خاتم اردکان برای حضور قدرتمند در جام باشگاههای آسیا آماده می شود+ آلبوم عکس

خاتم اردکان برای حضور قدرتمند در جام باشگاههای آسیا آماده می شود+ آلبوم عکس
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،
تیم والیبال خاتم اردکان این روزها در حال تمرینات آماده سازی برای شرکت در مسابقات بین المللی است . قرار است تیم خاتم اردکان در گروه آ مسابقات آسیایی با تیمهای قزاقستان ،ژاپن و قطر به عنوان هم گروه وارد رقابت شود. این بازیها در مردادماه سال جاری در کشور میانمار برگزار خواهد شد.
 
 تیم والیبال خاتم هشت مرداد در بازی نخست خود به مصاف نماینده قزاقستان خواهد رفت و روز بعد به مصاف نماینده ژاپن می رود. این تیم استانمان دهم مردادماه نیز به مصاف نماینده قطر خواهد رفت.
 
 

اختتامیه مسابقات فوتسال جام شهدای شهرستان مهریز+تصاویر

اختتامیه مسابقات فوتسال جام شهدای شهرستان مهریز+تصاویر
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزیزد رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان مهریز گفت:این مسابقات در چهار رده سنی نونهالان و نوجوانان و جوانان وبزرگسالان برگزار شد وبرگزاری  این مسابقات علاوه بر ایجاد شور و نشاط می تواند برای جوانان امید بخش باشد و در شناسایی استعدادهای ورزشی محلات نقش مهمی ایفا کند
علیرضا محمدی افزود:این مسابقات با حضور هفده تیم به صورت رفت و برگشت با هم رقابت کردند وتیم های متخب هر رده سنی با مساعدت اداره ورزش و جوانان شهرستان مهریز به مسابقات استانی اعزام  می شوند

اسکواش بازان برتر یزد جذب استان های دیگر می شوند

اسکواش بازان برتر یزد جذب استان های دیگر می شوند

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، برگزاری مسابقات اسکواش جام حذفی در استان یزد فرصتی را برای بررسی جایگاه و وضعیت استان یزد در این ورزش فراهم کرده است.  این  ورزش راکتی که به صورت تک‌نفره (۲ بازیکن) و دونفره (۴ بازیکن) در زمینی کاملاً احاطه‌شده با دیوارهای معمولاً شیشه‌ای بازی می‌شود در سال های گذشته رشد خوبی در استان یزد داشته و رتبه های خوبی را نیز برای استان یزد در سطح کشوری به همراه داشته است.  

 اسکواش بازان برتر یزد جذب استان های دیگر می شوند

حضور قدرتمند تیم های اسکواش یزد در لیگ برتر

علی نگهی رئیس هیئت اسکواش استان یزد؛با بیان اینکه موفقیت امروز این ورزش به واسطه انجام اقدامات اساسی و زیربنایی است گفت از ابتدا کار را با تمرکز بر روی سنین پایه آغاز و با برنامه ریزی های صورت گرفته برروی نونهالان زیر ۹ سال سرمایه گذاری کردیم و ثمره این سرمایه گذاری حضور قدرتمند امروزه تیم های یزدی در لیگ برتر کشور است.

نگهی افزود: البته بهره مندی از مربیان با دانش و متبحر و همچنین برگزاری اردوهای دوستانه در مقاطع مختلف با استان هایی که در این ورزش موفق بودند نیز در این موفقیت بی تاثیر نبوده است.

وی از قرار گرفتن اسکواش یزد در بین ۳ استان برتر کشور خبر داد و گفت : درارزیابی های کشوری نیز در رده های قهرمانی و همگانی در جایگاه سوم کشور قرار داریم.

 

  رقابت های لیگ اسکواش کشور در یزد

رئیس سازمان لیگ اسکواش می گوید:امسال برای اولین بار رقابت های اسکواش کشور در یزد برگزار میشود که دراین رقابت های ۳۰ تیم از استان های مختلف کشور حضور دارند ورقابت ها از ۱۹ تا ۲۴ تیر ماه ادامه دارد.

به گفته جلیلی مرحله سوم رقابت های اسکواش دسته یک کشور  از روز ۲۰ تیرماه در هر ۲ بخش پسران و دختران  در یزد پیگیری شدکه ۷ تیم در لیگ آقایان و ۸ تیم در لیگ بانوان حضور دارند.اسکواش بازان برتر یزد جذب استان های دیگر می شوند

وی گفت : مرحله پایانی لیگ برتر اسکواش هم روز ۲۰ تیرماه با برگزاری مرحله سوم رقابت های دختران با حضور ۵ تیم و مرحله چهارم پسران با شرکت ۸ تیم آغاز شد.

امسال قرار است اولین بار مسابقات اسکواش جام حذفی کشور یادواره مرحوم علی روغنی در استان یزد هم برگزار شود که ۱۵ تیم درهر ۲ بخش بانوان وآقایان حضور دارند .

پرونده لیگ های اسکواش کشور یکشنبه در سالن کوثر یزد با معرفی تیم های برتر دسته یک ، لیگ برتر وجام حذفی بسته خواهد شد.

 

ساخت منحصربه فرد ترین کورت خاورمیانه در یزد

جلیلی رئیس سازمان لیگ اسکواش گفت: دراستانی به مانند یزد که ورزش اسکواش ورزش اول آن محسوب میشود جادارد که سرمایه گذاری های خوبی نیز انجام شود درهمین راستا مجهز ترین کورت شیشه ای خاورمیانه دراین استان ودرمجموعه ورزشی کوثر یزد درحال ساخت  است که انشالله در ظرف چندماه اخیر بابرگزاری یک دوره رقابت بین المللی افتتاح میشود.

اسکواش بازان برتر یزد جذب استان های دیگر می شوند

به گفته جلیلی  در کشور ۱۶۰ کورت اسکواش وجود دارد که استان یزد با دارا بودن ۱۱ کورت بعد از تهران در رتبه دوم کشوری قرار گرفته است.

 

استان یزد در ردیف دومین استان پایلوت کشف استعداد

رئیس سازمان لیگ اسکواش گفت استان یزد بعد از کیش در ردیف دومین استان مستعد کشور درزمینه پرورش استعداد اسکواش بازان است که بعداز یزد نیز تهران قرار دارد البته استعدادهای یزدی معمولا بعداز بارور شدن استعدادشان با پیداشدن اسپانسر به تیم های استان های دیگر می پیوندند ودیگر اسمی از یزد واستعداد این استان جایی نمی ماند.

جلیلی در ادامه با اشاره به اینکه برای اولین بار امسال دانشجویان اسکواش باز به بازی های جهانی انگلستان اعزام می شوندکه احتمالا دویاسه نفر از ترکیب تیم چهارنفره را یزدی ها تشکیل می دهندوی دراین زمینه نیز  خواستار حمایت بیشتر از بازیکنان یزدی شد.

رئیس سازمان لیگ اسکواش کشور اعزام ملی پوش به بازی های آسیایی جاکارتا را دیگر رویداد ورزشی خوب دانست که درشهریورماه در بخش بانوان وآقایان برگزار میشود و می توان از این ظرفیت نیز به نفع یزدی ها استفاده کرد.

 

 برنامه ریزی برای آینده

در حالی که تیم های اسکواش یزد در سال های اخیر به موفقیت های درخشانی در عرصه کشوری دست یافته اند برنامه ریزی برای حفظ و ارتقای جایگاه این ورزش در استان یزد ضروری به نظر می رسد.اسکواش بازان برتر یزد جذب استان های دیگر می شوند

در این خصوص، رئیس هیئت اسکواش استان یزد می گوید در استانی مانند یزد که اقلیمی کویری وگرم دارد بهتر است که از سنین پایین مثلا ۹ سالگی برای انجام چنین ورزش هایی سرمایه گذاری کرد.

به گفته نگهی، خانواده های یزدی می توانند در صورت علاقه مندی فرزندان خود به این ورزش، آنان را به سمت فعالیت در این رشته ورزشی سوق دهند،  شرکت های تولیدی استان هم می توانند برای تبلیغات محصولات خود از پتانسیل های این ورزش غافل نشده و با کمترین هزینه بیشترین بهره وری را در این زمینه داشته باشند و از فرار و هدر رفت استعدادها جلوگیری کنند.

ورزش اسکواش، كلیه اجزای آمادگی جسمانی را از قبیل سرعت ، قدرت ، استقامت ، انعطاف پذیری ، چابكی وتوان داراست و در بهبود استقامت قلبی عروقی وعضلانی نقش مهمی ایفا می کند. در همین خصوص، رئیس هیئت اسکواش استان یزد با اشاره به شیوع بالای بیماری هایی نظیر دیابت و پایین بودن میزان تحرک دربین یزدی ها می گوید شهروندان می توانند با انجام این ورزش مفرح سلامتی را به خود هدیه دهند.  

 

 


بستن