تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری اقتصادی

کاهش 100 درصدی مصرف فرآورده نفت سفید

کاهش 100 درصدی مصرف فرآورده نفت سفید

کاهش 100 درصدی مصرف فرآورده نفت سفیدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری، سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چهارمحال و بختیاری گفت: این میزان مصرف از کاهش 100 درصدی این فرآورده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در استان حکایت دارد.

ساسان تیموری با اشاره به کاهش 11 درصدی مصرف گاز مایع در استان، افزود: در دو ماه نخست امسال مقدار 14 میلیون و 259 هزار لیتر نفت گاز و 28  لیتر نفت کوره در استان مصرف شده است.

وی گفت: در دو ماهه نخست امسال، هفت میلیون و 915 هزار متر مکعب گاز طبیعی فشرده CNG در مجاری عرضه سوخت CNG زیر پوشش این شرکت در استان به فروش رسیده است.

آقای تیموری افزود: به ازای این مقدار گاز فشرده طبیعی مصرف شده، حدود هفت میلیون لیتر بنزین در چهارمحال و بختیاری صرفه جویی شده است .

سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چهارمحال و بختیاری همچنین گفت: در این مدت 25 میلیون و 278 هزار لیتر بنزین در این استان مصرف شده است.

اختصاص 200 میلیارد ریال اعتبار مقابله با تنش آبی

اختصاص 200 میلیارد ریال اعتبار مقابله با تنش آبی

اختصاص 200 میلیارد ریال اعتبار مقابله با تنش آبیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گفت: هیأت وزیران این مبلغ را از محل منابع مواد 10 و 12 قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور به چهارمحال و بختیاری اختصاص دادند.

ستار فرهادی افزود: از این مبلغ 164 میلیارد ریال برای تأمین آب آشامیدنی شهری اختصاص داده شده که 90 میلیارد ریال آن با اولویت تکمیل طرح انتقال آب بن به بروجن است.

وی گفت: 34 میلیارد ریال هم برای تأمین آب آشامیدنی روستاهای دارای مشکل کم آبی اختصاص خواهد یافت.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری افزود: برای تأمین آب آشامیدنی عشایر کشور 400 میلیارد ریال پیش بینی شده که سهم چهارمحال و بختیاری از این مبلغ حداقل 10 میلیارد ریال است.

طرح انتقال آب بن به بروجن از مهمترین طرح های تأمین آب آشامیدنی چهارمحال و بختیاری با دربرگیری افزون بر 460 هزار نفر از مجموع جمعیت 947 هزار و 763 نفری این استان است.

به علت بروز خشکسالی در نقاط مختلف چهارمحال و بختیاری اصل و سود تسهیلات سررسید سال 1397 کشاورزان این استان که به علت خشکسالی، سرمازدگی و حوادث طبیعی غیرمترقبه دچار خسارت شده اند، به مدت دو سال تمدید شد.

خشکسالی در یک دهه گذشته بخش های مختلف چهارمحال و بختیاری را با کمبود و تنش های آبی شدید و جدی مواجه کرده است.

آغاز برداشت آلبالو و گیلاس از باغات چهارمحال و بختیاری + فیلم

آغاز برداشت آلبالو و گیلاس از باغات چهارمحال و بختیاری + فیلم

آغاز برداشت آلبالو و گیلاس از باغات چهارمحال و بختیاریبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری، مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان گفت: برداشت آلبالو و گیلاس تا اواسط مرداد ادامه دارد.

ابراهیم شیرانی سطح زیر کشت آلبالو در چهارمحال و بختیاری را  127 هکتار اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شود از 80 هکتار باغات بارور استان 260 تن آلبالو برداشت شود.

وی سطح زیر کشت گیلاس را در استان را 680 هکتار اعلام کرد و افزود: از 150 هکتار باغات بارور پیش بینی می شود 600 تن محصول برداشت شود.

آقای شیرانی گفت: ارقام غالب آلبالو کشت شده در استان مجاری، محلی و گیسی و ارقام غالب گیلاس کشت شده تک دانه، سیاه مشهد، زرد دانشکده و قاهری است.

 

کد ویدیو