ترکیب تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی جوانان اعلام شد

ترکیب تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی جوانان اعلام شد

ترکیب تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی جوانان اعلام شدبه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ رقابت های کشتی فرنگی و آزاد قهرمانی آسیا ۲۶ تا ۳۱ تیر در دهلی نو هند برگزار می شود.

ترکیب تیم های ملی کشتی کشورمان در رقابت ها به این شرح است:

کشتی فرنگی: 

۵۵ کیلوگرم: پویا ناصرپور

۶۰ کیلوگرم: علیرضا نجاتی

۶۳ کیلوگرم: بهرام معروف خانی

۶۷ کیلوگرم: سجاد ایمن طلب

۷۲ کیلوگرم: امین کاویانی نژاد

۷۷ کیلوگرم: شایان عفیفی

۸۲ کیلوگرم: حسین فروزنده

۸۷ کیلوگرم: محمدهادی ساروی

۹۷ کیلوگرم: وحید دادخواه

۱۳۰ کیلوگرم: امین میرزازاده

سرمربی: حمید باوفامربیان: حسن حسین زاده- مهرداد اسفندیاری فر- روح اله دل انگیز- ایوب اعلایی

مدیر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی در رده سنی پایه: حسن بابک

سرپرست: مهدی شربیانی

کشتی آزاد:

۵۷ کیلوگرم: رضا علیجان زاده

۶۱ کیلوگرم: مجید داستان

۶۵ کیلوگرم: امیرحسین مقصودی

۷۰ کیلوگرم: امیرحسین کاووسی 

۷۴ کیلوگرم: علی سوادکوهی

۷۹ کیلوگرم: سجاد غلامی

۸۶ کیلوگرم: سید سجاد سیدی

۹۲ کیلوگرم: عباس فروتن

۹۷ کیلوگرم: سجاد عزیزی

۱۲۵ کیلوگرم: امیر یاری

سرمربی: تقی اکبرنژاد مربیان: حسن طهماسبی، امیرعباس مرادی- رسول دهقان نژاد- مسعود واحدی

مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد در رده سنی پایه: امیر توکلیان

سرپرست: اسماعیل پلویی

داوران: اردوان صاحب – اکبر نصیری


بر اساس برنامه اعلامی، رقابت های کشتی فرنگی ۲۶ و ۲۷ تیر و رقابت های کشتی آزاد ۳۰ و ۳۱ تیر برگزار می شود.

تیم پیکان ششم شد

تیم پیکان ششم شد


به گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال؛ در آخرین روز از رقابتهای والیبال بانوان جام باشگاه های آسیا تیم پیکان قهرمان فصل گذشته لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور به مصاف گارودا اندونزی رفت و با نتیجه سه بر صفر مغلوب شد.
با این باخت تیم والیبال پیکان پرونده نوزدهمین دوره رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا را با عنوان ششمی به پایان رساند و نماینده اندونزی در جایگاه پنجمی ایستاد.
کوآتبک آیداربکف از قزاقستان به عنوان داور اول? ان گوین تی از ویتنام به عنوان داور دوم و ژو نوریهیتو به عنوان داور ذخیره این مسابقه را قضاوت کردند.
در این دوره از رقابت ها کشور میزبان به منظور جلوگیری از خطاهای داوری و کاهش اعتراضات بازیکنان و اعضای کادر فنی از ویدئوچک در برگزاری دیدارها استفاده کرد.

*** ست نخست
ست نخست دیدار تیم های پیکان تهران گارودا اندونزی با نتیجه ۲۵ بر ۲۷ به نفع نماینده اندونزی رقم خورد.
ارنج اصلی تیم را مائده برهانی? الهام فلاح? مهسا کدخدا? فاطمه امینی? سودابه باقرپور? تهمینه درگزنی و نگار کیانی تشکیل دادند.
در این ست شاگردان شعبانیان با توجه به آنالیزی که از بازی گذشته مقابل این تیم داشتند با آمادگی و شناخت بالا در برابر حریف کار را آغاز و دنبال کردند? مهار والیبالیست شماره ۹ اندونزی که بازیکن اصلی و کلیدی آن‌ها محسوب می‌شد در دستور کار سفیدپوشان ایران قرار گرفت و بخوبی مقابل توپ‌های بلند این دریافت کننده قدرتی دفاع کردند.
شعبانیان هر زمان که شاگردانش در امتیازآوری از حریف دچار مشکل می شدند با گرفتن وقت اضافه سعی کرد نکات فنی را به آن ها گوشزد کند.

**** ست دوم
تیم والیبال بانوان پیکان در ست دوم دیدار برابر تیم گارودا اندونزی با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ مغلوب شدند.
در این ست بازیکنان تیم پیکان پرقدرت‌تر از قبل کارشان را آغاز کردند اما توپ‌گیری خوب آبی پوشان حریف مانع از امتیازآوری بیشتر را به آن‌ها می داد.
خط دفاعی اندونزی در این ست محکم‌تر از قبل بود بطوری که مقابل اسپک‌های سفیدپوشان پیکان بخوبی ایستادگی کردند و مانع از به امتیاز تبدیل شدن حملات نماینده والیبال بانوان کشورمان شدند.
اندونزیایی که آنالیز دقیقی از بازی پیکانی‌ها داشتند توانستند با تغییر تاکتیک خود در این ست بخوبی شاگردان شعبانیان را در امتیازآوری مهار کنند و با توپگیری خوب‌شان مانع از امتیازآوری ایرانی‌ها شوند.

*** ست سوم
تیم والیبال بانوان پیکان در ست سوم دیدار برابر تیم گارودا اندونزی
۲۵ بر ۱۹ شکست خورد.
در این ست مهتاب رحمانی از ابتدا به جای مهسا کدخدا در پست دریافت کننده در ترکیب قرار گرفت و توانست امتیازات خوبی را هم برای پیکان به دست آورد.
دریافت کننده قدرتمند تیم اندونزی نقطه قوت آن ها بود و توانست به خوبی با اسپک‌های قدرتی‌اش بازیکنان کلیدی تیم پیکان را از کار بیاندازد.


قرعه کشی پنج وزن دوم انجام شد

قرعه کشی پنج وزن دوم انجام شدبه گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، مراسم قرعه کشی پنج وزن دوم و پایانی رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا عصر امروز(۲۶ تیر) در هند برگزار شد.

نتایج قرعه کشی این مسابقات که فردا(چهارشنبه) برگزار می شود، به شرح زیر است:

در وزن ۶۰ کیلوگرم علی رضا نجاتی در دور نخست به مصاف مازیتوف از تاجیکستان می رود و در صورت برتری در دور دوم با برنده دیدار کشتی گیران ترکمنستان و قرقیزستان مسابقه می دهد. در این وزن ۱۲ نفر وزن کشی کردند.


در وزن ۶۷ کیلوگرم که ۱۳ نفر حضور دارند، سجاد ایمان طلب در دور اول به مصاف کیم از کره جنوبی می رود و در صورت پیروزی در مسابقه بعدی با برنده مسابقه کشتی گیران تایلند و قرقیزستان مسابقه می دهد.


در وزن وزن ۷۲ کیلوگرم امین کاویانی نژاد در دور نخست به مصاف حسین اف از ازبکستان می رود و در صورت برتری در دور دوم با برنده مسابقه نمایندگان قزاقستان و هند مصاف می دهد. در این وزن ۱۰ نفر وزن کشی کردند.


در وزن ۸۲ کیلوگرم که ۸ نفر حضور دارند، حسین فروزنده در دور اول به مصاف ساساکی از ژاپن می رود و در صورت پیروزی در دور دوم با برنده دیدار کشتی گیران چین و قزاقستان مسابقه می دهد.


در وزن ۹۷ کیلوگرم وحید دادخواه در دور نخست به مصاف گوربوژنیک از قزاقستان می رود و در صورت برتری در دور دوم با برنده مسابقه کشتی گیران ترکمنستان و کره جنوبی روبرو می شود. در این وزن ۱۰ نفر وزن کشی کردند.

تیم ایران در مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانان آسیا پنج فینالیست دارد.
­

تقدیر فدراسیون وزنه برداری از مردم و مسئولان

تقدیر فدراسیون وزنه برداری از مردم و مسئولان

تقدیر فدراسیون وزنه برداری از مردم و مسئولانبه گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ قهرمانی تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران برای سومین بار در مسابقات جهانی، با واکنش های متعددی از سوی مردم و مسئولان همراه شد. این قهرمانی که برای سومین بار پیاپی روی داد، موجی از خرسندی و شادی را در جامعه به همراه داشت که البته، نشان از یک فرآیند توسعه محور و آینده نگر بود که به درستی از سوی مقامات، به خصوص رئیس محترم جمهوری اسلامی و رئیس مجلس شورای اسلامی درک شد.

در این راستا، فدراسیون وزنه برداری در پیامی، به تقدیر از این توجهات و عنایات پرداخت و آن را بهترین حمایت در جهت ادامه این مسیر افتخارآمیز دانست.

در این پیام آمده است: در روزهای که دشمن تلاش دارد تا موجی از یاس و ناامیدی را بر کشور حاکم کند تا به اهداف پلید و رسوا شده خود برسد، جوانان وزنه بردار موفق شدند بر قله افتخار بایستند که الحق، مورد عنایت و توجه ویژه آحاد ملت و مسئولان قرار گرفت. در چنین شرایطی، درک دقیق و عمیق ریاست محترم جمهوری و ریاست محترم مجلس شورای اسلامی از این حرکت بزرگ و افتخارآفرینی صورت گرفته، موجب خرسندی و شعف بزرگی در خانواده وزنه برداری شده است. بی تردید، این توجهات و محبت های صورت گرفته، انگیزه ای مضاعف و دلگرمی بی نظیری را برای اعضای این خانواده فراهم می کند.

در بخش دیگری از پیام فدراسیون وزنه برداری امده است: باید از حمایت همه جانبه هیئت های استانی و فعالان در این رشته در سراسر کشور تشکر کرد که امروز، زحمات آنها به بار نشسته و تیمی در طراز قهرمانی جهان به مسابقات اعزامی می شود. باید اذعان داشت که آن زحمات به نتیجه رسیده و البته، موج حمایت ها و تقدیرهای این خانواده بزرگ نیز قابل تقدیر و تشکر است. اینها نشان از آن دارد که آینده بی نظیری در انتظار این خانواده بزرگ و افتخارآفرین است.

فدراسیون وزنه برداری در پایان، از ملت شریف کشور که در روزهای اخیر با دعای خیر خود، حامی اصلی این تیم و این ورزش هستند، کمال تشکر را داشته و این موفقیت را مرهون حمایت های وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، ادارات کل استانی و تمامی زحمت کشان دانسته و از آنها قدردانی ویژه دارد.

برگزاری کلاس داوری کشتی

برگزاری کلاس داوری کشتی

برگزاری کلاس داوری کشتیبه گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، فدراسیون کشتی در نظر دارد برای داوران بین المللی در درجات مختلف (S۱، ۱، ۲ و ۳) که تمایل به امر قضاوت در کشتی پهلوانی را دارند، یک دوره کلاس داوری کشتی پهلوانی برگزار کند.

بر این اساس هیأت های کشتی استان ها اسامی داوران متقاضی در این دور را حداکثر تا ۶ مرداد به فدراسیون کشتی اعلام نمایند.

شرایط برگزاری این کلاس به شرح زیر است:
کلاس در دو روز، شامل روز اول: آموزش قوانین و مقررات داوری پهلوانی و روز دوم: آزمون های مربوطه برگزار می شود و هزینه های ورودی، اسکان و تغذیه ۲۵۰ هزار تومان می باشد.

موارد آزمون:
۱- آزمون عملی داوری کشتی پهلوانی، جدول نویسی، کتبی
۲- آمادگی جسمانی شامل: یک دقیقه دراز و نشست، پرش طول، بارفیکس یا شنای روی زمین و دوی ۴ در ۹ متر
۳- زبان انگلیسی (۶۰ سئوال عمومی و واژگان کلیدی)

سه تیم برتر لیگ دسته یک به لیگ برتر کشتی می روند

سه تیم برتر لیگ دسته یک به لیگ برتر کشتی می روند

سه تیم برتر لیگ دسته یک به لیگ برتر می روندبه گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی؛ مهدی توکلی رئیس کمیته لیگ فدراسیون کشتی درباره نحوه حضور تیم ها در رقابتهای لیگ برتر افزود: مرحله نهایی رقابت های کشتی فرنگی لیگ دسته یک باشگاه های کشور دوشنبه (۲۵ تیر) و رقابت های پایانی کشتی آزاد لیگ دسته هم سه شنبه (۲۶ تیر) در سالن امام خمینی(ره) مجموعه ورزشی آزادی گرگان برگزار خواهد شد. با توجه به همزمانی این رقابت ها با دهه کرامت، مسابقات با نام گرامیداشت دهه کرامت برگزار می شود.

توکلی در مورد برگزاری مسابقات لیگ دسته یک کشتی باشگاه های کشور تصریح کرد: مرحله مقدماتی این دوره از رقابت ها با حضور ۸ تیم در کشتی آزاد و ۶ تیم در کشتی فرنگی و در۶ هفته به صورت رفت و برگشت برگزار شد.

وی گفت: با توجه به اینکه محدودیتی که برای حضور کشتی گیران در این رقابت ها در نظر گرفته نشده بود، شاهد حضور چهره های مطرح کشور در این رقابت ها بودیم و به جوانان هم بهای خاصی در این مسابقات داده شد و در مجموع رقابت ها از کیفیت و کمیت مناسبی برخوردار بود.

توکلی افزود: در رقابت های کشتی آزاد تیم های پتروشیمی بهشهر و هیأت کشتی بندرگز در گروه یک و تیم های راه و شهرسازی گلستان و شهر بی نقطه ساری در گروه دو، بعنوان تیم های اول و دوم گروه خود به مرحله نهایی صعود کرده اند که در صبح روز سه شنبه (۲۶ تیر) ابتدا تیم های اول گروه با تیم های دوم گروه به صورت ضربدری با یکدیگر مسابقه می دهند و تیم های برنده دیدار فینال و تیم های بازنده دیدار رده بندی را در عصر همان روز برگزار خواهند کرد.

وی افزود: در کشتی فرنگی تیم های شهرداری اردبیل و سید بابل در گروه یک و تیم های آنزان ایذه و لبنیات دوشه هراز آمل در گروه دو بعنوان تیم های اول و دوم گروه در رقابت های نهایی حضور دارند که آن ها هم مسابقات نیمه نهایی را صبح دوشنبه (۲۵ تیر) و مسابقات رده بندی و فینال را عصر همان روز برگزار خواهند کرد.

رئیس کمیته لیگ در مورد سطح برگزاری مرحله نهایی لیگ دسته یک خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه سه تیم برتر این رقابت ها مجوز حضور در رقابت های لیگ برتر را خواهند داشت و با توجه به حضور کشتی گیران مطرح به طورحتم شاهد رقابت های خوب و جذابی در مرحله نهایی خواهیم بود.

توکلی درباره حضور حمایت کننده های مالی و استقبال از این مسابقات اظهار داشت: خوشبختانه در رقابت های لیگ دسته یک چند حامی مالی ورود کردند و در این مسابقات بحث مالی بین تیم ها و کشتی گیران وجود نداشت و مسائل انضباطی هم کم بود. این در حالیست که تماشاگران در شهرستان ها بسیار پرشور و علاقمند در سالن ها حضور یافتند و به تشویق تیم های خود پرداختند که این موضوع از نقاط قوت این مسابقات بود.

عضو سابق تیم ملی کشتی فرنگی در پایان در خصوص زمان شروع برگزاری لیگ برتر گفت: ۳ تیم برتر رقابت های لیگ دسته یک و ۵ تیم از رقابت های لیگ برتر سال گذشته در این رقابت ها حضور خواهند داشت و سعی ما این است که از اواسط مرداد رقابت های لیگ برتر کشتی را آغاز کنیم.

­


بستن