تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری اقتصادی

بررسی مشکلات فعالان اقتصادی استان کرمان برای صادرات به عراق

بررسی مشکلات  فعالان اقتصادی استان کرمان برای صادرات به عراق

درنشستی فعالان اقتصادی استان کرمان راه حلهای مشکلات صادرات به کشور عراق را با مسئولان اتاق مشترک ایران و عراق بررسی کردند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمان رئیس اتاق مشترک ایران و عراق امروز در کرمان گفت: بازار عراق آماده همکاری با ایران در زمینه غذایی ، مصالح ساختمانی ، دارو و وسایل بهداشتی  ، گردشگری ، میوه و تره بار و خدمات فنی ومهندسی است .
یحیی آل اسحاق با بیان اینکه بازار عراق مهمترین بازارمنطقه است گفت: بازار عراق به علت ضربه به زیرساختهای آن متکی به واردات است اما باید آنرا شناخت .
وی همچنین با تاکید بر امن تر شدن کشور عراق گفت: اکنون همه کشورها متقاضی فعالیت و حضور در این کشور هستند.
دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق نیز در این جلسه خطاب به فعالان اقتصادی استان کرمان گفت : 60 درصد جمعیت عراق در نزدیکی مرز ایران زندگی می کنند و این کمک بزرگی به صادرکنندگان ما می کند.
وی مهمترین اقلام صادراتی ایران به عراق را اجزاء و قطعات توربینهای بخاراعلام کرد و افزود : در صنایع غذایی نیز وضع خوبی داریم که باید کار بیشتری انجام دهیم .
حسینی گفت: فراهم کردن امکانات اولیه در گمرکات استان کرمان برای صادرکنندگان انگیزه بیشتری ایجاد می کند.
طبیب زاده با بیان اینکه سهم ایران در بازار عراق و به دنبال آن سهم استان کرمان بسیار ناچیز است افزود: تسهیلاتی برای صادرکنندگان تخصیص داده شده اما آیین نامه آن هنوز ابلاغ نشده است.

ارائه تسهیلات با سود 11 درصد برای توسعه صادرات


صندوق توسعه ملی برای کمک به توسعه صادرات، تسهیلات با نرخ 11 درصد واگذار می کند.
ارائه تسهیلات با سود 11 درصد برای توسعه صادرات

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمان ، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی کشور در جمع کارآفرینان و سرمایه گذاران استان کرمان گفت : یکی از اهداف این صندوق، حمایت از بخش خصوصی است و ما آماده پذیرش طرح های توسعه ای در استان ها هستیم و پس از تکمیل پرونده ، ظرف یک هفته به درخواست ها پاسخ می دهیم.
مرتضی شهید زاده افزود برای تامین منابع سرمایه در گردش فعالان اقتصادی، کاهش نرخ سرمایه گذاری و توسعه صادرات ، بر اساس مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی ، تسهیلات صادراتی صندوق با نرخ 11 درصد اعطا می شود.
اقای فدایی سرپرست استانداری کرمان نیز در این جلسه بر ضرورت کمک صندوق به توسعه گازرسانی و انتقال آب به استان کرمان تاکید کرد و گفت: طولانی شدن روند تصویب و تخصیص تسهیلات مشکل ساز است .
اقای شهید زاده رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی دیروز در بازدید از طرح انتقال آب از دریای عمان به مجتمع صنعتی و معدنی گل کهر سیرجان ، از تخصیص 300 میلیون دلار وام برای تکمیل این طرح خبر داد.

 

رفع التهابات بازار با اجرای دقیق بسته ارزی دولت


رئیس کمیسیون اقتصادی: بسته ارزی دولت کارشناسی است و باید زیر ساخت‌های سخت افزاری آن به سرعت فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزکرمان پورابراهیمی امروز در کرمان گفت: امروز مهمترین مشکل کشور مسائل اقتصادی است که تنها پشتکار مسولان و آگاهی مردم راهکار برون رفت از آن است.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب همه ارکان نظام را برای کمک به دولت و رفع مشکلات اقتصادی فراخوانده اند و همه ما در دولت، مجلس، قوه قضاییه و دیگر دستگاهها باید با تبعیت از فرمان ایشان برای رفع مشکلات اقتصادی و غلبه بردسیسه های امریکا از هیچ کوششی فروگذار نکنیم.

کد ویدیو

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بسته اقتصادی و ارزی دولت را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: این بسته چهارچوب کارشناسی دقیقی دارد و باید زیر ساختهای سخت افزاری آن نیز به سرعت فراهم شود.
نماینده مردم کرمان و راوردر مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اجرای دقیق این بسته و سیاستهای جدید ارزی التهابات بازار را رفع می کند.
پور ابراهیمی افزود: امسال با تدابیر اندیشیده شده در تامین ارز مورد نیاز کشور به ویژه در زمینه کالاهای اساسی کشور با مشکل خاصی روبرو نخواهد بود.
وی برخورد با متخلفان اقتصادی را یک مطالبه عمومی دانست و افزود: شفاف سازی درهمه دستگاههای حاکمیتی تنها راه پایدار مبارزه با تخلفات اقتصادی است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در مورد انتخاب استاندار جدید کرمان نیز افزود: تاکید من بهره گیری از استاندار بومی است ودرمجمع نمایندگان استان ازوزیر کشوردرخواست شده تکلیف استانداری کرمان بزودی مشخص شود تا مدیریت استان و طرح های توسعه ای آن با مشکل روبرو نشود.
وی همچنین بر اجرای پروژه های عمرانی استان کرمان به ویژه پروژههای بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: نباید خللی در اجرای این پروژهها توسط معینهای اقتصادی ایجاد شود.

طرح حراست از زمینهای ملی در ارزوییه

طرح حراست از زمینهای ملی در ارزوییه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمان ، سلاجقه مدیر منابع طبیعی ارزوئیه گفت : برای حفظ اراضی ملی و جلوگیری از هرگونه تصرف و زمین خواری و یا تخریب منابع طبیعی اقدام برای حفر کانال عمیقی به طول 11 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 600 میلیون ریال در شهرستان ارزوییه عملیاتی شد.

کارگروه مُخاطرات کشاورزی جنوب کرمان

کارگروه مُخاطرات کشاورزی جنوب کرمان

به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز کرمان ، سرپرست استانداری کرمان از وارد مدار شدن چاه های بحران آب در شهرستاهای جنوبی استان به چرخه خدمت رسانی به مردم خبر داد و گفت: این چاه ها که در اختیار آب منطقه ای استان بوده است هم اکنون برای رفع مشکلات مردم وارد چرخه عرضه و توزیع آب شرب شده اند.
فدایی با بیان اینکه تا زمان مبادله موافقت نامه ها کار دریافت اعتبارطول می کشد از اداره کل عشایری جنوب استان خواست با دریافت نقدینگی از خزانه نسبت به آبرسانی به عشایر و دامهای اقدام کنند تا شاهد تلف شدن دامها نباشیم.
وی همچنین افزایش میزان تولید و نبود بازار مناسب برای محصولات کشاورزی جنوب استان را از مشکلات کشاورزان این منطقه برشمرد.
سرپرست استانداری کرمان با بیان اینکه هر ساله قبل از سال زراعی برنامه الگوی سطح زیر کشت ابلاغ می شودافزود: با تدوین برنامه الگوی سطح زیر کشت بایستی به صورت جدی نیاز بازار و تامین مالی کشاورزان در آن دیده شود.
فدایی از تشکیل 6کمیته در قالب کارگروه خشکسالی ،سرمازدگی و مخاطرات کشاورزی جنوب استان خبر داد وگفت: این کارگروه ها ظرف مدت 10روز موظف هستند برنامه های عملیاتی خود را جهت جمع بندی نهایی ارائه دهند تا با تایید کارگروه به کشاورزان اطلاع رسانی و ابلاغ شود.

رشد 315 درصدی كشت زرشك در استان كرمان

رشد 315 درصدی كشت زرشك در استان كرمان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمان مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: سطح زیر کشت محصول زرشك از سال 92، که 26 هکتاربوده به 107هکتار با تولید 20 تن در سال 95 رسید که رشدی حدود 315 درصد را نشان می دهد.
لطفعلی زاده افزود:هم چنین در سال 96 نیز 42 هکتار از این محصول در استان جایگزین محصولات با نیاز آبی بالاشد که نسبت به سال 95 رشد 44درصدی داشته است.
وی افزود:هم اکنون سطح کل باغهای زرشک استان کرمان 146 هکتار است که 99 هکتار آن نهال و 47 هکتار بارور است.
با تدوین و اجرای برنامه 5 ساله کاهش سطح زیر کشت محصولات با نیاز آبی بالا و جایگزینی با محصولات کم آب واجرای طرح تغییر الگوی کشت و افزایش بهره وری کشت محصولاتی همچون زعفران ، گل محمدی ، زرشک و عناب در دستور کار قرار گرفته است.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟