مهم توجه شود.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: برخی افراد گفتند چرا مجلس خبرگان رهبری در مسائل معیشتی مردم دخالت کرده و برخی نمایندگان مجلس نیز این سخن را تکرار کردند و باید در پاسخ گفت شما که به دنبال حل مشکلات معیشتی مردم نیستید خبرگان هم نباشد؟

علم الهدی گفت: وظیفه خبرگان صیانت از رهبری است و وقتی مقام معظم رهبری فرمان می دهند و کسی گوش نمی کند باید مجلس خبرگان برای تحقق مطالبات رهبری قیام کند.

وی تاکید کرد: در مجلس خبرگان که بیش از 80 فقیه مجتهد حضور  دارد و مگر می شود ما منکری با این فجاهت در جامعه ببینیم که دزدی ها وسوء تدبیر زندگی قشر آسیب پذیر را با خاک یکسان کرده سکوت کنیم؟

امام جمعه مشهد بیان کرد: امروز در شرایطی هستیم که  دشمن وارد جنگ اقتصادی شده و زمانی نیست که بخواهیم بگوییم چه کسی چه کاری انجام داده و همه باید متحد در برابر دشمن باشیم و با واقعنگری موضوعات را بررسی کنیم.مشکل ما اقتصادی نیست بلکه عملیات روانی در ارز و سکه است.

علم الهدی تصریح کرد: بازار سوم ارز تنها به 1.3 دهم موضوعات مردم مرتبط است اما با عملیات روانی کاری کرده اند که همین میزان زندگی همه مردم را تحت الشعاع قرار داده و با عملیات روانی همه بازاها را دچار مشکل کرده است. درجنگ روانی  نباید در زمین دشمن بازی کرد و مردم چیزی را که احتیاج ندارند خریداری نکنند.

وی بیان کرد: درحوزه احتکار هم اگر صنعت و معدن نمی تواند کاری انجام دهد،بسیج و دستگاه قضایی می توانند وارد میدان شده و اموال احتکاری را در مراحل اولیه به بازار برگردانند و پول اموال را تا مشخص شدن پرونده نگه دارند.

علم الهدی اظهارکرد: بسیج باید به میدان بیاید و جلوی احتکار را بگیرد و نگذارد مردم اسیر شوند. رشد اقتصادی کشور ما در حد استیصال مردم نیست و ما 40 سال مقابل دشمن ایستاده ایم و به عزت و اقتدار و قدرت رسیده ایم.


وزیر خارجه انگلیس به ظریف چه گفت؟


هانت وزیر خارجه انگلیس پس از ملاقات با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار کرد: ما از تداوم اجرای برجام اطمینان حاصل خواهیم کرد و ایران نیز بایستی اقدام مشابهی را صورت دهد.
جرمی هانت وزیر امور خارجه انگلیس توافق هسته‌ای را سندی حیاتی برای امنیت جهان دانست و تصریح کرد که لندن به این توافق پایبند خواهد ماند.

به گزارش صدای ایران به نقل از تارنمای وزارت امورخارجه انگلیس، هانت پس از ملاقات با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار کرد: ما از تداوم اجرای برجام اطمینان حاصل خواهیم کرد و ایران نیز بایستی اقدام مشابهی را صورت دهد. 

او همچنین در این دیدار حمله تروریستی به رژه نظامی در اهواز را به‌شدت محکوم و مراتب تسلیت خود را ابلاغ کرد.
شنبه گذشته یک گروه مسلح تروریستی وابسته به گروهک تجزیه‌طلب موسوم به 'جنبش عربی آزادی‌بخش الاحوازی' در جریان رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اهواز با پوشیدن لباس نظامیان به مردم و جایگاه مسئولان، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی حمله کردند.

در این حمله تروریستی 25 تن به شهادت رسیدند و 60 تن دیگر زخمی شدند که درمیان قربانیان تعدادی کودک و غیرنظامی نیز دیده می‌شود.

در جریان دیدار وزیران امورخارجه ایران و انگلیس سایر مسائل دوجانبه نیز مورد رایزنی قرار گرفت.

بر اساس گزارش وزارت امور خارجه انگلیس، هانت موضوع «نازنین زاغری راتکلیف» شهروند ایرانی دو تابعیتی که به جرم جاسوسی در ایران زندانی‌شده است را مطرح کرده و خواستار آزادی سریع وی شده است.

این زندانی مدیر پروژه شرکت رسانه‌های گروهی «تامسون رویترز» است که فروردین‌ماه سال 1395 دستگیر شد. سپاه ثارالله کرمان مدتی بعد در بیانیه‌ای درباره این دستگیری اعلام کرد: «طی اقدامات اطلاعاتی گسترده در فضای مجازی و حقیقی یکی از سر شبکه‌های اصلی وابسته به بیگانگان که مأموریت‌های مختلفی درراستای تحقق اهداف شوم دشمنان نظام انجام داده بود، شناسایی و دستگیر شد.» پرونده وی سپس موردبررسی قرار گرفت و وی در دادگاه انقلاب به 5 سال حبس محکوم شد.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه ایران روز گذشته (دوشنبه) نیز در دیدارهای فشرده دیپلماتیک خود در مقر سازمان ملل متحد با وزیران امورخارجه فرانسه، چین و هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا ملاقات کرد.

ظریف همچنین شامگاه دوشنبه در نشست گروه 1+4 در مورد برجام شرکت کرد و پس از آن به قرائت بیانیه مشترک با فدریکا موگرینی پرداخت.

این نخستین بیانیه مشترک پس از سال 1394 است.

تصویری از نماینده ایران هنگام سخنرانی ترامپ


دوربین های تلویزیونی تصویری از نماینده ایران که در هنگام سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی نشسته بود را نمایش دادند.
تصویری از نماینده ایران هنگام سخنرانی ترامپ

ایرانی ها به دنبال ملاقات با من هستند!


رئیس جمهور آمریکا در سخنانی مدعی شد که ایرانی‌ها خواهان ملاقات با وی هستند و چاره دیگری ندارند.
ایرانی ها به دنبال ملاقات با من هستند!
رئیس جمهور آمریکا در سخنانی مدعی شد که ایرانی‌ها خواهان ملاقات با وی هستند و چاره دیگری ندارند.

به گزارش صدای ایران از تسنیم، ترامپ پیش از سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل خطاب به خبرنگاران گفت که ایران «باید پیش از دیدار با آن‌ها، لحن خود را تغییر دهد. آن‌ها می‌خواهند ملاقات کنند. این رخ خواهد داد. من باور دارم که گزینه دیگری ندارند. ما به دنبال یک رابطه عالی با ایران هستیم، اما هم‌اکنون رخ نخواهد داد.»

دونالد ترامپ همچنین در خصوص کره شمالی گفت: «رئیس کیم در حال تعامل با ما بوده است، وی پیشرفت‌های شگرفی انجام داده است. بسیار بزرگتر از آن که مردم بتوانند درک کنند یا بخواهند ... ما مکاتبات شخصی زیادی با رئیس کیم دارم.»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین مدعی شد که ایران «بسیار بد» عمل کرده است. وی افزود که ایالات متحده هم‌اکنون در خصوص ایران «چیزهای زیادی» از جمله تحریم‌ها را انجام می‌دهد.

ساعتی پیش بود که رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری به صراحت گفت که برنامه‌ای برای دیدار با رئیس جمهور ایران ندارد.

»ترامپ در توئیت خود نوشت: «با وجود درخواست‌ها، من برنامه‌ای برای دیدار با حسن روحانی رئیس جمهور ایران ندارم. شاید روزی در آینده این اتفاق بیفتد. من مطمئنم که او (روحانی) مردی کاملا دوست داشتنی است!»

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور که برای شرکت در نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می‌برد، شب گذشته (روز دوشنبه به‌‌وقت محلی) در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی آمریکا و در پاسخ به این سؤال که "آیا در نیویورک دیداری بین شما و ترامپ انجام می‌گیرد؟"، گفت: برنامه‌ای برای دیدار نداریم. اگر کسی علاقه به مذاکره، گفت‌وگو و پیشرفت در روابط دارد، از حربه تحریم و تهدید استفاده نمی‌کند. زمانی که دولتی همه توان خود را علیه دولت دیگر به‌کار می‌گیرد، معنایش این است که اراده لازم برای حل‌وفصل مسائل ندارد.

خبرنگار شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی از رئیس‌جمهور سؤال کرد: تمایل دارید چه چارچوب و شرایطی از طرف آمریکا مشاهده کنید تا زمینه چنین جلسه‌ای فراهم و گفتگوها آغاز شود؟

حجت ‌الاسلام روحانی گفت: آمریکا ابتدا باید همان پلی را که با تهدید، تحریم و خروج از برجام تخریب کرده بسازد تا ما به شرایط اول برگردیم تا به این ترتیب فضای مناسبی ایجاد شود و دو کشور بتوانند برای آینده خودشان برنامه‌ریزی بکنند.

گزینه‌های اصول گرایان برای ریاست مجلس چه کسانی هستند؟


حالا که قرار است حسن روحانی سه سال دیگر در پاستور بماند و دولت هم در اختیار جریان سیاسی نزدیک به اوست، بدون شک پارلمان مهمترین جایی است که می‌تواند برای تداوم سیاست‌ورزی مورد توجه باشد. همین هم هست که این روزها خبرهایی متعدد از فعالیت چهره‌های مطرح اصولگرایان برای حضور در انتخابات مجلس به گوش می‌رسد.
گزینه‌های اصول گرایان برای ریاست مجلس چه کسانی هستند؟

حالا که قرار است حسن روحانی سه سال دیگر در پاستور بماند و دولت هم در اختیار جریان سیاسی نزدیک به اوست، بدون شک پارلمان مهمترین جایی است که می‌تواند برای تداوم سیاست‌ورزی مورد توجه باشد. همین هم هست که این روزها خبرهایی متعدد از فعالیت چهره‌های مطرح اصولگرایان برای حضور در انتخابات مجلس به گوش می‌رسد.

به گزارش صدای ایران از مثلث، یک‌سال و چند ماه به برگزاری انتخابات مجلس زمان باقی مانده و هرچه زمان می‌گذرد بر میزان این فعالیت‌ها افزوده می‌شود. نکته مهم اما این است که این چهره‌های شاخص نگاه اصلی‌شان را حضور در کرسی ریاست مجلس دوخته‌اند. جایی که اکنون علی لاریجانی حضور دارد و بعید هم به نظر می‌رسد که او برنامه‌ای برای جدایی از آن داشته باشد. آنچه اما موجب شده که تحرکات قابل‌توجهی برای کسب این کرسی صورت بگیرد فقط فرصت باقی‌مانده تا انتخابات ریاست‌جمهوری نیست، بلکه مولفه‌های متعددی از جمله لغزان‌شدن جایگاه لاریجانی آنها را به این فکر انداخته است.

لاریجانی؛ ماندن یا نماندن؟
خیلی‌ها معتقد بودند پایان عصر روحانی با آغاز عصر لاریجانی گره‌خوردگی زمانی خواهد داشت. می‌گفتند پروژه مشترکی که از گعده‌نشینی‌های ساختمان کاخ مرمر و جلسات محرمانه جماران متولد شده و در عصر روحانی بروز و نمو یافته است، دوران کمال خود را در عصر لاریجانی طی خواهد کرد. آن پروژه چند مولفه مهم داشت:

1- ایجاد دو‌قطبی در سیاست خارجی برای تاثیرگذاری در سیاست داخلی. این مساله موجب می‌شد تا با تغییرات در مناسبات با غرب گشایش‌های اقتصادی ایجاد شده و «بدنه اجتماعی پی‌رو» به جهت خشنودی بهبود اقتصادی ‌افزایش پیدا کند. این جمعیت «پی رو»، سرمایه اجتماعی خوبی را برای پیشبرد پروژه‌های سیاسی تعیین‌شده ‌ضمانت می‌کرد.

2- تضعیف طیف منتقد و حذف پله‌پله آنها از ساخت قدرت رسمی

3- شکل‌دهی آرای سیاسی کشور به شمایلی تازه که یک رقیب کنترل‌شده در سوی دیگر آن قرار داشت.

حالا اما از هنگامی که پاشنه سیاست خارجی دیگر آن‌گونه نمی‌‌چرخد که اعضای ائتلاف انتظار آن را داشتند، طبعا کار برای علی لاریجانی هم سخت شده است. حالا آنها که چشم می‌چرخاندند تا گزینه‌های ریاست‌جمهوری را ردیابی کنند دیگر مانند گذشته در مورد علی لاریجانی فکر نمی‌‌کنند. فی‌الواقع یک اتفاق مهم رخ داده؛ «از جمعیت «بدنه پی‌‌رو» کاسته شده است.»

یک نکته دیگر در مورد لاریجانی این است که او از جمله سیاست‌ورزانی است که فوت هاشمی‌رفسنجانی بر وضعیت سیاسی‌اش تاثیر‌گذاشته است. او در اواخر عمر هاشمی قرابت‌های سیاسی بیشتری با او پیدا کرده بود. حتی علی لاریجانی یکی از دو پیک ویژه برای رساندن خبر رد صلاحیت به آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و در‌خواست از او برای انصراف از باقی‌ماندن در انتخابات بود. یک جلسه طولانی در دفتر هاشمی که همچنان رازهای مگوی آن مگو باقی مانده است. او برای هاشمی‌رفسنجانی که دوست داشت همیشه بالانسر سیاست ایران باشد یک شخصیت محبوب بود. لاریجانی از نظر هاشمی کسی بود که می‌توانست به سادگی در میانه دو جناح بایستد و با نهادهای حاکمیتی هم به راحتی بنشیند. او کاراکتر دلخواه سال‌های آخر عمر هاشمی بود. حالا اما هاشمی نیست؛ لاریجانی این روزها جای خالی او را به خوبی حس می‌کند. مساله دیگر در مورد لا‌ریجانی این بود که احمدی‌نژاد پروژه مهمی را برای حذف و تخریب او آغاز کرد.

احمدی‌نژاد ‌وقتی دید ساختارهای حاکمیتی در جاده بازگشت او به قدرت رسمی تابلوی ورود ممنوع نصب کرده‌اند یک ماموریت دیگر برای خود تعریف کرد. هدف مهم او این شد که پروژه اعضای ائتلاف را بر هم بزند. احمدی‌نژاد، آلترناتیو را نشانه گرفت؛ «علی لاریجانی». یک بازی نه‌چندان پیچیده اما طولانی که رونمایی از وجه تند و تیز آن را از یکشنبه سیاه مجلس کلید زده بود. او لاریجانی را از آن زمان تا کنون از یک زاویه مهم هدف قرار داده است: «نگاه توده به آقای دکتر». به یک معنا تصور احمدی‌نژاد این بوده است که هرچه در میان توده مردم اعتباری برایش مانده است را صرف از میان برداشتن برداشتن آلترناتیو کند. اینکه او تا چه حد موفق بوده مجالی و نوشتاری دیگر می‌طلبد اما هرچه هست این مساله ناگزیر ذهن علی لاریجانی را به خود

مشغول کرد. همه این مسائل‌ دست به دست هم داده است تا در کنار دور‌شدن اصلاح‌طلبان از او شرایط برای رئیس مجلس ماندن علی لاریجانی از همیشه سخت‌تر شده و همین‌جاست که رقبای اصولگرای خود را از همیشه به این پست نزدیک‌تر ببینند.

پایان عصر روحانی
نکته دیگر این است که پروژه حسن روحانی در سیاست داخلی که البته گره‌خوردگی بزرگی با سیاست خارجی داشت، اکنون با آمدن ترامپ و از میان رفتن برجام به هم خورده است.

کسانی که معتقدند عصر روحانی تمام شده این مولفه‌ها را کنار هم ردیف می‌کنند:

1-موانع ساختاری برای ادامه دولت روحانی به جهت برآورده‌ساختن وعده‌ها و خواسته‌ها وجود دارد.

2-با در خطر قرارگرفتن برجام و احتمال پایان عمر توافق هسته‌ای، اساسا «دال گفتمانی» این دولت از میان رفته و‌ حسن روحانی صاحب یک «دولت بی‌پروژه» خواهد بود.

3-روحانی از اصلاح‌طلبان دور شده، پس دیگر نمی‌‌تواند رئیس‌جمهور آنها باشد.

4-معتقدند به جهت عملکرد روحانی، از آنجا که روحانی با حمایت آنها رئیس‌جمهور شده، اکنون سرمایه اجتماعی آنها در حال ریزش است.

با این مولفه‌ها که بر می‌شمارند می‌گویند که باید برای عصر پس از او برنامه داشت. نزدیک‌ترین جا فعلا پارلمان است.

یک قدم تا ریاست‌جمهوری
نکته دیگر این است که اصولگرایان اکنون بسیاری از مناصب گذشته خود را در اختیار ندارند. بر اساس قاعده از دل برود هر آنکه از دیده برفت آنها برای رسیدن به پاستور باید حتما در دید بدنه اجتماعی باشند. به یک معنا آنها باید برای بدنه اجتماعی یک خاطره نزدیک باشند نه یک خاطره دور که بازنمایی آن ‌کاری‌ بسیار سخت است. پس باید تا آن زمان به نهادهایی مانند مجلس دست یافت. چه اینکه شوراهای شهر و شهرداری هم حتی دیگر در اختیار اصولگرایان نیست.

طبیعی است اگر چهره‌هایی از اصولگرایان بتوانند به ریاست مجلس دست یابند، این می‌تواند فرصت مناسبی برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری باشد.

به نظر می‌رسد اینکه اصولگرایان در ادوار قبلی انتخابات از حضور بازیگران اصلی خود در مجلس بی‌بهره مانده و آن را جایگاهی در سطح دوم دانسته‌اند، قطعا یک اشتباه بزرگ بوده است. حالا آنها می‌توانند رقابت در این سطح را به بازی بزرگان تبدیل کنند. طرفه آنکه یکی از مولفه‌های اصلی رای‌آوری در انتخابات جدا از بحث رای فهرستی عنصر شناخته‌شدگی بوده است. این بازی باید در سطح بزرگان دنبال شود.

اسامی 51 حزب دریافت‌ کننده یارانه احزاب


اسامی 51 حزب که جهت دریافت یارانه از سوی وزارت کشور به خانه احزاب ارسال شده است، منتشر شد.
اسامی 51 حزب که جهت دریافت یارانه از سوی وزارت کشور به خانه احزاب ارسال شده است، منتشر شد.

به گزارش صدای ایران، بهرام سرمست دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب طی نامه‌ای به حسین کمالی رئیس خانه احزاب ایران، اسامی 51 حزب، که موفق به انطباق اساسنامه و مرامنامه خود با قانون جدید احزاب شده‌اند را جهت دریافت یارانه معرفی کرد. 

سرمست در بخشی از نامه خود آورده است: «احتراماً با عنایت به مصوبه جلسه 1397/05/22 کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی مبنی بر اینکه یارانه دو میلیارد تومانی به حساب خانه احزاب واریز می‌شود که به صورت مساوی و علی الحساب بین احزاب پروانه دار تقسیم  و به احزابی که خود را با قانون تطبیق داده اند، پرداخت شود، لذا فهرست اولیه احزابی که تاکنون پرونده آن‌ها در تطبیق با قانون جدید تکمیل شده است به شرح ذیل ایفاد می شود؛ بدیهی است اسامی سایر احزاب پرونده‌داری که پرونده تطبیق آن‌ها با قانون احزاب تکمیل گردد، متعاقباً اعلام و ارسال خواهد شد.»
به گزارش خبرنگار مهر، اسامی 51 حزب مزبور جهت دریافت یارانه به شرح ذیل است:
1-انجمن اسلامی معلمان ایران
2-انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها
3-انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران
4-تشکل اسلامی فارغ التحصیلان لرستان
5-جامعه اسلامی مهندسین
6-جامعه اسلامی کارمندان
7-جامعه اسلامی ورزشکاران
8-جامعه اسلامی دانشجویان و فارغ التحصیلان
9-جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران
10-جمعیت جوانان انقلاب اسلامی
11-جمعیت تولیدگرایان
12-جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان
13-جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی
14-جمعیت پیروان زینب (س)
15-جمعیت آزاداندیشان لرستان
16-جمعیت اسلامی فرهنگیان
17-جمعیت انسجام اسلامی استان تهران
18-جمعیت حامیان انقلاب اسلامی
19-جمعیت اقتدار مردم استان تهران
20-جمعیت دوستداران مشهد الرضا خراسان رضوی
21-حزب اسلامی ایران زمین
22-حزب همبستگی ایران اسلامی
23-حزب تمدن اسلامی
24-حزب اسلامی کار
25-حزب مستقل و اعتدال ایران
26-حزب کارگزاران سازندگی ایران اسلامی
27-حزب جوانان ایران اسلامی
28-حزب مردم سالاری
29-حزب اراده ملت
30-حزب آزادی
31-حزب توسعه استان کرمانشاه
32-حزب مشارکت مردمی استان گیلان
33-حزب اعتماد ملی
34-حزب ثقلین
35-حزب عدالت طلبان ایران اسلامی
36-حزب وحدت و همکاری ملی ایران اسلامی
37-حزب مردمی ایران اسلامی
38-حزب ندای ایرانیان
39-حزب آزادگی ایران اسلامی
40-حزب اتحاد ملت
41-حزب توسعه ملی ایران اسلامی
42-سازمان عدالت و آزادی
43-سازمان معلمان ایران
44-کانون تربیت اسلامی
45-مجمع جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی
46-مجمع اسلامی فرهنگیان گیلان
47-کانون مهستان
48-مجمع دانشجویان و دانش آموختگان گلستان
49-مجمع اسلامی کارکنان بانک ها
50-مجمع اندیشه و وحدت اسلامی استان مرکزی
51-مجمع فرهنگیان ایران اسلامی

گفتنی است؛ «قدرتعلی حشمتیان» نائب‌رئیس خانه احزاب ایران، روز 23 شهریورماه 97 در گفتگو با مهر، از ارسال اسامی 51 حزب از سوی وزارت کشور  به خانه احزاب خبر داده بود. 


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟