گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

بررسی مشکلات فعالان اقتصادی استان کرمان برای صادرات به عراق

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

درنشستی فعالان اقتصادی استان کرمان راه حلهای مشکلات صادرات به کشور عراق را با مسئولان اتاق مشترک ایران و عراق بررسی کردند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمان رئیس اتاق مشترک ایران و عراق امروز در کرمان گفت: بازار عراق آماده همکاری با ایران در زمینه غذایی ، مصالح ساختمانی ، دارو و وسایل بهداشتی  ، گردشگری ، میوه و تره بار و خدمات فنی ومهندسی است .
یحیی آل اسحاق با بیان اینکه بازار عراق مهمترین بازارمنطقه است گفت: بازار عراق به علت ضربه به زیرساختهای آن متکی به واردات است اما باید آنرا شناخت .
وی همچنین با تاکید بر امن تر شدن کشور عراق گفت: اکنون همه کشورها متقاضی فعالیت و حضور در این کشور هستند.
دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق نیز در این جلسه خطاب به فعالان اقتصادی استان کرمان گفت : 60 درصد جمعیت عراق در نزدیکی مرز ایران زندگی می کنند و این کمک بزرگی به صادرکنندگان ما می کند.
وی مهمترین اقلام صادراتی ایران به عراق را اجزاء و قطعات توربینهای بخاراعلام کرد و افزود : در صنایع غذایی نیز وضع خوبی داریم که باید کار بیشتری انجام دهیم .
حسینی گفت: فراهم کردن امکانات اولیه در گمرکات استان کرمان برای صادرکنندگان انگیزه بیشتری ایجاد می کند.
طبیب زاده با بیان اینکه سهم ایران در بازار عراق و به دنبال آن سهم استان کرمان بسیار ناچیز است افزود: تسهیلاتی برای صادرکنندگان تخصیص داده شده اما آیین نامه آن هنوز ابلاغ نشده است.addup.center